Şeker hastaları... Bilgileri ve Paylaşım alanı

umarım sana yardımcı olabilmişimdir...
belirtiler kişiye göre farklılık gösterebildiği için arkadaşlarımın dediği gibi en iyi sonucu doktor kontrolunde alabilirsin...
kullanmış olduğun ilacın yan etkileri de bu septomları tetiklemiş olabilir...
çok geçmiş olsun...a.s.

sagol cnm yarın seker yüklemesi yaptırıcam sonucu yazarım.. tanıdıgım bir kadın dogumcu ilacın yan etki yapabilecegini de söyledi ve içim rahat etti.cünkü seker hastası olmak istemiorum:KK43:(

seker yüklemesini bgn yaptırdım ve 3. saatte kan sekerimde ani bir düşüş oldugu gözlendi. hipoglisemi varmış bende, bir ay glucobay isimli ilacı kullanıcam daha sonra tekrar bakılcak. yardımlarınız için tesekkür ederim:)

Arkadaşlar şekeri olan herkes yararlansın istedim. Eşimin babasının şekeri genelde yüksek 400-450 civarında. Ona pazardan gördüğümüz bir meyvayı aldık. Meyvanın şeker hastalarına iyi geldiği bilgisi vardı üzerine. İsmi.....O gün 1 taneyi yiyerek denedi. Ertesi gün tekrar ölçtüğümüzde şekeri 90 lara kadar düşmüştü. Armuta ya da mangoya benzeyen tadı olmayan nötr bir meyva. Sanırım çoğu yerde bulunabilir. Kilosu da 5 ytl. Umarım herkesin işine yarar. Biz kullanmaya devam ediyoruz..

Son düzenleyen: Moderatör:
akasya bu bilgi için tesekkürler malesef ben hipoglisemi hastası oldugum için bna yardımcı olmaz bu meyve ama cewremdeki seker hastalarına tawsiye edicem

akasya bu bilgi için tesekkürler malesef ben hipoglisemi hastası oldugum için bna yardımcı olmaz bu meyve ama cewremdeki seker hastalarına tawsiye edicem
canım çok geçmiş olsun kendine dikkat et ilacı sakın aksatma.korkutmak istemem ama şeker düşmesi de çok önemli........

Diyabetinizin olduğunu yeni öğrenmiş olabilirsiniz veya ailenizde diyabetli bir yakınız olabilir. Endişelenmeyin.
Diyabeti öğrenmeye başladıkça, diyabetle yaşamanın veya bir diyabetli ile yaşamanın zor olmadığını göreceksiniz. Yapılacak en önemli şey bilgi sahibi olmak ve edindiğiniz bilgileri günlük yaşama geçirmek. Ve tabi ki en önemlisi doğru bilginin doğru olarak uygulanmasında süreklilik sağlamak .

geçmiş olsun, diyabetle ilgili bol bilgiyi diyetisyen emel ablamın sitesinde bulabilirsiniz, link veremiyorum maalesef ama emel özer diye aratırsanız bulmamanız mümkün değil zaten...

sabah aç karnına şeker ölçümü yapan bir eczaneye gidip şekerin olup olmadığını öğrenebilirsin...umarım değilsindir..buarada çok geçmiş olsun sevgiler..

yorgun savascı sen ilaç kullanıyomusun? doktora ben sürekli hipoglisemi hapı mı kullanıcam dedigmde hayır dedi ancak 1 ay kullan kontrole gel dedi.. 1 aylık ilaç kullanımı bişeyi degistirirmi ki mrk ediorum

Ebusu öncelıkle gecmıs olsun Allah sifalıgını versın.benım sorunum daha farklı bır topık acacaktım ama sen acmıs oldugun ıcın burdan yararlanmak ıstedım.
bende bırkac günden berı ayaklarımda yanma,agız kurulugu ve titreme sikayetlerım var.
evde kan sekerımı ölctüm 144, 133 falan cıkıyo cok korkuyorum dıyabet hastası olmaktan,
cünkü annemde 30 yıldan beri diabet hastası dıyalızle ayakta duruyo.
of ya ne yapacagımı bılmıyorum..fisfisfis
lütfen bana yardım edermısınız arkadaslar morale ıhtıyacım var.
sımdıden herkese cok tesekkurler.:teytey:

meldos kan sekerin normal sayılır ama yine de sen doktora görün.. genetikmiş seker hastalıgı o yüzden önlemini simdiden al derim ben.. buarada ben seker hastası deilim, aslında tam hipoglisemi teshisi de koymadı doktor fakat cok yedigimde yada 3 saat ac kaldıgımda öle bi agırlık cöküyo ki üstüme, moralim cok bozuk:KK43: 15 gün oldu baslayalı, keske bisey olsa da iyileşsem yine...

ebisu cok sagol.....
ben zaten sana benım durumum senden farklı demıstım..
sigarayı yenı bıraktım ondan olabılır dıye düsünüyorum..
hersey ıcın tesekkur.

geçmiş olsun canım.... bende sormak istiyordum aslında ...benim eşimdede şeker çıktı ..5 yıldır inanki alışmaya çalışıyoruz ..okulda bile 3 sınıfa giden bir çocuk var her gün annesi bekliyor iğnesini yapmak için çok zor bir durum acaba kızlarımdada olurmu diye hep kafama takıyorum

ziynetcim, önce eşine geçmiş olsun...

canım yaa bem 18 yıldır şeker hastasıyım...eğer eşin diyetine dikkat ederse o kadarda korkulacak bir hastalık değil...

evet sadece doktorunun verdiği diyete uysun, ilacı varsa ihmal etmesin...

size tekrar geçmiş olsun canım...Allah beterinden korusun..

Merhaba Arkadaşlar.

Şeker hastalığı günümüzde artık korkulacak bir hastalık değildir. Lütfen kendinize şeker hastasıyım veya adayıyım hayat bitti, korkuyorum tarzında yaklaşmayın.

Bununla yaşamaya alışmak ve hayatınızı yeniden düzenlemeniz gerektiğini unutmayın.

Şeker hastalığı hakkında arkadaşlar güzel bilgi vermişler. Yaşadıklarımdan ve uyguladıklarımdan bazı bölümleri aktarmak istiyorum.

Şeker hastası olunca tamamen vucuttan şekeri kesmek karaciğerin iflasına neden olacağı için yapay şekerler yerine (çay şekeri, çikolata vs) doğal şeker içerikli gıdalar yiyin.

Ana kural artık 3 öğün değil 3 ana, 3 ara öğün olmak üzere 24 saatte 6 öğün yenmesidir.

3 Ana öğün içerisinde doktorunuza danışacağınız vucut yapınıza uygun yemekler tercih edin.

3 Ara öğün iki ana öğün arasındaki zaman diliminde yiyeceğiniz gıdalardır. Aman dikkat ara öğünler ana öğün gibi yemek değildir. 1 Elma ve 1 çay bardağı süt, bir avuç kuruyemiş, kurutulmuş meyve olabilir. Önemli olan yiyeceğiniz meyvenin şeker miktarıdır. Özellikle şeker miktarı belli olmayan elma - armut - üzüm gibi gıdaların yanında mutlaka 1 bardak süt içmenizde fayda vardır. Ara öğün sırasında şeker düşmesi olacağından birden yükleme de şekeri çıkartabiliyor. Süt dengeleyici bir unsur taşıyor.

Ayrıca aslında her insanın uyması - uygulaması gereken bir zincir olan aşağıdaki maddeler de işinize yarayacaktır.

1- - Herşeyden önce moral şeker hastalığının 1 numaralı yardımcısıdır. Stres günümüzün modası ve hepimizde bol miktarda var. Ne olursa olsun moralinizi bozacak olaylardan - kişilerden - yaşam şeklinden uzak durun.
2- Size keyif veren ne varsa onu yapmaya çalışın (El işi - resim - müzik - yürüyüş vs)
3- Asla bedensel hareketleri bırakmayın.Tembellik yapmayın.
4- Su için
5-Herşeyden önemlisi artık beslenme alışkanlıklarınızı değiştirin.
6- Hamurdan - börekten - tatlıdan (3 beyazı yavaş yavaş uzaklaştırın) Ama tamamen hayatınızdan çıkartmayın.
7- Diyet yemekleri öğrenin. Ağırlıklı olarak sebze yemekleri yapın ama az yağlı tuzu azaltın.

Kurallara uyduğunuz sürece sağlıklı sanılan kişilerden daha uzun ve daha sağlıklı yaşayacağınızı unutmayın.

Veee tabi ki bütün bunlardan önce mutlaka DOKTORunuz ile sürekli irtibat halinde olun ve hastahanelerin Endokrinoloji bölümüne gidin.

Herkese sağlıklı günler diliyorum...a.s.:nazar:

ARKADAŞLAR BENİM KIZIM 2 YAŞINDA GENİZ ETİ AMELİYATI OLACAKTI ŞEKERİ 126-118-113-119 ÇIKTI VE DİYABET ŞÜPHESİYLE AMELİYAT ERTELENDİ ENDOKRİN BÖLÜMÜNE GÖNDERİLDİK DÜN TAHLİLLERİ VERDİK HENÜZ SONUÇLAR ÇIKMADI. ÇOCUĞU ŞEKER HASTASI OLAN ANNELERDEN YARDIM İSTİYORUM. BİRDE KAN ALINIRKEN ÇOCUĞUM ÇOK AĞLIYO DOĞAL OLARAK O KORKUYLADA YÜKSELMİŞ OLABİLECEĞİNİ DÜŞÜNÜYORUZ. DOKTOR DİYET VERDİ AMA YAŞI ÇOK KÜÇÜK HERŞEYİ YEMEK İSTEMİYO TAM ANLAMIYLA UYAMIYORUM LİSTEYE NE YAPACAĞIMI BİLMİYORUM İNŞALLAH DİYABET DEĞİLDİR TECRÜBELİ ANNELERDEN YARDIM BEKLİYORUM TEŞEKKÜRLER ŞİMDİDEN

merhabalar ben bu sabah eczaneye gidip açlık kan şekerimi ölçtürdüm.99 çıktı.acaba normal mi.bilgisi olan yazarsa sevinirim.

çok teşekkürler herkese faydalı bilgiler içinyerimseniben belirtiler uyuyor bana şüpheleniyorum bende..eczaneye gidip ölçtürücem..birşey sormak istiyorum belirtiler arasında aşırı terlemede var mı?

X