sade şık ve kullanışlı bir ev için öneriler

sarihperi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Nisan 2014
1.605
762
kızlar mobilya takımlarına baktığımda fiyat-kalite kısmını geçiyorum şimdilik görselliğe geldiğimde çok farklı uçlardaki renkleri beğenebiliyorum yani açık kahve,koyu kahve ve beyaz renklerde olan 3 takımı da hm bu da olabilirmiş diyorum ama bunun ilerde ya keşke daha açığını alsaydım ya da koyusunu ya da cam almasaydım toz oluyor ,lake çiziliyor gibi şeyleri yaşamayı en aza indirmek için sizlere soruyorum mesela benim düşüncelerim:
yemek odası için (ki salona koyucam) renk olarak beyaz ya da kırık beyaz tonlarını istiyorum parlakta olabilir matta, sandalyeleri tay tüyü kumaş istiyorum deri nubuk ya da çiçekli kumaşlardan hoşlanmıyorum,konsol yerden yüksekte olursa çok memnun olurum. birde yemek masası meselesi var tabi sabit masalar küçük mü oluyor açılabilir masalar açılınca sabit masa kadar mı oluyor,nasıl tür masa almalıyım sabit mi açılır mı?
salon takımı için mavi renkler düşünüyorum burda da iki adet üçlü koltuk ve belki bir tanede berjer düşünüyorum bunda da tay tüyü kumaş ve koltuğun kenarları kalın olucak yerden yüksek olursa gene mutlu olurum, tv ünitesini sonra alıcaz ama alırkende kapaklı dolaplı olanlardan tercih edicem ama illa yemek odasının rengiyle aynı mı olmalı ?
yatak odası için çok kararsızım beğendiğim üç farklı renk var ve bir tercihim yok beyaz alırsam içim açılır da koyu kahve alırsam içim mi kararır böyle açık kahve de eskitme gibi en az ondan hoşlanıyorum yatak odası en önemlisi bence ruh haline yansıyo direkt sonra dolabı kapaklı almak istiyorum sürgülüde bi yeri açmak için hepsini açman gerekiyor ve bozulucak gibi geliyor peki dolapta ayna olması iyi mi kötü mü?hem ruhani açıdan hemde temizlik açısından neler dersiniz?
mutfak masası,sandalyeleri, zigon sehpalar,halılar bunları uyguna halletmemz lazım nereleri önerirsiniz?
elbette herkesin zevki farklıdır ama ben burda daha çok kullanışlılık ve de renklerin üstümüze etkisini sizlerin yorumundan okumak istiyorum:)aklınıza gelen başka detay varsa paylaşırsanız çok memnun olurum.not:mobilyalarımızı evimizi tutmadan almak durumundayız ev kiralık olucak buna göre de uyarılarınız varsa bekliyorum

Benim de takip etmem gereken çok önemli bir konu :)
Önerilerde bulunacak arkadaşlar memnun kaldıkları markaları da belirtirse çok sevinirim :)

Öncelikle kendi eviniz olmayacaksa kirada oturacaksanız iki takım koltuk kesinlikle almayın evi tutup eşyalarınızı ona göre alın, Evin ölçüleri elinizde bulunsun o kadar hantal eşyalar varki çok şık bir takım çok basit kalabiliyor tıkış pıkış olunca. Ben İstanbul'da olanlar için Avrupa yakasında Beylikdüzü ve Yenibosna'da bulunan Eskidji ve Alibeyköy'de bulununan Ser Spotçular çarşısını (Evim Şahane sponsorudur aynı zamanda) öneriririm. Her zevke ve bütçeye uygun eşya var a dan z ye.

Kendimden örnek vereyim kirada oturacağım belliydi düğünden 3-4 ay önce ev aramaya başladık bir ay hummalı ev bakma olayından sonra evimizi tuttuk. Çok şükür yeni daireydi ankastre , kombi takılıydı boya badana derdim olmadı, Girişte portmanto hazırdı. Aklımda hep salona bir koltuk takımı bir ünite artı yemek masası ve küçük bir konsol koyabileyim yeter vardı ve aynı o şekilde yaptım. Masa ve ünite kahverengi, krem sandalyeler ve krem koltuk takımı aldım koltuk 2000+ yemek takımı (masa +6 sandalye+ konsol+ ünite+orta sehpa 3000) Diğer odama modüler mobilyadan boydan boya bir kitaplık eşimin anne evinden odasındaki ikili gardrobu koydum. Ütü masamda hep orda açıktır. Çamaşır kurutmalığım yine aynı şekilde . Yatak odamada tam takım mobilyam sığdı. Beyaz mobilya 2900 baza ve yatak dahil geçen sene kasımda aldığım fiyatlar ve yukarıda saydığım yerlerden aldım önceden para biriktirmeye başlamıştık eşimle kimseyi zorlamdan kendimiz hallettik.

Mutfakta günlük kullanmaya seramik tencere seti aldım. Bir takımda Çelik tencere setim + Teflon tava setim
12 Kişilik yemek takımı aldım misafir gelince bütünlük güzel oluyor Karacadan sade bir takım aldım, Çatal kaşık yine karacanın servis takımları olmayan sandıksız bir takımını aldım.Günlük kullanmak için 6 kişilk kütahya porselen aldım24 parça 6 kişilik 24 parça çatal kaşık seti. Küçük mutfak aleti olarak mikser aldım birkaç parçası var değişiyor blender olarakta iş görüyor, rondo, Cezve tipi kahve makinası ve ketıl aldım üstü porselen çaydanlık olarak da kullanabiliyorum. Bir tanede çelik çaydanlık aldım.Servis kaşıklarımı, ekstra salata tabağı, saklama kabı, rende,kevgir, kek kalıbı tarzı şeyleri 3,5 tabir ettiğimiz mağazalardan KARACA, ESSE,BERNARDO gibi mağazalarda indirime girdikçe aldım. Fazla fazla almadım inanın daha sonrada görüp beğendiğiniz cicili bicili tabaklar çok olacak. Yedek kahve fincanı bile almadım çünkü muhakkak hediye getiriliyor.

1 takım nevresim,yatak örtüsü,yorgan yastık vs. kayınvalidem almıştı bende abartılı olmayan sade bir saten yatak örtüsü aldım ekstradan 3 takım nevresimim vardı almak istemedim çünkü yukarda dediğim gibi sonradan da almak istiyor insan. English home tekstil ürünleri ilk başta çok güzel geliyor ama inanın bir yıkamada o güzelim renkler soluyor. Tavsiyem Taç veya Linens marka nevresim Özdilek Havlu nacizane. Sadece salonumda 1 tane halı var mutfağın ölçüsüne göre metre işi kestirdim mutfağın renklerine uygun aynı şekilde koridor içinde ölçüye göre kestirdim.

Süs eşyalarını abartmayın hele çalışacaksanız ve kira olacaksa. Görüyorum bazı gruplarda sözde yeni gelin evi her odadan eşya fışkırıyor ama bilmem kaç sene eşya borcumuz var diye yazılmış. İnanın hiç gerek yok. Hele hele salon ve oturma odası mantığını hiç anlamıyorum.

Beyaz eşyada gri olduğu zaman en az 300+400 fiyat fark ediyor maddi olarak zorlanacaksanız hiç değmez. Bulaşiık makinasının çok proğramlı olmasının bir önemi yok.

ben böylesi bir listeyi döküm alıp kendime göre sadeleştirdi. Düğünden sonrasına bıraktıklarımda oldu aman ne çok eşya getirmiş desinler derdinde hiç olmadım. Umarım işiniza yarar.
http://ihtiyaclistesi.tumblr.com/post/41963209192/evlilik-ev-ihtiyaç-listesi

Öncelikle kendi eviniz olmayacaksa kirada oturacaksanız iki takım koltuk kesinlikle almayın evi tutup eşyalarınızı ona göre alın, Evin ölçüleri elinizde bulunsun o kadar hantal eşyalar varki çok şık bir takım çok basit kalabiliyor tıkış pıkış olunca. Ben İstanbul'da olanlar için Avrupa yakasında Beylikdüzü ve Yenibosna'da bulunan Eskidji ve Alibeyköy'de bulununan Ser Spotçular çarşısını (Evim Şahane sponsorudur aynı zamanda) öneriririm. Her zevke ve bütçeye uygun eşya var a dan z ye.

Kendimden örnek vereyim kirada oturacağım belliydi düğünden 3-4 ay önce ev aramaya başladık bir ay hummalı ev bakma olayından sonra evimizi tuttuk. Çok şükür yeni daireydi ankastre , kombi takılıydı boya badana derdim olmadı, Girişte portmanto hazırdı. Aklımda hep salona bir koltuk takımı bir ünite artı yemek masası ve küçük bir konsol koyabileyim yeter vardı ve aynı o şekilde yaptım. Masa ve ünite kahverengi, krem sandalyeler ve krem koltuk takımı aldım koltuk 2000+ yemek takımı (masa +6 sandalye+ konsol+ ünite+orta sehpa 3000) Diğer odama modüler mobilyadan boydan boya bir kitaplık eşimin anne evinden odasındaki ikili gardrobu koydum. Ütü masamda hep orda açıktır. Çamaşır kurutmalığım yine aynı şekilde . Yatak odamada tam takım mobilyam sığdı. Beyaz mobilya 2900 baza ve yatak dahil geçen sene kasımda aldığım fiyatlar ve yukarıda saydığım yerlerden aldım önceden para biriktirmeye başlamıştık eşimle kimseyi zorlamdan kendimiz hallettik.

Mutfakta günlük kullanmaya seramik tencere seti aldım. Bir takımda Çelik tencere setim + Teflon tava setim
12 Kişilik yemek takımı aldım misafir gelince bütünlük güzel oluyor Karacadan sade bir takım aldım, Çatal kaşık yine karacanın servis takımları olmayan sandıksız bir takımını aldım.Günlük kullanmak için 6 kişilk kütahya porselen aldım24 parça 6 kişilik 24 parça çatal kaşık seti. Küçük mutfak aleti olarak mikser aldım birkaç parçası var değişiyor blender olarakta iş görüyor, rondo, Cezve tipi kahve makinası ve ketıl aldım üstü porselen çaydanlık olarak da kullanabiliyorum. Bir tanede çelik çaydanlık aldım.Servis kaşıklarımı, ekstra salata tabağı, saklama kabı, rende,kevgir, kek kalıbı tarzı şeyleri 3,5 tabir ettiğimiz mağazalardan KARACA, ESSE,BERNARDO gibi mağazalarda indirime girdikçe aldım. Fazla fazla almadım inanın daha sonrada görüp beğendiğiniz cicili bicili tabaklar çok olacak. Yedek kahve fincanı bile almadım çünkü muhakkak hediye getiriliyor.

1 takım nevresim,yatak örtüsü,yorgan yastık vs. kayınvalidem almıştı bende abartılı olmayan sade bir saten yatak örtüsü aldım ekstradan 3 takım nevresimim vardı almak istemedim çünkü yukarda dediğim gibi sonradan da almak istiyor insan. English home tekstil ürünleri ilk başta çok güzel geliyor ama inanın bir yıkamada o güzelim renkler soluyor. Tavsiyem Taç veya Linens marka nevresim Özdilek Havlu nacizane. Sadece salonumda 1 tane halı var mutfağın ölçüsüne göre metre işi kestirdim mutfağın renklerine uygun aynı şekilde koridor içinde ölçüye göre kestirdim.

Süs eşyalarını abartmayın hele çalışacaksanız ve kira olacaksa. Görüyorum bazı gruplarda sözde yeni gelin evi her odadan eşya fışkırıyor ama bilmem kaç sene eşya borcumuz var diye yazılmış. İnanın hiç gerek yok. Hele hele salon ve oturma odası mantığını hiç anlamıyorum.

Beyaz eşyada gri olduğu zaman en az 300+400 fiyat fark ediyor maddi olarak zorlanacaksanız hiç değmez. Bulaşiık makinasının çok proğramlı olmasının bir önemi yok.

ben böylesi bir listeyi döküm alıp kendime göre sadeleştirdi. Düğünden sonrasına bıraktıklarımda oldu aman ne çok eşya getirmiş desinler derdinde hiç olmadım. Umarım işiniza yarar.

Canım çok teşekkürler verdiğin bilgiler için, kulağımıza küpe :)

Salon -ki oturma odamda aynı yer benim- kahve krem, Tüllerim boydan boya yere kadar hayalet tül dediklerinden düz sade güneşlik olarak stor kullanıyorum fon perde kullanmadım onu yatak odasında seviyorum.

Yatak odam beyaz istediğim her renkle çok rahat kombinliyebiliyorum. Yatak odamda fon perde de düz renk tercih ettim yatak örtümde wintage tarzı çiçekli keten kumaştan , çiçekli çiçek deseni herşeyde sevmiyorum mesela kırlentlerde görmketen böö geldi ama yatak odasında gerek yatak örtüsünde gerek nevresimde çok güzel oluyor.

Koridor duvarına düğün fot.larından birkaçını astım beyaz çerçeve tercih ettim ferah oldu.

Mutfak dolapları kahve ona yapacak bir şeyim yoktu düz krem yolluk serdim. küçük bir masa aldım iki sandalye aldım başka bir mağazadan daha ekonomik oldu örtüsünüde kimi kez desenli kimi kez düz krem üstüne kahverengi çiçekli runnerla kullanıyorum bütünlük seviyorum. sandalye minderlerimde düz krem. Şimdi üstü desenli masalar çok moda ama hiç ısınamadım ben onlara her biri ayrı renk sandalyeli mutfak masaları var onlarda bana göre değil göz yorucu geliyor bana. Mutfak camına jaluzi perde taktım şimdi her rengi var ve çok kullanışlı.

Mor paranın rengidir derler dekorasyonunuzda yer verebilirsiniz

canımm ellerine sağlık tek tek yazmışsın saolasın:)neredeyse herşeyde aynı düşünüyoruz özellikle sırf moda diye english home nevresim takımlarından 10 tane alanları anlamıyorum bana göre onların hepsi aynı model renkleri farklı ve hep aynı yani değişmiyor model tarz birde gerçekten kalitesiz kullananlar memnun değil , sonra mutfak eşyalarında çok fazla eşya alan var peynir kesme bıçağı olsa nee olmasa ne yani:)bizde eşimle para biriktrdik borç batağına çok saplanmak istemiyoruz o yüzden az öz ama bazı şeylerde kalite arıyoruz ,çok teşekkürler bilgiler için,aklına gelirse yazlütfen

X