sanırım sevgilim yüzünden kendimden soğudum, şimdi de ondan soğuyorum...

kkubraa

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Aralık 2012
344
45
ben 23 yaşında, 1.72 boyunda bir bayanım. kilomu tam olarak bilmiyorum ama hiç kilolu değilim hatta idealim. saçlarım doğal kızıl ve belime kadar. yüzümde bir tanecik çil, sivilce, siyah nokta vs yok, bebek yüzlüyüm. sanırım güzelim. daha doğrusu güzeldim.

hiç tanımadığım insanlar beni yolda durdurup '' aaaa sen ne güzelsin öyle'' der, maşallah çekerlerdi.

neyse. ben doğal güzeldim ve makyaja, giyim kuşama çok önem vermezdim. biraz yapı meselesi, biraz da öğrencilik, 1 yıldır da işsizlik vs.

1.5 yıllık bir ilişkim var. sevgilim 30 yaşında. şimdiye kadar belki elli tane sevgilisi olmuştur. ayrıca sevgilim hiç yakışıklı değil ve yanımda çok yaşlı duruyor. ben onun kalbine bayılıyorum. ona bu düşüncemi hiç söylemedim. tarafımdan sürekli yüceltilmek istiyor. bu isteğini hep karşılıyorum. kendini dört dörtlük zannediyor. onu ben de övüyorum, o da övüyor.

b ilişkiye başladığımızdan beri giyimimden kuşamımdan, fiziğimden, zevkimden hiç memnun olmadı. bana başkalarını örnek gösterdi vs. oğlan çocuğu gibi giyiniyormuşum, popom büyükmüş,ayaklarım çirkinmiş, saçıma neden fön çekmiyormuşum vs. ben hakaret olarak algıladım, çünkü kırıcı bir dil kullandı. ağladığım bile oldu. 2 hafta kadar önce ona bunu söyledim. benden özür diledi. kırmak için söylemedğini, kırıldığımın farkında olmadığını, bundan sonra bana bu konuda hiçbir şey söylemeyeceğini, beni her haliyle beğendiğini vs söyledi. gerçekten o günden beri de hiçbir şey söylemedi. ama ben onunla konuşmaya çok ama çok geç kalmışım.

resmen psikolojim bozulmuş. sokağa çıkınca milletin üstüne başına bakmaktan kndimi alamıyorum. kıyafetlerimi hiç beğenmiyorum. alışveriş yaptığımda giydiğim yakışmamış gibi geliyor. kendimde hep kusur arar oldum. bakışlarım bile değişti açıkçası.

ben beni tanımayan insanlar övsün istemiyorum. sevgilim beğensin beni yere göğe sığdıramasın... bi kadın daha ne ister :KK43: şu an kendimi sokağa atıp ne bulursam alasım var ama işsizim de :KK43:

onunla bu konuyu konuşsam artık faydası yok, çünkü konuştum. artık derdim onun beni beğenmesi de değil, kendime küstüm. bi de ben tişört, etek vs giymiyorum. pantolon ve uzun kollu giyiyorum. açık giyinmek istemiyorum açıkçası.

artık sevgilime de sebepsiz yere soğuk davranmaya başladım. gerçekten ona karşı samimi olmak içimden gelmiyor. resmen kırdı beni. kendime küstüm.

ben psikolojimi nasıl düzelticem, kendimle nasıl barışıcam arkadaşlar?
ne yapıcam? babamla konuşuyorum belki aileler tanışacak artık ne olacak şimdi?
bazen bunun ayrılık sebebi bile olduğunu düşünüyorum. onu terk edersem kendimi affedecekmişim gibi geliyor.
duygularım neden bu kadar karıştı?
çok mu abartıyorum?

Bir erkeğin seni bu şekilde kırıcı bir şekilde eleştirmesine baştan izin vermemeliydin. Beni böyle beğendim, şimdi bu sözler ne diye tepki göstermeliydiniz.

bi kere ailelerin tanışması olayını en baştan ertele, şu an o bile senin açından psikolojik bir baskı unsuru.
dönülmez yola giricem ne yapmalıyım diye telaş iiçindesin.

olayın iki türlü kısmı var, birincisi herkes yanındaki kadın/erkek in iyi giyinmesini güzel görünmesini ister. Tarafların bunu istemesinde bir abeslik yok. kimse sevdiği kişi özentisiz bir biçimde yanına gelsin istemez, hele ki siz daha sevgilisiniz.
Ama bunun da bir uyarılma seviyesi vardır. Örnek olarak ne biçim giyiniyorsun yerine, canım ya sana biraz farklı bişeyler alalım mı, bu tarzın da güzel ama daha da güzel olabilirsin gibilerinden.
Eğerki aman sen de ne biçim giyiniyorsun kendine çeki düzen ver tarzında emrivaki ve insanı küçük düşürücü bir yöntemi varsa, oradan kaçacaksın.
Ama sizdeki daha büyük problem ne biliyor musunuz, fiziksel olarak hiç beğenmediğiniz bir erkeğin sizin gibi güzel bir kadına bunları söyleyebilmiş olması. O kimki insan bir aynaya bakar moduna girmişsiniz. Ama bir yandan da onun söylediklerini kendinize gurur meselesi yapmışsınız.
En güzel çözüm, gerçekten gardırobunuza bir göz atmak, giyilecekleri ve diğerelerini ayıklamak, dışarı çıkarken aynada kendini beğenerek çıkmak.

söylediğin özelliklerine bakılırsa çok güzel ,doğal bak bak doyulmayacak kadar güzel bir kızsın
sevgilinde çok analayışsız kendini birşey zanneden bir erkek
ilk önce senin işsiz olduğunu biliyorsa değişik kıyafetler alacak paran olmadığınıda bilmeli , neden sana onun bunun kıyafetini örnek gösteriyorki
yanında süs güzeliylemi gezmek istiyormuş , hayatta en gıcık kaptığım bana göre ern terbiyesiz insna şekli dış görünüşe bu kadar bağlı zeka seviyesi düşük insan tipidir
canım lafı çok dollandırdım ama bence senin sevgilin kendini senin yanında ezik görüyor kendi güvensizliğini seni ezerek yererek kurtarmaya çalışıyor
seni bu kadar üzen sıkan hatta elinden en önemli şeyin olan kendine güven duygunu alan bir adamı asla ama asla çekme

Son düzenleme:
bi kere ailelerin tanışması olayını en baştan ertele, şu an o bile senin açından psikolojik bir baskı unsuru.
dönülmez yola giricem ne yapmalıyım diye telaş iiçindesin.

olayın iki türlü kısmı var, birincisi herkes yanındaki kadın/erkek in iyi giyinmesini güzel görünmesini ister. Tarafların bunu istemesinde bir abeslik yok. kimse sevdiği kişi özentisiz bir biçimde yanına gelsin istemez, hele ki siz daha sevgilisiniz.
Ama bunun da bir uyarılma seviyesi vardır. Örnek olarak ne biçim giyiniyorsun yerine, canım ya sana biraz farklı bişeyler alalım mı, bu tarzın da güzel ama daha da güzel olabilirsin gibilerinden.
Eğerki aman sen de ne biçim giyiniyorsun kendine çeki düzen ver tarzında emrivaki ve insanı küçük düşürücü bir yöntemi varsa, oradan kaçacaksın.
Ama sizdeki daha büyük problem ne biliyor musunuz, fiziksel olarak hiç beğenmediğiniz bir erkeğin sizin gibi güzel bir kadına bunları söyleyebilmiş olması. O kimki insan bir aynaya bakar moduna girmişsiniz. Ama bir yandan da onun söylediklerini kendinize gurur meselesi yapmışsınız.
En güzel çözüm, gerçekten gardırobunuza bir göz atmak, giyilecekleri ve diğerelerini ayıklamak, dışarı çıkarken aynada kendini beğenerek çıkmak.

teşekkür ederim. bu kadar kolay olur mu bu işin çözümü bilmiyorum.

söylediğin özelliklerine bakılırsa çok güzel ,doğal bak bak doyulmayacak kadar güzel bir kızsın
sevgilinde çok analayışsız kendini birşey zanneden bir erkek
ilk önce senin işsiz olduğunu biliyorsa değişik kıyafetler alacak paran olmadığınıda bilmeli , neden sana onun bunun kıyafetini örnek gösteriyorki
yanında süs güzeliylemi gezmek istiyormuş , hayatta en gıcık kaptığım bana göre ern terbiyesiz insna şekli dış görünüşe bu kadar bağlı zeka seviyesi düşük insan tipidir
canım lafı çok dollandırdım ama bence senin sevgilin kendini senin yanında ezik görüyor kendi güvensizliğini seni ezerek yererek kurtarmaya çalışıyor
seni bu kadar üzen sıkan hatta elinden en önemli şeyin olan kendine güven duygunu alan bir adamı asla ama asla çekme

teşekkür ederim. uyandığında içimi dökücem. buraya yazdıklarımı ona da söylicem.

sevgilin resmen sende kusur aramaya başlamış kendisini çok övdün sanırım oda onda özgüven patlaması yaşatmış kendisini çok yakışıklı sanıyor

bu erkekler niye böyle hemen biraz öv kendilerini kıvanç tatlıtuğ sanıyorlar bide üstüne karşısındaki güzel kızı sevgisiyle ona değer veren insanı üzüyorlar

bence bu adam kendisinin senin yanına yakışmadığını düşünmeye başladı. sözleriyle seni özgüvenini yok etmeye, bak ikimiz de eşitize getirmeye çalışıyor.. aklı sıra kendi egosunu tatmin edecek..

Senin gibi güzel kızı bulmuş da eleştiriyor o önce kendine baksın sen de onu beğenme o zaman..:KK47::KK47:

Ben kendi adıma konuşacam kendimi senin yerine koyarak 'kusura bakma kullandığın o kırıcı sözler sayesinde senden soğumamı başardın,bu ilişkiye daha fazla devam edemeyecem yoksa paranoyak olacam iyi günler...' der bitirirdim yine de sen bilirsin.....

Tarifine bakılırsa maşallahın var, Allah nazarlardan gözlerden korusun diyerek başlayayım cümleye..

Erkek arkadaşını fazla mı pofpofladın yada şımarttın bu pek ilgilendirmiyor konuyu..

Ama şöyle diyeyim ,ben erkek olsam,yanımda ki kız ne kadar çok doğal bi güzelliğe sahip olursa olsun , kendine her daim bakmasını isterim..
Doğal güzelim diyip , aynı moda da ve şekilde ilerlemesini istemem..
Yenilikçi olmasını isterim..
Ve bu gibi yenilikler ve kişideki değişimler olduğu sürece,ilişki daha da bi eğlenceli hale gelir..

Sana bunu açık açık söylemesi seni biraz kırmış.
Peki ya açık açık söylemeseydi ? Hatta sana bunun muhabbetini hiç açmamış olsaydı ne yapardın ?

Sevgilim beni çok beğeniyor diye kandırır dururdun kendini..
Adamın seni sevmediğinden veya beğenmediğinden değil , sadece bu güzelliğine bir kaç ufak dokunuşla güzellik katmasını istemesinden..

Adam böyle dedi diye , ayrılınır mı yapmayın yahu.. ?

Bayanlarında, erkek arkadaşları için açtığı konuları biliyoruz..
Yakışıklı ama giyinmesini bilmiyo , ağzı kokuyu vs gibilerinden..

Ayrıca kendine bakmadığını , işten güçten okuldan kendinle ilgilenmediğini sende söylüyorsun..

Hem bak birşey diyeyim sana, sıfır makyajsız ve sade giyim kuşamla,saçlarında herhangi bir model yokken bile seni bu kadar çok insan beğeniyorsa, birde değişime girdiğinde giyimine kuşamına dikkat ettiğinde falan düşün birde..

Sana bakanların sayısında bir artış olacak ve sen o zaman gör kıskanılmayı.. :-) Benden demesi..

Sende sevgilini begenmiyorsun.
O bunu dile getirmis.yani sende ona soyle bnde.seni egenmyrum sndr şölesin bolesin de.ben derdm valla :KK66:

ikiniz de birbirinizi beğenmiyosunuz. tek fark. sevgilin bunu açıkça söylemiş ama sen gizli tutuyosun :)

seven insan kusur görmez. ama ilişkiniz uzunmuş ve artık kusurlar görülmeye başlamış. böyle uzun sürmez bence. sürekli dış görünüşe odaklı yaşamak insanı yorar.

canım benim maaşı az çok deme mutlaka mutlaka bir iş bul çalışmak insana özgüven verir.özgüvenini tekrar kazanmalısın.sevgilin senden büyük olduğundan daha gerçekçi ama söylemek için doğru cümleler bulamamış.ayrıca emin ol kompleksli seni de komplekse sokmak istemiş başarmış.ama kendine bakmak zorundasın doğallık bir yere kadar.vardır çevrende süslü insanlar yardım al.açık giyinmek zorunda değilsin.pazarda bile ne hoş kıyafetler var.aşırı değil bir kalem bir rimel bir fön bile çok şeyi değiştirir.
ayrıca karşındakini boşuna havaya sokma ederi kadar iltifat et.biraz burnu büyük ukala ol çok aşırı alttan alma çok üstüne düşme bak nasıl kıymetli oluyorsun.

yanlış ilişki kurbanısın.bu adam sana layık değil ayrıca ne dıye sureklı övüyorsun bak gerçek sanmış.ve senı haketmıyor.

benim hayatımda da öyle biri vardı yol verdim canım.

o sana layık değil demekki.

X