Sevgilim yurt dışına gidiyor ...

Merhaba.Lise son öğrencisiyim.Çok güzel giden çocukluktan kalma bir ilişkim var ve bugün sevgilim bana okumak için yurt dışına gitmek zorunda olduğunu yoksa sınıfta kalacağını söyledi.Bulgaristanda dedesinin yanında kalacakmış .Ben bunu öğrenince dayanamadım tabiki yıllardır beraber olup üstelik komşu olup 4 yıl ayrı kalmak istemedim.Dayanamıyorum *lmek istiyorum yaşama olan inancım bitti resmen 2.dönem düzelt ve gitme dedim fakat olmuyor yapamıyorum dedi ama ben onun yerinde olsaydım sınıfta kalmayı göze alırdım onun için .Kendimi çok kötü hissediyorum şükredemediğim için Kurban olduğum Allah'ım onu benden alıyor ben onun gitmesine dayanamam Nası ikna edebilirim gitmemesi için lütfen bana yardım edin kendimi çok kötü hissediyorum ve eğer giderse yaşayacağıma inanmıyorum ...Lütfen onu ikna etmem derslerini düzeltmesi için öneriler verin.Ona giderse hayatıma son vereceğimi ve beni birdaha asla göremeyeceğini onu asla affetmeyeceğim söyledim çünkü çabalamıyor ve beni bu halde bırakıp gitmeyi göze alıyor.Lütfen yardım edin kızlar ben dayanamıyorum ... O pek üzülüyor gibi değil açıkçası ve benim üzülmem ağlamam da umrunda değil gibi .Onu nasıl ikna ederim lütfen yardım edin çok kötüyüm ağlamaktan harap oldum... seviyorum

Kızlar hepiniz kızmışsınız ama lütfen empati de kurun haberi henüz yeni aldım sadece dualarınızı istiyorum lütfen herşey yolunda gitsin sınıfta kalmasın ve gitmesin ...Lütfen dua edin yeter benim için .Amacım sevgilimi üzmek değil 7 8 yıllık bir aşkımız var ve bir anda gitmesi çok koyuyor lütfen anlamaya çalışın.
Senin on yaşından beri sevgilin mi var oyyy oyyy biz o yaşta evcilik oynardık ben baya safmışımilk sevgilim üniversitede oldu ya 😄

üzgünüm 7 8 yıldır beraber olduğumuz için fazla tepki vermiş olabilirim sadece dualarınızı istedim ...Yinede teşekkürler cevapladığınız için .Umarım gitmemesi için ve sınıfta kalmaması için dualarınız benimle olur kızlar teşekkür ederim...
Ben tam tersi için dua edicem. Bu ne ya gitsin de bari biriniz kurtulsun. Kafanızı kaldırıp da biraz sağa sola bakın. Eğitim kariyer planları yapın. Yaşayamam onsuz yapamam... saçmalamayın. Ben kardeşimin, annem de oğlunun yokluğuyla yaşadık bunca sene. Çünkü yaşamamız devam etmemiz gerek, sorumluluklarımız var.

İlkokuldan beri böyle aşk meşk sevgili derdindeyken aileniz ne yapıyordu? Gittiği yerde de darlayıp rahatsız etmeyin milleti. Bu sizin için bir fırsat, durun da ben ne olacağım diye düşünün. Daha çok yazardım da küçüksünüz kalbinizi kırmak istemiyorum.

Merhaba.Lise son öğrencisiyim.Çok güzel giden çocukluktan kalma bir ilişkim var ve bugün sevgilim bana okumak için yurt dışına gitmek zorunda olduğunu yoksa sınıfta kalacağını söyledi.Bulgaristanda dedesinin yanında kalacakmış .Ben bunu öğrenince dayanamadım tabiki yıllardır beraber olup üstelik komşu olup 4 yıl ayrı kalmak istemedim.Dayanamıyorum *lmek istiyorum yaşama olan inancım bitti resmen 2.dönem düzelt ve gitme dedim fakat olmuyor yapamıyorum dedi ama ben onun yerinde olsaydım sınıfta kalmayı göze alırdım onun için .Kendimi çok kötü hissediyorum şükredemediğim için Kurban olduğum Allah'ım onu benden alıyor ben onun gitmesine dayanamam Nası ikna edebilirim gitmemesi için lütfen bana yardım edin kendimi çok kötü hissediyorum ve eğer giderse yaşayacağıma inanmıyorum ...Lütfen onu ikna etmem derslerini düzeltmesi için öneriler verin.Ona giderse hayatıma son vereceğimi ve beni birdaha asla göremeyeceğini onu asla affetmeyeceğim söyledim çünkü çabalamıyor ve beni bu halde bırakıp gitmeyi göze alıyor.Lütfen yardım edin kızlar ben dayanamıyorum ... O pek üzülüyor gibi değil açıkçası ve benim üzülmem ağlamam da umrunda değil gibi .Onu nasıl ikna ederim lütfen yardım edin çok kötüyüm ağlamaktan harap oldum... seviyorum

Kızlar hepiniz kızmışsınız ama lütfen empati de kurun haberi henüz yeni aldım sadece dualarınızı istiyorum lütfen herşey yolunda gitsin sınıfta kalmasın ve gitmesin ...Lütfen dua edin yeter benim için .Amacım sevgilimi üzmek değil 7 8 yıllık bir aşkımız var ve bir anda gitmesi çok koyuyor lütfen anlamaya çalışın.
Ne ölmesi yahu. Ölüm ne biliyor musun? Bütün ihtimallerin bitmesi. Harun gider Mahmut gelir. Yarın karşına belki bu çocuktan çok daha fazla seveceğin sevileceğin kişiler çıkacak. Bu yazdıklarına da gülüp geçeceksin. O çocuk yurtdışına gitmeyip başkasına da aşık olabilirdi. O zaman ne olacaktı? Sevmek sevilmek güzel ama kendinden başka kimse vazgeçilmez değil.

takılmalık bir ilişki değil ciddi düşünüyoruz .
neyin ciddi düşünmesi yahu

bişeyi ciddi düşünecekseniz liseyi bari tamamlayabilmeyi düşünün
herkes illa üniversite okumak zorunda da değil öyle bir fikrim filan yok bu arada ama

türkiyede okullar bu kadar ele ayağa düşmüşken, leblebi gibi takdierler teşekkürler dağıtılıyorken burada lisede kalmak üzere olan bir çocuk
başında anası babası gibi bir otorite de olmadan ve reşit de olup gidip bulgaristanda okuyacak mıymış gerçekten?

bu çocuk kiril alfabesi biliyor mu? bulgarca biliyor mu? nasıl okuyacakmış?
al bak ciddi düşünecek şeyler sana

Ne kadar sağlıksız , zararlı bir ilişki.
Geleceği etkileyen manipüle eden bir ilişki.
Çocuğun dersleri de kötüymüş neden acaba? Evcilik oynayacak yaşta aşka meske düşüp okul ne unuttunuz belli ki ailelerinizden biri olsam katiyen izin vermem derhal gönderirim çocuğumu.
Sınıfta kalacak kadar dersleri kötü bu ilişkinin ona kattıgı zarara bakın

neyin ciddi düşünmesi yahu

bişeyi ciddi düşünecekseniz liseyi bari tamamlayabilmeyi düşünün
herkes illa üniversite okumak zorunda da değil öyle bir fikrim filan yok bu arada ama

türkiyede okullar bu kadar ele ayağa düşmüşken, leblebi gibi takdierler teşekkürler dağıtılıyorken burada lisede kalmak üzere olan bir çocuk
başında anası babası gibi bir otorite de olmadan ve reşit de olup gidip bulgaristanda okuyacak mıymış gerçekten?

bu çocuk kiril alfabesi biliyor mu? bulgarca biliyor mu? nasıl okuyacakmış?
al bak ciddi düşünecek şeyler sana
Dedesinin yanına gideceğini yazdı, göçmenlerse evde konuşuluyordur belki Bulgarca. 20 22 yaşında kızlara yazıyoruz niye koca derdine düştün diye, ilkokulda başlayan var inanamıyorum.

Ah be değmez kendini yıpratmana senelere üzülme 7-8 yıl hiç bir şey önünde kocaman senelerin var 🌸 hiç bir şey senin zorlamanla da olmaz ağlamanla da olmaz ancak kendini yıprattığınla kalırsın. O yüzden kendine gel toparlan kim sana ne kadar değer, sevgi veriyorsa sende o kadar ver. Hayatının merkezine sadece o insanı koymussun artık kendini koy.

Dedesinin yanına gideceğini yazdı, göçmenlerse evde konuşuluyordur belki Bulgarca. 20 22 yaşında kızlara yazıyoruz niye koca derdine düştün diye, ilkokulda başlayan var inanamıyorum.
dedesi de olmasa zaten nasıl gitsin de
ergenlerle ana baba başedemiyor
bu bir de okulu "sınıf geçme düzeyinde" başaramayan bir çocuk (illa süper ortalaması olacak diye şart yok da sınıfta kalmak mı kaldı artık gözünüzü seveyim)
ya tembel ya uyumsuz ya da başka sorunları var artık kimbilir nedir?

bu çocuk gitse belki yazın gelmeyecekmiş yani zenginlik durumu yok öyle gidip gelinemiyor rahat rahat demek dedesini kaç sefer görmüş etmiş olabilir ki

evde konuşuluyor olsa da akademik olarak dil bilmek başka şey

benim sevgilim kürt
anadili kırmançi, ben işim gereği dille çok haşır neşirim mesela bazen bir şey soruyorum...hayatım bilmiyorum diyor (birden fazla yabancı dil biliyorum, daha fazlasını öğrenip unuttum, hem hobim hem işim gereği ama tabii formel biliyorum ben). neyse bilmiyor çünkü okulda okumamış, o dilde hiç kitap okumamış sadece evde konuşulan dil olduğu için konuşarak öğrenmiş. yaz desen bir dilekçe yazamaz mesela o dilde.

hadi diyelim evde bulgarca konuşuluyor olsun -yeni nesilde pek olmasa da.
bu çocuk hayatında bulgarca kitap okudu mu sizce? kiril alfabesiyle bir sayfa yazı yazmış mıdır ki?

bunun şöyle bir çözümü olurdu
çocuk zamanında orada doğmuş büyümüş ilkokulu filan orada okumuş olsa gider 3-5 aya hatırlardı
ama bunlar kundaktan beri sevgiliymiş zaten....o ihtimal da ortadan kalkıyor.

ailesi bulgaristan avrupa ülkesi gitsin orada bir iş güç edinsin, oradan belki başka bir ülkeye gider vs vs demiş olabilir tabi mantıksız da değil -bu konuda yanlış anlaşılmak istemem

sadece tr'de okuyamayan gidip dedesiyle bulgaristanda mı okuyacak o kısım inandırıcı değil.
bulgar göçmenleri genelde ana-baba (kadın-erkek) çalışır bence çocuk sorunlu başedemiyorlar dedeye postalıyorlar.

Dua ediyorum aklin basina gelir insallah sen daha cocuksun ne 7 yili bebekkenmi iliskiye baslaidniz tabiki gitsin dunyanin sonu degil bu yasta ne bu dram

Sınıfta kalmak nerdeyse imkansız, onu bile başaran işe yaramazın hakkında söylediklerine bak. Anan baban görse kahrından ölür. Bırak gitsin asıl sen kurtar kendini. Geleceğinizi düşünmüyormuş, asıl sen kendi geleceğini düşünmüyorsun, şöyle adamdan fayda gelir mi insana?

dedesi de olmasa zaten nasıl gitsin de
ergenlerle ana baba başedemiyor
bu bir de okulu "sınıf geçme düzeyinde" başaramayan bir çocuk (illa süper ortalaması olacak diye şart yok da sınıfta kalmak mı kaldı artık gözünüzü seveyim)
ya tembel ya uyumsuz ya da başka sorunları var artık kimbilir nedir?

bu çocuk gitse belki yazın gelmeyecekmiş yani zenginlik durumu yok öyle gidip gelinemiyor rahat rahat demek dedesini kaç sefer görmüş etmiş olabilir ki

evde konuşuluyor olsa da akademik olarak dil bilmek başka şey

benim sevgilim kürt
anadili kırmançi, ben işim gereği dille çok haşır neşirim mesela bazen bir şey soruyorum...hayatım bilmiyorum diyor (birden fazla yabancı dil biliyorum, daha fazlasını öğrenip unuttum, hem hobim hem işim gereği ama tabii formel biliyorum ben). neyse bilmiyor çünkü okulda okumamış, o dilde hiç kitap okumamış sadece evde konuşulan dil olduğu için konuşarak öğrenmiş. yaz desen bir dilekçe yazamaz mesela o dilde.

hadi diyelim evde bulgarca konuşuluyor olsun -yeni nesilde pek olmasa da.
bu çocuk hayatında bulgarca kitap okudu mu sizce? kiril alfabesiyle bir sayfa yazı yazmış mıdır ki?

bunun şöyle bir çözümü olurdu
çocuk zamanında orada doğmuş büyümüş ilkokulu filan orada okumuş olsa gider 3-5 aya hatırlardı
ama bunlar kundaktan beri sevgiliymiş zaten....o ihtimal da ortadan kalkıyor.

ailesi bulgaristan avrupa ülkesi gitsin orada bir iş güç edinsin, oradan belki başka bir ülkeye gider vs vs demiş olabilir tabi mantıksız da değil -bu konuda yanlış anlaşılmak istemem

sadece tr'de okuyamayan gidip dedesiyle bulgaristanda mı okuyacak o kısım inandırıcı değil.
bulgar göçmenleri genelde ana-baba (kadın-erkek) çalışır bence çocuk sorunlu başedemiyorlar dedeye postalıyorlar.
Bana da okul bahane gibi geldi. Konu sahibi yüzünden gönderiyorlardır. Kız aklını bozmuş ölürüm yapamam evlenicez biz diye. Biz burada okuyunca irkildik anaları babaları ne yapsın? Açıkçası sevgilisinin ailesi tarafından da bakmak gerekir duruma.

Yaş 17-18 olunca böyle mi olunuyordu? Çok zaman geçti hiç hatırlamıyorum o zamanlarımı. Ama ben dersaneden falan kaçıyordum ya,hayatımdaki en büyük olay buydu. Bir de karlı havalarda salepçiye gitmek 😊hey gidi.
Yavrum evladım,dersine defterine bak önce. Bu yaşta aşk meşk derdine düşülmez. Her şeyin bir zamanı var

Bırakın gitsin.
Ben vaktinde gitmedim bana yaptığı şantajdan dolayı, şimdi aynı imkanı elde edemiyorum :KK43:
Bu arada benim sevgilim Azerbaycanlı ve orada yaşıyor ama sanki aramızda hiç mesafe yok gibi, gerçekten sevince böyle oluyor.
Ha sizde şöyle bir durum varmış, çocuk gelemeyeceğini söylüyor o zaman bu iş zaten olmaz ki.

X