Bakıcı, Kreş, Oyun Ablası Sevgili Anneler dikkat 0-6 Ya ocuunzu kree gnderirken dikkat edin nk......

Çocuğunuzun bakıcı veya kreş deneyimleri, önerirler, tavsiyeler, karşılaşılan problemler, oyun ablaları ve oyun grupları
kızımı kreşe gönderimemek için 4 yıldır köyde okul lojmanında kalıyorum bende...en azından gözümün önünde büyüyor...

daha önceki yıllarda kızmeslek lisesinde görevliyken öğrencilerimize koordinatörlük için bulunduğumuz ildeki özel kreşleri gezerken bizimde karşılaştığımız hoş olmayan durumlar oluyordu.eğer iyi gözlem yapılırsa zaten bu tür durumlar gözden kaçmaz.çok iyi kreşler olduğu gibi kötülerde var.devlete bağlı okul öncesi eğitim kurumları denetlendiği için,kar amacı gütmediği için bide en önemlisi üniversite mezunu alanında uzman öğretmenler çalıştırdığı için daha güvenilir olabiliyor.anne babaların daha ince eleyip sık dokuyarak çocuklarını okula vermeleri gerekli diye düşünüyorum.

Ece cim biliyorsun araştırdım oturduğum yerde bize en uygun olanına verdim aslında hiç bir problem yok gibi görünsede heralde sorun bizimkinde,ogün ben geldikten sonra hemen kreşten tlf geldi bende heralde durmadı dedim meğerse, bizimki ben çıktıktan sonra hemen susmuş ve gülücükler atmaya başlamış ve biraz oynadıktan sonra benim uykum var demiş,ablaları ama sen hani annene burda uyumak istemediğini söylemiştin istersen uyuma aktivite yapalım,oynayalım demiş oda hayır biraz uyuyum sonra demiş ve uyumuş kalktıktan sonrada çok iyiymiş,akşam almaya gittiğimde de gayet iyiydi sadec bana sen neden kalmıyosun neden beni orda bırakıyosun dedi bende izah ettim,Bugünde sabah babam bıraksın dedi ama yinede gitti tiyatro var hep beraber tiyatro izliceksiniz falan dedim gitti ,zaten arkadaşını gördükten sonra sorun kalmadı.Müdür ün ve öğretmenlerin deyişiyle orda gayet mutlu aktiviteler yapıyo eğleniyo heralde sizi kardeşi ile merak ediyor sizinde burda kalmanızı istiyor,ben geldikten sonra hiç birşey olmamış problem yapmamış,tamamen size yapıyor diyorlar???Şaşırdım kaldım valla ne yapıcağımı eve geldiğinde de sürekli konuşuyoruz ağzını arıyorum ablalarıyla hiç problemi yok şikayet etmiyor.Bugün erken gideceğim almaya ordakilerle tekrar konuşcam bakalım hayırlısı....

gülsecim inan çok mutlu oldum!herşeyin yolunda gitmesine akşamları bütün aile biraraya geldiğinde herkes o gün neler yaptığını anlatsın önce sizler başlayın kendiside zamanla anlatmaya başlar!siz sorgular gibi üst üste soru sormayın anlatmak istemiyebilir.böylelikle yaşadıklarını ve duygularını paylaşmayı öğrenir.
sevgilerimle!

canım çocuğun bişeylerden korkmuş olabilir.eğer başta problem yok ve sonradan bişey olduysa.sakın ihmal etme ve iyi araştır.çocuk psikolojisi ihmale gelmez.Allah yardımcın olsuna.s.

Güzelim sağol çözmeye araştırmaya çalışıyorum,ama benimki mutlaka söyler neler yaptıklarını anlatıyor zaten ama yinede bilemiycemkafamçokkarıştı biraz önce görüştüm gayett iyiymiş tiyatro izlemişler bakalım,sağol canımcım görüşmek üzere:1hug:

paylaşımın için sağol canım iyiki uyardın çünkü ben çok güveniyordum düşünsene paramızla çocuğumu rezil edebilirdim

Güzelim sağol çözmeye araştırmaya çalışıyorum,ama benimki mutlaka söyler neler yaptıklarını anlatıyor zaten ama yinede bilemiycemkafamçokkarıştı biraz önce görüştüm gayett iyiymiş tiyatro izlemişler bakalım,sağol canımcım görüşmek üzere:1hug:

çok sevindim canım.demek biraz kapris yapacak ufaklık.:teselli: zaten annelere hep nazlar.Allah hepimizin evladını korusuna.s.

çok sevindim canım.demek biraz kapris yapacak ufaklık.:teselli: zaten annelere hep nazlar.Allah hepimizin evladını korusuna.s.

Sağol canım evet naz yaptığı belli ama birazda sıkılmış şimdi bana diyoki ben başka okula gitmek istiyorum oralarıda merak ediyorum kafamçokkarıştı ordayken pek sorun yok gibi kafamçokkarıştı

mızmız uyarın için teşekkürler çocuklarımız ilk başta bizim canımız ama diğer tarafta topluma kazandırmak için uğraşıyoruz....bende kreşe göndermeyi düşünüyorum ama daha zamanı var bilgilenmek çok güzel

Arkadaşlar Bilgisi Olan Varmi Lütfen Bilgilendirin Ben Krej Anaokulunda Staj Görmek Için Görüşme Yapacam Ama Haftanin Kaç Günü Staj Görülüyor Bilmiyorum Beni Bilgilendirirmisiniz

Kiz adresi ver de Ugur Dündar baskina gelsin,yikar vallahi ortaligi:))Hele hijyen yoksa bitti ordakiler:)

nasıl iş bu anlamıyorum içinde çocuk sevgisi ve merhamet olmayan insanlar bu mesleği seçiyolar ve bizim gözümüzün nuru evlatlarımızı itip kakıp fiziksel ve ruhsal sağlıklarıyla oynuyolar.
bence bu tür kreşler mutlaka şikayet edilmeli ve her fırsatta ve çevrede bu durumlar anlatılmalı
benimde iki çocuğum kreşe gidiyor ve çok şükür bi sorunla karşılaşmadım kızımın 3. oğlumun ilk senesi mimaroba ve büyükçekmece civarındakilere tavsiye ederim

yaziklar olsun böyle insanlara allah bildigi gibi etsin bunlari ufacik cocularin bile hakkini hice sayarak para icin yaptiklari seylere bakin.

Iste kizlar almanyayi bu yüzden birakamiyoruz bu saglik konusu, sosyal hakklar, insan ve cocuk hakklari burda cok farkli, öyle bir kres burda olsa inanki bütün almanya ayaga kalkar olmasi imkansiz zaten öyle sIKI denetimler kontroller varki yani olma ihtimali yok gibi.

Allah yardimciniz olsun bazen tr.ye cok özlüyorum orda yasasam keske diyorum ama bölye seyler duydugum zaman o hastanenin durumlarini, insan hakkina hic saygi yok bunlari gördügüm zaman otur oturdugun yerde diyorum malesef. :kızgın::kızgın::kızgın::çok üzgünüm::çok üzgünüm:

söyledikleriniz gerçekten üzücü şeyler çünkü sonuçta etkilenecek olan küçücük çocuklar ve çoğu da şikayetlerinde inandırıcı olamaıyorlar ve kötü yerlere devametmek zorunda kalıyorlar ama heryer için de aynı düşünmemek lazım.biz oğlumuzu konuşmasındaki gerilik yüzünden kreşe verdik.henüz 1 hafta oldu ama içim çok rahat.ilk günler çocukla birlikte gidip gördüm inceledim yemeklerinden yedim,vs.Ayrıca çocuğumu heran kameralardan izleme olanağımda var

mızmız saol biz ailelerin böle bilgiye ihtiyacımız vardı.yazın ervaya çok kreş baktım burda özel kreş çok.birinde yaş guruplarına göre odalarda oluyorlardı ama odalar küçük geldi bana begenmedim.biri çok çok hoşuma gitmişti aslında yöneticinin konuşması tavırları falan ama mutfakta 1 çocugun sandalye üstünde masaya kafasını koymuş uyudugunu gördük kreşin dagılma saatiydi.ama kreşin sahibinin oglu yatakya uyuyordu yani kendi çocugunu yatırmışken srumlusu oldugu diger çocugu umarsamıyordu tam eşim begenmedi oraya ve yollamadık igkide yollamamışız.sonra duydukki kadın bayat yemekleri veriyormuş kendi evinde olan bayatlayan yemekler.çocukları dövüyormuş ve bunun gibi çok şey.bizde en sonunda özel bir okulun kreşine yolluyoruz.özelde olsa denetim altında çünkü büyük bir okul.müdürleri ıda muhendisleri var ylık etkinlik ve yemek listeleri geliyor ayrı ayrı geniş sınıflarda oluyor çocuklar 1 ögretmen 1 yardımcı her sınıfta.ben şuan çok memnunum.
birde çocugunuz paylaşmayı ögrensin diye adı altında çok şey isteniyor mızmızında dedigi gibi fazlasını yollamayı arkadaşlar onlara kalıyor gerçekten. ben arasıra soaraım ervaya okula gitmek istiyormusun istersen yollamayalım ,ögretmenin nasıl sana arkadaşlarına nasıl davranıyorlar .hepp olumlu cevaplar aldım.

anneler umarım bole bır durum yasamazsınız mınık bebeklerımız lutfen kontrol edın sızden tek ıstegım buuuuu kreslerde kımın velısı daha cok cocuguyla ılgılenırse ogretmenler ve dıger grovlıler ona gore davranıoooo aaaaaaaaaaa onun annesı sımdı gelırrrrrr sole yapın mesela ustune yemek doktuyseeee yedek kıyefetını degıstırı fılannnnn yanı sız ne kadar kresle bagınızı yuksek tutarsanız cocugunuza o kadar ılgı gosterırlerrrr ben cok ıyı bılıyorum kıııı ılgısız annelerın cocuklarına amannnnnnnnn onun annası bıle benım dusundugum kadar dusunmez deyıp salladıklarını oluoooo dıkkatlı olun annelerrr saygılarlaaaaa

bu devlet kreslerını nerden bulcass canım bılıyonmu bı sulesen....

canım devlet kreslerıııı mesela beledıyelerın kreslerı varrrrr mesela ankda yenımahalle beledıyesının kresı var super yanı bulundugun bolgenın beledıyesınden arastır bırde zaten cogu kres artık devlet kresı oluooooo devlete baglıo oluoooooo bıraz arastırmayla aradakı farkı gorceksınızzz

verdiğin bilgiler için çok teşekkürler.bu sene oğlum ana okuluna gidiyor.dikkat edicem.

inanamıyorum ya daha minnacık çocuklar hangi insan bunu yapabilir bilgilendirdiğin için sağol canım demekki çocuklarımızın söylediklerine ciddiye alıcaz ve sık sık ziyarette bulunacağız ortamlarına

X