Sayı sayma hastalığı,fayans sayma hastalığım var,yardım

bunu hastalık olarak görme bence...
ben bunu biraz abartıp yoldaki tabelaların harflerini de sayıyorum.
üniversitede bir hocam beynin kendini meşgul etmek istiyor.
hastalık değil bu demişti.
rahatlamıştım...

bende 29 yaşındayım ve bu dediklerini bende yapıyorum hiç hasta olduğumu düşünmedim hastalıkmı bu sence ???

bu tip okb lerde ilaçtan ziyade psikoterapi ve danışma sürecini almalısın. ilaçlara artık bunların yetersiz kaldığı durumlarda başvurulur. Ama psikolojik danışma sürecinde ilk olarak bunu yenmeye hazır olduğuna emin olmalısın. kendine bu konuda güvenerek, şüpheye düşmeden emin olarak tedaviye başvurursan olumlu sonuç alabilirsin. ancak bu tarz durumlarda ilk oturumda mucizevi bir sonuç beklememelisin. olayın boyutuna göre uzun ve sürekli aldığın yardımdan sonuç alabilirsin. ama dediğim gibi ilk adım kendi içinde attığındır ve en önemlisidir.

bu tip okb lerde ilaçtan ziyade psikoterapi ve danışma sürecini almalısın. ilaçlara artık bunların yetersiz kaldığı durumlarda başvurulur. Ama psikolojik danışma sürecinde ilk olarak bunu yenmeye hazır olduğuna emin olmalısın. kendine bu konuda güvenerek, şüpheye düşmeden emin olarak tedaviye başvurursan olumlu sonuç alabilirsin. ancak bu tarz durumlarda ilk oturumda mucizevi bir sonuç beklememelisin. olayın boyutuna göre uzun ve sürekli aldığın yardımdan sonuç alabilirsin. ama dediğim gibi ilk adım kendi içinde attığındır ve en önemlisidir.

Kesinlikle katılıyorum... Bu tarz durumların ilaçla tedavisine karşıyım şahsen...

Aynı şekilde herşeyi sayıyırum baştan baştan her defasında sayıyorum.Tabela plaka okumadan geçemiyorum.Karoları halı desenlerini sayıyorum.Işıkları açıp kaparken çift anahtarlıysa ikisini birden açıp kapıyorum.Bazen geri dönüp ikisine de basmış mıyım diye kontrol ediyorum.Bazı zamanlar seslere tahammül edemiyorum.Hastalık mı bilmiyorum.İlerlemesinden korkuyorum.Çünkü bazen kişileri takıntı haline getiriyorum.O kişiye gıcık olmuşsam onu gördüğüm yerde hayatım alt üst oluyo.Kalp çarpıntısı mide bulantısı başlıyo.Hayat çok zorlaşıyor

bende de var sayma huyu ve şöyle bişey de var: tek gözümü kapatıp herhangi bir nesnenin tam kenar çizgisine bakmaya çalışıyorum sırayla gözlerimi teker teker açıp oraya bakıyorum baktığım yer çizgiyle birleşmiyorsa sıkıntı basıyor:26: hafif de simetri var galiba yamuk bişey görünce dayanamayıp düzeltiyorum :KK24:sorunlu muyum ne :KK37:

güldüm valla gece gece. hepımız normal görünümlü ruh hastası gibi olmuşuz. bende de hamam bocek ve bilimum bocek korkusu var.yazarken bile titredim. Hayatım kararıyor o tür bisey gördügümde sinir krizleri gecirip, tuhaf hallere bürünüyorum.

güldüm valla gece gece. hepımız normal görünümlü ruh hastası gibi olmuşuz. bende de hamam bocek ve bilimum bocek korkusu var.yazarken bile titredim. Hayatım kararıyor o tür bisey gördügümde sinir krizleri gecirip, tuhaf hallere bürünüyorum.

bak unutmuşum bende o da var :KK53: adını bile duymaya tahammülüm yok ki görünce bayılcak gibi oluyorum :KK37: gerçekten normal görünümlü ruh hastasıyım ya :KK53::KK52:

ayy kızlar gece gece çok güldüm ya hatta sesli güldüm çok tatlısınız:KK9: herkeste vardır bu gibi takıntılar yapamyın allah aşkına. sadece bazılarında rahatsız edici boyutta olabiliyor bunların da çözümü vardır elbet... siz böle hastalık gördüğünüz şeyleri saymaya başlayınca düşündüm bi an ben de böyle şeyler yapıyo muyum diye ve buldum. düşünüp ararsanız bulursunuz tabiki bişeyler:KK55:
mesela ben de herşeyi 3 ve 3 ün katları şeklinde yapmaya çalışırım. su mu içiyorum 3 yudumu geçtiysem illa onu 6ya tamamlıycam:KK9: tahtaya mı vuruyorum ya 3 ya 6 kere vurucam:KK70: dua ettikten sora ellerinizi yüzünüze götürürsünüz ya amin die onu bile 3-6 veya 9 kere yapıyorum sanki öle yapmazsam duam kabul olmucakmış gibi:KK70::KK70::KK70:
ama halimden çok memnunum hasta fln deilim yani emin olun sizler de değilsiniz:))))

bende varrrr ama benim rakamlarım çift olacak illaki yani bu bi hastalıkmı desen saymakmı televizyon yazılarımı böcekler aklıma geldimi gece uykusu haram bana ama ben evlendikten sonra oldu yaa:KK50::KK50::KK50::KK50:

bende varrrr ama benim rakamlarım çift olacak illaki yani bu bi hastalıkmı desen saymakmı televizyon yazılarımı böcekler aklıma geldimi gece uykusu haram bana ama ben evlendikten sonra oldu yaa:KK50::KK50::KK50::KK50:

merhaba ismim mine 22 yaşındayım bendede buna benzer bir sorun var herşeyi 5 e tamamlamaya calısıyorum eşit halde ve ayrıca kabarcık birşeyler gördüğümde bu küçük böceklerin bir araya gelmesi yada vücutta olucan kabarcıklar bunları görünce yada hayaletmemi sağlayan birşey duyduğumda çok kötü oluyorum ve ağlamaya başlıyorum o şeyler bende varmış gibi kaşınıyorum bazen sizce ciddi bir durum mu

X