Selam diyet yine ben geldiiimm

Zecmel

🩵🍁❄️🍂
tek ayak cezası
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
9 Mayıs 2018
5.202
10.204
Bugün itibari ile diyete başlıyorum. Daha önce diyetisyenim ile sağlıklı beslenme programı yapmıştık ama ben malesef yine kilo almayı başardım. Eski bilgilerimden kendime yeni bir beslenme planı yaptım ve bu hafta uygulamaya koyuyorum.
Sabah ac karnına tartı: 61.9
💪🏻Ilk hedef 58
💪🏻Ikinci hedef 55
* Sabah (8.30-9.30)
2 dilim peynir
5 zeytin
2 yaprak marul
1 haşlanmış yumurta
2 adet ceviz
* Ara öğün ( 11.00)
Bitki çayı (yeşil çay ya da kayısılı form cayi)
* Öğlen (13.00 - 14.00)
5 yemek kaşığı sebze yemeği (ben genelde bi tabağı dolduruyorum açıkçası 😂)
* Ara öğün (16.00)
Bir avuç çiğ badem
Bitki çayı
* Akşam (19.00 - 20.00)
1 kase çorba
5 yemek kaşığı etli yemek
Salata (sınır konulmadığı için baya yiyorum)
* Akşam (22.00)
1 kase yoğurdun üzerine birkaç damla limon ve bir çay kaşığı tarçın.

👉🏻Detoks suyum: 1 litre suya yarım elma, yarım limon, 1 kabuk tarçın. 2 saat beklettikten sonra içtim. Ekstra 1.5 litre su içtim ve günlük en az 45 dakika yürüdüm.
Bu hafta boyunca bu listeye göre yemeklerin sadece çeşitlerini değiştirerek uygulayacağım saatler ve öğün miktarları aynı olcak. Bunun dışında da düzenli uyku modunada giriyorum erken yatıp erken kalkmak diyette cok guzel bir etki oluyor. Haftaya görüşürüz 👋🏻👋🏻

Son düzenleme:
Tabikiii 🤗 şansıma tartım bozuldu yaa 🙄🙄
aa üzüldüm...
ben de dukana başlamadan yeni bir tartı aldım, çünkü öbür türlü kendimi kontrol edemiyorum...
bugün 6.günüm,
60,1 ile başladım ve sabah tartıldım 57,5 kıloyum.
dukana başlarken 2.gün regl oldum. tartıya ne yansıyor çok ilgilenmedim ama benim hedefim 55.
her gün 1,5 saat (5-6km) tempolu yürüyorum. geçen hafta dar gelen pantolonum eski halinde göbeğim de tamamen normale döndü...
istersen neler yedigimi yazabilirim...
normalde 1,2 gün dikkat edip 3. gün deli gibi yemek yerken bulurdum kendimi. tatlısı tuzlusu ne az geldiyse. ama ilk defa irade gosteriyorum ve iyi hissediyorum. çünkü ac kalmiyorum. diyet yapmayı düşünürken aradigim programlar hep 1 gün sınırsız izin, tatlı yemeli falandı. dukan buna en yakını...

aa üzüldüm...
ben de dukana başlamadan yeni bir tartı aldım, çünkü öbür türlü kendimi kontrol edemiyorum...
bugün 6.günüm,
60,1 ile başladım ve sabah tartıldım 57,5 kıloyum.
dukana başlarken 2.gün regl oldum. tartıya ne yansıyor çok ilgilenmedim ama benim hedefim 55.
her gün 1,5 saat (5-6km) tempolu yürüyorum. geçen hafta dar gelen pantolonum eski halinde göbeğim de tamamen normale döndü...
istersen neler yedigimi yazabilirim...
normalde 1,2 gün dikkat edip 3. gün deli gibi yemek yerken bulurdum kendimi. tatlısı tuzlusu ne az geldiyse. ama ilk defa irade gosteriyorum ve iyi hissediyorum. çünkü ac kalmiyorum. diyet yapmayı düşünürken aradigim programlar hep 1 gün sınırsız izin, tatlı yemeli falandı. dukan buna en yakını...
Cok iyi ve hızlı olmuş inşallah kalıcı olur canım pili oynamış yerinden şuan net olarak ne kadar verdim bilmiyorum ama çok hızlı vermek istemiyorum çünkü bünyemi biliyorum ben daha önce yaptım aynı hızla iki katını aldım ilk hedefi için iki hafta verdim kendime. 4.gün tok karnına 62 çıkıyorum şuan yürüyüşe dün başladım birazda onun etkisinden az gidiyo pazartesi bakacam iste inşallah güzel bi şekilde veririm. Sen nasıl beslemiyorsun?

ben de hızlı vermek için başlamadım aslında... dukan ilk evrede hızlı verdiriyor ama kilonun fazlalığına bağlı. benim yürüyüş etkisi olabilir. çünkü kullandigim uygulama (runtastic) 6 km tempolu yürüdüğüm zaman 400 küsür kalori yaktığımı söylüyor.
dukanda saf protein ve protein sebze günleri var.
meyve ve karbonhidrat kesinlikle yok. ama sonraki evrelerde devreye giriyor.
3 gün atak yaptım ve protein yedim sadece.
sabah yumurtadan omlet yaptım, öğlen tavuk ızgara akşam da krep(yulaf kepegi ile yapiyorsun) üzerine kıyma. ilk 3 gün protein biraz fazla geldi ama sonra sebze dahil olacak diye kendimi tuttum. tartıda 58.1 geldim. dukan programı senin bunu ne kadar süre yapacağını hesaplıyor zaten. istersen atak evresini 2 gün yapıyorsun mesela.
şu an seyir evresindeyim. sabah yumurtama mantar ve soğan ekledim. yanına domates salatalık. öğlen dukan ekmeği yaptım, çok güzel ve kolay. onun içine köfte yaptım hamburger oldu :) ve asla eksik hissetmedim diğer hamburgerlerden. benim isteğim zaten normalde sevdiğim yemeklerin, fast foodlarin, tatlıların alternatiflerini yapmak. öbür türlü sürdüremiyorum. akşam da karbanahar kısırı yaptım. (cok kolay)
üzerine yogurt döküp bazı öğünlerde öğle akşam bunu yedim. etin yağsız olması, yanında yogurt olması ve sınır olmaması bana iyi geldi. yoksa zaten çok az beslendim diyemem. normalde atak evresinden sonra seyirde insanlar sebze girdiği için giden suyun geri geldiğini söylüyor ama bende öyle olmadı. regl döneminde olmama rağmen. suyu, çayı eksik etmedim. kabızlık hiç yaşamadım. ve tok hissediyorum genelde. bugün yine saf protein günüm,
sabah sucuk kızarttım. tüm yağını peçeteyle aldım. üzerine 1 yumurta sarısı 2 beyazla omlet yaptım. yanında yağsız peynir. inanılmaz tok hissediyorum.
bir de ilk başlarda aciktigim zaman hindi füme arasına peynir koyup yiyordum. artık ara öğün yapmıyorum. acıkdıkça bunlardan birini hazırlıyorum. ve uyumadan 3 4 saat önce yemeyi kesiyorum.
dukanda saat öğün fark etmiyor ama ben kendime göre harmanladım, daha dikkat ettim saate.
bir de güçlendirme evresinde, (benim 20 gün sonra görünüyor, uygulama hepsini gösteriyor günlük kilonu kaydedince) karbonhidrat ve şeker dahil oluyor. yulaf kepegi her zaman olacak o sindirimi kolaylaştırıyor ama un yerine kullandığın için de sürekli kendine tarif çıkarabiliyorsun. diyeti tamamlarsan da haftada 1 gün saf proteinle ve abartmadan devam ediyorsun. ben denemek istedim sadece hızlı kilo vermek değil. ama sadece tarti değil ayna da bana yardımcı oldu.

ben de hızlı vermek için başlamadım aslında... dukan ilk evrede hızlı verdiriyor ama kilonun fazlalığına bağlı. benim yürüyüş etkisi olabilir. çünkü kullandigim uygulama (runtastic) 6 km tempolu yürüdüğüm zaman 400 küsür kalori yaktığımı söylüyor.
sabah yumurtadan omlet yaptım, öğlen tavuk ızgara akşam da krep(yulaf kepegi ile yapiyorsun) üzerine kıyma. ilk 3 gün protein biraz fazla geldi ama sonra sebze dahil olacak diye kendimi tuttum. tartıda 58.1 geldim. dukan programı senin bunu ne kadar süre yapacağını hesaplıyor zaten. istersen atak evresini 2 gün yapıyorsun mesela.
şu an seyir evresindeyim. sabah yumurtama mantar ve soğan ekledim. yanına domates salatalık. öğlen dukan ekmeği yaptım, çok güzel ve kolay. onun içine köfte yaptım hamburger oldu :) ve asla eksik hissetmedim diğer hamburgerlerden. benim isteğim zaten normalde sevdiğim yemeklerin, fast foodlarin, tatlıların alternatiflerini yapmak. öbür türlü sürdüremiyorum. akşam da karbanahar kısırı yaptım. (cok kolay)
üzerine yogurt döküp bazı öğünlerde öğle akşam bunu yedim. etin yağsız olması, yanında yogurt olması ve sınır olmaması bana iyi geldi. yoksa zaten çok az beslendim diyemem. normalde atak evresinden sonra seyirde insanlar sebze girdiği için giden suyun geri geldiğini söylüyor ama bende öyle olmadı. regl döneminde olmama rağmen. suyu, çayı eksik etmedim. kabızlık hiç yaşamadım. ve tok hissediyorum genelde. bugün yine saf protein günüm,
sabah sucuk kızarttım. tüm yağını peçeteyle aldım. üzerine 1 yumurta sarısı 2 beyazla omlet yaptım. yanında yağsız peynir. inanılmaz tok hissediyorum.
bir de ilk başlarda aciktigim zaman hindi füme arasına peynir koyup yiyordum. artık ara öğün yapmıyorum. acıkdıkça bunlardan birini hazırlıyorum. ve uyumadan 3 4 saat önce yemeyi kesiyorum.
dukanda saat öğün fark etmiyor ama ben kendime göre harmanladım, daha dikkat ettim saate.
bir de güçlendirme evresinde, (benim 20 gün sonra görünüyor, uygulama hepsini gösteriyor günlük kilonu kaydedince) karbonhidrat ve şeker dahil oluyor. yulaf kepegi her zaman olacak o sindirimi kolaylaştırıyor ama un yerine kullandığın için de sürekli kendine tarif çıkarabiliyorsun. diyeti tamamlarsan da haftada 1 gün saf proteinle ve abartmadan devam ediyorsun. ben denemek istedim sadece hızlı kilo vermek değil. ama sadece tarti değil ayna da bana yardımcı oldu.
Ay inşallah veririz istediğimiz gibi oluruz pazartesi ne çıkacak bende merak ediyorum. Sağlıklı beslenme gerçekten önemli daha önce de şahit olmuştum bir çok agrım azaldı adetim değişti falan çok iyi geldi

Ay tok 61.3 çıktı 💃🏻💃🏻

çok güzel 💐
ben dün diyete ara vermiş bulundum, 7.gün ödülü olsun dedim üzerine bugün 1 saatten fazla yürüdüm.
sanırım biraz değiştireceğim diyeti. dukanda kendime arkadaş bulamadım, ama dukani sağlıklı beslenmeye harmanlayıp bir şeyler yapacağım. ben de pazartesi tartılıp yazarım:)

çok güzel 💐
ben dün diyete ara vermiş bulundum, 7.gün ödülü olsun dedim üzerine bugün 1 saatten fazla yürüdüm.
sanırım biraz değiştireceğim diyeti. dukanda kendime arkadaş bulamadım, ama dukani sağlıklı beslenmeye harmanlayıp bir şeyler yapacağım. ben de pazartesi tartılıp yazarım:)
Benim çok karıştı yaa bu ara uyamadım çok fazla ama salı günü programı değiştircem diyetisyen randevum var. Sonraki hafta daha güzel bi şekilde veririm inşallah bu hafta çok moda giremedim de

bu sabah tartıldım. 58,6 kg
dukanı bıraktım, kalori sayıyorum ve dengeli yemeye çalışıyorum. yarın diyetisyenden sonra daha iyi motive olabilirsin:) ben de haftada 1 gün çok abartmadan istediğim şeyleri yeyip sonra eskisi gibi devam ederim dedim. boğazıma bir yerde izin vermem gerekiyor ^^

bu sabah tartıldım. 58,6 kg
dukanı bıraktım, kalori sayıyorum ve dengeli yemeye çalışıyorum. yarın diyetisyenden sonra daha iyi motive olabilirsin:) ben de haftada 1 gün çok abartmadan istediğim şeyleri yeyip sonra eskisi gibi devam ederim dedim. boğazıma bir yerde izin vermem gerekiyor ^^
Yine de çok güzel verdin canım bugün bende serbest bıraktım tam 61 i görünce abartmadan yiyorum. Yarın programımı yazacam inşallah

*Kahvaltı;
2 haşlanmış yumurta beyazı
3 ceviz ici
Salata (maydonoz, roka, göbek, kapya biber)
* öğlen;
80gr ton balıklı salata
Ya da tavuk haşlama
* ara
1 kase pul biberli yoğurt (tarcinlida olabilir)
* akşam
1kase corba
Sebze sote (kabak, pirasa, ispanak)
* ara
3 yemek kaşığı pul biberli yoğurt
Bu haftaki programım budur. Şuanki kilo 61

Tam 60 kilo olmuşum ve bu haftaki diyet listem;
* sabah
2 yumurtalı omlet
Yarim avokado
Kırmızı biber

* öğle
Kabak çorbası (doyana kadar)

*ara
avokado (zeytin yağı ve limonlu)

* akşam
Izgara köfte yada tavuk ya da balık
Salata

*ara
Yoğurt
*detoks suyu (yarım limon, zencefil, yarım elma. 15 dakika kaynat)

Listelerime uydum ve düzenli yürüyüşler yaptım ilk hedefimi tamamladım 💪🏻💪🏻 artık 58 kiloyum. Artık diyetisyen kontrolünden çıkıyorum beslenme alışkanlığım oturduğu için kalan kilo inşallah uzun vadede kendiligimden veririm 55e gelince inşallah yine yazarım. Liste çok zor gibi gerçekten ilk hafta çok zor geciyo ama sonra alıştım çok sabır birazda dirayet inşallah sonra güzel sonuçlar 🤗

X