Selam 1 aydır sadece peçete kirlenecek şekilde regl oluyorum 3 gün önce kesilmişti şimdi ramazan ayına girdik ve dün yine peceteye kan geldi

Sagolun Evet randevu aldım 5 gün sonra sadece hergun böyle gelirse yine 1 ay boyunca hiç oruç tutmayacak mıyım bunu bilmiyorum ama niyet ettim bugün icin
Adet olma günün kaç günse mesela 10 gün. 10 gün geçtikten sonra kan gelmeye devam etsede özürlü sayılırsın. Her vakit için ayrı abdest alman namaz kılıyorsan gerekir. Oruç içinde tutabilirsin ona göre hesapla. En iyi müftülükteki bayan hocalarla detaylı konuş açıklasınlar. Telefonla arayabilirsin. Nette numaralar vardır bulunduğun şehrin müftülüğü.

Adet olma günün kaç günse mesela 10 gün. 10 gün geçtikten sonra kan gelmeye devam etsede özürlü sayılırsın. Her vakit için ayrı abdest alman namaz kılıyorsan gerekir. Oruç içinde tutabilirsin ona göre hesapla. En iyi müftülükteki bayan hocalarla detaylı konuş açıklasınlar. Telefonla arayabilirsin. Nette numaralar vardır bulunduğun şehrin müftülüğü.
10 günü geçti sadece 3 gündür gelmiyordu şimdi tekrar başladı acaba yine mi özür sayılıyor yoksa regl başlangıcı mı kabul edeceğim bilmiyorum ama niyet ettim bu arada çok teşekkür ederim açıkçası kimden öğreneceğim diye düşünüp duruyordum bakıp arayayım

X