Safra kesesi ameliyat olan varmı?

Selam kızlar bende kasım basında ameliyat olucam ama inanılmaz korkuyorum daha 2aylık evliyim ve dün isteyken atak seklinde agrım oldu geceyi acilde gecirdim bugünde teshis konuldu ve 2doktorda ameliyat diyor 5.4 ve 7.9mm tas ve camur var laporaskopi olacak öncesi ve sonrası nasıldı ? :KK17:

Selam kızlar bende kasım basında ameliyat olucam ama inanılmaz korkuyorum daha 2aylık evliyim ve dün isteyken atak seklinde agrım oldu geceyi acilde gecirdim bugünde teshis konuldu ve 2doktorda ameliyat diyor 5.4 ve 7.9mm tas ve camur var laporaskopi olacak öncesi ve sonrası nasıldı ? :KK17:
Ameliyat oldunuznmu acaba

Ameliyat oldunuznmu acaba
Evet oldum 24 ekim 2014 yılında o zamanda yazdığım gibi çok sancılanıyordum kasımda planlanan ameliyatı erken olmak zorunda kaldım çünkü iltihaplanmıştı safra kesesi ve safra yolları bir hafta sadece serumla beslendim hiçbirsey yemedim su dahi yasaktı iltihabın kurumasını bekledik hastanede yattım size tavsiyem hiç korkmayın benim gibi geç kalmadan bian önce ameliyat olmanız gerekiyorsa olun iltihaplanıp kurumasını beklemek o sancılarla bir hafta yaşamak kabus gibiydi rabbime şükürler olsun gelip geçti allah sizede acil şifalar versin

Evet oldum 24 ekim 2014 yılında o zamanda yazdığım gibi çok sancılanıyordum kasımda planlanan ameliyatı erken olmak zorunda kaldım çünkü iltihaplanmıştı safra kesesi ve safra yolları bir hafta sadece serumla iltihabın kurumasını bekledik hastanede yattım size tavsiyem hiç korkmayın benim gibi geç kalmadan bian önce ameliyat olmanız gerekiyorsa olun iltihaplanıp kurumasını beklemek o sancılarla bir hafta yaşamak kabus gibiydi rabbime şükürler olsun gelip geçti allah dizede acil şifalar versin
Sizi allah yolladi karsima cok sagulun ilgilendiginiz iicn bende oldum ameliyat yanliz ameliayttan sonra iyi olmadim zayifladim yiyemiyorum sag tarafim sisiyo vurum oluyo cok kotuyum

Sizi allah yolladi karsima cok sagulun ilgilendiginiz iicn bende oldum ameliyat yanliz ameliayttan sonra iyi olmadim zayifladim yiyemiyorum sag tarafim sisiyo vurum oluyo cok kotuyum
Geçmiş olsun öncelikle doktorum bana ilk 6ay hamur işi kızartma mutlaka uzak dur diğer herşeyi az az yiyebilirsin demişti ama sizin gibi bende çok fazla yiyemedim hemen şişkinlik oluyordu patlayacak gibi hissediyordum az az sık beslendim akşamları çorba ana yemek pilav varsa sadece çorba içebildim ameliyat sonrası ilk hafta sonraki hafta yavaş yavaş ana yemekten bi iki kaşık aldım kademeli olarak yarım tabaktan bi tabağa çıktım ekmekte tam buğday yedim pilav makarna çok az yedim aralarda meyve yedim ama mesela portakal mandalina yemedim elma muz yedim meyve suyu içmedim şişkinlik artıyordu yoğurt süt bende çok şişkinlik yaptı onları da bi süre yemedim soğan sarımsak soslu yemeklerde çok rahatsız etti onlarıda yemedim bi süre eğer dikkat ettiğiniz halde şişkinlik devam ediyorsa başka bi doktora gidip muayene olun ameliyat yapana gitmeyin inşallah en kısa zamanda geçer sorunlarınız

Geçmiş olsun öncelikle doktorum bana ilk 6ay hamur işi kızartma mutlaka uzak dur diğer herşeyi az az yiyebilirsin demişti ama sizin gibi bende çok fazla yiyemedim hemen şişkinlik oluyordu patlayacak gibi hissediyordum az az sık beslendim akşamları çorba ana yemek pilav varsa sadece çorba içebildim ameliyat sonrası ilk hafta sonraki hafta yavaş yavaş ana yemekten bi iki kaşık aldım kademeli olarak yarım tabaktan bi tabağa çıktım ekmekte tam buğday yedim pilav makarna çok az yedim aralarda meyve yedim ama mesela portakal mandalina yemedim elma muz yedim meyve suyu içmedim şişkinlik artıyordu yoğurt süt bende çok şişkinlik yaptı onları da bi süre yemedim soğan sarımsak soslu yemeklerde çok rahatsız etti onlarıda yemedim bi süre eğer dikkat ettiğiniz halde şişkinlik devam ediyorsa başka bi doktora gidip muayene olun ameliyat yapana gitmeyin inşallah en kısa zamanda geçer sorunlarınız
Ben hic birsey yemedim korkudan hamur isi hic kizartma hic yedemdim gastroentrolije gittim endeskopi dedi ama korkuyorum yaptirmaya

Cumartesi gününden beri moralim sıfır:KK43:.
Bebeğim iki buçuk aylık. Sutu kesmek durumunda kaldım.
Ağrı ile acile gittim, Karaciğer degerlerim aşırı yüksek çıktı bugün mr çekilecek, safra taşı dediler ama cok korkuyorum. Ameliyat diyorlar doğru düzgün yiyip icemiyorum istahim kesildi resmen. Bugünde karnımda şişligi farkettim acaba normal mi? Sezeryan sonrası bu ameliyati olan var mı?

Ağrı ile acile gittim, Karaciğer degerlerim aşırı yüksek çıktı bugün mr çekilecek, safra taşı dediler ama cok korkuyorum. Ameliyat diyorlar doğru düzgün yiyip icemiyorum istahim kesildi resmen. Bugünde karnımda şişligi farkettim acaba normal mi? Sezeryan sonrası bu ameliyati olan var mı?
Sezaryen sonrasi degilde normal dogim sonrasi oldum ben canim Cok gecmis olsun peki vucudunuz sarardi mi cunki bende sarilik. Oldum

Benim de 3 aylikti

Merhabalar
Hamilelikde cektigim gogus altindan baslayip sirta vuran o inanilmaz sancilar sezeryan snrasida devam edince durumun bebekden ibaret olmadigini gecde olsa anladim
Sanirim hamilelikden kaynakli tas olusumuna mahruz kalmistim
Dogumdan sonrada ilk 1 ay sezeryana verdim mide de sorun oldu gaz var dedim ama bir gece fenalasip hastaneye gitmey karar verdim
Acilde bana gaz birikmesi var deyip mide ilaci ve gaz ilaci verdiler
En son bu hafta carsamba gunu fenalasinca ozele gittk batim usgsi tahliller derken 8mm capinda 11 adet tas tespit edildi
Safra kesenin cikisini tikamis ve sismisti karcigerede baski yaptigi icin kan degerlerim berbat durumdaydi
Doktor acil ameliyata alicam birakamam dedi
Carsamba yatisim yapildi cumaya kadar serumla sislik ve kan degerleri duzenlenmeye calisildi
Cuma gubi oglen ameliyata girdim cunartesi sabah yaburcu oldum
Hayla duzgun yemek yiyemiyorum agri sanci yok ama sanki icimde trifsiz bir sey var
Eski ameliyat olanlara sorum ne zamn gunluk sosyal hayatiniza dondunuz
Ev isleri cinsellik dus vb durumlar gibi
Bebegim dahq 2aylik ve cok hareketli onla basedemiyorum su an

Merhabalar
Hamilelikde cektigim gogus altindan baslayip sirta vuran o inanilmaz sancilar sezeryan snrasida devam edince durumun bebekden ibaret olmadigini gecde olsa anladim
Sanirim hamilelikden kaynakli tas olusumuna mahruz kalmistim
Dogumdan sonrada ilk 1 ay sezeryana verdim mide de sorun oldu gaz var dedim ama bir gece fenalasip hastaneye gitmey karar verdim
Acilde bana gaz birikmesi var deyip mide ilaci ve gaz ilaci verdiler
En son bu hafta carsamba gunu fenalasinca ozele gittk batim usgsi tahliller derken 8mm capinda 11 adet tas tespit edildi
Safra kesenin cikisini tikamis ve sismisti karcigerede baski yaptigi icin kan degerlerim berbat durumdaydi
Doktor acil ameliyata alicam birakamam dedi
Carsamba yatisim yapildi cumaya kadar serumla sislik ve kan degerleri duzenlenmeye calisildi
Cuma gubi oglen ameliyata girdim cunartesi sabah yaburcu oldum
Hayla duzgun yemek yiyemiyorum agri sanci yok ama sanki icimde trifsiz bir sey var
Eski ameliyat olanlara sorum ne zamn gunluk sosyal hayatiniza dondunuz
Ev isleri cinsellik dus vb durumlar
Bebegim dahq 2aylik ve cok hareketli onla basedemiyorum su an
Bende hala iyi olmuş değilim ben sarilikta oldum taş tokadı ercp yapıldı pankreatit bile oldum ameliyat oldum sonrasında 7 ay bitti ama şikayetim geçmesi hiç birşey diyemiyorum endoskopi yaptırıcam bakalım korkmasssam

X