Saç Uzatma Yöntemleri Saçlarımı nasıl uzatıyorum? (RESİMLİ)

Mulia

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
22 Mart 2019
7
10
23
Merhaba kızlar buralarda yeniyim ama uzun zamandır yazılanları forumda okuyorum. Upuzun saçlarımın aşırı dökülmesine dayanamayıp omuzlarımın üstünde kestirdim ve tabikide dökülme konusunda hiç bir işe yaramadı,pişmanlık hariç :) bende tekrar uzatma yoluna çıktım,görüyorum ki bu yol hiç de uzun sürmeyecek,sonuçlar gerçekten elle tutulur derecede güzel. Yaptığım şeylere gelirsek bu işin şakası yok ve ortada büyük bir gerçek var, her bakımdan dengeli ve düzenli bir hayat. Beslenmeme çok dikkat ediyorum öncelikle ciddi derecede ıspanak yemeye başladım (demir bakımından çok zengin) ki ağzıma sürmezdim 5 aya kadar, ortalama her sabah portakal suyu ve keçi boynuzu pekmezi (demir bombası),her sabah 1 yumurta, bir avuç ceviz,bir avuç kan üzümü,sabah aç karna 5mg biotin, hergün en az 1 sarımsak (suyla yutabilirsiniz veya benim gibi suya rendeleyip içebilirsiniz böylece emilimi kolaylaştırıyorsunuz midenize az iş kalıyor :) ) saçlarımızı içten bu şekilde en sağlam yollarla besliyoruz tabiki üstüne tüketilebilecek çok fazla ekstra besin var,bunlar bazıları. Dıştan uygulamalara gelirsek çok fazla şampuan kullandım elidor,elseve,gliss,tresan,restorex,dermalute gibi eczane markaları tabiki aralarında dökülme için olanlarda var en son annemin doktor arkadaşlarından biriyle sohbet ederken bana urban care biotin&caffein içeren saç dökülmesine karşı hızlı uzama etkili şampuanından daha doğrusu peelingindsn bahsetti,bende peeling dökülme yaptı annemde kullandı onda da dökülme meydana geldi ama şampuan gerçekten ama gerçekten hızlı uzatıyor fotoğraflarda da göreceksiniz zaten. Kullanıp kullanmamak size kalmış. Ikinci olarak sarımsak :) Ben bir iki diş orta - büyük boy sarımsağı rendeleyip üzerine iki yemek kaşığı ılık su döküyorum yarım saat bekletiyorum iyidir karıştırıp kulak pamuğuyla saçımın özellikle dökülen yerlerine uyguluyorum. Ben bunu kaşlarımda da kullanmıştım etkisini zaten fazlasıyla gördüm ama unutmadan ekleyeyim kaşlarım zaten çok gür ve şekilli eğer kaşlarınız doğuştan çok azsa mucize beklememek gerekiyor sarımsak daha çok sonradan dökülenlerde etkili oluyor. Ben sonuçları ve kullandıklarımı bu başlıkta paylaşmaya devam edeceğim,umarım sizlere de faydam dokunur tekrar görüşmek üzere,sevgilerimleee:) (ilk fotoğraf 12 Ocak ikinci fotoğraf 21 Mart tarihinde çekilmiştir) 20190112_153012.jpg 20190321_104320.jpg

Eklemeyi unuttuğum bir kaç şey daha
++++
Bakın kızlar saçınıza dıştan istediğiniz kadar bakım uygulayın. Basit bir şampuan,keratinli ürünler, maskeler,yağlar bunlar asla ama asla sizin doğru ve dengeli beslemenizin yarattığı etkiyi yaratmayacaktır hatta ve hatta o etkinin %5 ini bile sağlamayacaktır. Bol su tüketimi,uyku düzeni bile saç sağlığının vazgeçilmez kaynaklarıdır. Kozmetik ürünlerle para tuzaklarına düşüp boşu boşuna var olan saç sağlığınız da olmayın,övülen her ürüne koşmayın,çok çok iyi araştırın. Sağlık bu geri dönüşü olmayabilir. Son olarak dediğim gibi, bunu asla aklınızdan çıkartmayın,saç içten beslenir dıştan sadece desteklenebilir.

Bende restorexin icine camterebentin karıştırdım onu kullaniyorum ve duştan sonra diamond diye bi keratin serumu mu diyinçm o tarz bişey var onu sürüyorum uclarına 1 damla kadar .. bilmiyorum hangisi ama uzatiyo ki benim saclarim cok yavas uzar.. bide aktarlarda yağ karışımları oluyo onları eğer düzenli kullanırsanız cokta güzel uzuyo bakımlı bi şekilde ama onu yapamiyorum :KK14:

Benim senelerdir uyguladığım bir yöntemde çam terabentin yağını bir kapak şampuanımın içine dökmek, muhteşem bir saç çıkarma özelliği var ve saç yapısına göre uzatabiliyor bende gürleştirme yaptı, saçlarım zaten gürdür ama daha da arttırdı seyrek olan arkadaşlarımda da baya etki yaptı ama dikkat etmek lazım vücuda fazla temas ettirmeden yıkıyorun

Benim senelerdir uyguladığım bir yöntemde çam terabentin yağını bir kapak şampuanımın içine dökmek, muhteşem bir saç çıkarma özelliği var ve saç yapısına göre uzatabiliyor bende gürleştirme yaptı, saçlarım zaten gürdür ama daha da arttırdı seyrek olan arkadaşlarımda da baya etki yaptı ama dikkat etmek lazım vücuda fazla temas ettirmeden yıkıyorun
Çam terebentin bende kullanmıştım 2 sene önce o zamanlar faydasını gördüm ama bu sene tekrarladığımda kepek ve kaşıntı problemi oldu, kesince düzeldi. Bilemiyorum tam olarak neyin sebep olduğunu ama ben çam terebentine bağladım.

Bende restorexin icine camterebentin karıştırdım onu kullaniyorum ve duştan sonra diamond diye bi keratin serumu mu diyinçm o tarz bişey var onu sürüyorum uclarına 1 damla kadar .. bilmiyorum hangisi ama uzatiyo ki benim saclarim cok yavas uzar.. bide aktarlarda yağ karışımları oluyo onları eğer düzenli kullanırsanız cokta güzel uzuyo bakımlı bi şekilde ama onu yapamiyorum :KK14:
Yağlı karışımlar benim saçlarımı çok fazla döküyor,zaten bu aralar dökülme problemiyle uğraşıyorum. Keratini düşüneceğim hem dökülme hem uzama için,araştırmam gerekiyor 😊

Çam terebentin bende kullanmıştım 2 sene önce o zamanlar faydasını gördüm ama bu sene tekrarladığımda kepek ve kaşıntı problemi oldu, kesince düzeldi. Bilemiyorum tam olarak neyin sebep olduğunu ama ben çam terebentine bağladım.
Hımm olabilir canım bende öyle bişey olmadı ama saçtan saça değişiyodur tabi

Dökülme problemin oldu mu hiç,olduysa onu nasıl çözdün?
Çok dökülmez benim saçlarım canım ama azaldığını hissettiğimde yine bu yağı kullanmaya başladık toparladı bide argan yağıyla haftada bir bakım yaparım ama o güçlendiriyodur dökülmeye etkili olacağını sanmam

Canım bu uzamanin tek sebebi şampuanın etkisi sanırım. Anladığım kadarıyla yağ bakımı yapmıyorsun saçların için. Ama çok güzel uzamış. Benim saçlarımdan seninkinin son hali gibi bide gür şekil vermesi de zor bı boy. Sütyen hizama gelse bı rahatliycam. Bakım rutinine gliserin i de eklemelisiniz kesinlikle . Ben gliserini su ve bı kaç damla keratin yağıyla karıştırıp sıvı saç kremi yaptım duş sonrası için çok güzel nemlendirip parlattı. Kırık oluşumunu da önlüyor. Beslenmeye kesinlikle katılıyorum. Ben hemen hemen hergun brokoli yerim içinde biotin olduğu için . Seviyorum da zaten. Saçlarımı cidden hızlı uzatıyor. Hatta kaşlarım bile iki üç güne çıkmaya başladı

Bide şu urban in şampuanı saçını sertlestiriyor mu. Ben onnun hızlı uzatan durulanmayan saç tonigini cok alacaktım çok merak ettim ama saçları sertlestiriyor kurutuyor diyen çok olmus alamadım. Şampuanı da öyle mi

Canım bu uzamanin tek sebebi şampuanın etkisi sanırım. Anladığım kadarıyla yağ bakımı yapmıyorsun saçların için. Ama çok güzel uzamış. Benim saçlarımdan seninkinin son hali gibi bide gür şekil vermesi de zor bı boy. Sütyen hizama gelse bı rahatliycam. Bakım rutinine gliserin i de eklemelisiniz kesinlikle . Ben gliserini su ve bı kaç damla keratin yağıyla karıştırıp sıvı saç kremi yaptım duş sonrası için çok güzel nemlendirip parlattı. Kırık oluşumunu da önlüyor. Beslenmeye kesinlikle katılıyorum. Ben hemen hemen hergun brokoli yerim içinde biotin olduğu için . Seviyorum da zaten. Saçlarımı cidden hızlı uzatıyor. Hatta kaşlarım bile iki üç güne çıkmaya başladı
Beslenme konusunda benim gibi düşünen insanları gördükçe çok mutlu oluyorum. İnsanların büyük bir çoğunluğu dökülme ve uzama problemlerine şampuan,kozmetik bakım ürünleri veya deriye sürülen losyonlarla çözüm arıyorlar oysa saç köklerinden sadece damarlarla beslenebilir,en iyi ürünler bile bu şekilde fayda edemez.Herşeyin çözümü içten tedavi etmekten geçiyor,öpüyorum😚

Bide şu urban in şampuanı saçını sertlestiriyor mu. Ben onnun hızlı uzatan durulanmayan saç tonigini cok alacaktım çok merak ettim ama saçları sertlestiriyor kurutuyor diyen çok olmus alamadım. Şampuanı da öyle mi
Hayır kesinlikle öyle bir problem yaşamadım en azından bu seri için. Asla ve asla saç kremi kullanmamama rağmen sertlik hissetmedim ama ben duştan sonra saçlarımın sadece üç kısımlarına elseve in yağından uyguluyorum eğer sertleştirse boy ve dip kısımları çok çok kuru olurdu.

ben de denemek istiyorum,güzel bi formül. Peki şampuanınız kaç ml? Küçük boylar da oluyor ya o yüzden sordum.

Restorex benim saçımı çok hızlı uzatmıştı.Bir de ben her gün duş alırım ama saçın her gün yıkanması aslında iyi değil.Karantina günlerinde 2 gün felan saçımı yıkamamaya gayret ettim daha çabuk uzadı.

X