Gastroenteroloji - Sindirim Sistemi Hastalıkları Safra Kesesinden rahatsız olanlar...

10 gun once saframı aldılar keske daha önce olsaymısım ameliyat ..

bi kaç sorum var size...

şimdi 2ay boyunca yumurta yasak biliyorsunuz yani mkek pastadamı yıyemıycem börek filan biri beni aydınlatsın mumkunsee... :)

selam ben de yaklasık 4 ay once ameliyat oldum. sonrasında ne istersem yedim. sen acık mı oldun ameliyatı yoksa kapalı(laparoskopik) mı? ben de bu arada bişey sormk istiyorum. ben de genelde kahvaltıdan sonra ishal oluyorum. kahvaltıda teraygı ve kaymak yersem ya da tatlı yersem ishal oluyorum. benzer seyler basına gelen var mı? Doktora sordum yiyecek alerjisi baslamıs olabilir dedi.

selam ben de yaklasık 4 ay once ameliyat oldum. sonrasında ne istersem yedim. sen acık mı oldun ameliyatı yoksa kapalı(laparoskopik) mı? ben de bu arada bişey sormk istiyorum. ben de genelde kahvaltıdan sonra ishal oluyorum. kahvaltıda teraygı ve kaymak yersem ya da tatlı yersem ishal oluyorum. benzer seyler basına gelen var mı? Doktora sordum yiyecek alerjisi baslamıs olabilir dedi.

merhaba canım; ben kapalı oldum 4delik var karnımda.. senınde kapalı oldun sanırım.hatta bugun biraz iş yapayım evde dedım goguslerımın arasındaki dıkıs patladı maalesef :KK43: birazcık kanadı ama doktora gitmedim ,gitsem desem bana kesın kızacagı için dr.ahaber vermek istemedim..

bu arada bendede şiddetli karın agrısıyla bırlıkte sabahları ishal oluyor bende dr.verdiği ilaçlardan oluyor sanıyorum,bide her sabah 9da yani .. sabah 8de ac karnına mide ilacımı alıyorum o mu yapıyor acaba ,doktor vermıstı reflü yapmasın diye. şey bide ben kahvaltıda peynır yıyorum henuz kaymak ve tereyagına gecıs yapamadım 2ay bekletıyorum kendımı bakalım :KK43:

ben amliyattan sonra 4 gun icinde normal yasantıma devamettim. zaten kızım o zaman 3 haftalıktı. bakacak kimse yoktu. dinlenmek gibi bir luksum yoktu. bir kac gun kayınvalidem yardım etti. Sonra ben yaptım her işimi. ilk basta biraz zorlandım ama gecti. Yemek konusunda da doktoruma ısrarla ne zararlı ne faydalı diye sordugumda asırı yemedıgın surece zararlı degil herseyi ye dedi. asırı yersem de ishal olabiliecegimi soyledi. Ama ben kahvaltıda azıcık yaglı yumurta ya da tereyagı, ya da kaymak gibi seyler yesem hemen etkili oluyo. baska ogunlerde ne yersem yiiyeyim sorun yok .Ayrıca doktor bana hap vermedi. bi beslenme uzmanına gitmeyı dusunyorum

ben amliyattan sonra 4 gun icinde normal yasantıma devamettim. zaten kızım o zaman 3 haftalıktı. bakacak kimse yoktu. dinlenmek gibi bir luksum yoktu. bir kac gun kayınvalidem yardım etti. Sonra ben yaptım her işimi. ilk basta biraz zorlandım ama gecti. Yemek konusunda da doktoruma ısrarla ne zararlı ne faydalı diye sordugumda asırı yemedıgın surece zararlı degil herseyi ye dedi. asırı yersem de ishal olabiliecegimi soyledi. Ama ben kahvaltıda azıcık yaglı yumurta ya da tereyagı, ya da kaymak gibi seyler yesem hemen etkili oluyo. baska ogunlerde ne yersem yiiyeyim sorun yok .Ayrıca doktor bana hap vermedi. bi beslenme uzmanına gitmeyı dusunyorum

hımm doktordan doktora fark var demekki.. belki sen emzirdiğin için doktor sana bi yasaklama koymamıs olabılır..

bende deneme yaptım gecen gun yas pasta bıde hazır pastane kurbıyelerınden yedim bişey olmaz diyerek ertesi gun heryanım kırmızı kırmızı kucuk kabarcıklar cıkardım allerjı oldum yani :KK43: napalım 2ay sabredecez artık yumurta,çikolata vs şeylere..

için rahat değilse bi diyestisyene görünmekte fayda vardır..

merhaba bende dün sag karın agrısı ve mide bulnatısı şikayetiyle acilen dr gittim bide ögrendimki safra kesemde 10 mm tas varmış hemen ameliyat olman lazım dedi genel cerrah 8 aylık bebegim var napıcam bilmiom iki ilac verdi ama agrı hala devam ediyor kapalı yöntemle 3 delik acıcaz göbekten dedi uyutucaklarmış hatta ben o delikler belli olurmu sonra hocam dedim yok esteteikle kapatıyoz dedi sanırım olucam bende kızlar :KK43: gercekten dünden beri moralim cok bozuk:KK43:(( allahım dermansız dert vermesin ve herkese acil şifalar versin...:KK5:

benimki de 3 delik acarak yapıldı. hic bisey olmuyo korkma. iz cok az kalıyo. cok cok gecmiş olsun

marul,roka tarzı yesıl yapraklı sebzeleri midem eritmiyor henuz gece kusunca anladım :KK43: taa onları 2gun once yemıstım bide.. gece daha fenaydım nerdeyse acile gidecektık gerci benım yatılı mısafırım geldi yurtdısından sanırım ben çok yoruldum ondan oldu :KK43: size tavsiyem söyle bi 1ay gecmeden evinize özelleıkle yatıya misafir kabul etmeyin ,önce kendınızı düşünün yok darılcak gucencek yok kaç senede bir gelıyor tarzı seyler dusunerek vicdan yapmayın yoksa benım gibi siz zararlı cıkarsınız.. gece kotuydum ama şimdi çok sukur Allahıma daha iyiyim..misafirlerımıde sabahtan bındırdım otobuse gıttıler ama bende bittim yani...

evet asıl soruyu sormayı unutmusum :KK66: ameliyattan sonra adetınız gunu gunune mi geldi yoksa 1 yada 2ay gecıktımı kızlar ?? ben söyle bişi duydum narkoz alan kadınlar tam 3ay sonra adet gormeye baslıyormus dıyorlar dogruluk payı nedir acaba...

marul,roka tarzı yesıl yapraklı sebzeleri midem eritmiyor henuz gece kusunca anladım :KK43: taa onları 2gun once yemıstım bide.. gece daha fenaydım nerdeyse acile gidecektık gerci benım yatılı mısafırım geldi yurtdısından sanırım ben çok yoruldum ondan oldu :KK43: size tavsiyem söyle bi 1ay gecmeden evinize özelleıkle yatıya misafir kabul etmeyin ,önce kendınızı düşünün yok darılcak gucencek yok kaç senede bir gelıyor tarzı seyler dusunerek vicdan yapmayın yoksa benım gibi siz zararlı cıkarsınız.. gece kotuydum ama şimdi çok sukur Allahıma daha iyiyim..misafirlerımıde sabahtan bındırdım otobuse gıttıler ama bende bittim yani...

evet asıl soruyu sormayı unutmusum :KK66: ameliyattan sonra adetınız gunu gunune mi geldi yoksa 1 yada 2ay gecıktımı kızlar ?? ben söyle bişi duydum narkoz alan kadınlar tam 3ay sonra adet gormeye baslıyormus dıyorlar dogruluk payı nedir acaba...

çok gecmiş olsun canımmm aaa onu hiç duymamıştım bakalım ameliyattan sonra nasıl olucak adet işi bende dogum yapmıstım 5 ay sonra ilk adeti olmustum

ben de kapali ameliyat oldum. 5 ay gecmis bile.
ameliyatim cok rahat gecti.
ilk ayaga kalkis aynen doktorumun dedigi gibi sezeryandan dha kolaydi.
yatmak ve kalkmak agrili oldugundan (ameliyatta karna verilen gaz omuzlarimda feci agri yapiyordu) surekli oturur vaziyetteydim. evin icinde yurumek hareketli olmak iyi gelmisti.

yemek konusunda bir kisitlama yapilmadi ama ben yavas gecis yaptim.
o nedenle neler dokundu hatirlamiyorum. sanirim hicbirsey dokunmadi.

yalniz bende sac dokulmesi cok oldu. sizde de oldu mu? genel anestezinin etkisi mi bilmiyorum.

hepinize gecmis olsun.

kızlar haftaya benim annem de safra kesesi ameliyatı olcak.benim sorum:annemin tansiyon,şeker var.ameliyatta olumsuz etki yaparmı acaba:26:

selam kızlar yazdıklarınızı okudum gerçekten faydalı oldu. annem pazartesi günü safra kesesinden ameliyat olucak 11 mm büyüklüğünde taş tespit edildi. izmir de batı anadolu central hospital de ameliyat olucak. orada daha önce bu ameliyatı geçiren var mı? güvenilir bir hastane midir? allah herkese acil şifalar versin.

herkesin olması gereken ameliyat.korkulacak birşeyi yok.ileride pişman olursunuz.geçmeden aldırın derim.annem 10 yılı aşkın süredir aldırmadı.şimdi çok pişman keşke daha önce aldırsaydım diye.:KK16:

ameliyatttan 1kaç ay sonra her gıdayı sorunsuz bir şekilde yiyebiliyor musunuz?yoksa ömür boyu bir diyet mi söz konusu?benim saframda da mm ik çok sayıda taş çıktı-kararsız kaldım-bazı insanlar safra alınınca her gıda yenmediğini yumurta bakliyat gibi söyledi-
ameliyat olan arkadaşlar cevaplarsa sevinirm -ameliyat öncesi gibi her şeyi yiyebiliyor musunuz?

X