Bakıcı, Kreş, Oyun Ablası Sevgili Anneler dikkat 0-6 Ya ocuunzu kree gnderirken dikkat edin nk......

Çocuğunuzun bakıcı veya kreş deneyimleri, önerirler, tavsiyeler, karşılaşılan problemler, oyun ablaları ve oyun grupları
Arkadaşlar çok saolun bilgileriniz için benimde 2 bucuk yasında kızım var eylülde kreşe göndermeyi düşünüyoruk ....

Teşekkürler canım bizi aydınlattığın için.Benim kızımda çocuk kulubü kreşine gidiyor.Haftada 1 gün ama eğitimi ve ilgilenmeleri çok güzel.Ben kreşe gönderemedim çok pahalı geldi bana ama bunlarıda duyunca iyiki de göndermemişim dedim.Tabiki iyi yerler de vardır ama burası Türkiye o iyi yerlerde bize denk gelmez zaten..

bende araştırdım öle verdim ervayı kreşe ve çok kötü şeylerde duydum.hatta birtanesinde kreş sahibi çocuga vuruyor ve kulagıda sorun kalıyor çocugun.daha çok şey tabi.erva şimdiki kreşe eylülde başlamıştı biz çok memnunuz kızımda öle hem sosyal oldu hemde hergün yeni bir şey ögrenerek geliyor.egitim çok önemli evet ama araştırmak lazım çok sıkı bir şekilde.ve bence okulların kreş bölümü olanları varsa onlara vermek lazım çalışanların disiplini açısından...

teşekkürler mızmız verdiğin bilgi için.benim de 7 aylık kızım var.bir kaç yıl sonra bırakmayı düşünüyordum kreşe.yazın beni ürküttü gerçekten.çok daha dikkatli olucam.teşekkürler.

ne demek bızım mınıklerımızı ıyı olsun saglıklı olsunlar tek ıstedıgım buuuuuuu gelecegımızı onlara emanet cunkuuuuuuuu cocuk ıcın kres anaokuluuuuu yanı kucukken bu tarz egıtımler bence cok onemlı ben gozlemlıyorummmm normal evde buyuyen bır cocuklar krese anaokuluna gıden bır cocukda cok buyk farklar varrrrrr ama tabıkıııııı MESALA BIR COCUK GORUYORUM ACAYIP ZEKIIIIIIII COK ATAKKK COK SOSYALLLLLL NASIL BOLE OLDU DIYE SORUYOR ANAOKULUNA GIDIYOR DIYORLAR TABIKI SADECE ANAOKULU DEILLLL EN ONEMLI SEY ANNE SEVGISI VE ILGISI CUNKU BUNU HIC BIR YERDE ALAMAZLAR ANNELER COK ONEMLI HERSEYIN BASI ONLAR ONLAR AKILLARINI KULLANIP AAAA COCUGUN SOSYALLESSIN ARKADAS CEVRESIIII KURSUN DIYE DUSUNUP KRES ANAOKULUNA DUSUNEN ANNELER YANIIIII BOLE BIR ANNENIN COCUGUNUN ONUNE KIMSE GECEMEZ DIYE DUSUNUYORUM AMA BAZI ANNELER VAR DIZIMIN DIBIND EBUYUSUN YOK ANNE ANNESI VAR YOK BABAAENNESI VAR BAKAR DIYORLAR OLE DEMEYINNNNNNN ARTIK BU SART OLACAK INSALLAH ILKOKUL EGITIMI 5 YASINDA BASLIYACAKMIS GALIBA

cocuklarımız sevgıyle buyutelım oyuncakla degıl sevgımızle sımartalımmmmmm

verdiğin bilgiler için çok teşekkürler benimde kızım var bu yıl kreşe göndermek istedim ekimin başıydı yanılmıyosan öğlen saatleriydi benim evime cok yakın bi kreş var oraya kayıt yaptırmak için gittim ama içeri alınmadım yetkili yok denildi bahaneler üstüne bahaneler demek orasıda böyle biyer bak kafama takıldı şimdi bencede iyice araştırmak gerekiyo tekrar teşekkürler

verdiğin bilgiler için çok teşekkürler benimde kızım var bu yıl kreşe göndermek istedim ekimin başıydı yanılmıyosan öğlen saatleriydi benim evime cok yakın bi kreş var oraya kayıt yaptırmak için gittim ama içeri alınmadım yetkili yok denildi bahaneler üstüne bahaneler demek orasıda böyle biyer bak kafama takıldı şimdi bencede iyice araştırmak gerekiyo tekrar teşekkürler

ne demek cok mutlu oluyorum ısınıze yaracak bırsey soledıgım ıcınnnnn :1hug:

bu tip kreşler var malesef.ama hiçbiri çok şükür uzun ömürlü olmuyor.mızmızın çalıştığı kreş sanırım en uç örneklerden biri.burayı görmeye gelen aile biraz odaları dolaşsa dahi anlayabilir durumu yani.
çocularımızı verdiğimiz kreşleri çok iyi araştırmamız gerekiyor evet,ama ben yinede devlet kreşlerine özelleri tercih ederim.(istisnalar olabilir tabi).
aslolan insan olmak tabi.vicdanlı öğretmenlere her yerde çocuk emanet edebilirsiniz ama ortamında buna uygun olması gerekir.devlet kreşleri veya belediyelere bağlı kreşler kar amaçları olmadığı için,bir çocuk eksik,2 çocuk fazla öğretmenlerin maaşlarına bir artı sağlamadığı gibi,ek yük gibi göründüğü için,çocuklara gereken özeni göstermediklerinde işlerinden olma gibi bir korkuları olmadığı için çok daha riskli bana göre.
kızkardeşim şu anda yüksek lisansını yapan bir okul öncesi öğretmeni.özel bir kolejde çalışıyor.standartlar ortalamanın üstünde.ailelerin memnuniyeti ön planda diyor.çünkü onlar velinimet.çocukları şımartmamak kaydıyla bir dedikleri iki yapılmıyor diyor.her çocuğun önelikleri ayrı.böyle olmak zorunda.olmazsa okul velisinde,sende işinden olursun
diyor.kötüleride zaten barındırmıyor okul yönetimi,çünkü adını kötüye çıkartıyor diyor.
ayrıca düzenli ortamda işini ne kadar severek yaptığını görüyorum.
oysa işine deli gibi aşık olan kardeşim,2 sene önce bir devlet okulunun anaokulunda mecburi stajını yaparken kafayı yiyordu.hijyen sıfır,kirli bardaklar sudan şööle bir geçirilip çocukların önüne tekrar koyuluyor.arada altına kaçıran,üstünü kirleten çocuklar ya değiştirilmiyor,ya tek başlarına tuvalete yollanıyor,ya temizlikçi kadın gelene kadar yada öğretmenin keyfi gelene kadar bekletiliyor.yemekler önlerie koyuluyor o kadar.yemezlerse keyifleri bilir.oysa kardeşim kendi okulunda,her çocukla tektek ilgileniyor,yemeğini yemeyenin hiç değilse bir kase çorba yemesine gayret ediyordu.
nitekim devlet okulunda çalışmayı,devlet memuru olmayı çok isteyen kardeşim artık özleden şaşmam diyor.
nerde olursa olsun çocuğunuzu kontrol edin.ama unutmayınki hükmünüzün geçtiği yer malesef çoğu zaman özeller...
Allah tüm çocuğu olanlaın yardımcısı olsun...

kızlar sakaryada tavsiye edebileceğiniz bir kerş var mı lütfen çok acil
evi taşıyorum ve bakıcımız değişecek ben de kreşe vermek istiyorum ama
hangisi....?

kızlar kızım 6 aydır kreşe gidiyodu,isteksiz bi şekilde.aynı anlatılanlar gibi gelince anne çok açım diyerek.aylardır mücadele ediyorum bişeylein değişmesi için hiç faydası yok.hatta öğretmen kreşi her gün arayan anne sadece sizsiniz diyodu.kızımı dayanamadım aldım.buün yeni bi kreş için dolaştım.güzel bi yer buldum ama görücez bakalım gidince.ayrıca aldığım kreşte 2 gün önce servis şöförü bıçaklanmış,hostesin sevgilisi tarafından.bunu velilerden saklıyolar inanamıyorum.iyiki vaktinde almışım kızımı.ben ilgilenince kızımla zorlarına gitti bu kadar incelenmek.Allah'tan zamanında ayrılmış kızım.Allah böyle şeyler yaşatmasın evlatlarımıza

benim başımdan daha kötüsü geçti...bu sene 4 yaşındaki oğlumu güzel bir kreşeverdim..ilk bi kaç gün iyidi..bir akşam oğlumu kreşten aldım eve gelirken oğlum anlatmaya başladı: anne sakın benim boğazımı sıkma çünkü kalbim durur nefes alamam....tabi ben şok oldum bu nedemek diye....nerden çıktı bu oğlum dedim...bugün okulda öğretmenim boğazımı sıktı anne dedi...peki neden dedim yaramazlk yaptım oda sakın bidaha bunu yapma ddedi ve sıktı....ben deli oldum ve bilirimki oğlum yalanı hiç bilmez...hemen ertesi gün okulla görüştüm...bana ne deseler beğenirsiniz...oğlunuz yaramaz kendini yere attı bizde onu kaldırırken elimiz yanışlıkla boğazına değmiş olabiir....YANLIŞLIKLA...demekki olay doğruymuş....bide üstüne üstlük haklı çıkmak için bana çocuğumu kötülemeye başladılar...söz dinlemiyo yaramaz nasıl yetiştirdiniz bunu....sonunda bende suçlu oldum.....ertesi gün çocuğumu ordan aldım...o gece o kadar çok ağladımki sinirlerim alt üst oldu....hem dünyanın parasını veriyorsunuz hemde karşılığında bunu buluyorsunuz....şimdi oğlum başka bir okula gidiyo ve ikimizde çok rahatız....yani kreş işi birazda şans işi...çünkü dışardan hepsi cicili bicili...iş içine girince belli oluyo....

hanımlar ben cocuk gelısımı mezunuyum ve anaokularında calısıyorum ama artık bosum neden mı yaz basında gazete ılanıyla buldugum kresde calısmaya basladım ılk basta kres her zaman kı kreslere benzıyodu ama sonradan kotu yanlarını gormem zor olmadı.ılk basta hıjyen ortam deıldı cocukların yemeklerının pıstıgı tencereyle bır gun sonra kopek ıcın yemek hazırlanabılıyodu cunku ıs yerı sahıbının kopegı vardıkopege et pısırıırken cocuklara yagsız tuzsuz kotu ortamlarda pısmıs makarna yedırılıyodu dahasıda var bu krese 1 ay daynabıldım kopeke hergun et yerken cocukların onune hıc bır zamman et gelmedı.hatta kadın o kadar olayı abartmıstıkıcocuklara mecburen kuru ekmek yedırdıgımı bılıyorum ıcım kan aglıyarak.tuvaletler pıslık ıcınde her taraf dokuluyo yanı ılk bolumler goz boymak ıcın gayet guzel ama dıger taraflar kotu.bende ılerde anne olacam benımde cocugum olacak bır bır bebegın bunu yasamasını ıstemem ben o cocuklar acken ıcım dayanmıyodu dusunsenızze ben bıle ac kalıyodum ıs yerınde yanınmda su etı form buskıvılerınen goturuyodum onlardan yıyodum cocukarla bırlıkte cocuklar ac oldukları zaman hemen benım cantama kosuyolardır hatta bır kere almayı unutmustum hepsı bırden ogretmenım bıskuvı verırmırmısın dedı yok almadım dedım ınanmayıp cantma baktılar suratlarındakı o ıfadeyı gormenız lazım o gunun sonunda evden yıyecek getırmeye basladım gızlı gızlı ama allahdan cıktım ve ıs yerıde kapandı oyuzden cocuklarınızı krese gonderırken ıkı kez dusunun ben sızıe bulundugunuz ılın beledıyeye baglı kreslerını tafsıye ederım mukenmel oluuyolar her ay denetım olur orda yemekler bol bol olur cocuklara corba mkarana tatlı et bunların hepsı azda olsa bır ogunde verırılır ben cok gordum yemek masasında bu yıyecekleı yıyıp uyuyan eeeeeee ne yapsınlar uzerlerıne o kadar yıyınce agırlık cokuyo.hanımlar dıkat edın cocuklarını hep sıze tavsıyem 12-3 arası kontrol edın yemek ve uyku satlerı cunkune yıyolar ne ıcıyolar gorun nasıl ortamda uyuyolar gorun.cocuk eger kresı sevmıyosa haklıdır sakın cocugunzu kızmayın cunku ben bııle ne kadar etkınlık yaparsalar calıstıgım ortamı okadar sevıp o sevıncle gıderdım ayyyyyy bugun ne yapcaz umıdıyle bu beledıye kreslerı etkınlık bol olan yerler her hafta mukakkak bıseyler yapılır ama dıgerkresler yanı ozel kresler bıraaz cımrıdır yapmazlar ozel kresler daha lacka yanı cıddıyet onlarda yok...bır ayrıntı daha sızden cok malzeme ıstıyolarsa sakın bol bol goturmeyın alıstırmayın cunku o verdıgın malzemeler hep kalıo onlarda kendıne kullanıyolar ben cok gordum.ha suda var sımdı tum kersler kotu demıyorum vıjdan sahıbı kerslerde modern kreslerde cok ama sız hep kontrol edınnnnnn.ALLAH kolaylık versın sımdıdedn

eğer böyle bu duruma şahitlik etmişseniz hemen milli eğitime şikayet edin. ne diye o kadar dayandınız. bu vicdana sığarmı yaa. ne demek , çocukların aç bırakılması . nasıl olur böyle bişey aklım almıyo. adamlar hatır gönül için bakmıyolar para ile bakıyolar o çocuklara. neden ailelere durumu anlatmadınız. duyarsızlık göstermeyin lütfen .
ne diyeceğimi bilmiyorum ya. çok sinirlendim.

eğer böyle bu duruma şahitlik etmişseniz hemen milli eğitime şikayet edin. ne diye o kadar dayandınız. bu vicdana sığarmı yaa. ne demek , çocukların aç bırakılması . nasıl olur böyle bişey aklım almıyo. adamlar hatır gönül için bakmıyolar para ile bakıyolar o çocuklara. neden ailelere durumu anlatmadınız. duyarsızlık göstermeyin lütfen .
ne diyeceğimi bilmiyorum ya. çok sinirlendim.

ben elımden gelenı yaptım merak etmeeee ıcım rahatttttttt ne gerekıyorsa yaptımmm bundan suphenız olmasın ole durup bakmadım

ne yaptın mesela...
benimde oğlum kreşe gidiyo. yazılanlar beni çok üzdü. benim çocuğumda böyle birşeyle karşılaşıyormudur diye düşünüyorum şimdi. oğlum zaman zaman kreşe gitmeye can atarken zaman zaman da gitmemek için bahaneler sunuyor. bunun sebebini çözebilmiş değilim. bu sebepten dolayı işten bir gün işten izin alıp onun haberi olmadan onu izledim. gayet haraketli ve neşeliydi. için rahatladı o zaman. ama hala onda isteksizlik gördüğümde acaba orada neler oluyor diye düşünüyorum. benim gördüğüm kadarıyla okul gayet temiz ve düzeyli. her ay yemek listemiz, yapılacak faaaliyetler, sosyal etkinlikler listesini gönderiyolar. akşamları ona bugün neler yaptın dediğimde, ne yemek yedin dediğimde bana gönderilen listeyle uyum içinde olduğunu görüyorum. öğrendiği şarkıları, oyunları bana da öğretmeye çalışıyor. ona zaman zaman okulda sana birisi vuruyor mu diyorum, hayır diyor. benim çocuğum sürekli ilgi onda olsun isteyen bir çocuk, orda o kadar çok çocuğun içinde (15 kişiler) özel ilgi görmesi gibi bir lüksü olmayacağını bende biliyorum. ama evde çok hareketli olan bir çocuk olmasına rağmen orda gayet ağır başlı bir çocukmuş. bu da beni çok şaşırtıyo. tabi ki görmezden gelemeyeciğim şeyler de var. mesela bir defasında iç çamaşırı pis olarak geldi, tuvaletini yaptıktan sonra kendi temizlemiş, tabiki temizleyememiş öğretmeniyle konuştum ve bir daha öyle birşey olmadı. ufak tefek uyarıyla düzelen haraketler oldu. bu anlattıklarım benim gördüğüm şeyler, görmediğim görmem gerekn şeyler var mı diye çok düşünüyorum.
sonuçta biricik yavrumuzu tanımadığımız birine emanet ediyoruz.
ben çocuğumu azarlayabilirim, hatta bağırabilirim. ama bunu bi başkasının yapmasına asla tahammül edemem. tabi bu burada anlatılanların yanında basit kalıyo ama ben buna tahammül edemeyeceğimi düşünürken böyle bi harekette bulunan öğretmene neler yaparım bilemiyorum, herhalde boks oynarız. Çok üzgünüm çoook:kızgın:
ayrıca bunu yapanlara eğitimci değil köreltici denir.
lütfen böyle bir duruma şahit olanlar lütfen aileleri uyarın. onlar bizim en kıymetli hazinelerimiz. bunu yaşamak zorunda olan çocuğun yerinde kendi çocuğunuz olduğunu düşünün.yasakkelime
sevgili mızmız bizleri uyardığın için sana teşekkür ederim, ama dediğim gibi bu konuda neler yaptığını merak ettim doğrusu...

ne yaptın mesela...
benimde oğlum kreşe gidiyo. yazılanlar beni çok üzdü. benim çocuğumda böyle birşeyle karşılaşıyormudur diye düşünüyorum şimdi. oğlum zaman zaman kreşe gitmeye can atarken zaman zaman da gitmemek için bahaneler sunuyor. bunun sebebini çözebilmiş değilim. bu sebepten dolayı işten bir gün işten izin alıp onun haberi olmadan onu izledim. gayet haraketli ve neşeliydi. için rahatladı o zaman. ama hala onda isteksizlik gördüğümde acaba orada neler oluyor diye düşünüyorum. benim gördüğüm kadarıyla okul gayet temiz ve düzeyli. her ay yemek listemiz, yapılacak faaaliyetler, sosyal etkinlikler listesini gönderiyolar. akşamları ona bugün neler yaptın dediğimde, ne yemek yedin dediğimde bana gönderilen listeyle uyum içinde olduğunu görüyorum. öğrendiği şarkıları, oyunları bana da öğretmeye çalışıyor. ona zaman zaman okulda sana birisi vuruyor mu diyorum, hayır diyor. benim çocuğum sürekli ilgi onda olsun isteyen bir çocuk, orda o kadar çok çocuğun içinde (15 kişiler) özel ilgi görmesi gibi bir lüksü olmayacağını bende biliyorum. ama evde çok hareketli olan bir çocuk olmasına rağmen orda gayet ağır başlı bir çocukmuş. bu da beni çok şaşırtıyo. tabi ki görmezden gelemeyeciğim şeyler de var. mesela bir defasında iç çamaşırı pis olarak geldi, tuvaletini yaptıktan sonra kendi temizlemiş, tabiki temizleyememiş öğretmeniyle konuştum ve bir daha öyle birşey olmadı. ufak tefek uyarıyla düzelen haraketler oldu. bu anlattıklarım benim gördüğüm şeyler, görmediğim görmem gerekn şeyler var mı diye çok düşünüyorum.
sonuçta biricik yavrumuzu tanımadığımız birine emanet ediyoruz.
ben çocuğumu azarlayabilirim, hatta bağırabilirim. ama bunu bi başkasının yapmasına asla tahammül edemem. tabi bu burada anlatılanların yanında basit kalıyo ama ben buna tahammül edemeyeceğimi düşünürken böyle bi harekette bulunan öğretmene neler yaparım bilemiyorum, herhalde boks oynarız. Çok üzgünüm çoook:kızgın:
ayrıca bunu yapanlara eğitimci değil köreltici denir.
lütfen böyle bir duruma şahit olanlar lütfen aileleri uyarın. onlar bizim en kıymetli hazinelerimiz. bunu yaşamak zorunda olan çocuğun yerinde kendi çocuğunuz olduğunu düşünün.yasakkelime
sevgili mızmız bizleri uyardığın için sana teşekkür ederim, ama dediğim gibi bu konuda neler yaptığını merak ettim doğrusu...

milli egitime bır sikayet mektubu yazdım ayrıca buna benzer bır suru sıkayet bıldırım olduuuuu zıyaret ettım orayı bır kac kez aktıfmı hala dıye eger aktıfse aılelerı uyarıcaktık ama kresın yerınde yerler esıyorduuuuuuuu o yuzden bıraktım artık ama sunu bılınkı bole yerler cokkkk

ben de iki kızımı haziranda başlatıyorum kreşe
hepiniz dua edin nolur...kötü bişe olmasın.

benim kızımda 2 senedir kreşe gidiyor cok memnunuz kızımda çok seviyor birde internetten izleme şansımız var gün boyu izleyebiliyorum benim için yemek sorundu mutfağı görebildigimiz için ne yiyip yemediğine bakıyorum birde aşçı teyzemiz çok iyi tabaklarını bitirmeden kalkamıyorlar öğretmenimizdende memnunuz anlattıklarınızı okuduktan sonra sanslıyım galiba

arkadaşlar yazdıklarınızı okurken sanki yüreğime bi ateş düştü,anlatılan herşeyde oğlum geldi gözümün önüne nefes alamadım allah hepimizin yavrusunu korusun.Bende 2 gündür kreş arıyorum dikmen civarında tavsiye edebileceğiniz bir kreş varmı mümkünse tavsiyeyle bulayım istiyorum.
tecrübeli anneler yardım lütfen

3 ay tatilde bakıcıya ve ya kreşe verebilirsin ben de meb anaokulunda çalışıyorum ve hiç bu tür sıkıntılar yaşamıyoruz..çocuklar yemek yemekten patlıyolar kilo alan bile oluyo.sürekli kontrollarimiz oluyo ve herkez özel okul sanıyo.yine meb derim özelleri de biliyorum çünkü.ama isim yapmış büyük özelleri de tercih edebilirsin sık sık kontrol şartıyla bi de kamera olayına fazla inanmayın çünkü sadece görülmesini istedikleri yerlere koyuyolar..

X