Şeker hastaları... Bilgileri ve Paylaşım alanı

eşimin annesi 25 yıldır şeker hastası. genetik olarak eşimde de var.

eşim aşırı su içiyordu uyku arasında ve çok terliyordu. uyku arasında 2 litre su içiyordu. çabuk yoruluyordu dr. tok karınla içilecek bir ilaç verdi. pek dikkat etmiyor ilaçlarına ama yediklerine dikkat ediyor. eskisi kadar şerbetli tatlıyı çok tüketmiyor en azından.

eşimin annesi 25 yıldır şeker hastası. genetik olarak eşimde de var.

eşim aşırı su içiyordu uyku arasında ve çok terliyordu. uyku arasında 2 litre su içiyordu. çabuk yoruluyordu dr. tok karınla içilecek bir ilaç verdi. pek dikkat etmiyor ilaçlarına ama yediklerine dikkat ediyor. eskisi kadar şerbetli tatlıyı çok tüketmiyor en azından.

geçmiş olsun canım

babam da şeker var, son zamanlarda kendimdende şüpheleniyorum çok su içiyorum bende tabii haliyle çok wc, ama nerdeyse hiç terlemem:bbo:
dr ye gitmeyede üşeniyorum ya:bbo:

geçmiş olsun canım

babam da şeker var, son zamanlarda kendimdende şüpheleniyorum çok su içiyorum bende tabii haliyle çok wc, ama nerdeyse hiç terlemem:bbo:
dr ye gitmeyede üşeniyorum ya:bbo:

mutlaka dr. a gitmelisin. ama babadan kıza anneden de oğlan çocuğa kalır hastalıklarları derdi hep annem. Allah korusun.
tedbir alındığında ilaçlar kullanıldığın da zor değil..

mutlaka bildir. merak ederim. şimdiden geçmiş olsun ama inşallah birşey çıkmaz.

mutlaka dr. a gitmelisin. ama babadan kıza anneden de oğlan çocuğa kalır hastalıklarları derdi hep annem. Allah korusun.
tedbir alındığında ilaçlar kullanıldığın da zor değil..

mutlaka bildir. merak ederim. şimdiden geçmiş olsun ama inşallah birşey çıkmaz.

açlık şekeriim 94 çıktı canım, ama beliriler yüzünden şeker yükleme testi istedi doktor ya, prediyabet olabilir falan dedi, görcez bakalım haftayaboshayallersmile

Şeker hastalığı kronik bi hastalıktır..Diyetle,ilaçla ve eğer çok çok şeker yüksekse insülinle
şekeri normal seviyeye getirilmeye çalışılır...Grip gibi değildir...yani 1 hafta sürmez...
Benim annem de aynı dertten muzdarip ve insülin ve ilaçla tedavi ediliyor..
Yediklerinize dikkat ederseniz yani diyet yaparsanız, yürüyüş yaparsanız
ve ilaç kullanırsanız sorun yok ve de sinirlenmemeye çalışın bide..

Şifa dileğini ben de üstüme alınıyorum canım çok sağol. Allah dert verip derman aratmasın, daha kötüsünden korusun. Bende de 31 yaşında çıktı şeker. Hiç belli olmuyor ne zaman ne geleceği

Değerli Arkadaşlar çok önemli bir hususu sizlerle paylaşma gereği duydum bu zor durumda olanlara bir sebep olur inşallah şöyle ki;Yeni tanıştığım bir bayan eşinin şeker hastası olduğunu ayağında bir yaranın çıktığını ve bu yaranın gittikçe derinleşip etin ayrılma durumuna geldiğini anlattı.Gittikleri bütün doktorlar ve Ankara da ki doktorlar ayağının bilekten mutlaka kesilmesi gerektiğini yoksa gittikçe daha kötü sonuçlar doğuracaını söylemişler.Ameliyata bir hafta kala Yüce Allah'ın yardımıyla şeker hastalarına ŞAP denilen bir bitkinin iyi geldiğini duymuşlar.Bu bitkiyi kaynatıp hastanın ayağını yıkamışlar sudan çıkarırken tekrar üzerine dökmüşler.Sonra gazlı bezle sarmışlar.Yanlzı bu gazlı bezler biraz farklı.Almanya'da satılıyormuş ve Türkiye'de bazı medikalcilerde de varmış.Bu gazlı bez kare şeklinde ve keremliymiş.İşte bu gazlı bezle eşinin ayağını sarmış bayan.Rabbimizin büyük bir hikmeti ki yara deşilmiş ve bütün iltihap boşalmaya başlamış ve sonra gittikçe kurumuş.Şu anda rahatlıkla bırakın yürümeyi koşuyor diyor.Bunu sizinle paylaşmak istedim daha iki ay önce komşumun babasının ayağını şeker hastalığından dolayı kesildi..Uzun zamandır siteye girmiyordum bu meseleyi herkesle paylaşmak istedim.
Lütfen siz de paylaşın.
Hayırlı Geceler.

kızlar mrb bende de bır ıkı yıldr sureklı kalp carpıntılarını duyumsama var ve cok su ıcıyorum ayrıca ayaklarımın altında her gece yanma sıkayetım var cok yanıyo ama buz falan koyuyorum sızce bende seker olabılır mı?

Herkese merhaba, bende bir ay önce tüm uğraşlarıma rağmen kilo verememek şikayetiyle dr. gittim. Tabi bilinç altımda annem ve babamın kısaca sülalemin %80 i şeker hastası olduğu için acaba ?vardı.Sonuç olarak açlık kan şekerim 150 çıktı:KK43: birde TSH düşük çıktı) . Bana dr.sadece metobolizman bozulmuş dedi ve Glifor verdi sabah akşam 850mg. Açıkçası soramadım korkumdan birde yanımda küçük kızımda vardı. Ben şeker hastasımıyım ? Kilo almam durdu ama ilaçdan dolayı zaten yemek yiyemiyorum ama acayip halsiz bıraktı spor yapamıyorum halsizlikten. Bir aydır internetin altını üstünü getirdim.En çok da sağolsun kadınlar külübü sitesinde aradığımı buldum. Yani yaşanmışlar:) Çok kafam karışık kilo problemi takıntı oldu bende . Benki 5 yıl önce 27 kilo vermişim şimdi 20 si geri geldi. :KK43:( Diyet rejim takıntısını atamıyorum . Topluyorum çıkarıyorum aldığım kalori 1500 ü geçmiyor. Gayet sağlıklı besleniyorum .Çok sıkıldım yani ............. napıcam bilmiyorum.

yıllarca insülin direnci pko uğraştım durdum
kaçınılmaz son gerçekleşti tip 2 diyabet oldum
ve ağır şekilde ilerliyo bütün etkilerini yaşıyorum
uzun süredir kullandığım metformin ve antidiyabetik ilaçlara
rağmen bi düzelme malesef yok
insülin salgısı yapan pankreasın beta hücreleri
artık görevini yerine getiremediği için bi tahrip durumu söz konusu
bunun ilerde olacağını ama tedavinin bi şekilde bunu geciktireceğini
düşünüyodum bu kadar hızlı ver erken olması üzücü
hazır değildim buna galiba doktorum 3 aylık ek tedavi yöntemlerini de deneyip
insülün enjeksiyonuna başlayabiliriz dedi.
aranızda bu derece ileri boyutta olan var mı?

merhaba bende 3yıldır diyabet hastasıyım siteye yeni giriş yaptım gebelik düşünüyorum bu konuda teçrübeli arkadaşlardan yardım bekliyorum

Merhaba arkadaşlar 2 gün önce eşimde şekerden şüphelenerek tahlil yaptırmak için hastaneye gittik ölcümler sonuçu aclık şekeri 218 çıkmış ve dahiliye doktoru eşime insülün iğnesi vermiş her gün kendine 3 kez iğne yapıyor birde her gece 20ml tek iğne yapıyor iğneden önce ve yemeklerden sonra şekerini ölcüyoruz.
Benim sizden istediğim şeker hastalığı böyle tek tahlille teşhis edilebilyormu nereye başvurmalıyız aklım çok karıştı doktora gitmeden 1 gün önce baklava yiyen adam bişey olmuyor ama ertsi gün çıkan sonuçla hemen insülin veriliyor bilgisi olan arkadaşlar lütfen yardımınıza ihtiyacım var.
İzmir de oturuyoruz burda bu konuda iyi bi doktor bileniniz varmı hangi hastaneye ne bölümüne başvurmalıyız
mrb canım geçmiş olsun benim nişanlım da şeker hastası izmirde o alsancakta dereli polikliniği var özel bi poliklinik ama çok iyi oraya gidiyor orayı tavsiye edebilirim. ayrıca şeker hastalığı açlık ve tokluk kan şekerine bakılmasıyla belli olabilen bi hastalık yani teşhiste yanlışlık yoktur. eğer bu teşhis bi doktor tarafından koyulmuşsa malesef yanılma payı yoktur. sana nacizane tavsiyem bu konuda çok anlşayışlı ve ilgili olmak çünkü öle bi hastalık ki dikkat edildiği zaman senden benden sağlıklı olabilirler ama etmezse hayatı çok zorlaşır burada iş tamamen sana düşüyor özellikle sürekli moral ver. ve endişelenmeyin dedfğim gibi dikkat ederseniz sorun olmuyor tekrar geçmş olsun...

mrb canım geçmiş olsun benim nişanlım da şeker hastası izmirde o alsancakta dereli polikliniği var özel bi poliklinik ama çok iyi oraya gidiyor orayı tavsiye edebilirim. ayrıca şeker hastalığı açlık ve tokluk kan şekerine bakılmasıyla belli olabilen bi hastalık yani teşhiste yanlışlık yoktur. eğer bu teşhis bi doktor tarafından koyulmuşsa malesef yanılma payı yoktur. sana nacizane tavsiyem bu konuda çok anlşayışlı ve ilgili olmak çünkü öle bi hastalık ki dikkat edildiği zaman senden benden sağlıklı olabilirler ama etmezse hayatı çok zorlaşır burada iş tamamen sana düşüyor özellikle sürekli moral ver. ve endişelenmeyin dedfğim gibi dikkat ederseniz sorun olmuyor tekrar geçmş olsun...

önce eşinize geçmiş olsun diyorum. bende 15 yıldır şeker hastasıyım, hala inisülin kullanmıyorum.. keşke hemen inüsiline başlatmasalardı.. ben hapla ve diyetle dengede tutuyorum..ege üniversiresi endokronoloji bölümüne baş vurun..iyi bir araştırma yapılsın..tekrar geçmiş olsun..

masallah dıyorum :Saruboceq:benım annem seker hastası 10seneyı gectı yenı ınsulıne basladık doktor ılac ve dıyet ıse yaramıyor dıye ınsulın verdı aksamları saat 9da ınsulın vurup seker olcumlerı yapıyoruz sabah aksam .dıyet lıstesı verdıler ama annem pek uygulayamıyor *bunlarla karın doyarmı* dıyor benım sızden rıcam nasıl dıyet uyguluyorsunuz bılgılerınızı ogrenmek ıstedım. bıde patates ve pırınc sekerı yukseltır dedı dıyetısyen sıcakken yenmemelıymıs. ınsulın kullanıldı mı hasta ınsulını bırakabılıyormu acaba seker normale dustugunde ben merak edıyorum. cevrendekıler ayy ınsulıne basladı dıyınce bı ıclerı gıdıyor ınsanları normal degıl mı artık ınsulın bır ılac ne de olsa neden tepkı verılıyor anlamıyorum moral vereceklerıne karsındakının moralını sıfır yapıyor.Neyse allah butun herkese sıfa versın daha buyuk dertler vermesın ınsallah amın.:Saruboceq::Saruboceq:

mrb 8 ay önce doğum yaptım gebeliğin rutin tahlillerinde 10. haftyada açlık şekerim 116 çıktı ardından 50 lik şeker yüklemesi yapıldı hemen 164 çıktı 140 olması gerekirken ve ha1c de 5.64 çıkınca gebelik öncesi olmadığı ama gebeliğin erken döeminde şekere yakalandığım ortaya çıktı ve ilerleyen aylarla yükseldi

doğumdan sonra ara ara ölçüm yaptım açlık şekerim 80-89 çıktı tokluk ise 100-110 arası çıkıyor fakat birgün kendimi test etmek amacıyla çok fazla tatlı ve hamurlu şey yedim sonucum 130 çıktı

hastanede şeker yüklemesi yaptırdım açlık 89 1. saat 177 2. saat 150 3. saat 110 çıktı dr şeker hastası değilsin ama eğilimin var dedi canım çok sıkıldı

arkadaşlar bana dün şeker yüklemesi, yapıldı..2. saatte 216 çıktı...doktor normal dedi.... ama bana yüksek gibi geldi sizce yüksekmi...başka doktora gideyimmi

Son düzenleme:
arkadaşlar bana dün şeker yüklemesi, yapıldı..2. saatte 216 çıktı...doktor normal dedi.... ama bana yüksek gibi geldi sizce yüksekmi...başka doktora gideyimmi
bence git cnm bana yüksek geldi
gizli şeker olabilir
bi de şeker hastalığına yakalanmamak için beslenmene, egzersize ve kilona dikkat etmek çok faydalı aklında olsun

alıntı:
"Yükleme sonunda kandaki şeker seviyesi 160 miligramı bulmuştur ve 60-90 dakika sonunda bu seviye ancak 120-140 miligrama düşürülebilmiştir yani seviye hem yüksektir ve hem de düşürülme süresi uzundur. Seviye çok yükselmediği ve uzun süre bu seviyede kalmadığı için kandaki şeker idrarla dışarı atılmaz. Kanda şeker normalin üzerinde olduğu halde idrarda şeker çıkmamaktadır buna GİZLİ ŞEKER denir. Gizli şeker bir süre devam eder ve sonra hakiki şekere dönüşür bu nedenle pek çok kimse gizli şeker olduğunun' farkına varmaz ve tedbir almaz günün birinde hakiki şeker durumu ile karşılaşır."

çok teşekkür ederim.. ben çok korkuyorum bu hastalıktan annemde var. tahlili görünce psikolojim bozuldu valla

X