Sevgilimde otizm olabilir mi ?

Sosyal ilişkilerinin kötü olması karakterinden kaynaklı da olabilir mesela çekingen bir kişiliktir veya sosyal fobi vs. olabilir. Farklı bir ülkeye geçişlerde de bu tarz durumlar olabiliyor anlamak için tek bir alandan bakmamak gerekli, çok boyutlu ele almalısınız.

Adama introvert diye otizm mi acaba diyebiliosan bence çoktan gözünden düşmüştür. Önemli olan sana ne hissettirdiği ayrica. Ben bipolarim ama karsimdakine düzgün davraniosam ve mutluysa himm bu karı bipolar uzak durayim demez kolay kolay kimse. Belki de düz mal yani excuse aramaya gerek var mı :) neyse ne önemli olan senin mutlu hissedip hissetmemen.

Londrada mi yasio? Havasindan suyundan midir adım başı bi çoklu kişilik bozuklugu olan var inanilmaz, kendi kendine bağıran gülen aglayan dolu sesi cikmayanin gözünü seveyim. Ben de gün icinde cok insanla muhatap olmuyorum tek düzenli konustugum kisi eşim, gym e sifreyle giriorum yemegi soylerken bile qr la hep alisveris zaten online öyle olunca insanin sosyal skilleri düşüyor tabi. Her metroya binisimde de eğer tanri varsa burayi yıksın diye dua ediorum hatta afakanlar öyle basio. Ama otizmli degilim 😁 sosyal anksiyetem de yok yoneticiyim, insan sevmiyorum, mecbur oldukca muhatap oluyorum. Davranışları garip gelen biri otizm de oladabilir yani kesin degildir demek de saçma spektrumun neresinde olduguna bagli hafif seyrediyor da olabilir. Hastalik degil deme sebepleri kabullenilmesi gerektigi icin beyin yapısı bozuk çünkü ve tedavisi yok. Hastalik olsa alırsın ilacını düzelirsin. Keske hastalik olsa yani. Sonuc olarak senin ne hissettigin onemli bi insani illa siniflandirmak gerekmio ruhsal sorununun adını koyarak. Direkt karakterini begenmeme hakkimiz da var yani 😆

Seninki ne iş yapıyor? Detayci mi işine odaklanis şekli nasıl?

Adama introvert diye otizm mi acaba diyebiliosan bence çoktan gözünden düşmüştür. Önemli olan sana ne hissettirdiği ayrica. Ben bipolarim ama karsimdakine düzgün davraniosam ve mutluysa himm bu karı bipolar uzak durayim demez kolay kolay kimse. Belki de düz mal yani excuse aramaya gerek var mı :) neyse ne önemli olan senin mutlu hissedip hissetmemen.

Londrada mi yasio? Havasindan suyundan midir adım başı bi çoklu kişilik bozuklugu olan var inanilmaz, kendi kendine bağıran gülen aglayan dolu sesi cikmayanin gözünü seveyim. Ben de gün icinde cok insanla muhatap olmuyorum tek düzenli konustugum kisi eşim, gym e sifreyle giriorum yemegi soylerken bile qr la hep alisveris zaten online öyle olunca insanin sosyal skilleri düşüyor tabi. Her metroya binisimde de eğer tanri varsa burayi yıksın diye dua ediorum hatta afakanlar öyle basio. Ama otizmli degilim 😁 sosyal anksiyetem de yok yoneticiyim, insan sevmiyorum, mecbur oldukca muhatap oluyorum. Davranışları garip gelen biri otizm de oladabilir yani kesin degildir demek de saçma spektrumun neresinde olduguna bagli hafif seyrediyor da olabilir. Hastalik degil deme sebepleri kabullenilmesi gerektigi icin beyin yapısı bozuk çünkü ve tedavisi yok. Hastalik olsa alırsın ilacını düzelirsin. Keske hastalik olsa yani. Sonuc olarak senin ne hissettigin onemli bi insani illa siniflandirmak gerekmio ruhsal sorununun adını koyarak. Direkt karakterini begenmeme hakkimiz da var yani 😆

Seninki ne iş yapıyor? Detayci mi işine odaklanis şekli nasıl?
Bankacı evet çok detaycı işine aşırı düşkün çok çalışıyor
Ne güzel anlatmışsınız teşekkür ederim

Aplacim otizmli olsa ne olmasa ne ? Sen özel egitim öğretmeni misin ? Yetişkin bir otizmliyi sen mi duzelteceksin? Hayır yani ne önemi var otizmli veya değil sana uymuyorsa gönder gitsin . Yok istiyosan mertçe istiyorum ben bununla uğraşırım adam ederim bunu çekerim diyorsan evlen tabi bize ne . Adam nefes alsa konu açıyorsun ilgincsin ya .

Benim iş yerinde bir arkadasim var o hergun kendine internetten okuduğu birşeyi yapıştırıyor.Mesela geçen hafta narsist olduğunu söyledi bı hafta çoklu kişilik bozuklugum var dedi bir hafta OKB olduğunu iddaa etti Sonra aslında panik atak var bende dedi.Hatta doktor doktor gezdi.İnanmiyor doktorlara hicbisey çıkmadı.Ama yakında bende çıkacak mesela az kaldı .Sinir bozukluğu çıkacak bu arkadaş dolayısıyla....Yani bence kendi kendinize insanlara etiket yapmayın .

Aplacim otizmli olsa ne olmasa ne ? Sen özel egitim öğretmeni misin ? Yetişkin bir otizmliyi sen mi duzelteceksin? Hayır yani ne önemi var otizmli veya değil sana uymuyorsa gönder gitsin . Yok istiyosan mertçe istiyorum ben bununla uğraşırım adam ederim bunu çekerim diyorsan evlen tabi bize ne . Adam nefes alsa konu açıyorsun ilgincsin ya .
Mujdat Gezen de hastalık hastasiymis 50 yasindan sonra gercek hastaliklar çıkınca bitti benim evhamlarim diyodu🤣

Adam için surdaki konular ne kadar üzücü bu adam sana yalvarıyor mu ne olur benimle evlen diye . Adama sürekli defolu muamelesi yapıp zorla eş yapmaya çalışıyorsun. İçin almıyorsa almiyordur, sürekli sürekli adamı yermek çok üzücü . Hepimizin eksi yönleri var bu özelliklerle olmuyorsa, karşı tarafı sürekli eleştirme modun varsa ilişkiye yazık günah .

Önemli olmaz olur mu ablacım

Daha gözardı edemeden yeni konu açtın be kızım lanet olsun😁😁😁
Otizmli değil bence, asosyal, evde otur otur hayattan kopmuş. Arkadası yoksa kimseyle konuşmuýor mu yani çok acaip ne o öyle🙄

Otizmli olsa ne olcak ayrılcak mısın hiç sanmıyorum al gitsin bu şakiyi onu alacak başka kimse de çıkmaz zaten yazık yalnız kalmasın😁😁😁
Konuları açarken seni direkt engellerim ben o zaman mecburen göz ardı edersin:)

Arkadaşlar buradan bir üyenin uyarmasıyla konuyu araştırdım bilmediğim bir hastalıktı. Uzak mesafe ilişkisi yaşıyoruz. Sevgilim yurtdışında işinde gayet başarılı patronları seviyor. Ama sürekli sosyal ilişkileri kötü diye eleştiri alıyormuş. Benimle ilişki kurması zor olmadı bu arada duygularını belli ediyor cinsel isteği gayet normal. Ama hiç arkadaşı yok. Bireysel yaşıyor. Güya vakit kaybı geliyormuş ona. Ve kalabalık ortamlarda bir değişik oluyor. Metroda bikez çok tuhaf olmuştu bakışları değişti vs. Defalarca iyi misin diye sordum. Sonra söyledi orada kötü oldum diye. Mesela kıyafet alırken iletişim kuruyor ama zorlanıyor. Kahve alıcaz ödeme yapıyoruz o sırada bişey diyorum mesela duymuyor duymazlıktan geliyor sanıyordum. Sürekli avrupada herşeyi iletişimsiz hallettiğinden bahsediyor ve bu durumdan memnun. Mesela gym e girerken şifreyle giriyor vs. Buraya geldi bir süre kaldı ev tuttu mesela dışarıda restoranda yemek yerine sipariş vermeyi daha çok seviyor. Bir günde çorapları farklıydı eş değildi o gün baya şaşırdım. Psikoloğuma bahsetmiştim aslında sosyal anksiyete olsa seninle ilişki kuramazdı dedi. Ama bunları toplayınca ve bir üyenin konusunu okuyunca şüphelendim. Nasıl anlayabilirim ki?

İşyerimde iki tane otizmli iş arkadaşım var (erkek)
Yani bu tahminlede değil doktor raporuyla sabit.
Söylediğiniz durumlar onlarda yok.
Gayet arkadaş canlısı sosyaller.
Sadece bazen iş stresi fazla geldiğinde başka bi odaya geçiyorlar.
Ama iş eğlencelerinde, gündelik işte gayet sohbet ediyorlar. Arkadaşları çok fazla.
Bu söyledikleriniz bana otizm gibi gelmedi.
Otizm zaten öyle kişiye göre ayarlanabilir birşey değil. Birine sıcak birine soğuk.

Adam için surdaki konular ne kadar üzücü bu adam sana yalvarıyor mu ne olur benimle evlen diye . Adama sürekli defolu muamelesi yapıp zorla eş yapmaya çalışıyorsun. İçin almıyorsa almiyordur, sürekli sürekli adamı yermek çok üzücü . Hepimizin eksi yönleri var bu özelliklerle olmuyorsa, karşı tarafı sürekli eleştirme modun varsa ilişkiye yazık günah .
Ya evet ben de çok üzüldüm adama. Yani ben şöyleyim böyleyim diyip kandırmış mi? Rachel beni beğenmesen de nolur illa senle evlencem mi demiş? Ne yapmış da bu sekilde muamele görüyor anali kızlı adamın sağını solunu her tarafını eleştirdiler ya. Yazık gerçekten. Eğer adam gerçekten sevmişse umarım bir şey olur da bu postlar evlenmeden önüne düşer. Bilsin hakkında dusunulenleri.

Öfff yok beni koltukta yatıracak, yok çorabı farklı, yok özensiz, yok kel, yok cimri...

Buraya konu açtıkça o yazdığın özellikler düzeliyor olmalı. Bu kadar konu açıp hala evlenmeyi düşünmenin başka bir açıklaması olamaz.

X