Sevgilimle sonumuz ne olur değişir mi?

Şunu da söyleyim eğer olmayacak şeye inat edersen, çok fazla taviz verirsen hayatını ziyan ettiğinde kalırsın.
Benim de bu kadar olmasa da kıskanç bir tip eski sevgilim vardı. Ayrılmasaydık şimdi köle hayatı yaşıyordum. Kolayca terk ettim. Tam kendi dengim, kafalarımızın uyduğu kocamı buldum. Ne kısıtlar ne kıskanır. İyi ki ayrılmışım kendi kalemimde biriyle evlendim mutlu oldum.
Cesaretsiz olsam şimdi mutsuz mutsuz oturuyordum evimde kıskanç kocamla.
Aşk bir gün mutlaka biter. Bittiğinde yapmasaydım etmeseydim diye pişman olman çok kolay olacak.

Ya o kadar kolay mı böyle söylüyorsunuz
Ayrıl kardeşim. Yakma kendini. Şimdiden bunalmışsın. Asla değişmez. Evlenince daha beter olur. Bunlara benzer şeyler yaşadım ben. Zamanla durum fiziksel şiddete kadar gidiyor. Sonu da boşanma oluyor zaten. Ama giden hayat sizin hayatınız oluyor. Çünkü siz onun istediği hayatı yaşamış oluyorsunuz o ise kendi istediği hayatı. Ondan hiçbir şey gitmiyor. Biliyor musunuz, zamanla onun istediği şekilde yaşamaya da alışmıyorsunuz aksine aşırı öfkeli oluyorsunuz sizi kontrol etmeye çalıştığı için. Yapmayın, yakmayın kendinizi.

X