Hpv 16 CİN3 Leep ve Haşimato

Merhaba , ben de benzer bir süreç yaşıyorum. Eşimle bebek düşündüğümüz için her şey yolunda mı diye birlikte check up yaptırdık. Smear sonucu CIN3 geldi. Ne olduğunu tam olarak anlamadığımız için smearı alan doktorla tekrar görüştük. Bir an önce konizasyon denilen bir işlem yapmak istediğini , bu sonucun kanserden önce son basamak oldugunu , hatta bende ilerlemiş olabileceğinden şüphelendiğini söyledi. Hpv testini de yapmamız lazım dedi. Konizasyon işlemi yaptırmak istemedim. Üniversite hastanesine gittim , o Hpv ve tekrar smear aldı. Hpv 16+ sonucu geldi , ama smear için 1 ay süre verdiler , sonucu beklemek istemedik , zaten bir smear testimiz vardı , vakit kaybetmek istemedik. 3. Doktorla görüştük. O doktor da dün tekrar smear aldı , biyopsili kolposkopi yaptı , bitopsi aldığı yerleri yaktı ve ecc yaptı. Bu sırada da (ben tam kolposkopi yaptırırken) 2. Smear sonucu da HSIL geldi. Yani ilk teste bir yanlışlık yoktu. Şimdi kolposkopi sonuçları o bekliyoruz. Doktor herhangi bir şey söylemeden 20 gün sonra görüşürüz dedi. Bundan sonra başıma neler geleceğini bilmiyorum. Araştırıyorum , ama bir sürü olasılık var. Hangi işlemleri yapacaklar , sonuç ne çıkar , bir takım takviye edici gıdalar yazdıgınızı görüyorum , onları nasıl temin edebilirim ve hpv aşısını durum bu vaziyetteyken yaptırmalı mıyım? Süreci yaşayan arkadaşlardan bilgi almayı çok isterim. Bu arada yaşım 30. Daha önce hiç doğum yapmadım , düşük yapmadım
Çok geçmiş olsun💐
Aşıyı hemen olmamı söylemişti hoca ve bende oldum 3 dozuda. Papiviri benim doktorum öneriyor galiba,henüz bununla ilgili başka bir doktor daha önerdi gibi yazı okumadım bu sitede. Ahcc yada papivir ya da başka bir takviye eczanelerden temin ediyorum ama hocanın takibinde sizde
gittginiz hoca ile görüşüp alabilirsiniz.
Kolposkopi sonucunu bekleyin çıkan sonuca göre leep ile rahim ağzında sıkıntılı olan yeri minicik bir parça alicak.

Merhaba , ben de benzer bir süreç yaşıyorum. Eşimle bebek düşündüğümüz için her şey yolunda mı diye birlikte check up yaptırdık. Smear sonucu CIN3 geldi. Ne olduğunu tam olarak anlamadığımız için smearı alan doktorla tekrar görüştük. Bir an önce konizasyon denilen bir işlem yapmak istediğini , bu sonucun kanserden önce son basamak oldugunu , hatta bende ilerlemiş olabileceğinden şüphelendiğini söyledi. Hpv testini de yapmamız lazım dedi. Konizasyon işlemi yaptırmak istemedim. Üniversite hastanesine gittim , o Hpv ve tekrar smear aldı. Hpv 16+ sonucu geldi , ama smear için 1 ay süre verdiler , sonucu beklemek istemedik , zaten bir smear testimiz vardı , vakit kaybetmek istemedik. 3. Doktorla görüştük. O doktor da dün tekrar smear aldı , biyopsili kolposkopi yaptı , bitopsi aldığı yerleri yaktı ve ecc yaptı. Bu sırada da (ben tam kolposkopi yaptırırken) 2. Smear sonucu da HSIL geldi. Yani ilk teste bir yanlışlık yoktu. Şimdi kolposkopi sonuçları o bekliyoruz. Doktor herhangi bir şey söylemeden 20 gün sonra görüşürüz dedi. Bundan sonra başıma neler geleceğini bilmiyorum. Araştırıyorum , ama bir sürü olasılık var. Hangi işlemleri yapacaklar , sonuç ne çıkar , bir takım takviye edici gıdalar yazdıgınızı görüyorum , onları nasıl temin edebilirim ve hpv aşısını durum bu vaziyetteyken yaptırmalı mıyım? Süreci yaşayan arkadaşlardan bilgi almayı çok isterim. Bu arada yaşım 30. Daha önce hiç doğum yapmadım , düşük yapmadım
Stres yapmayın dicem ama bu cümle insanı rahatlatmıyor,olabildiğince sakin olun gecicek hepsi bir süreç sadece.
Sormak istediğiniz bir şey olursa özelden de yazabilirsiniz. Çok geçmiş olsun bitsin hemen.. 🙏🏼

Çok geçmiş olsun💐
Aşıyı hemen olmamı söylemişti hoca ve bende oldum 3 dozuda. Papiviri benim doktorum öneriyor galiba,henüz bununla ilgili başka bir doktor daha önerdi gibi yazı okumadım bu sitede. Ahcc yada papivir ya da başka bir takviye eczanelerden temin ediyorum ama hocanın takibinde sizde
gittginiz hoca ile görüşüp alabilirsiniz.
Kolposkopi sonucunu bekleyin çıkan sonuca göre leep ile rahim ağzında sıkıntılı olan yeri minicik bir parça alicak.
söylediğiniz takviyeleri doktorla konuşacağım , teşekkür ederim. 3. smear sonucum da biraz önce geldi. Tanıdık vasıtasıyla olduğu için 1 günde sonuc alabildim. Yine CIN3 diyor hücresel bozulmalar görülüyor ama aldıkları doku örneklerinden daha iyi anlayabilirlermiş , bu yüzden pazartesi gününü bekleyeceğim. Doktor kolposkopi sırasında rahim ağzından 4 ayrı örnek aldı 1 tane de rahim girişinden aldı ECC için. sonra örnek aldığı yerleri yaktı. Kolposkopi biyopsi sonucları da CIN3 çıkarsa bu defa geniş bir alana mı leep yapacak? ECC için Rahim girişinden aldığı örnek ''kötü çıkarsa '' sonraki adım ne olur bilginiz var mı? cerrahi sınırların temiz oldugunu konizasyon yapmadan bu ecc işlemiyle öğrenebilir miyim acaba.. Stres yapmıyorum aslında diyeceğim ama , işte burdayım. Bütün yazıları okuyorum. Sorular soruyorum , bu durumu deneyimlemiş insanların tecrübelerini öğrenmeye çalışıyorum. Çevreme de ''problem yok , tıp çok ilerledi , önemli bir şey değil '' diyorum , gülüyorum. ama bunları söylerken karnıma kramplar giriyor. Kadın olmanın zorluklarını bir de bu şekilde yaşıyoruz. Umarım hemen geçer , gider. Desteğiniz için teşekkür ederim 💐💐💐💐

Yanlış bir şey söylemek istemem ama sınırlar negatif gelmeli, muhtemelen aldığı parcalarin sonucuna göre bir yol çizecek eğer durum aynıysa leep olabilir eğer sınırlar güzel gelirse 3-6 ay sonra kontrol diyebilir. Umarım hepimiz için güzel sonuçlar olsun 🙏🏼💐

İlk başlarda bende çok panik olmuştum,ki hala da tamamen bitmiş değil ama stres olup takıldıkça ağrılarım oldu,ciddi ciddi de panik ataklar geçirir oldum ve dur demem gerekti kendime. Sizin ne güzel sınırlarınız temiz çıkmış darısı bu haberi bekleyen herkesin başına 🙏🏼 değer bilmek için kaybetmek gerekirmiş ya insan tüm durumlarda bunu en sonda anlıyor işte..
Ankaradaysanız Polat Dursun hocayı öneririm. İşinin ehli hatta duayen derler kendisine. Hikayenizi okudum doktorunuzu tanımıyorum ama biraz sallamasyon yapmış gibi geldi bana. Ben Polat hocadan çok memnun kaldım. Leep işlemimi de takibi de kendisine bıraktım güvenle.

Ne güzel anlatmışsın 🥰
Yanlış bir şey söylemek istemem ama sınırlar negatif gelmeli, muhtemelen aldığı parcalarin sonucuna göre bir yol çizecek eğer durum aynıysa leep olabilir eğer sınırlar güzel gelirse 3-6 ay sonra kontrol diyebilir. Umarım hepimiz için güzel sonuçlar ols

Raporu özelden atarsanız daha net birşey söyleyebilirim ama bu söylediğiniz alınan lezyon cın1 miş ve temizlenmiş şuan hiç birşey yok
Merhaba ben de 2014 yılında gin 3 sebebiyle ameliyat oldum. Halbuki aşı da oldum. Sonraki hpv tarama ve smear testlerim hep negatif çıktı. Ta ki gecen hafta yaptırdıgım taramaya kadar taramada hpv pozitif (16 ve 18 dısındaki ) yüksek risk çıktı. Hemen smear aldırdım tamamen temiz çıktı. Suan kolposkopi yaptırmam lazım sonuçtan korkuyorum

Merhaba ben de 2014 yılında gin 3 sebebiyle ameliyat oldum. Halbuki aşı da oldum. Sonraki hpv tarama ve smear testlerim hep negatif çıktı. Ta ki gecen hafta yaptırdıgım taramaya kadar taramada hpv pozitif (16 ve 18 dısındaki ) yüksek risk çıktı. Hemen smear aldırdım tamamen temiz çıktı. Suan kolposkopi yaptırmam lazım sonuçtan korkuyorum
Daha önceki hpv tipiniz neydi sınırlarınız negatif mi gelmişti korkmayın aşıda olsanız sonuçta her tipe karşı bağışıklık sağlamıyor ama kolposkopi temiz çıkar diye düşünüyorum geçmiş olsun

Daha önceki hpv tipiniz neydi sınırlarınız negatif mi gelmişti korkmayın aşıda olsanız sonuçta her tipe karşı bağışıklık sağlamıyor ama kolposkopi temiz çıkar diye düşünüyorum geçmiş olsun
Merhaba bana ozaman tipi söylemedi önce spreyle biyopsi aldı sonra biyopsi sonucu cib 3 dedi aneltat etti sonrasında dedigim gibi cin 3 çıktı sonucunuz ama temizledim dedi. Sonra sürekli kontroller falan hep temiz çoktı.

Merhaba bana ozaman tipi söylemedi önce spreyle biyopsi aldı sonra biyopsi sonucu cib 3 dedi aneltat etti sonrasında dedigim gibi cin 3 çıktı sonucunuz ama temizledim dedi. Sonra sürekli kontroller falan hep temiz çoktı.
Çıkan patoloji sonucunuzda mutlaka yazar sınırlar negatif veya devam ediyor diye patoloji raporunu kontrol ederseniz orada vardır

Çıkan patoloji sonucunuzda mutlaka yazar sınırlar negatif veya devam ediyor diye patoloji raporunu kontrol ederseniz orada vardır
Tabii uzun zaöan oldugu için aldıgım kgıdo bılamıyorum. Ama sınırşar negatif diye hatırlıyorum. Siz de kadın dogum uzmanısınız değil mi? Haftaya cumartesi kolposkopi yapılacak

Tabii uzun zaöan oldugu için aldıgım kgıdo bılamıyorum. Ama sınırşar negatif diye hatırlıyorum. Siz de kadın dogum uzmanısınız değil mi? Haftaya cumartesi kolposkopi yapılacak
Hayır kadın doğum uzmanı değilim hemşireyim sınırlar negatifse ve 6 ay ara ile takip olduysanız bir sorun olacağını düşünmüyorum

Merhaba öncelikle geçmiş olsun. Bende cin2 hpv16-45-52 olan yüksek riskli virüsler var. Leep oldum . Dok

Merhaba cin3 hpv 16 ve haşimato hepsi bende 😊 2019 ekim ayında öğrendim konizasyon yapıldı. Hemşireyim kendimde patoloji cerrahi sınırlar negatif geldi 39 yaşındaydım ozaman çocuk isteğim olmadığı için derin alınmasını istedim doktorum ahcc önermedi çok gereksiz gördü hatta sadece immutor kompleks ve beeoup alkol bazlı kullandım 9 ay sonra negatif sonuç aldım sormak istediğiniz bir şey olursa özelden yazabilirsiniz
Merhaba ozelden yazarmisinniz

Merhaba , öncelikle herkese geçmiş olsun, bende geceyi gündüz edenlerdenim bir sorum olacak, rutin smear aldırdığımda asc-h geldi ve hpv tip 33 pozitif, kolposkopi ve biyopsi alındı. Simdi biyopsi sonuclarımı bekliyorum.. korkuyorum.. bu süreç nasıl ilerleyecek diye. Size bir sorum var ecc hangi durumlarda yapılıyor, kolposkopi esnasında hemsıre doktora sordu doktor bakacağım dedi ama sonra da almadı.

X