SANİYELER KALA DİREKSIYON SINAVINDAN KALDIM😭😭😭😭

Çok sinir bozucu. Aslında bu bi nevi kursun saçmalığı ya. Ayna düzeltmeyi ilk defa duyuyorum. Otomatik düzelmiyor mu içerden falan
Aslında kapıdan düzeliyor tabi..Ama Burdaki bayanlarin hepsi bizde böyle bir kural yoktu diyorlar..Böyle bir kural olmayip başka bir teknik uygulansaydı unutmazdim heralde.O kadar unutmamamız gereken kuralin üzerine birde bu var.

Hayat memat meselesi yapmaya gerek yok ya, hayırlısı buymuş.
Ben yazılı sınavı geçtikten sonra kar kış erisin,baharda girerim dedim, baharda ablamın düğününe denk geldi, sonraki iki ay, şans işte tatildeydim, sonra aklından çıktım..derken ehliyet kursuna gittim,sınava girmeye. yazılı sınavdan sonra 6 kez girmeyip hakkımı komple kaybetmişim😅😅😅😅😂 ustunden geçti 6 yıl, hala alamadım ehliyetimi

Sınavı o kadar zorlaştirdilar ki..
Evet gereklimi gerekli ama bu kadar stres yaptırmaya gerek yok ya. Baska ülkelerin sınavlarını izledim aman Allahım nasıl rahatlık güle oynaya direksiyon sınavı oluyorlar. Bizimkiler gibi oraya buraya park, çizgiyi aşma, yok ayna indir kaldır hic birşey yok. Hiç üzülmeyin 2. Sınavda geçersiniz 🌸

Ayna ayarlandığını ilk defa sizden duydum ki komisyon aynanın lastikleri hizasında size nasıl devam ettirdi yolu siz fark edene kadar nasıl birsey demediler tehlikeli Bi durum şaşırdım açıkcası
Evet bende anladim ki bizde varmiş bir tek..Şimdi düşündüm de Parkurun olduğu yerden bitiş yerine hep soldan soldan gidiliyor hiç sağ aynaya gerek duymamışım taki o noktaya gelene kadar...Komisyon bence baştan beri farketmedi diye düşünüyorum..Yada farketti bu durumda ne yapacağıma baktı.

Bende önümüzdeki hafta giricem sınava ama iki aydır hiç pratik yapamadım hafta ici iş hafta sonu yasak nasıl olcak bilmiyorum sınava girmemeyi bile düşünüyorum siz bu süreçte naptınız pratik yaptınız mı yoksa kursta ogrendiginizle mi girdiniz sınava

Aynen canim ya tamamen benim salakliğım..Ilk başta paralel park yapildı en son L park..Paralel park bitince hemen aynayı düzelttim unutmadim..Sıra L parka gelince tekrar aynayı aşağı indirdim...L park yaparken altta çukur vardı berbat bir yoldu zaten.Ben tam önümü düzeltmeye calisiyordum arkadaki komisyon hemen kapıyı açtı..Tamamdır oldu dedi oturdu arka koltuğa...Bende "Ohh buda bitti"dedim .Tam dubalara çarpmadan L parktanda çıkayim dedim...İşte o ara unuttum aynayi düzeltmeyi..Yani L parkı erken yapıp sevinip şaşırmam benim sonum oldu🥺🥺
Sadece bu kadar seyden mi bıraktilar bide aynayla oynama hiç duymadım bende 🤔

Aslında kapıdan düzeliyor tabi..Ama Burdaki bayanlarin hepsi bizde böyle bir kural yoktu diyorlar..Böyle bir kural olmayip başka bir teknik uygulansaydı unutmazdim heralde.O kadar unutmamamız gereken kuralin üzerine birde bu var.
Keşke kapıdan düzeltip devam etseydin. Aynen öyle ilk defa ayna düzeltmeyi gördğm. Bundan dolayı kalmanız çok üzücü

Bende önümüzdeki hafta giricem sınava ama iki aydır hiç pratik yapamadım hafta ici iş hafta sonu yasak nasıl olcak bilmiyorum sınava girmemeyi bile düşünüyorum siz bu süreçte naptınız pratik yaptınız mı yoksa kursta ogrendiginizle mi girdiniz sınava
Bana kalırsa biraz pratik yapın öyle girin işi şansa bırakmayın derim.

Hayat memat meselesi yapmaya gerek yok ya, hayırlısı buymuş.
Ben yazılı sınavı geçtikten sonra kar kış erisin,baharda girerim dedim, baharda ablamın düğününe denk geldi, sonraki iki ay, şans işte tatildeydim, sonra aklından çıktım..derken ehliyet kursuna gittim,sınava girmeye. yazılı sınavdan sonra 6 kez girmeyip hakkımı komple kaybetmişim😅😅😅😅😂 ustunden geçti 6 yıl, hala alamadım ehliyetimi
Çok haklısınızz gerçekten..Ama vallahi son dakika olması sinirlerimi o kadar bozdu ki anlatamam...Sizinde canınız sağolsun.Sizde zamanı gelince alirsınız umarım.Hayirlisi olsun..Ama bu benim başıma gelen inşallah size olmasın...Kolay olsun inşallah🙏🏻

Keske fark ettiginizde caktirmadan sag omzunuzun uzerinden hafifce bakarak yapsaydiniz donusu, inmeden once duzeltirdiniz aynayi. Cok can sıkıcı olmus cidden.
Gecersiniz bir sonraki sinavda Insallah.

Bana da iyyy geldi ehliyet konusundan. Yurt disinda daha zor. En azindan bizim orda bir parkurumuz var, ezber yapip girebiliyoruz. Burada hoca veriyor talimatlari, onun istedigi yerlerde suruyorsun, sansina neresi olursa. Ve cok fazla tabela, cok fazla kural var.
Esim kac yildir kaza yapmadan sorunsuz bir sekilde arac kullaniyor. Ama suan yasadigimiz ulkenin ehliyetini almak icin bu pazartesi direksiyon sinavina 3. Ye girecek.😂
Illallah geldi artik, bir de her kaldiginda 8 zorunlu ders almak zorundasin, dunyanin parasi. Bakalim pazartesi ne olacak :ruh:

Bilmiyom ya zaten çok heyecan yapıyorum bizim arabamız sedan sınav aracı hatcback L parkı falan kendi imkanimla nasıl yaparım bilmiyorum duba yok belirtecek birşey yok sınav alanı çok uzak bana iş çıkışı gitsem 21:00 de yasak başlıyo yetişemem bilmiyorum hiç girmesem mi sınava

Ayna düzgünse neden düzeltilsin ki , tuhaf adammış . Zaten yeni bir arabaya binerken ilk düzeltilen şey aynalar . Tekrar park etmek için düzeltmeye ne gerek var ? Hayırlısı olsun , en azından bir dahaki sefere hata nerde bilirsiniz ...

Sadece bu kadar seyden mi bıraktilar bide aynayla oynama hiç duymadım bende 🤔
Aynen malesef🥺🥺L park yaparken arka sağ lastik arkadaki yatay çizginin üzerine gelecek şekilde hizalaniyor.O sebeple ayna aşağiya indiriliyor.Park bitincede düzeltiliyor.Ama ben unutmuşum😢

Ayna düzgünse neden düzeltilsin ki , tuhaf adammış . Zaten yeni bir arabaya binerken ilk düzeltilen şey aynalar . Tekrar park etmek için düzeltmeye ne gerek var ? Hayırlısı olsun , en azından bir dahaki sefere hata nerde bilirsiniz ...
Çok sağolun 🙏🏻İnşallah💕 ayna normal yolda düz giderken düzgün olması gerektiği gibi ama sadece Parkları yaparken aşağı indiriliyor.Park bittikten sonra düzeltiliyor..

Ah kızlar moralim nasıl bozuk anlatamam.😭Sabahtan beri salakliğıma ağlıyorum😭..Bugün direksiyon sınavımın başladığı andan itibaren Paralel Park , L Park , Ani fren ,Yokuş Kalkış,Geri geri 25mt gitme ,sinyaller, dönüşler ,Hepsi mükemmel geçti.Parkur bitti ve Tam başlangıç noktasına ulaşmaya az bir zaman kala yanimdaki komisyon "Evet hanimefendi sınavimız bitmek üzere nasıl geçti sizce" dedi..Bende heyecandan bu soğuk havada zaten totomdan ter akıyordu gerginlikten🤭 "Siz bilirsiniz Hocam"dedim..Ne diyim yani..Komisyonda ; "Bence ehliyet almayı hak kazandiniz gibi gözüküyor ama başlama noktasına kadar gidelim bakalim "dedi.Ve bennn ..Salakk ben 😭 en son yaptiğimız L parktan sonra sağ aynamı düzeltmeyi unutmuşum..Sınav bitiş yeri olan ana cadde üzerindeki tali yola girmem gerekiyordu ..Ben ana caddeden tam sağa sinyal verip sağ sokağa girip sınavı biterecekken tam birde baktim ki aynayı düzeltmemişim😱😱Nutkum tutuldu o anda...Sağ Ayna tamamen lastiklere bakıyordu😰..O şekilde arkayı göremeyip sağa geçemeyeceğim için durdum Ve sınavı bitirmeme saniyeler kala herşey bitti..Unutkanlığım yüzünden bütün emeklerim boşa gitti.Ve beni çalıştıran hocam komisyon bile şok oldu..Ben zaten eridim resmen...Sınava gireceklere ibretlik olsun bu olay..Şanssızlık mı?Salaklık mı?Anlayamadım.Tam sınavın bittiği yere girecekken sınavdan da kalınıyormuş bunuda gördük 😔!.2 hafta sonra tekrar 2.sınav olacak..İnşallah aynamı düzeltmeyi unutmam🙏🏻🥺🥺🥺Bana dua edin ne olur..Tüm sınava gireceklere de İyi Şanslar dilerim..
ben de 2019da aldım ayna olayını ilk defa duydum. PArkta aynaya dokunmadık.Hayırlısı olsun

Keske fark ettiginizde caktirmadan sag omzunuzun uzerinden hafifce bakarak yapsaydiniz donusu, inmeden once duzeltirdiniz aynayi. Cok can sıkıcı olmus cidden.
Bana da iyyy geldi ehliyet konusundan. Yurt disinda daha zor. En azindan bizim orda bir parkurumuz var, ezber yapip girebiliyoruz. Burada hoca veriyor talimatlari, onun istedigi yerlerde suruyorsun, sansina neresi olursa. Ve cok fazla tabela, cok fazla kural var.
Esim kac yildir kaza yapmadan sorunsuz bir sekilde arac kullaniyor. Ama suan yasadigimiz ulkenin ehliyetini almak icin bu pazartesi direksiyon sinavina 3. Ye girecek.😂
Illallah geldi artik, bir de her kaldiginda 8 zorunlu ders almak zorundasin, dunyanin parasi. Bakalim pazartesi ne olacak :ruh:

Evet aslinda derslere girince sınav güzergahını unutmuyoruz ezber oluyor o bakimdan iyi..Ama yurt dışinda komisyon nasil acaba burdakiler biraz gergin malesef.Benim ilk girişim bana böylesi denk geldi belkide.Normalde en kolay olan unutulmayacak şeyi Gerginlikten unuttum ..Eşinizde inşallah ehliyetini alır..Başarilar diliyorum..Emek verip emeğinin boşa gitmesi çok üzücü.

X