sanırım sonumuz ayrılık olacak

Sizin iyi olmadığınızı bile bile baskı yapması, ilaç kullanma demesi, hafife alması tek basina hoş değil.
Çocuk konusunda siz dönemsel değil net olarak istemiyorsanız ve nişanlıniz çok istiyor belli ki bu ciddi problem olur aranızda.
Nisanliyken bunun baskını yapan adam düğün sonrası canınizdan bezdirir sizi.
Bu konuyu net olarak konuşmanız lazım. İkinizde zamanla fikrini değiştiririm ya da bana saygı duymayı öğrenir diye geçiştirseniz, pişman olursunuz.
o benim sıkıntılarımın net olarak farkında değil diye düşünüyorum. ben zaten birden kötü oldum. daha önce umursamazdım yani aman ne olursa olsun derdim. 1-2 aydır başarısızlıktan kaygılanıyorum. o da bana kendjnde suç bulma gayet başarılısın diyor. ben net istemiyorum değil istiyorum hatta çok istiyorum. ama önce hayatımda bazı şeyler otursun. işim vs otursun yüksek lisans bitsin istiyorum. o da tamam sen ne saman hazır hissedersen diyor. ama sonra böyle konuşuyor. implantan çıktı kavga. konuşacağım artık yüzyüze de. üzülüyorum takılıyorum dicem.

Depresyonda olaudğunu, doktorun sana ilaç verdiğini açıkça söylememişsin. Yoksa bu şekilde konuşmazdı bence, durumunun farkında değil. Zaten hamileyken hap kullanılabiliyor mu ki… implant dediğin nedir spiral mi? Spiralse ona tek başına güvenme, çift yöntem kullan derim.

Yalniz beyefendi istedi diye sippadanak istedigi an cocuk olacak diye bir sey yok. Kaldi ki sagligin da garantisi yok. Su evliligi cocuk isteme uzerine kurmak cok hatali. Ben de esime kirginim. Tedavilik durumum ortaya ciktiginda bana bir gun olsun ben seninle evlendim cocugumuz olmasa da olur demedi. Bazen keske demedigi zaman bosansaymisim diyorum. Bu benim icin cok onemliymis. Aynisi esimin durumu olsaydi ben ona oyle derdim evet cocuk isterim ama insan cocuk icin evleniyorsa herhangi biriyle de evlenebilir o zaman onu ayricalikli kilan ne? Bence nisanlinizla yuzyuze oturup cocuk meselesi ile ilgili endiselerinizi konusun. Sizi anlayamamis henuz. Bu onu kotu biri yapmaz ama evliligi ille de cocuk fikri ile isteyip bunu size dikte edecekse ve bu sizin mutsuzlugunuza sebep olacaksa bir sekilde, bir sure daha nisanli kalin en azindan dugunu erteleyin diyorum. Ayrilin demek icin henuz erken. Bir de sadeve bedende tasimak degil mesele. Cocuk buyurken esas sorumluluk. Son olarak annem torun gorsun kismi uzucu olsa da kabul edilebilir degil zira kimsenin hayat pazarligi yok, son nefesin ne zaman gelecegi belli degil. Bu bir manipulasyon cesidi ve asla bu manipulasyona gelmeyin.

Depresyonda olaudğunu, doktorun sana ilaç verdiğini açıkça söylememişsin. Yoksa bu şekilde konuşmazdı bence, durumunun farkında değil. Zaten hamileyken hap kullanılabiliyor mu ki… implant dediğin nedir spiral mi? Spiralse ona tek başına güvenme, çift yöntem kullan derim.
biliyor aslında ruh halimi. ama ne kadar kötü bilmiyor. terapiye başladım ilaç yazdı dedim. diyor ki daha da kötü olacaksın. şöyle olacak böyle olacak. mutsuzum mutlu olmak istiyorum dedim. neden diyor. spiral değil kola yapılan igne.İmplanon diye geçiyor 3 yıl koruma sağlıyor. şuan çift koruma kullanıyoruz kondom ve geri çekilme. onu istemiyor beyfendj

Yalniz beyefendi istedi diye sippadanak istedigi an cocuk olacak diye bir sey yok. Kaldi ki sagligin da garantisi yok. Su evliligi cocuk isteme uzerine kurmak cok hatali. Ben de esime kirginim. Tedavilik durumum ortaya ciktiginda bana bir gun olsun ben seninle evlendim cocugumuz olmasa da olur demedi. Bazen keske demedigi zaman bosansaymisim diyorum. Bu benim icin cok onemliymis. Aynisi esimin durumu olsaydi ben ona oyle derdim evet cocuk isterim ama insan cocuk icin evleniyorsa herhangi biriyle de evlenebilir o zaman onu ayricalikli kilan ne? Bence nisanlinizla yuzyuze oturup cocuk meselesi ile ilgili endiselerinizi konusun. Sizi anlayamamis henuz. Bu onu kotu biri yapmaz ama evliligi ille de cocuk fikri ile isteyip bunu size dikte edecekse ve bu sizin mutsuzlugunuza sebep olacaksa bir sekilde, bir sure daha nisanli kalin en azindan dugunu erteleyin diyorum. Ayrilin demek icin henuz erken. Bir de sadeve bedende tasimak degil mesele. Cocuk buyurken esas sorumluluk. Son olarak annem torun gorsun kismi uzucu olsa da kabul edilebilir degil zira kimsenin hayat pazarligi yok, son nefesin ne zaman gelecegi belli degil. Bu bir manipulasyon cesidi ve asla bu manipulasyona gelmeyin.
evet cidden ben de şey bekledim mesela hayır seni seviyorum çocuk için evlenmek istemiyorum demesinj ama demedi. daha önce ben senden çocuğum olsun istiyorum senden parça olsun demişti. ne olacağı belli olmaz. o da hormonlarımı bozmamı istemiyor. ilerde etkilenir diyor. ben kendimi ciddi olarak hazır hissetmiyorum annelik yapamam gibi. hamile kaldığım zaman söylemişti annem bebeğimi görsün istiyorum diye. sonra bir daha demedi. bilmiyorum düşüncesizler mi biz mi hassasız.

Merhaba. şuan nişanlıyım uzun süren bir ilişkim var. İçsel sıkıntılar yaşıyorum depresyondayım. bunlardan sevgilimin az çok haberi olsa da ne kadar derin olduğundan haberi yok. Yemek yiyemez ve düşünmeden 1 gün geçiremez oldum. uyku tutmuyor. terapi almaya başladım. ilaç yazdı ancak hala kararsızım. ilaç hakkında bile yorumlar yaptı. kendimi uyuşturacağımı düşünüyor. Böyle düşünen adam da içiyor. mutsuzum diyorum açık açık. üstüne alınıyor. onun da sebebi var aslında. Neden diyor net bir şey söylemiyorum. Kendimi olmak istediğim yerde görmediğim için. baba sorunları vs. asıl sebepler bunlar. varoluş sancıları yani.

sevgilim çocuk istiyor bunu açık açık sürekli ifade ediyor. istemiyorum diye defalarca söylediğim halde sürekli bu konu açılıyor. şaka yapıyor ama sinir olduğumu bildiği halde yapıyor artık saygı duymadığını hissediyorum.daha önce bir hamilelik yaşadım. boş gebelikti sonlandı. o zaman da Kürtaj olacaktım kararım kesindi. hayatımı zindan edemem dedim. bunu asla anlamak istemedi katil olmaya merakın olduğunu bilmiyordum dedi. Zaten korunmak da istemiyor. açık açık seks yapmayacağım dediğim için kullanıyor. konu sürekli ona geliyor ama. saçma sapan konuşuyor. evlendikten sonra da korunmak istemediğini söyledi. bir şeyler yarım kalıyormuş. Kondom+ geri çekilme kullanıyoruz. belki haklı bilmiyorum.

Doktora gittim ne kullanmam lazım diye. Yani aslında kendimden ödün veriyorum sanırım. implant yaptırmayı düşünüyorum 3 yıl koruyor. söylediğim an ciddi ciddi benden çocuk istemiyorsun dedi. yaklaşık 1 aydır görüşmüyoruz iş için başka şehirde. bunun tartışması döndü çok üzüldüm. bedenim hakkında söz hakkı olmadığını söyledim. kocan olacağım dedi. kocam değilsin olsaydın da hamilelik bedenimde olacak mental fiziksel olarak hazır hissetmiyorum anlamıyor musun dedim. neden diyor. nedeni yok. cidden bir nedeni mi olması gerekiyor bunun için?

33 yaşında ben yeni 26 oldum. bu yüzden erken baba olmak istediğini söylüyor. kariyerim yüzünden istemediğimi düşünüyor. ona asla çocuk yapmak istemiyorum demiyorum. 2-3 sene sonra istiyorum diyorum. bakınca anne olmayı da istiyorum.

artık onun baba olmak için evlenmek istediğini düşünüyorum. sevmediğini düşünüyorum. sevgiye aç biriyimdir. yani açık açık hissetmek istiyorum. ona bugün ilk defa çocuk için evlenmek istiyorsun dimi dediğim halde bir kere bile hayır seni seviyorum bu yüzden seninle hayatımı birleştirmek istiyorum demedi. hatta hiçbir şey demedi. Bu da beni çok sinirlendirdi. Ben beni sevdiği için benimle evlensin istiyorum. Ki aslında açık açık seni seviyorum diyen bunu belli eden birisidir. maddi manevi bir çok konuda yanımda oldu.

Açık açık ona ciddi ciddi konuşmak istiyorum dememe rağmen taman konuşalım demedi. sinirleniyorum anlam veremiyorum artık kalbini kırmak istemiyorum dedi. ne derdin var bilmek istiyorum neden anlatmıyorsun dedi. Onları da yok saymak için mi soruyorsun dedim. Ben seni yok saymıyorum diyor. artık ciddrn boğuluyorum. ayrılık konusu geçmiyor ama sonumuz o olacak. Kendime soruyorum onu ilerde başkası ile görürsem üzülür müyüm diye evet üzülürüm. Pişman olur muyum evet olurum. ayrılmak istemiyorum onu seviyorum. Biz zor zamanlar yaşadık. benim yüzüm deforme oldu yanımdaydı dünyanın en güzel kadını gibi hissettirdi. hep böyle hissettirir zaten. ama bu çocuk konusu artık böyle boğazıma zincir takılmış gibi hissettiriyor.
Zaten zincir takılmış. Arkadasımın kocasıda aman geç kaldım ne zaman baba olcam diye ark arkaya çocuk yaptılar. Sonra bi battılar ev bark kalmadı adam eve gelmiyor. Kv kp sahip çıkmadı . Sokaktamısınız aç mısınız susuzmusunuz demedi. Çocuk konusund o kadar haklısın ki. Sevgi biyerden sonra bitiyo. Fikirlerinin arksında dur

Sadece çocuk için evlenmek istediğini düşünmedim.
Ama bir erkek sevdiği kadından çocuk yapmayı ister .
Yasin evet genç aslında bencede .
Bu kadar zorlamasi hoş değil.
Bilemedim yani sınırını çiz bence de .

Bu çocuk konusunu netleştirmedin evlenme bence. Senin yaşın gençmiş muhtemelen evlenince gezmek bir süre eşinle hayatını yaşamak isteyeceksin o ise işini gücünü oturtmuş yaşı gelmiş hep çocuk diyecek birde evlenince aile baskısı da işçin içine giriyor herkes çocuk bekliyor istiyor ama öyle lafla olmuyor tek başına bir çocuğun sorumluluğuyla bulursun kendini gençliğimi yaşayamadım dersin

Bu çocuk konusunu netleştirmedin evlenme bence. Senin yaşın gençmiş muhtemelen evlenince gezmek bir süre eşinle hayatını yaşamak isteyeceksin o ise işini gücünü oturtmuş yaşı gelmiş hep çocuk diyecek birde evlenince aile baskısı da işçin içine giriyor herkes çocuk bekliyor istiyor ama öyle lafla olmuyor tek başına bir çocuğun sorumluluğuyla bulursun kendini gençliğimi yaşayamadım dersin
yok şu zamana kadar beraber gezdik tozduk zaten o konuda sıkıntımız yok

Sadece çocuk için evlenmek istediğini düşünmedim.
Ama bir erkek sevdiği kadından çocuk yapmayı ister .
Yasin evet genç aslında bencede .
Bu kadar zorlamasi hoş değil.
Bilemedim yani sınırını çiz bence de .
bugün konuştuk aynı şeyi söyledi nasıl seni sevmediğimi düşünüyorsun ben senden çocuk yapmak istiyorum diye hadi hadi dedim. sen ne zaman hazır hissedersen nasıl gelecek planı yapıyoruz dedi bu da böyle dedi bu konuyu açma rahatsız oluyorum elli kere söyledim dedim. 3 sene korunmayı düşünmek için erkenmiş hormonlarımı bozmam akıl karı değilmiş

Zaten zincir takılmış. Arkadasımın kocasıda aman geç kaldım ne zaman baba olcam diye ark arkaya çocuk yaptılar. Sonra bi battılar ev bark kalmadı adam eve gelmiyor. Kv kp sahip çıkmadı . Sokaktamısınız aç mısınız susuzmusunuz demedi. Çocuk konusund o kadar haklısın ki. Sevgi biyerden sonra bitiyo. Fikirlerinin arksında dur
ekonomik olarak sıkıntımızz yok ama ben kendimi mental olarak hazır hissetmiyorum. onun da yaşının erken olduğunu düşünüyorum. biyolojik saat ona işlemiyor öyle. ha 33 yaşında olmuş ha 35

Arkadaşlar ne alaka sana saygı duymuyor vs demişsiniz çocuğun tek kötü özelliği çocuk istemesi...
O zaman kadın da kocası olacak erkeğin düşüncelerine saygı duymuyor olmaz mı bu mentalitede? Sonuçta erkekler doğurmuyorlar. Baba olma isteklerini tabi ki bir kadınla gerceklestirecekler.
Nişanlınizin o yaşta çocuk istemesi gayet normal, çocuğunun yanında dede gibi gezecek hali yok eğer ki sağlık probleminiz yoksa.
Sizin evimin rengini beğenmedim, farklı ev istiyorum vs konulu bir yazınız da vardı.
Adam önünüze dünyaları serse de size yaranamayacak gibime geliyor.
Ben de çocuk istiyorum ama bir sene sonra iki sene sonra denemeye başlayalım vs diye tarihle konuşun.
Eğer o hemen istiyor ve siz de istemiyorsanız yol yakınken...

Arkadaşlar ne alaka sana saygı duymuyor vs demişsiniz çocuğun tek kötü özelliği çocuk istemesi...
O zaman kadın da kocası olacak erkeğin düşüncelerine saygı duymuyor olmaz mı bu mentalitede? Sonuçta erkekler doğurmuyorlar. Baba olma isteklerini tabi ki bir kadınla gerceklestirecekler.
Nişanlınizin o yaşta çocuk istemesi gayet normal, çocuğunun yanında dede gibi gezecek hali yok eğer ki sağlık probleminiz yoksa.
Sizin evimin rengini beğenmedim, farklı ev istiyorum vs konulu bir yazınız da vardı.
Adam önünüze dünyaları serse de size yaranamayacak gibime geliyor.
Ben de çocuk istiyorum ama bir sene sonra iki sene sonra denemeye başlayalım vs diye tarihle konuşun.
Eğer o hemen istiyor ve siz de istemiyorsanız yol yakınken...
evvet evi sattı ama sadece ben beğenmiyorum diye değil annesi de beğenmedi bu paraya bu evde oturmayın dedi sattık evi ama daha tapu işleri vs bitmedi. evet o konuda sıkıntı yok el üstünde tutuyor diyebilirim maddi manevi ger türlü yanımdadır sevgiliyken bie sürü sıkıntı yaşadık ayrılmadık sadece çocuk yüzünden ayrılmak istemiyorum ama küçük sinek durumu. ben de istiyorum çocuk ama önceliğim daha farklı. ha 33 yaşında olmuş ya 35-36. yaşlı olduğunu düşünmüyorum. sonuçta bebekte benim sorumluluğum daha fazla. konuştum zaten. bana baskı yapıyorsun boğuluyorum zaten mutsuzum üstüme geliyorsun dedim bugün de. yüzyüze gelince konuşalım sen ne zaman hazır hissedersen o zaman diyor gelecek hakkında konuşuyoruz diyor. ben rahatsız oluyorum artık elli kere söyledim dedim

evvet evi sattı ama sadece ben beğenmiyorum diye değil annesi de beğenmedi bu paraya bu evde oturmayın dedi sattık evi ama daha tapu işleri vs bitmedi. evet o konuda sıkıntı yok el üstünde tutuyor diyebilirim maddi manevi ger türlü yanımdadır sevgiliyken bie sürü sıkıntı yaşadık ayrılmadık sadece çocuk yüzünden ayrılmak istemiyorum ama küçük sinek durumu. ben de istiyorum çocuk ama önceliğim daha farklı. ha 33 yaşında olmuş ya 35-36. yaşlı olduğunu düşünmüyorum. sonuçta bebekte benim sorumluluğum daha fazla. konuştum zaten. bana baskı yapıyorsun boğuluyorum zaten mutsuzum üstüme geliyorsun dedim bugün de. yüzyüze gelince konuşalım sen ne zaman hazır hissedersen o zaman diyor gelecek hakkında konuşuyoruz diyor. ben rahatsız oluyorum artık elli kere söyledim dedim
Helal olsun bakın siz beğenmediniz diye evi bile satmış bu devirde bir şey satıp yerine aynısını koymak bile çok zorken.
Küçük sinek olayına katılıyorum. Anlattığınizs gore nisanliniz mükemmel biri. Gelecek hakkında konuşuyorum demesinden doğal bir şey de yok. Aranızdaki yaş farkı böyle bir tartismaya sürüklemiş.
Eşi olacak kadınla bunları tabi ki konuşacak. Sonuçta yıllardır sevgilisiniz, sizi seviyor ve evlilik de aile kurmak, çocuk sahibi olmak gibi temeller uzerinde bu nedenle konusu açılıyor.
Ama su baskı konusunda da haklısınız. Benim eşim de tam tersi ben açmadan asla açmaz, hatta bazen istemiyor mu vs diye düşünürüm. Ama sorunca niye acmiyorsun diye sen de acmiyorsun diye hem de şu şu rahatsızlıkların var şu anda maddi acidan da şu durumdayiz o nedenle falan diye açıklıyor

Helal olsun bakın siz beğenmediniz diye evi bile satmış bu devirde bir şey satıp yerine aynısını koymak bile çok zorken.
Küçük sinek olayına katılıyorum. Anlattığınizs gore nisanliniz mükemmel biri. Gelecek hakkında konuşuyorum demesinden doğal bir şey de yok. Aranızdaki yaş farkı böyle bir tartismaya sürüklemiş.
Eşi olacak kadınla bunları tabi ki konuşacak. Sonuçta yıllardır sevgilisiniz, sizi seviyor ve evlilik de aile kurmak, çocuk sahibi olmak gibi temeller uzerinde bu nedenle konusu açılıyor.
Ama su baskı konusunda da haklısınız. Benim eşim de tam tersi ben açmadan asla açmaz, hatta bazen istemiyor mu vs diye düşünürüm. Ama sorunca niye acmiyorsun diye sen de acmiyorsun diye hem de şu şu rahatsızlıkların var şu anda maddi acidan da şu durumdayiz o nedenle falan diye açıklıyor
ben de takıntı mı yaptım bilmiyorum. tabii ki ondan çocuk istiyorum. ama biraz zamana ihtiyacım var yüksek lisansım bitmeli iyi bir işim olmalı. bunlar için de zaman lazım. ben ondan küçük olduğum için onun beklemesi ondan bir şey götüremez ama benim erken anne olmam benden çok şey götürür. kendi annem bile yap çocuk ben bakarım ederim diyor ama ben çocuk yaptığım zaman da 2 sene ona bakmak istiyorum belirli bir yaşa gelmesini istiyorum. ona da söyledim bunu. şuan uğraştığım 2 iş var biri bakanlıkta biri de özel sektörde ikisi de iyi işler. onlar olursa mesela yüksek lisans bittikten sonra düşünebilirim. bunları da konuştuk. ama ben şaka yapmasından bile artık huzursuz oluyorum zaten mental olarak iyi durumda değilim. o anlamıyor mu yoksa ben mi anlatmıyorum bilmiyorum. bu kadar şeyi çöpe atmak istemiyorum ya kaç sene verdim ona ayrılırsak hep içimde ukte kalır. açık açık konuşacağım tekrar. o iyi kazanıyor işte bu yüzden onun için tam zamanı diye düşünüyor

Ben ailenizle ilgili derdinizi anlatmayın başınıza kakılır söylemlerine katılmıyorum. Başıma kakmayacak biriyle evleneceğimi düşünüyorum. Olur ya beşer şaşar o zaman da onun hesabını keserim.
Benim sorunlarımla ilgileniş biçimi, verdiği tepki, bu bilgiyi elinde tutmasına rağmen bana kullanmayışı, benim sorunuma rağmen aileme yaklaşımı vs bir sürü hareketini inceleyebilirim. Derdimi paylaşamadığım, güvenemediğim biriyle evlenmem.
Siz kendinize dahi anlatamıyormuşsunuz bu yüzden psikolog, psikiyatri hangisi size uygunsa önce kendinizle yüzleşmelisiniz.
Bu derdinize olan yaklaşımından bağımsız ben bu erkeklerin ay şaka yaptım adı altında nabız yoklamalarına, geri adım atmak için şakaydı, şöyleydi böyleydi demelerine gıcık oluyorum. Ailenizle ilgili sıkıntınız hariç gelecekten beklentilerinizi net bir şekilde konuşmalısınız. Ben pek sizin tarafınızda olan bir adam göremedim. Ama öncelikle iyi bir terapi almanız lazım. Yoksa ayrılsanız da bu ruh halinden çıkamazsanız.

Ben ailenizle ilgili derdinizi anlatmayın başınıza kakılır söylemlerine katılmıyorum. Başıma kakmayacak biriyle evleneceğimi düşünüyorum. Olur ya beşer şaşar o zaman da onun hesabını keserim.
Benim sorunlarımla ilgileniş biçimi, verdiği tepki, bu bilgiyi elinde tutmasına rağmen bana kullanmayışı, benim sorunuma rağmen aileme yaklaşımı vs bir sürü hareketini inceleyebilirim. Derdimi paylaşamadığım, güvenemediğim biriyle evlenmem.
Siz kendinize dahi anlatamıyormuşsunuz bu yüzden psikolog, psikiyatri hangisi size uygunsa önce kendinizle yüzleşmelisiniz.
Bu derdinize olan yaklaşımından bağımsız ben bu erkeklerin ay şaka yaptım adı altında nabız yoklamalarına, geri adım atmak için şakaydı, şöyleydi böyleydi demelerine gıcık oluyorum. Ailenizle ilgili sıkıntınız hariç gelecekten beklentilerinizi net bir şekilde konuşmalısınız. Ben pek sizin tarafınızda olan bir adam göremedim. Ama öncelikle iyi bir terapi almanız lazım. Yoksa ayrılsanız da bu ruh halinden çıkamazsanız.
şuan terapiye başladım zaten bakalım ne olacak düğüne kadar zaman var. belki terapi bitince ayrılacağız. çok insan var terapiden sonra direkt ayrılıyorlar. bilmiyorum cidden kafam o kadar karışık ki. ben de alınıyor olabilirim her şeye. ne dese batıyor olabilir. aslında onun gözünden bakınca hak da veriyorum biraz malesef. zaten konuşuyoruz hep bana destek oluyor yani ben çalışmıyorum mesela bunu bile bile evleniyor sorun değil diyor istediğin kadar eğitimine devam et diyor çalış çalışma senin kararın diyor. ya da ne bileyim bu kadar zaman evlenmeyi de erteledik ona kalsa ben mezun olunca evlenirdik. ağzımdan çıkan şeyi unutmaz genelde. gelecek planı yapıyoruz hemen yapalım demiyorum diyoe ama evet yokluyor resmen. bu da beni deli ediyor işte. bakınca çok ilgi gösteren seven biri var karşımda çevremdekiler bile farkında sana bakarken gözleri parlıyor diyorlar ama yetmiyor. her ilişkide sorunlar oluyor herhalde ama bu konu bambaşka ya. beni manipüle etmeye çalışıyor resmen. ha ben de aşırı kaprisli huysuz biriyimdir orası bambaşka bir konu. yani babam malum olduğu için sevgiyi tamamen görmek istiyorum. görmediğim ilişkilerde de durmuyorum. 4 sene kolay geçmedi yani. ayrılıktan korkuyorum yalan yok

Ben sizin once is kariyer sonra cocuk fikrinizi destekliyorum zira ben kariyerimin en onemli kisminda cocuk sahibi oldum ve kariyerim bir anda on basamak geri dustu. Yalniz size baska bir fikir de verecegim. Bu korunma yontemlerinin uc aylik senelik olanlari da var. 3 senelik olan cidden hormonlarinizi etkileyecek. Doktorla gorustuyseniz genelde bir seneyi buluyor hormonlarin geri donusu. Suan en az bir sene dusunmemeniz normal ama belki iki sene sonra isteyeceksiniz ve olmayacak. Belki ilk etapta senelik igne tarzi bir yontem denemek daha makul. Hem es adayiniz size baski kurmaz hem birbirinizi olcup tartmis olursunuz. Hem de siz de fikir degistirirseniz surec daha hizli ilerler. Tipta alternatifler var. Orta yol cozum bu olabilir belki.

X