Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Yıpranan saçlara çözüm :)

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
Wuhuuu çok sevindim bu habere :)) :)) amin inşaallah!! :) son bi soru canim sirkeleri de karisima katip direkt saca uyguluyoruz demi? Yani durulama suyunda falan sirke kullanmiyoruz

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Canım normalde durulama suyunda kullanıyorum ben yağları arındırsın diye ama sen küre katıcaksın evet :) üzüm sirkesini çok katma ama zarar vermesin :KK66:

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Ben yinede bi denemek istiyorum kaynağı ya gerçekten çok özledim saçımın uzun olmasını :KK43:

Ben yinede bi denemek istiyorum kaynağı ya gerçekten çok özledim saçımın uzun olmasını :KK43:

Umarım üzülmezsin sonucundan :)

Canım normalde durulama suyunda kullanıyorum ben yağları arındırsın diye ama sen küre katıcaksın evet :) üzüm sirkesini çok katma ama zarar vermesin :KK66:

Tamam :) teşekkürler :))

Benim saçlar açıcıdan yandı işe yarar mı bu bilmiyorum ama yinede denicem. Kuaförüm zeytinyağı sür haftada iki kere dedi farkı görüceksin dedi. Bugün yaptım ama pek bi fark göremedim. Bıktım artık yaa nerden bulaştım boyaya açıcıya. 😒

Dun denedim tavsiye ettiğin kuru :) yağlar uçucu olduğundan herhalde sacimi bi ferahlatti. Bi de mis gibi koku birakti :)

Benim saçlar açıcıdan yandı işe yarar mı bu bilmiyorum ama yinede denicem. Kuaförüm zeytinyağı sür haftada iki kere dedi farkı görüceksin dedi. Bugün yaptım ama pek bi fark göremedim. Bıktım artık yaa nerden bulaştım boyaya açıcıya. 😒

Canım ilk yazdığım kürü kullan ama uzun süre kullanırsan faydası olur (en az 3-4 ay saç yapısına göre) dökülme yoksa sarımsak katmayabilirsin :KK66:

Dun denedim tavsiye ettiğin kuru :) yağlar uçucu olduğundan herhalde sacimi bi ferahlatti. Bi de mis gibi koku birakti :)

Güle güle kullan o zaman canım sağlıklı saçların olsun :) :KK66:

Teşekkür ederim sağlıklı saç sağlıklı insanı çok değiştiriyor :)

merhaba siz şimdi bu küre ne kadar devam ettiniz sadece 3 aymı yoksa ara verip tekrar tekrar başlayıp 1 yıl mı devam ettiniz

bir de yumurta dediniz ya yumrtayı bütün olrak mı kullanacağız yani bazı tariflerde sadece yumurta sarısı olraka geçiyor siz sarısıyla beuazını birlikte mi kullandınız????????

bir de banyodan önce pet şişeye sirkeli su hazırlıyorsun ya onun için küçük 500ml lik pet şişeye 3-4 yemek kaşığı sirke mi katıcaz peki??

çok soru sormuş olmazsam bişey daha merak ettim yazdığın şampuanı (Urban Naturals Collogen&Keratin şampuanı ) nerden alıyosun gratis ya da watson mağazalarında satılıyor mu acaba yoksa netten mi sipariş veriyorsun

çok soru sormuş olmazsam bişey daha merak ettim yazdığın şampuanı (Urban Naturals Collogen&Keratin şampuanı ) nerden alıyosun gratis ya da watson mağazalarında satılıyor mu acaba yoksa netten mi sipariş veriyorsun

Canım öncelikle evet sarısı ve beyazı birlikte kullanacaksın. Elma sirkesini 3-4 yemek kaşığı katıcaksın 500 ml pet şişeye ama saç uzunluğuna göre ayarlayabilirsin su miktarını. Saçın arada dinlendirilmesi gerekiyor bunun için 2-3 ayda bir iki hafta kür sürmeyin sonra tekrar başlayın. Ben 1 yıl devam ettim 1 yılda uzadı bir süre uzun kullandım şimdi kısalttım ama halen kullanıyorum sadece sarımsağı 3 ay sonra azaltarak kestim kokusu yüzünden :) watsonsdan bulabilirsin Şampuanı istersen başka keratinli Şampuanlarsa kullanabilirsin down under nude vb paraben içermeyen olmasına dikkat et yeter :)

Teşekkür ederim sağlıklı saç sağlıklı insanı çok değiştiriyor :)

Saclarin cok guzel, nazar degmesin!
Yazdigin kurler, kullanim onerileri vs o kadar iyi anlatmissin ki... tesekkurler! :)

Fakat ilk basta kivircik demissin ya, ergenlik sonrasi dalgali olsa bile nasil dumduz gozukuyor su an onu anlamadim...

Aslinda perma yaptirdim, mesaja kivircik ve yipranmis diye baslayinca atladim ama sonuc farkli cikti:)

Saclarin cok guzel, nazar degmesin!
Yazdigin kurler, kullanim onerileri vs o kadar iyi anlatmissin ki... tesekkurler! :)

Fakat ilk basta kivircik demissin ya, ergenlik sonrasi dalgali olsa bile nasil dumduz gozukuyor su an onu anlamadim...

Aslinda perma yaptirdim, mesaja kivircik ve yipranmis diye baslayinca atladim ama sonuc farkli cikti:)

Teşekkür ederim canım :) bebekken ilk kıvırcıkmışım ama bende anlamadım gittikçe düzleşti dalgalıyken düzleştirerek yaktım baya şimdi yeni çıkanlar düz çıkıyor belki keratinin etkisi olabilir :) banyodan çıkınca şekil vererek kurutursam dalgalı oluyor yine :) profilde var dalgalı hali :KK66:

Perma konusunda çok bilgim yok ama hangi işlemlerden geçtiğini söylersen yardımcı olabilirim belki :KK66:

Teşekkür ederim canım :) bebekken ilk kıvırcıkmışım ama bende anlamadım gittikçe düzleşti dalgalıyken düzleştirerek yaktım baya şimdi yeni çıkanlar düz çıkıyor belki keratinin etkisi olabilir :) banyodan çıkınca şekil vererek kurutursam dalgalı oluyor yine :) profilde var dalgalı hali :KK66:

Perma konusunda çok bilgim yok ama hangi işlemlerden geçtiğini söylersen yardımcı olabilirim belki :KK66:

Supermis seninki!
Ben de pirasa gibi kafama yapisan saclarimdan kurtulmak icin yaptirmistim permayi. :))

Aslinda tam olarak hangi islem oluyor emin degilim ama sactaki boydan boya olan protein baglarini kopariyor diye dusun.
Sonuc olarak nemini kaybettiginden sacta kuruma oluyor ve o baglarin kopmasi sirasinda rulo halinde oldugundan oturu sacin kivir kivirligi sabitlenmis (bu da ayri bir islem) oluyor.

Benim sacim normalde duz, ince telli ve cok yagli idi.
Permadan sonra hacmi artti buklelerle ve kuruluk normal saclar gibi olmami sagladi.
Fakat su an sacima iyi bakmazsam yun yumagi gibi olur kirila kirila...
Eger sordugun soru kimyasal islemdeki reaksiyonlar vb birsey ise bilgim yok maalesef. Ama ogrenir yazarim sana:KK66:

Bakim/kur isini cozsem papatyayla da hafif rengini acacagim. Hem balla yapildiginda saclari besliyor...

umarım lavanta yağı, sarımsağın kokusunu bastırıyordur.

Canım hayır ne yazıkki bastırmıyor istersen başka kürler yazayım şuan ben değiştirdim kürümü. Önceki kürü 1 yıl kullandım ve sarımsağı 3 ay kullandım yalnızca evden çok çıkmadığım zamanlar ama çok kokuyor ne yazıkki :KK43: şuan sadece yağlarla kür yapıyorum :)

X