sanırım sonumuz ayrılık olacak

hemifrithemperi

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
26 Eylül 2023
2.259
3.030
26
Merhaba. şuan nişanlıyım uzun süren bir ilişkim var. İçsel sıkıntılar yaşıyorum depresyondayım. bunlardan sevgilimin az çok haberi olsa da ne kadar derin olduğundan haberi yok. Yemek yiyemez ve düşünmeden 1 gün geçiremez oldum. uyku tutmuyor. terapi almaya başladım. ilaç yazdı ancak hala kararsızım. ilaç hakkında bile yorumlar yaptı. kendimi uyuşturacağımı düşünüyor. Böyle düşünen adam da içiyor. mutsuzum diyorum açık açık. üstüne alınıyor. onun da sebebi var aslında. Neden diyor net bir şey söylemiyorum. Kendimi olmak istediğim yerde görmediğim için. baba sorunları vs. asıl sebepler bunlar. varoluş sancıları yani.

sevgilim çocuk istiyor bunu açık açık sürekli ifade ediyor. istemiyorum diye defalarca söylediğim halde sürekli bu konu açılıyor. şaka yapıyor ama sinir olduğumu bildiği halde yapıyor artık saygı duymadığını hissediyorum.daha önce bir hamilelik yaşadım. boş gebelikti sonlandı. o zaman da Kürtaj olacaktım kararım kesindi. hayatımı zindan edemem dedim. bunu asla anlamak istemedi katil olmaya merakın olduğunu bilmiyordum dedi. Zaten korunmak da istemiyor. açık açık seks yapmayacağım dediğim için kullanıyor. konu sürekli ona geliyor ama. saçma sapan konuşuyor. evlendikten sonra da korunmak istemediğini söyledi. bir şeyler yarım kalıyormuş. Kondom+ geri çekilme kullanıyoruz. belki haklı bilmiyorum.

Doktora gittim ne kullanmam lazım diye. Yani aslında kendimden ödün veriyorum sanırım. implant yaptırmayı düşünüyorum 3 yıl koruyor. söylediğim an ciddi ciddi benden çocuk istemiyorsun dedi. yaklaşık 1 aydır görüşmüyoruz iş için başka şehirde. bunun tartışması döndü çok üzüldüm. bedenim hakkında söz hakkı olmadığını söyledim. kocan olacağım dedi. kocam değilsin olsaydın da hamilelik bedenimde olacak mental fiziksel olarak hazır hissetmiyorum anlamıyor musun dedim. neden diyor. nedeni yok. cidden bir nedeni mi olması gerekiyor bunun için?

33 yaşında ben yeni 26 oldum. bu yüzden erken baba olmak istediğini söylüyor. kariyerim yüzünden istemediğimi düşünüyor. ona asla çocuk yapmak istemiyorum demiyorum. 2-3 sene sonra istiyorum diyorum. bakınca anne olmayı da istiyorum.

artık onun baba olmak için evlenmek istediğini düşünüyorum. sevmediğini düşünüyorum. sevgiye aç biriyimdir. yani açık açık hissetmek istiyorum. ona bugün ilk defa çocuk için evlenmek istiyorsun dimi dediğim halde bir kere bile hayır seni seviyorum bu yüzden seninle hayatımı birleştirmek istiyorum demedi. hatta hiçbir şey demedi. Bu da beni çok sinirlendirdi. Ben beni sevdiği için benimle evlensin istiyorum. Ki aslında açık açık seni seviyorum diyen bunu belli eden birisidir. maddi manevi bir çok konuda yanımda oldu.

Açık açık ona ciddi ciddi konuşmak istiyorum dememe rağmen taman konuşalım demedi. sinirleniyorum anlam veremiyorum artık kalbini kırmak istemiyorum dedi. ne derdin var bilmek istiyorum neden anlatmıyorsun dedi. Onları da yok saymak için mi soruyorsun dedim. Ben seni yok saymıyorum diyor. artık ciddrn boğuluyorum. ayrılık konusu geçmiyor ama sonumuz o olacak. Kendime soruyorum onu ilerde başkası ile görürsem üzülür müyüm diye evet üzülürüm. Pişman olur muyum evet olurum. ayrılmak istemiyorum onu seviyorum. Biz zor zamanlar yaşadık. benim yüzüm deforme oldu yanımdaydı dünyanın en güzel kadını gibi hissettirdi. hep böyle hissettirir zaten. ama bu çocuk konusu artık böyle boğazıma zincir takılmış gibi hissettiriyor.

Boşuna çabalayıp kendini yıpratıyorsun gibi geldi. Sana, vücuduna, kararlarına saygı duymuyor.
evet o kadar sinir bozucu bir durum ki. tanıyamıyorum aşık olduğum adamı. ben de bazrn aynısını ona yapıyorum vücut geliştirmeye kafayı taktığı için kilosuna takılıyorum. ama bu ikisi asla aynı şey değil. defalarca konuştuk her seferinde tamam dedi önemli olan senin hazır olman dedi. ben Dağıstanlıyım. bizim oranın erkekleri de malum ünlü dövüş yetenekleri yüzünden. bana bugün telefonda diyor ki bir tanr dövüşçü yaparız şöyle böyle. defalarca bana çocuk konusunu bile açma dediğim halde. ben mi fevriyim bilmiyorum. ona haksızlık desem menapoza girecek hali yok. ama ayrılırsam da onu başkasından çocuk yapmış görürsem üzülürüm

ben Dağıstanlıyım. bizim oranın erkekleri de malum ünlü dövüş yetenekleri yüzünden. bana bugün telefonda diyor ki bir tanr dövüşçü yaparız şöyle böyle. defalarca bana çocuk konusunu bile açma dediğim halde. ben mi fevriyim bilmiyorum. ona haksızlık desem menapoza girecek hali yok. ama ayrılırsam da onu başkasından çocuk yapmış görürsem üzülürüm
Belkide gerçekten espri yapıyordur sen icinde bulunduğun psikolojiyle bunu yanlış anlıyor da olabilirsin. Bir terapiste gitsen bu psikolog olabilir veya ilişki terapisti en azından nasıl yaklaşacağını bilirsin ona karşı.
Birde karşındakini değiştirmek için önce kendin değişmen gerekir ona senden ayrılırsam naparım gibi bir intiba verme kendine güvenli görsün seni.

Belkide gerçekten espri yapıyordur sen icinde bulunduğun psikolojiyle bunu yanlış anlıyor da olabilirsin. Bir terapiste gitsen bu psikolog olabilir veya ilişki terapisti en azından nasıl yaklaşacağını bilirsin ona karşı.
Birde karşındakini değiştirmek için önce kendin değişmen gerekir ona senden ayrılırsam naparım gibi bir intiba verme kendine güvenli görsün seni.
öyle bir intiba vermiyorum. isabah şaka yaptı zaten güldük ettij. akşam konuşurken bu korunma muhabbeti oldu. ondan sonra da tartıştık. terapi almaya yeni başladım. bir kere gittim. sinir oluyorum. cidden tahammül edemiyorum. anlıyorum kendisi hayatının en iyi döneminde iyi kazanıyor yaşı düzgün ki bebeklere bakarken gözlerinin içi parlıyor ama yani benim bedenimde olacak. ona hiçbir zaman istemiyorum demiyorum. neden diyor sinirleniyorum nedeni mi olması lazım. insanın içgüdüsü üremekmiş. dedim demek ki içgüdüm bozuk. bana seni seviyorum bile diyemedi. eminim ki benden sonra birini hemen bulur.

Farklı dünyaların insanları gibisiniz. Bu adam sizin mental sağlığınıza da iyi gelmiyor belli ki.
aslında önceden benim yanımda olurdu. benim mental durum daha çok yeni eskiden böyle değildim. ona da sebepleri söylemek istemiyorum. farklı dünyaların insanı da değiliz aslında baktığım zaman onu en yakın arkadaşım olarak görüyorum. çok zorluklar yaşadık. benim yüzüm deforme oldu bana senin yüzün bir gün kırışacak vee ben seni yine seveceğim yanında olacağım derdi. ailesi ekonomij. olarak sıkıntılar yaşadı. maaşı hep orayya gitti aylık eline kalan parayı bile beni mutlu etmek için uğraşırdı. onu aklamak için söylemiyorum belki kendi içimde aklıyorum annesi kanser atlattı ve sağlığı çok da iyi değil. annesi çocuğunu görsün istiyor olabilir. bilmiyorum ayrılık bana daha kötü gelir.

Senden sonra hemen birini bulan seni sevmiyordur. Ayrılık acısı zor ve üzücü bir süreç ama bir gün geçer evlendiğinde adamın bu davranışlarıyla hergün üzüleceksin.
benden önceki ilişkisi de çok iyiydi aynı iş yerinde çalışıyorduk ben staj yaptım 1 ay o çalışıyordu sevgilisiyle. evlenirler gözüyle bakıyordu herkes. sonra ben gittim oradan 1-2 yıl sonra LinkedIn hesabı açınca beni ekledi ve peşime düştü. ayrılalı 3 ay olmuştu. belki onun karakteri böyledir

Saygı çok önemli ilişkilerde. Anlayış gösterip kararınıza saygı duyması gerekiyor.
anlayış gösteriyorum diyor. ama sanmıyorum. hormonların bozulacak diyor. belki seneye fikrin değişecek diyor. neden diyor mantıklı bir sebep istiyormuş. yok diyorum mantıklı sebep.

anlayış gösteriyorum diyor. ama sanmıyorum. hormonların bozulacak diyor. belki seneye fikrin değişecek diyor. neden diyor mantıklı bir sebep istiyormuş. yok diyorum mantıklı sebep.
Sizin gibi eşimde evlendigimiz yıl 2 sene çocuk istemediğini daha iyi imkanlara sahip oldugumuzda baba olmak istediğini söylemişti. Ben her daim çocukları çok seven bir insandım ama eşim bu düşüncede olduğu için saygı duydum. Üzerine gidip ısrar etseydim muhtemelen çocuğumuz olduğunda bana yeterli desteği vermeyecekti. Şuan en az benim kadar ilgili ve emek sarfediyor.

Üzüldüm bana saygısızca geldi ikna çabaları filan. Ve mutlu son da göremedim. Ayrılığı ertelerseniz hata yaparsınız gibi görünüyor.
bilmiyorum gerçekten teraziye koyuyorum iyi yönleri çok daha artı. ama küçük sinek mide bulandırır derler ya. belki ona sebepleri anlatsam beni anlayacak. ben onu anlıyorum annesi yüzünden diye düşünüyorum ki aslında öyle. daha önce söylemişti annem sağlığında benim çocuğumu görsün istiyorum diye. ama annesi şuan kanser değil. evvet bence de saygısızlık. söylüyorum saygısızsın djye. alakası yok anlamaya çalışıyorum diyor

Sizin gibi eşimde evlendigimiz yıl 2 sene çocuk istemediğini daha iyi imkanlara sahip oldugumuzda baba olmak istediğini söylemişti. Ben her daim çocukları çok seven bir insandım ama eşim bu düşüncede olduğu için saygı duydum. Üzerine gidip ısrar etseydim muhtemelen çocuğumuz olduğunda bana yeterli desteği vermeyecekti. Şuan en az benim kadar ilgili ve emek sarfediyor.
şuan sevgilimin imkanları çok çok iyi iyi kazanıyor ev aldı araba aldı hatta evi beğenmiyorum diyee değiştirecek. yaşı da var. bu yüzden onu anlıyorum. annesi vs sebep by yüzden de istiyor olabilir. ama o beni anlamıyor. bazen suçu kendimde buluyorum hiç bir sorunumu bilmiyor. ama diyorum sonra önemli olan sebep değil sonuç. ona hiç istemiyorum demiyorum aksine istiyorum. ben de ona karşı toksik oluyorum ama by konu apayrı. ayrılmak istemiyorum ama böyle giderse ayrılık kesin gibi

ben de ona karşı toksik oluyorum ama by konu apayrı.
Bu cumlenizi gorunce eski konunuzu hatirladim. Daha dogrusu o konunun sizin oldugunu.

Bir noktada karsilikli sayginiz yok bence. Siz de sevgilinizi yerli yersiz cok elestirdiginizi soylemistiniz. Davranışlarınız karsilikli. Belki o da sizin davranislarinizin acısını bu sekilde cikariyordur.

Ikiniz de çeki duzen vermezseniz birbirinizi yipratip kotu ayrilirsiniz gibi gorunuyor.

Bu cumlenizi gorunce eski konunuzu hatirladim. Daha dogrusu o konunun sizin oldugunu.

Bir noktada karsilikli sayginiz yok bence. Siz de sevgilinizi yerli yersiz cok elestirdiginizi soylemistiniz. Davranışlarınız karsilikli. Belki o da sizin davranislarinizin acısını bu sekilde cikariyordur.

Ikiniz de çeki duzen vermezseniz birbirinizi yipratip kotu ayrilirsiniz gibi gorunuyor.
ben ikisinin aynı olmadığını düşünüyorum. o benim söylediğim şeylere zaten takılmıyor aksine ona iri demem hoşuna gidiyor çünkü adam zaten sürekli kendini büyütmeye çalışıyor. o burda benim çocuk istemiyor oluşumu ciddiye almıyor. çocuk sonuçta bu

Zaten psikolojiniz şu an iyi değilse anne olmamalısınız. Yazık değil mi o bebeğe. Bu adam bunu göremiyor mu. Ben olsam sevgilimden önce sen iyi ol sözünü duymak isterim. Çocuk bakımı zor iyi bir mental sağlık istiyor. Görüyoruz burada kadınlar ne zorluklar yaşıyor. Belki de ayrılık size psikolojik açıdan daha iyi gelecek. Birbirinizi dibe çekiyor gibisiniz. Ben bir gelecek göremedim.

X