Seyrelen, güçsüzleşen saçlara biotin mi bioxcin mi yoksa ikisi birden mi

ZemheriPoyraz

😈 Kendinden Asla Vazgeçme 😈
Pro Üye
Anneler Kulübü
9 Şubat 2010
17.029
37.129
Merhabalar.
39 yaşındayım, 4 yıldır saçlarımı boyamıyorum, öncesinde de röfle gibi yıpratıcı işlemler yaptırdım diyemem genellikle kızıl kullandım. İnce telli ve çok sık olmayan saçlarım vardı 😔 artık durum oldukça kötü, avuç avuç dökülüyor, önceden kürek kemiklerime kadar uzatabildiğim saçlarım şu an omuzlarımda, uçları yıprandıkça kestim çünkü 😔 8 yıldır hiçbir şekilde kuaföre gitmedim desem yeri var (pek çok kuaförden mutsuz ayrılınca kendi işimi kendim halletmeyi tercih ettim), evde keratin bakımı bile yaptım, düzleştirici şöyle dursun mecbur değilsem kurutmam bile, ince telli ve yumuşak olduklarından kendiliğinden açılırlar banyo sonrası taramaya ihtiyaç duymam elimle düzeltmem yeter, şampuanlarıma hep özen gösteririm. Bu dökülmenin önünü alamıyorum.

Aklıma bioxcin şampuan geldi 15 yıl önce kullanmış ve dökülme konusunda faydasını görmüştüm ama o dönem uzamaları durmuştu. Biotini de yıllardır duyarım ama kullanmaya hiç cesaret edemedim çünkü kilo alma konusunda ciddi endişem var, ideal kiloma yakınım ve bu bozulsun istemiyorum. Kullanan ve bilgisi olanlar bana yardımcı olursa çok sevinirim. Biotin kullanıp yan etkisini yaşayan oldu mu, faydasını gördünüz mü, bioxcin şampuanla beraber kullansam etkili bir sonuç elde edebilir miyim?

Fikirleriniz tecrübeleriniz benim için gerçekten önemli 😘

Dökülme konusunda master yapmış biri olarak bioxcin den sıfır verim aldım.

Kullanıp memnun kaldığım ürünleri yazayım.

Novacrin - placenta
Vichy dercos energy
Bu yukardakiler şampuan

Hair forte saç serumu ve beraberinde xpecia tablet tedavisi ile süper sonuç aldım. Hiç dökülmedi, gürleşti. Ama ürünleri bıraktıktan sonra yeniden başladı.

Dökülme konusunda master yapmış biri olarak bioxcin den sıfır verim aldım.

Kullanıp memnun kaldığım ürünleri yazayım.

Novacrin - placenta
Vichy dercos energy
Bu yukardakiler şampuan

Hair forte saç serumu ve beraberinde xpecia tablet tedavisi ile süper sonuç aldım. Hiç dökülmedi, gürleşti. Ama ürünleri bıraktıktan sonra yeniden başladı.
Yeniden başlaması can sıkıcı tabi, ama benim yaş da ilerliyor, devamlı bakım lazım artık. Çok teşekkürler

Kan degerleriniz normal mi?
Benim de genetik olarak ince telli ve seyrek saclarim var. Genelde d vitaminim dusuk oldugunda dokulme yasiyorum. Hem uclari da cok kuru oluyor o zaman. Siz de bi baktirin isterseniz. Onun disinda dokulmeyi durdurmak icin onerebilecegim bir urun yok ama bakım icin basi maskeler yapiyorum. Aslinda bildiğimiz dogal yaglar. Tabi duzenli kullanmadigim icin sonuc alamadim ama belki psikolojik olarak rahatlatiyor iste.

Kan degerleriniz normal mi?
Benim de genetik olarak ince telli ve seyrek saclarim var. Genelde d vitaminim dusuk oldugunda dokulme yasiyorum. Hem uclari da cok kuru oluyor o zaman. Siz de bi baktirin isterseniz. Onun disinda dokulmeyi durdurmak icin onerebilecegim bir urun yok ama bakım icin basi maskeler yapiyorum. Aslinda bildiğimiz dogal yaglar. Tabi duzenli kullanmadigim icin sonuc alamadim ama belki psikolojik olarak rahatlatiyor iste.
D vitamini konusunda sıkıntım olması imkansız ama kan değerlerimi bilmiyorum. Kel kalmadan o işe bir bakayım en iyisi

X