Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Saçlarımla başım dertte :(

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri

Esra

Nirvana
Kayıtlı Üye
3 Ekim 2007
14.077
33.942
38
Herkese selam 🖐🏻
arkadaşlar, oldukça gür, kalın telli, dalgalı saçlarım var. Son birkaç yıldır nerdeyse her gün, en kötü gün aşırı yıkıyorum.
Resmen kısır döngüye girdik, yıkadıkça daha çok yağlanıyor, yağlandıkça daha çok yıkıyorum.
Yıkamak hiç sorun değil de saç uçlarım çok kuruyor, tiftik tiftik olmaya başladı.
Saç tipimden ötürü köpükle şekillendiriyorum yoksa bildiğiniz bonus kafa oluyorum.
ama köpüğe rağmen kabarıyor artık.
Bana maske tarzı bir şeyler tavsiye edebilir misiniz?? ( tabi lütfen küçücük şişesi 150lira olan şampuanlar vs önermeyin olur mu ☺ )
Ev yapımı olur, hazır olur bilemiyorum. Saç uçlarımı nasıl nemlendirebilirim??
Bir de lütfen konumu taşımayın gerçekten dertliyim 😔 48FC1BF8-98ED-4F88-86FD-B403720A80A5.jpeg

Son düzenleme:
Herkese selam 🖐🏻
arkadaşlar, oldukça gür, kalın telli, dalgalı saçlarım var. Son birkaç yıldır nerdeyse her gün, en kötü gün aşırı yıkıyorum.
Resmen kısır döngüye girdik, yıkadıkça daha çok yağlanıyor, yağlandıkça daha çok yıkıyorum.
Yıkamak hiç sorun değil de saç uçlarım çok kuruyor, tiftik tiftik olmaya başladı.
Saç tipimden ötürü köpükle şekillendiriyorum yoksa bildiğiniz bonus kafa oluyorum.
Bana maske tarzı bir şeyler tavsiye edebilir misiniz?? ( tabi lütfen küçücük şişesi 150lira olan şampuanlar vs önermeyin olur mu ☺ )
Bir de lütfen konumu taşımayın gerçekten dertliyim 😔
Brezilya fönü vb birşey yaptırsanız saçınıza acaba?
Bi de 2 günde bi yıkamaya çekseniz, ardından da saçınızı 3 güne uzatsanız vucudu yıkarken saçı yıkamasanız mesela?
Saç hemen duruma uyum sağlıyor ilginç bi yapısı var

Brezilya fönü vb birşey yaptırsanız saçınıza acaba?
Bi de 2 günde bi yıkamaya çekseniz, ardından da saçınızı 3 güne uzatsanız vucudu yıkarken saçı yıkamasanız mesela?
Saç hemen duruma uyum sağlıyor ilginç bi yapısı var
Brezilya fönü düşünmüyorum teşekkür ederim. Saçlarımın dalgasını çok seviyorum lülük lülük 😀
Sorun orda 2-3 güne çekemiyorum yıkamayı, bazen haftasonu bekletiyorum ama deliriyorum kaşımaktan, hemen yağlanıyor dipleri.

Hindistan cevizi yağı- badem yağı- e vitaminini karıştırıp sürün uçlara 4-5 saat bekletip yıkayın. E vitaminini ayrıca diplere de sürebilirsiniz.
Eşit oranda mı karıştırmak gerekir? Teşekkür ederim bu tarz bakımlar arıyorum daha çok.

Benim de kalin mi kalin asiri gur dalgali saclarim :olamaz: . Ben tesetturlu oldugum icin cok kafaya takmiyorum. Ama duzenli olarak bakim yapiyorum.

Saclarima badem yagi, zeytinyagi ve hint yagini kariatirup ozellikle uclara surup bir kac saat bekletiyorum. Dustan sonra mutlaka bakim yagi suruyorum. Kabarmayi ciddi anlamda onluyor. Ayrica bioblasin sivi sac kremi sprey olanindan da tislattigim zaman kabarma falan olmuyor. :)

Kendin yikan- sacini da topla yikanirken-su degmesin.
Her gun her gun sac mi yıkanır, ona da yazık...
Nemlendirir mi bilmiyorum ama banyoda sonlara dogru maşrapaya sirke de döküyorum. Saclarim icinde kaliyor on saniye falan. Sonra da tamamini döküyorum sacima. Ciden cook iyi geliyor. Yumusacik oluyor,Kolaycacik taraniyor falan. Deneyebilirsin

Kendin yikan- sacini da topla yikanirken-su degmesin.
Her gun her gun sac mi yıkanır, ona da yazık...
Nemlendirir mi bilmiyorum ama banyoda sonlara dogru maşrapaya sirke de döküyorum. Saclarim icinde kaliyor on saniye falan. Sonra da tamamini döküyorum sacima. Ciden cook iyi geliyor. Yumusacik oluyor,Kolaycacik taraniyor falan. Deneyebilirsin
Sirke bir ara denemiştim ama sonra üşendim 😀
Uçları kuruyor ama dipleri de çok yağlanıyor. Yıkamamam imkansız gibi yani. Yağlanmayı nasıl engelleriö bilmiyorum ki :KK43: az önce banyodan çıktım şimdi sana bunları yazarken saç diplerim kaşınmaya başladı adeta

Fotoğraf net değil ama saç tipim anlaşılsın diye ekledim. Şekillendirici ürünler de kurutuyor saç uçlarını ama gördüğünüz üzere şekillendirmemem imkansız.
çok yaman çelişkiler içindeyim, dipleri kurusun uçları yağlansın istiyorum.
Bende durum tam tersi 😔

Herkese selam 🖐🏻
Bir de lütfen konumu taşımayın gerçekten dertliyim 😔Eki Görüntüle 2546798
Valla ben bu yağ işlerini çok denedim bir fayda görmedim. Ilk olarak kan verin bunlar vitaminsizlikten veya kansızlıktan meydana geliyormuş. Ve bıldırcın yumurtası sürdüm haftada iki kez ,şuan gören kızım bu ipek gibi sacları nasıl yaptın diyor .karşıdan ben burdayım diyor . Ama tbi kansızlık ve vitaminsizlik büyük etkenmis

Saçının diplerine krem, köpük vs değdiriyor musun?
Yağlı, baharatlı besinleri çok tüketiyor musun?

Watsons ballı saç maskesi
Diamond keratin

Benim saçlarım da çok yağlıdır. Ömrümde ilk kez heves edip saçlarımı belime kadar uzatayım dedim aynı anlattığın gibi uçları tiftik tiftik oldu. İşin kötüsü saç bu hale gelince geri düzelmiyor ya da ben beceremedim, üç gün önce gittim kestirdim mecbur. Ben yağlarla maskelerle uğraşabilen biri değilim fakat aşırı yağlanmayı nasıl çözdüğümü özetle yazayım. Pahalı şampuanlar kullanmam saçıma uygun market markalarından biri var evde. Alıştırdım saçımı her duşta yıkamıyorum 2-3 güne bir. Şampuanı saç uçlarına çok sürmüyorum sadece saç dipleri yetiyor yoksa uçlar çok yıpranıyor, işin önemli kısmı burası bence. Son zamanlarda saç uçlarına da saç kremi sürüp durulayıp duştan çıkınca ıslak saça serum sürüyordum ama düzenli yapmadım, yapsam belki kestirmek zorunda kalmazdım.

L'oreal'in Mucizevi Yağ-6 Değerli Çiçek Özü Yağı yazan saç kremi harika. Hem nemliyken hem gün içinde saç uçlarımın kuru olduğunu hissettiğimde kullanıyorum çok işe yarıyor. Bir de Pantene'nin Onarıcı Bakım Kremi de çok güzel. Onun dışında bakım yağlarını saç diplerine sürerseniz daha kısa sürede yağlanır saçlar. Sıkı bi at kuyruğu yapıp sadece o bölüme yani saç boyuna ve uçlarına sürerseniz daha iyi olabilir, hindistan cevizi yağı-badem yağı-zeytinyağı karıştırıp sürüyorum, bone takıp bir gece bekletiyorum ipek gibi oluyor :KK36: :KK36: :KK36: :21::21:

Yumurta kurutur, zeytınyagı nemler besler. Ayrı maske yapabilirsiniz. Yumurta bayagı kurutuyor ama, ılk denememde az yaglıydı saclarım, kupkuru yaptı oda bır rısk bayagı zor toparladım.

X