Sevgilim doğum günümü unuttu

yazmevsimikapatilsin

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
9 Mart 2024
2
1
26
Arkadaşlar merhaba. Benim 5 yıllık bir ilişkim var. Bugün doğum günümdü ve sevgilim doğum günümü kutlamadı yani doğum günümu unuttu. Ben de ona kırgın olduğumu belli edecek şekilde davrandım anlamadı başka sebeplere bağladı vs ben de ona doğum günüm olduğunu söyledim o da yok ben şu gün kutlayacaktım yan yana kutlamak için bugün kutalamadım vs dedi. Ama beni tatmin etmedi açıkçası. Çok üzgünüm. Zaten bu zamana kadar ki doğum günlerimde de hiç bana özel hissettirmemişti hep 2 3 gün önceden kutlardı. Benim doğum günüm ondan önce oluyor ve ben onun doğum günü gelmeden hep bir şeyler düşünürüm fakat o bana doğum günlerimde hiç iyi hissetirmediği için benim de onun doğum günlerinde hiçbir şey yapasım gelmiyor. Ben onun doğun gününü hiç unutmadım ve hep onu nasıl mutlu ederim diye düşündüm. Aynı değeri hiçbir zaman görmedim. En çok içimi yiyen şey işe Eskiden laf arasında 1 yılı bile dolduramadığı bir sevgilisi için aylar öncesinden yaptığı bir hazırlıktan bahsetmişti. Mevsimi geçecek bir hediye hazırlıyormuş vs. Ne yapmalıyim sizce?

Arkadaşlar merhaba. Benim 5 yıllık bir ilişkim var. Bugün doğum günümdü ve sevgilim doğum günümü kutlamadı yani doğum günümu unuttu. Ben de ona kırgın olduğumu belli edecek şekilde davrandım anlamadı başka sebeplere bağladı vs ben de ona doğum günüm olduğunu söyledim o da yok ben şu gün kutlayacaktım yan yana kutlamak için bugün kutalamadım vs dedi. Ama beni tatmin etmedi açıkçası. Çok üzgünüm. Zaten bu zamana kadar ki doğum günlerimde de hiç bana özel hissettirmemişti hep 2 3 gün önceden kutlardı. Benim doğum günüm ondan önce oluyor ve ben onun doğum günü gelmeden hep bir şeyler düşünürüm fakat o bana doğum günlerimde hiç iyi hissetirmediği için benim de onun doğum günlerinde hiçbir şey yapasım gelmiyor. Ben onun doğun gününü hiç unutmadım ve hep onu nasıl mutlu ederim diye düşündüm. Aynı değeri hiçbir zaman görmedim. En çok içimi yiyen şey işe Eskiden laf arasında 1 yılı bile dolduramadığı bir sevgilisi için aylar öncesinden yaptığı bir hazırlıktan bahsetmişti. Mevsimi geçecek bir hediye hazırlıyormuş vs. Ne yapmalıyim sizce?
O sana nasil davrandiysa öyle davran diyecegim de burnundan fitil fitil getirmek onun icin deger mi bilemiyorum 🤷🏼‍♀️ ayril ya

o da yok ben şu gün kutlayacaktım yan yana kutlamak için bugün kutalamadım vs dedi.
Asla inandırıcı değil
Diyelim ki bi planı var insan gene de laf arasında kutlar ama planı olduğunu da belirtirdi.
Özel günlere çok anlam yüklemem ama doğum günü başkadır benim için. Böyle bir durumda olsam napardım bilmiyorum ama kesinlikle yüz vermezdim

Boşan. Şaka şaka. Ya belkide doğum günleri onun için pek Bi anlam ifade etmiyor olabilir en azından sizin anlam yüklediğiniz kadar. Kadın olarak daha duygusal bakıyoruz olaylara ama erkekler pek öyle olmayabilir her erkek için demiyorum tabii genelleme.

Yani nasıl değer görüyor iseniz öyle davranın madem. Yormayın bu kadar kendinizi 😘

Eski sevgilisinden ve ona hazırldığı süprizden bahseden erkek mi? 👎🏻 asla ayrılmayacağınıza inanıyor sanırım. Uzun ilişkilerde erkek bu moda girer ve çok rahat davranır.

Doğum gününden bi gün önce isteme olmuştu ve eşim ertesi gnü doğum günmü ükutlamadı mümkün değil unutması bildiğini biliyorum yani. İşte oluşuna verdi çalışanı da izinliydi o gün falan birşeyler söyledi. Ben kırıldım ama çünkü 27 yaşına basarken kutladığı ilk doğum günüydü benim yaptığım ve özel pasta yaptırmıştım baskılı falan. Anladım ki aslında özel günler ona önemsiz geliyor. Daha önce hiçbir özel gün kutlanmamış ailesinde. Haliyle bilmesiği anlamadığı şeyler. Ertesi doğum günümü de ailemle planlayıp kutlamışlardı falan. Ben alışıktım çünkü her özel günde dümdüz bi pasta bile olsa kutlamaya. Uyum sağladı aileme ama kendi özel bişey yapıyor mu 5 yılı devirdiğimiz ilişkide yapmıyor hayır. Artık bu duruma bende alıştım tabi bi kaç yıl aldı bu ama artık gerçekten önem vermediğini böyle yetişmediğini anladım çünkü. Bende yapmıyorum. Çocuğumuzun doğum gününe hevesliydi sadece 2. Yaşında aynı hevesi olacak mı görücez 5 ay sonra. :)
Demem o ki bu bir sevgi göstergesi olmayabilir.
Yine de eski sevgilisine bu şekilde birşeyler yapmaya heveslenen biri hemde kalkıp bunu size anlatıyorsa (hiç hoş değil) isterse yapabiliyor demektir. Eğer değersiz hissettiğiniz bi ilişkideyseniz bazen yıl ya da emek gibi kavramlar önemsiz oluyor. Hislerinizi göre hareket etmelisiniz. Eğer ben değer biçme şeklinin doğum günümü kutlamadıyla alakası olduğunu bilseydim hissetseydim bunu asla yürütmezdim. Sizde önce kendinize değer verin. Başkalarına da değersizlik hissi konusunda izin vermeyin.

Doğum gününden bi gün önce isteme olmuştu ve eşim ertesi gnü doğum günmü ükutlamadı mümkün değil unutması bildiğini biliyorum yani. İşte oluşuna verdi çalışanı da izinliydi o gün falan birşeyler söyledi. Ben kırıldım ama çünkü 27 yaşına basarken kutladığı ilk doğum günüydü benim yaptığım ve özel pasta yaptırmıştım baskılı falan. Anladım ki aslında özel günler ona önemsiz geliyor. Daha önce hiçbir özel gün kutlanmamış ailesinde. Haliyle bilmesiği anlamadığı şeyler. Ertesi doğum günümü de ailemle planlayıp kutlamışlardı falan. Ben alışıktım çünkü her özel günde dümdüz bi pasta bile olsa kutlamaya. Uyum sağladı aileme ama kendi özel bişey yapıyor mu 5 yılı devirdiğimiz ilişkide yapmıyor hayır. Artık bu duruma bende alıştım tabi bi kaç yıl aldı bu ama artık gerçekten önem vermediğini böyle yetişmediğini anladım çünkü. Bende yapmıyorum. Çocuğumuzun doğum gününe hevesliydi sadece 2. Yaşında aynı hevesi olacak mı görücez 5 ay sonra. :)
Demem o ki bu bir sevgi göstergesi olmayabilir.
Yine de eski sevgilisine bu şekilde birşeyler yapmaya heveslenen biri hemde kalkıp bunu size anlatıyorsa (hiç hoş değil) isterse yapabiliyor demektir. Eğer değersiz hissettiğiniz bi ilişkideyseniz bazen yıl ya da emek gibi kavramlar önemsiz oluyor. Hislerinizi göre hareket etmelisiniz. Eğer ben değer biçme şeklinin doğum günümü kutlamadıyla alakası olduğunu bilseydim hissetseydim bunu asla yürütmezdim. Sizde önce kendinize değer verin. Başkalarına da değersizlik hissi konusunda izin vermeyin.
Aslında bizim ilişkimiz hep ayrıl barış şeklinde ilerliyor. İlişkimizin ilk zamanlarında O bana ben sormadığım halde eskilerinden bahsediyordu. Hatta bir kızı takipten çıkarmasını söylemiştim. Çıkarmamıştı liseden arkadaşım demişti. Sonradan öğrendim ki eskiden yürüdüğü bi kızmış. Ona göre bizim bu sorunlarımızın hepsi çözülmüş durumda ama ben hicbir şeyi unutmadım o kadar zaman geçmesine rağmen. Alakasız şeylere girdim sanırım ama çok dolmuşum :)

5 aylık ya da 2senelik sevgili olsa tavrını, alınmanı anlarım ama adam 5 yıldır böyle. Böyle şeylere en başında tavrını koyman gerekirdi.

Kırıldığınızı lütfen belli edin. Kendini affetirmeye çalışırsa ne ala ama yok önemsemiyorsa yok yakınken kurtarın kendinizi. Evlendikten sonra da sizi umursamaz.
Kendisi doğum günü kutlamayı sevmese bile 5 yillik ilişkide sizin önem verdiğinizi bilip bir şeyler yapmalıydı. Ayrıca eski sevgiliye yaptığını anlatması ayrı bir saçmalık olmuş maalesef.

Bende onu unuturdum.
Daha hala napmam gerek diyosun.

Değerli hissetmedigin ilişkide neden varsın ? Sana özen ilgi vermeyen adama neden bu kadar ilgi ? Bu kendi kul hakkına girmektir ,kendine saygısızlıktır.

5 senedir dogum gununu ozellestirmemesi bi yana, eski szvgilisine yaptigi plani sana anlatmasi nedir ya? Bazi erkeklerde gercekten yaraticilik, plan yapma yetisi falan yok ama kucuk de olsa kendince ozense zaten tamam. Ama eski sevgilisine plan yapip bunu sana anlatmasi ciddi falso. Uzulerek soyluyorum sana cok deger verdigini sanmiyorum. Biraz cepte gormeye baslamis. Ozel degilsen, ozel hissetmiyosa neden o iliskidesin? Benim icin net ayrilik nedenidir baskasina gosterdigi tam potansiyelini bana gostermemesi. Direk sogurum.

5 yıl uzun bir süre , aslında sizi üzen kutlamaması değil bu kadar değer verip zaman geçirdiğiniz insanın size olan davranışı … insanı yoksa bir hediye değil hatırlanmak daha mutlu eder , Allah bazen biz kullarına uyarılar veriyor hayatta bunları görüp ona göre davranmak gerekli diye düşünüyorum , yani ilişkini gözden geçirmeni tavsiye ederim .

Kamusal.

Eklentiler

• IMG_20240430_013024.jpg
    IMG_20240430_013024.jpg
    80,5 KB · Görüntüleme: 25
Şimdi size ayrıl desek ama 5 yıllık emeğim diyeceksiniz. Hiç bir doğum gününüzü özenle kutlamamış. Olay doğum günü de değil, önemsemeyip bu bu kadarına layık diye düşünmesi. Eski sevgilisine günlerce hazırlık yapıp sizi sözlü bile kutlamaması yetmiyor mu bunu anlamaya? İşte böyle tiplerle evleniliyor sonra da burada elli tane konu açılıyor. Bırakın bu adamı kendinize değer verin.

Bence çoktan ilişkiniz bitmiş olmalıymış. Alakasızdan ziyade hepsi bir araya toplanınca doğum günü mevzusu küçük kaldı gözümde çünkü ona gelene kadar zaten değerinizi bilmediğini gösterdiği çok şey olmuş

X