Bebek Kıyafetleri, Bebek Eşyaları Sepet Beşik Örtüsü

beril84

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Ocak 2009
74
1
merhaba kızlar 5.5 aylık hamileyim ve bebişim için ilk olarak sepet beşik kullanmayı istiyorum çok hevesim var
bambu sepetim var fakat üzeri için örtü diktirmek istiyorum malesef kocaeli de birkaç yere sordum sadece örtü için 450 tl gibi bir fiyat istiyorlar açıkçası çok pahalı en fazla 4 ay kullanıcam çünkü istanbulda mesela eminönünde hazır dikilmiş halde sepet beşik örtüleri bulabilirmiyim bilgisi olan arkadaşlar lütfen cevap yazabilirmisiniz..

canım 450 lira çok pahalı bir rakam bu fiyata yeni beşik alırsın,cevrende terzi olan bir tanıdığın varmı kumaşını alrsın ve diktirisin...yada şöle yap,çeyiz diken yerler oluyor onlarda bunu hazırlıyorlar....hazır bulursanda belki senin beşiğinin boyutuna uymuycak en iyisi zevkine göre diktirmek kumaşı ve dikimi içinde sana taş çatlasın 150 liraya mal olur...bende senin gibi düşünüyorum ve benim annem dikecek tüllerle falan da süslüycez...

simdi ben esime sordum istanbulda bulunur, özel yerler varmis bayanlar dikiyorlarmis ama tam neresi oda bilmiyor adressi unutmus:kedi:

Çeyiz saran terziler olur ya, hani dantelli nevresim felan da dikiyorlar, onlara sorsanız yapmaz mı acaba?

kızlar bende öle yaptım zaten çeyiz diken yerlere sordum ama burada fiyatlar çok uçuk ya uzun süre kullanacağım bişi olsa diktireyim ama en fazla 4 ay kullanıcam acaba tül alsam kendim süsleyemezmiyim ama yine de duyan arkadaşlar olursa yazarmısınız

canım bende aynı dertten muzdariptim. eminönü falan heryerleride gezdim yok öle birşey. en güzeli ne biliyormusun. al sepeti önüne yanınada azcık dikişten anlayan birini al. biz malzemelerini aldık en alasından 70 tl tuttu altına sateni içine kapitonesi üstüne organze tülü fırfırları hepsi. şimdi annem dikiyor. teğelleyip dikiş diken bir yere diktirebilrsinde onlar birşey yapmıcakları için ozaman çok az para alırlar kolay gelsin canım

kedicim aslında ailemdekiler dikişi gayet iyi biliyorlar fakat yinede yapacaklarından emin değiller sen yaptığın örtünün resimini varsa çekip gösterebilirmisin fikir olsun blki diker bizimkilerde

aslında kendinde çok hoş şeyler yaratabilirsin yeterki sen dikişten anla biraz yada bi yakının da olabilir.çarşılarda o kadar güzel materyaller var ki ben bebek şekerlerimi kendim yaptım.tüller renk renk kurdelalar minik minik süsler kuru çiçekler neler var neler internetten araştır hayal dünyanda genişse sen kendi eserini yaratabilirsin ve çok ucuza da mal olur emin ol. çeyizcilerin yaptığı bişeymi iki tül parçasını büzüp bi ton para alıyorlar.Zaten paranın en ihtiyaç olduğu zamanda çocuğun başka ihtiyaçlarını alırsın

bence bambu beşigi satan magazalara gidin onlara söyleyin onların diktirdigi yere diktirebilirsiniz..modesa da ben sormuştum ekstra diktirewbilirmiyim diye diktiririz demişlerdi...zaten bambu setiyle 450 çok pahalı..
bende fransız dantelli uyku seti issityordum 900 ytl fiyat çıkardılar..150 ytl diken yer buldum diktircem malzeme benden...haftaya gitcem bambu içinde dikerlermi sorayım..

canım bende resimler var ama ekleyemiyorum sana adres vereyim nuray güllü diye gir google beşik modelleri var hepsi bir birinden güzel bende malzeme aldım 30 tl tuttu annem dikecek sepet mi alayım yoksa sallanan beşikmi alıp süsleyeyim karar veremedim birde gelinlikçilere sor bence onlarda dikebilir sonuçta 2 saatlik bir iş annemler öğle diyor kolay gelsin şimdiden

X