Sadece mama ile beslenen bebeklere hangi mamayi önerirsiniz?

prensesilya

Merhaba kk :)
Kayıtlı Üye
1 Mayıs 2015
557
298
38
Sütüm yok, 2 aylık bebeğim..
Çoğunu dedim ama Bebelac Gold kullaniyorum şu an. 6 kg bebeğim.
Çok kilo almis dedi bir arkadaşım mama yüzünden dedi...Evolvia kullan, dedi.
Kullanan var mı, gunde 6 kere içiliyor dediği için almadım çünkü bebeğim 2 saatte 1 , 90 ml içiyor mamayi yani 6 yi geçiyor 1 günde

Kullanan var mı, gunde 6 kere içiliyor dediği için almadım çünkü bebeğim 2 saatte 1 , 90 ml içiyor mamayi yani 6 yi geçiyor 1 günde
Kesinlikle hipp combiotik kullan canım benim kızımda emmedi bu mamayı kullanmaya başaladık çok güzel kilo aldı gelişimide şuan iyi gidiyor ve bu mama gaz yapmıyor biotik oldugundan üstelik keçi sütü içeriği yani laktoz yok sindirimi kolay

Kesinlikle hipp combiotik kullan canım benim kızımda emmedi bu mamayı kullanmaya başaladık çok güzel kilo aldı gelişimide şuan iyi gidiyor ve bu mama gaz yapmıyor biotik oldugundan üstelik keçi sütü içeriği yani laktoz yok sindirimi kolay
Hip de kullanmıştım ama hep gaz sorunu oldugu için hangisinden oluyor bilemedim çünkü hep bi gaz sancimiz vardı. hipp combiotik normal hip ten daha farklı mı oluyor canım migroslarda var mıdır, e bebek e mi bakayım? Her mama da her yerde olmuyor

Hip de kullanmıştım ama hep gaz sorunu oldugu için hangisinden oluyor bilemedim çünkü hep bi gaz sancimiz vardı. hipp combiotik normal hip ten daha farklı mı oluyor canım migroslarda var mıdır, e bebek e mi bakayım? Her mama da her yerde olmuyor
Benim bebeğimde gazlıydı canım ne cektim var ya bunu doktor tavsiyesi üzerine aldım migrostada var ebebekte de kızım ilk zamanlar kilo almıyordu şimdi maşallahı var 🥰 sizede iyi gelir yarar inşallah

Eklentiler

• IMG_8892.png
    IMG_8892.png
    330 KB · Görüntüleme: 40
Bebege uygun olmali mama her mama her bebege iyi gelmez.
Benim kizima hipp ve sma inanılmaz gaz yapmıştı.
Bebelac gold kullandık o uslu melek kizim eski haline geri dönmüştü.

Bebeginiz bebelac gold a iyi ise devam edin.
Gaz sorunu ile ugraşmak cok zor.

Benim bebeğimde gazlıydı canım ne cektim var ya bunu doktor tavsiyesi üzerine aldım migrostada var ebebekte de kızım ilk zamanlar kilo almıyordu şimdi maşallahı var 🥰 sizede iyi gelir yarar inşallah
Yaa teşekkür ederim inşallah iyi gelir bi de bunu deniyim. Bakıcı da var ben şimdi bugün bebelac gold aldım onu ona vereceğim yarın. Kendim de hip i kullansam sorun olur mu ki bi o bi bu mama ?

Yaa teşekkür ederim inşallah iyi gelir bi de bunu deniyim. Bakıcı da var ben şimdi bugün bebelac gold aldım onu ona vereceğim yarın. Kendim de hip i kullansam sorun olur mu ki bi o bi bu mama ?
Bebelec ve sma bizimkini çok kusturdu bide mamaları karıstırdığında olası bi yan etkide hangisinin sebebiyet verdiğini bilemezsin bence tek tek dene canım eğer onu aldıysan bi dene bebeğine severse devam edersin sevmezse hipe gecersin

Bebege uygun olmali mama her mama her bebege iyi gelmez.
Benim kizima hipp ve sma inanılmaz gaz yapmıştı.
Bebelac gold kullandık o uslu melek kizim eski haline geri dönmüştü.

Bebeginiz bebelac gold a iyi ise devam edin.
Gaz sorunu ile ugraşmak cok zor.
Aynen öyle her mama her çocuğa iyi gelmiyor. Sma da hiç uyumuyorduk geceleri. Mamayi da karalamak istemem belki gazli donemimize denk geldi. Bebelac gold içiyor ama ağzından gark sesi çok duymuyorum belki ağzından çıkaramadığı için böyle şu anki gibi uyumuyor. Günlerdir ayagimda sallamıyordum şimdi ayagimda. Beşiğe yatirinca ağlıyor kucağımda da durmuyor bacak hareketlerini yaptırdım biraz sakinleşti. Böyle durmayinca gaza yoruyorum belki sadece can sıkıntısıdır akşam 7den beri böyle. Saat 00.00 oldu. Allaha çok şükür başka sıkıntımız yok. Annelerin ortak kaderidir uykusuzluk. Diren gözlerim 🥲

Bebelec ve sma bizimkini çok kusturdu bide mamaları karıstırdığında olası bi yan etkide hangisinin sebebiyet verdiğini bilemezsin bence tek tek dene canım eğer onu aldıysan bi dene bebeğine severse devam edersin sevmezse hipe gecersin
Aa benimki de çok kusuyor bu ara hem de 90 ml içtiği halde... bunu yedeğe koyayım ben aptamil de var yedek bunlar dursun da yarın ilk iş hip alayım bakayım kullanınca yazacağım burdan. İnşallah iyi gelir teşekkür ederim

Bebelac gold aldik bir ara firma uretimi durdurdu . Aptamile gectik ishal oldu . Sonra Hipp organic kombiotik ile devam ettik hala ediyoruz. Mamadan ziyade bebegin yapisi ile alakali bir durum. Kizim 13 aylik 9 kg çünkü ıkı sanıye durmuyor 💝 zaten emeklemeye başlayınca kilo alımları yavaşlar. Bebek ilk aylarda güzel kilo alır, arkadaşınızı anlamadım ne boş konuşmuş . Mamadan memnunsanız devam edin .

Aa benimki de çok kusuyor bu ara hem de 90 ml içtiği halde... bunu yedeğe koyayım ben aptamil de var yedek bunlar dursun da yarın ilk iş hip alayım bakayım kullanınca yazacağım burdan. İnşallah iyi gelir teşekkür ederim
Kıyamam kuzuma ya :KK43:( bu arada ben çocuk doktoruyum canım 🙈 normalde mama tavsiye etmem ama o dönem hekimliğimi bile unuttum inan annelik güdüleri ağır basınca bi hocam sağolsun aynı hastanedeyiz prof o bana dediki laktoz içerikli mamalar sindirimi zor oldugundan kusturur keçi sütü içerikli mama kullanmanı tavsiye ederim ( normalde mama tavsiye edilmez bizde anne sütü desteklenmelidir lakin benşm sütüm kesilmişti ) ve keçi sütü içeriği en güzel olan hipp combiotık ve golden goat dedi golden goat bizde yaramadı sevmedi kuzum hipp çok sevdik aylardır kullanıyoruz ne bir kusması oldu nede gazı hatta gazlı kolik bir bebekken mamayı kullanmaya gectik daha içerken gaz çıkarıyordu 😂

Günde 6 kere denilen şey doğru mu, gaz durumu nasıldı peki evolvia kullanirken bi de çok sık mi acikiyordu? Kusura bakmayın çok soru sordum
Benşmkide 2 aylık prematüre doğdu normal haftasını doldurana kadar aptamil prematüre kullandık güzrl kilo aldırdı ama gaz kabıx mahvetti bizi sonra 2 uzman doktor tavsiyesiyle evolviaya geçtik şimdi hiç bebeği sallayıp gaz çıkatmama bile gerek kalmıyor kendi yerken pıt pıt salıyor 6 kere diye bişeyde yok ayrıca ben 120 ml veriyorum acıktığında zaten aranıyor ağlıyor veriyorum öyle bebeğin beslenmesine sınır mı konulurmuş ilk defa duydum benimkide 6 kg ayrıca gayet normal her bebek aynı olacak diye bir kural yok zaten bebekler bir dönem tombişleşip sonra normale geliyorlar acıkmasıda normal 2-3 saate bir acıkıyor bahsettiğin hafif mamalarda olur golden goat gibi mesela su gibi çünkü çabuk acıktırıyor kullanan kim varsa mama yetişmiyor duyuyorum hipp de güzel ama içeriği çok temiz değil aptamil ve sma doyurucu kiloda aldırıyor ama kabız gaz çok yapıyor ağır yapılı mamalar bir tek bebelac hakkında bir fikrim yok

Aynen öyle her mama her çocuğa iyi gelmiyor. Sma da hiç uyumuyorduk geceleri. Mamayi da karalamak istemem belki gazli donemimize denk geldi. Bebelac gold içiyor ama ağzından gark sesi çok duymuyorum belki ağzından çıkaramadığı için böyle şu anki gibi uyumuyor. Günlerdir ayagimda sallamıyordum şimdi ayagimda. Beşiğe yatirinca ağlıyor kucağımda da durmuyor bacak hareketlerini yaptırdım biraz sakinleşti. Böyle durmayinca gaza yoruyorum belki sadece can sıkıntısıdır akşam 7den beri böyle. Saat 00.00 oldu. Allaha çok şükür başka sıkıntımız yok. Annelerin ortak kaderidir uykusuzluk. Diren gözlerim 🥲
Şöyle anlarsın belirli saat aralıkların da gaz sancıları olabilir.
Kızım da asla gaz sorunu yaşamadım ve dünya da uslu bebek kategorisinde dereceye girerdi, sesinin çıktığını bilmem.
SMA aldık aman Allahım o bebek gitti gaz sancısından kıvranan bebek geldi yırttı kendisi.
Corona olmuştuk, karantinadaydık coronadan geberiyoduk ayakta cocuk sallıyoruz gaz sorunu vs.
Esime yakalanırsan ye cezayı yeter ki bebelac al gel dedim.
Anında çocuk duruldu.
Tabi ben doymuyorum denemelere sonra hipp aldım baktım iki mama da kızım değismeye başladı.
Hic degistirmeden bebelac kullandım.
Yanlız similac da gaz yapmadı bize oglumda similac kullandım 13. Gün başlayan 4 aydan sonra gaz sancıları bitti ama belirli saatlerdi. Gündüz 1 saat gece 12-2 arasıydı.
Kızımda da sonraları similac aldım hiç gaz yapmadı.

Ataklar olabilir annesi, bu normal.
2 aylık daha çok küçük, gaz sancısı olabilir, annenin aklina ilk ne gelir ise o doğrudur.
Ama mama iyi geldi ise devam et. Macera arama sakın.
İnşaallah bu aksam rahat uyur.

Hatırlamıyorum çünkü 8 yıl oluyor biz ilk sma kullandık o iyi gelmedi kabızlık falan yaptı aylik kontrole goturdugumuz doktorumuz evolviayi önerdi onunla rahatladı çocuk iyi gelmişti

X