Sadeleşirken sacmalamıyorum dimi ?

Koyacak depo, kapalı balkon, anne evinin bir yeri falan yok mu? Banada gelmişlerdi bir ara öyle, baya attım sattım ama şimdi çocuk büyüdü, tekrardan bakmaya başladım. Ve artık inanılmaz pahalı ,alınacak gibi değil. O yüzden çıkarmayın artık elden, sadece evden çıkarın
Ayni yorumu ben yapacaktım. Kolileyip kayinvalide evine birakin ben oyle yapiyorum. Nevresim havlu falan atilir mi ya bu enflasyonda kac para oldu hic baktiniz mi? Ben gecen ceyizimden havlu cikardim etiketi uzerinde English homedan almisim 18 lira inanabiliyor musunuz simdi almaya kalksak 118 lira 😂

12 tane nevresim mi ..
bende üç tane var :d iyice eskiyince yenisin aliyorum atiyorum...
çay setim bile yok normal çaydanlık kullaniyorum...
iki tane kahve makinem vardi birini işyerine götürdüm...
herşey pahallandi ha tavalari da atmişsin...
valla tavalar çiziliyor zamanla ihtiyaç duyacaksin ilerde...
şimdi ben 6 parça tava takımı gördüm almak istedim fiyati 5 bin dedii...
ben çok tava kullandim hepsini attim çöpe..
tabak takımın yok sunum takımlarimda yok bunlara ihtiyaç duymuyorum.. 5 ayrı takım kahve fincanlarim var. atmadim.. sakladim birazini.. belki kullanicam ilerde.
6 çif yastığım vardi hepsini kullandim:KK70:
misafirim de gelmiyor 8 yıldır hiç misafir almadim eve... hepsini kullandim da attım...

sağlam şeyleri atma, kutulu ürünleri de atma. illa ki kaldırabileceğin bir yerin vardır kullanmadıklarını oraya kaldırabilirsin. 12 nevresim çokmuş onların bir kısmını sat ama zevkine göre ise onları da satma veya atma, ihtiyacı olan birine verirsin belki ya da hediye edersin. istifçi değilim ama sağlam eşyayı atan bir insan da asla değilim :KK70:

o tabakların tanesi ne kadar haberiniz var mı, atılır mı ya hu, annenizi dinleyin, nevresimleri atmayın sakın tanesi olmuş bilmem kaç yüz, artık eve eşya vs almak çok zor, eskimiş veya hiç kullanılmıcak şeyler elden çıkarılır da bardak tabak nevresim gibi sürekli kullanılan şeyler elden çıkarılmaz bence

Bir de açılmamış kahve fincan takımı çay seti, nevresim vs varsa hediye götürebilirsiniz, ben gittiğim misafirliğe eli boş gitmemek adına desenli çay bardağı ve altlık seti vardı bir kaç kutu onları götürdüm, hafta sonu arkadaşıma davetliydik evine ilk defa gittim, ev hediyesi güzel bir nevresim takımı götürdüm, hem yıllardır kullanmıyordum elden çıkmış oldu hem de güzel bir hediye oldu

Bir de açılmamış kahve fincan takımı çay seti, nevresim vs varsa hediye götürebilirsiniz, ben gittiğim misafirliğe eli boş gitmemek adına desenli çay bardağı ve altlık seti vardı bir kaç kutu onları götürdüm, hafta sonu arkadaşıma davetliydik evine ilk defa gittim, ev hediyesi güzel bir nevresim takımı götürdüm, hem yıllardır kullanmıyordum elden çıkmış oldu hem de güzel bir hediye oldu
Ben buna biraz karsiyim😐sizin nevresim nasildi bilemem ama tee ne zamandan kalma urunleri kimseye goturmem..hele evini ilk kez gormeye gittigim birine.. kendi kullanmadigini bana getirmis densin istemem dogrusu. Ki bazilari zamaninda uyguna(!) aldiklarini cocuk gormeye giderken filanda goturuyor, ifrit oluyorum. Kendi cocuguna layik gormedigini goturmesin kimse.. tabii yine kendi bileceginiz birsey

Ben buna biraz karsiyim😐sizin nevresim nasildi bilemem ama tee ne zamandan kalma urunleri kimseye goturmem..hele evini ilk kez gormeye gittigim birine.. kendi kullanmadigini bana getirmis densin istemem dogrusu. Ki bazilari zamaninda uyguna(!) aldiklarini cocuk gormeye giderken filanda goturuyor, ifrit oluyorum. Kendi cocuguna layik gormedigini goturmesin kimse.. tabii yine kendi bileceginiz birsey
kıyafet ayrı nevresim ayrı, kıyafet konusunda hep yeni almışımdır, götürdüğüm de satenli bir nevresimdi, ben saten kullanmadığım için arkadaşa hediye ettim, arkadaşımın zevkini biliyorum, sevdiği bir renk ve beğeneceğini tahmin ediyorum,

12 nevresim cidden fazla. Bi kaç tanesine talibim 😅 Ben de senin gibiyim az ve öz olsun. Kullanmadığım herşeyden kurtulmak istiyorm ama annen de haklı bi nevresim takımı olmuş 500 tl.

Sade olmak en güzeli. Benim zten çok eşyam yoktu hatta evlenirken çoğu şeyi almamıştım eksikler i alacağım şimdi. Her şey de ateş pahasi..lazım olamslr kalsın ama evde degil. Kullanacak seykeri evde bırakın kalanları depo tarzı bir yere koyun..tabii ki onalrca yazma cok fazla..Benim mesela 5 sürekli kullandigim havlu.5 6 misafir için 10 tane küçük havlu var. 10 civarı yazma.. 6li kahve 2lıi kahve takimi yanı 8 kişilik
3 takım çay bardağı.

X