Sevgilim Neden Arkadaşımdan Bu Kadar Çekiniyor?

Birçok ihtimal var tabiki ama ben bunun sosyol fobiden olduğunu sanmıyorum. Daha önce tanışıp güzel vakit geçirdiği, iyi anlaştığı birine insan selam bile veremez mi? O kadar da değil artık.
Benimde aklıma kötü şeyler gelirdi. Ya aralarında bir yakınlaşma oldu ama sevgiliniz sonrasında pişman oldu, ya arkadaşınız sevgilinize karşı birşey hissetti sevgiliniz uzak duruyor ya da arkadaşınız sevgilinizin bir açığını yakaladı.
Bu arada sosyofobisi bu kadar ciddiyse yardım alsın. Selam vermeye çekinmek biraz ileri bir seviye. Siz iyi iletişim kurabiliyorsunuz rahatça.

Merhaba kızlar, nedense kafama takıldı bu konu.
Yaklaşık 8 aydır tanıdığım ve 2-3 aydır da sevgili olduğum biri var öncesinde flörtleşiyorduk. Kendisi bana çok değer veriyor, çokça sevdiğini dile getiriyor. Davranışlarıyla da gösteriyor sevdiğini. Yakın zamanda en yakın arkadaşımla da tanıştırdım onu. İkisi gayet iyi anlaştılar, eğlendik üçümüz de. Sonra bir defa daha çıktık yine sorunsuzdu her şey güzel zaman geçirdik. Sevgilim normalde çekingen birisidir yani çok dışa dönük değil. Sosyal fobik bi tarafı da var herkesle çok rahat konuşamaz. Ama o arkadaşımlayken beklediğimden daha rahattı sevindim hatta bu duruma. Sonrasında bayram tatili araya girdi şimdi yine okuduğumuz şehre döndük. Stajdayken sevgilim de yanımdaydı sonra arkadaşım yanımıza geldi sarıldık birbirimize hasret giderdik konuşmaya başladık. Fakat sevgilim aşırı bir çekingenlik geliştirmiş, sanki arkadaşımdan kaçıyor gibi. Hatta başta hiç bakmadı ona biz konuşurken selam bile vermedi. Arkadaşım gayet normal davranıyor hatta ona da bakıyor arada hani konuşmak için. Sonra staj çıkışında birlikte çıktık fakat sevgilim çok kasıyordu kendini anlaşılıyordu hal hareketlerinden. Neden olduğunu anlamadım soramadım da kendisine. Acaba arkadaşımdan mı hoşlanmaya başladı gibi saçma düşünceler sardı beynimi. Kendime de kızıyorum bir yandan neden böyle düşünüyorsun diye. Ama ikisinin muhabbeti çok tuttu birlikteyken. Sabah normaldi yani onu geren bir durum yoktu gün içinde. Arkadaşıma başta selam vermemesinden anladım bir gariplik olduğunu. Genel olarak dediğim gibi çekingen birisi ama bu kadar gerilmiyor normalde. Ben mi paranoyaklık yapıyorum biraz bilmiyorum :KK43:(
Daha yarıya gelmeden anladım ben olayı. Şimdi seninki kızdan sadece hoşlanmıyor kıza açılmış. Hatta kızdan da sanki yeşil ışık almış gibi kız belli etmiyor ama seninki panik yapıyor.

Belli etmeden takipte kal. Ama yakında çıkar kokusu.

9 günlük tatilde herif fabrika ayarlarına mı döndü allah aşkına. daha önce samimiyet kurulmuş sosyal fobiden olamaz. bir sürü ihtimal var ama hepsi de pek hoş şeyler değil ama şunu diyebilirim ki bir şey olmuş.
anlattığın kişiliktekiler herhangi duygu durumunda (hoşlanma, utanma, nefret vs..) rahatsız olurlar.
kendisine sor durumu ama sakın üsteleme, ve her ikisini de izle derim.

Birbirlerinde telefon numarası ya da sosyal medyaları varsa tatildeyken konuşmuş ya da görüşmüş olabilirler mi? Sonrasında pişmanlık yaşanmış olabilir ya da hala konuşuyorlar ama sevgilin sen varsın diye panik yapıyor olabilir

Sosyal fobili biri olarak şunu söylemeliyim ki, rahattı ona karşı neden çekinmeye başladı konusu çok esnek bir durum. En çok görüştüğüm kız arkadaşlarıma bile akşam çok rahat gülüp eğlenirken sabah yabancı gibi çekingen olabiliyorum. Arkadaşlarımın en tuhaf bulduğu konudur halbuki. Bunun dışında hoşlanma durumu da elbette olabilir üçlü "sevgili-arkadaş" görüşmelerini bu yüzden hiç sevmem. Ateşle barut illa ki hoşlanma durumları olabiliyor ama çekinmeye başladı diye kesinlikle hoşlanma belirtisi denilemez, biraz daha gözlem yapmak lazım. Zamanla belli olur zaten.

Sosyal fobili biri olarak şunu söylemeliyim ki, rahattı ona karşı neden çekinmeye başladı konusu çok esnek bir durum. En çok görüştüğüm kız arkadaşlarıma bile akşam çok rahat gülüp eğlenirken sabah yabancı gibi çekingen olabiliyorum. Arkadaşlarımın en tuhaf bulduğu konudur halbuki. Bunun dışında hoşlanma durumu da elbette olabilir üçlü "sevgili-arkadaş" görüşmelerini bu yüzden hiç sevmem. Ateşle barut illa ki hoşlanma durumları olabiliyor ama çekinmeye başladı diye kesinlikle hoşlanma belirtisi denilemez, biraz daha gözlem yapmak lazım. Zamanla belli olur zaten.
Aynen öyle o an herhangi bir şey rahatsız ediyor edip fobisi tetiklenmiş olabilir

Babaannemin bir lafı vardı hiçbir bekar arkadaşını sevdiğinle eşinle tanıştırma tanıştırsan da samimiyet kurmayın beraber diye ne kadar cahil düşünüyor derdim böyle şeyleri gördükçe maalesef haklı olduğunu anlıyorum
Benim ananem de aynısını derdi. Evliyken arkadaşımı yatıya davet ettiğimi duymuş, arayıp bak kızım kocanın aklı kayar, erkek bu demişti. Eskiler için erkek aldatırsa kadın onun aklını çelmiştir, adamın ne suçu var geçerliydi 🙈
Anlatırlar ya hep bir kadın yuvayı bozdu falan diye 😂

Çocuk ve hatta kız bile kafalarda yargılanıp kalemleri kırılmış bile🤦 sosyal fobisi olan insanlar bir gün dışa dönük, insan canlısı olurken başka bir gün tam zıttı kabuklarına çekilebilirler, durumlar ve olaylar sürekli tetikleyicidir.

Çocuk ve hatta kız bile kafalarda yargılanıp kalemleri kırılmış bile🤦 sosyal fobisi olan insanlar bir gün dışa dönük, insan canlısı olurken başka bir gün tam zıttı kabuklarına çekilebilirler, durumlar ve olaylar sürekli tetikleyicidir.
Yalnızca bir kişiye karşı öyleyse bu dediğinize pek uymuyor

Başka kişilerle iletişimini görmemiş ki. Arkadaşıyla bir zaman geçirmişler. Sosyal fobili tanıdıklarını var günleri günlerini tutmaz genelde.
Bir kişiyle rahat olduktan sonra tekrar görüşünce çekinmesi falan bana çok tuhaf geldi. Hep çekinse anlarım da onu aşmış sonra tekrar böyle.

Aşmış olmuyor işte, araya zaman girince fobi başa sarıyor. Anında bu kesin böyledir diye hüküm vermek daha saçma.
Ben de kendi yorumumda kesin diye belirtmemiştim, olasılığın yüksek olduğundan söz etmiştim. Çünkü olayı yorumlayınca akla gelen en mantıklı şey bu oluyor. Dediğiniz gibiyse o da belli olur.

Merhaba kızlar, nedense kafama takıldı bu konu.
Yaklaşık 8 aydır tanıdığım ve 2-3 aydır da sevgili olduğum biri var öncesinde flörtleşiyorduk. Kendisi bana çok değer veriyor, çokça sevdiğini dile getiriyor. Davranışlarıyla da gösteriyor sevdiğini. Yakın zamanda en yakın arkadaşımla da tanıştırdım onu. İkisi gayet iyi anlaştılar, eğlendik üçümüz de. Sonra bir defa daha çıktık yine sorunsuzdu her şey güzel zaman geçirdik. Sevgilim normalde çekingen birisidir yani çok dışa dönük değil. Sosyal fobik bi tarafı da var herkesle çok rahat konuşamaz. Ama o arkadaşımlayken beklediğimden daha rahattı sevindim hatta bu duruma. Sonrasında bayram tatili araya girdi şimdi yine okuduğumuz şehre döndük. Stajdayken sevgilim de yanımdaydı sonra arkadaşım yanımıza geldi sarıldık birbirimize hasret giderdik konuşmaya başladık. Fakat sevgilim aşırı bir çekingenlik geliştirmiş, sanki arkadaşımdan kaçıyor gibi. Hatta başta hiç bakmadı ona biz konuşurken selam bile vermedi. Arkadaşım gayet normal davranıyor hatta ona da bakıyor arada hani konuşmak için. Sonra staj çıkışında birlikte çıktık fakat sevgilim çok kasıyordu kendini anlaşılıyordu hal hareketlerinden. Neden olduğunu anlamadım soramadım da kendisine. Acaba arkadaşımdan mı hoşlanmaya başladı gibi saçma düşünceler sardı beynimi. Kendime de kızıyorum bir yandan neden böyle düşünüyorsun diye. Ama ikisinin muhabbeti çok tuttu birlikteyken. Sabah normaldi yani onu geren bir durum yoktu gün içinde. Arkadaşıma başta selam vermemesinden anladım bir gariplik olduğunu. Genel olarak dediğim gibi çekingen birisi ama bu kadar gerilmiyor normalde. Ben mi paranoyaklık yapıyorum biraz bilmiyorum :KK43:(
Ben sevgilimi arkadaşlarımla tanıştırdım sonra noldu biliyo musun biri sevgili oldu biri konuştu biride g*tten verdi😂 asla erkek arkadaşınızı arkadaşlarınızla tanıştırmayın hareketleri değiştiyse yemişlerdir bi haltlar

X