Sezeryan İle Doğum Yapanlar Kaçıncı Haftada Sezeryan Oldunuz Neden???

Deneyimi olanlar lutfen cevap versin. Vajinusmus belasini uzun sure cektim tedavi oldum ve kisa sure sonra hamile kaldim. Hamilelik surecinde cok az iliski yasadim. Bu hafta cati muayenesinde canim cok yandi doktor cok dar bakamiyorum ve daha muayeneye devam etmem gerekiyo dedi ama benim canim cok yandi. Doktorda direk sezeryan gunu verdi. Kendimi suclu hissediyorum doktorumun isguzarligi olabilir mi bilmiyorum. Doktoruma guveniyorum ama hastanem sezeryana meyilli bi hastane. Baska doktora git diyolar ama bu saatten sonra hangi doktora guvenerek doguma giricem. Normal istemekle olmuyo biliyorum son anda sezeryanada donebilir tabi ki. Kafam cok karisik.
kesinlikle kendini rahatlatmak açısından başka bir doktora gitmelisin

Merhaba, doktorum 38+3 diye planlamıştı. 38+2 de plesanta ayrılmaya başladığı için acil sezeryan oldu. 38 den sonra gelişimini tamamlamış oluyor diye biliyorum

Doktorum 39dan önce asla yapmam dedi biz de tarihleri ona göre ayarladık eşimin iznini felan 39+1 de epidural sezeryan ile doğum yaptım. Çatım dardı bebeğin boğulma riski vardı bebeğimin hayatını riske etmedim.

Merhaba 34 haftalik ken kaç kilo doğdu bebeğini ve bi sorun oldumu ? Banada doktor suyun az dedi korkuyorum acikcasi

Su azlığı problem değil. Artsın diye ilaç veriyorlar. Asıl problem açıklık olmasıydı. Mikrop kapma riskimiz vardı bebeğinde, benimde.. 2,100 gr doğdu. 4 gün sütüm gelmedi. Kaşıkla besledik. O sebeple 1,900 düştü kilosu. Sonra biberon verdik mecburen. Şimdi tosun gibi. 2buçuk yaşında ikincisi yolda. :KK70:

Su azlığı problem değil. Artsın diye ilaç veriyorlar. Asıl problem açıklık olmasıydı. Mikrop kapma riskimiz vardı bebeğinde, benimde.. 2,100 gr doğdu. 4 gün sütüm gelmedi. Kaşıkla besledik. O sebeple 1,900 düştü kilosu. Sonra biberon verdik mecburen. Şimdi tosun gibi. 2buçuk yaşında ikincisi yolda. :KK70:
Çok iyi cnm sağlıkla buyusun bebisleriniz:)

merhaba anneler benim günüm bitti bebeğim hala doğmadı doktorum bir hafta daha bekleyelim olmazsa mecbur alacağız dedi. Suni sancı verecekler oda olmzsa sezaryen ile alacaklar ben çok korkuyorum . Suni sancı nasıl birşey yardım eder misiniz..? ilk bebeğim çok stres yaptım :KK43:

Tam 40.haftaya girdigim gun sezeryan oldum
Cati muayenesi sonrasi karar verildi sanci agri nedir yasamadim

merhaba anneler benim günüm bitti bebeğim hala doğmadı doktorum bir hafta daha bekleyelim olmazsa mecbur alacağız dedi. Suni sancı verecekler oda olmzsa sezaryen ile alacaklar ben çok korkuyorum . Suni sancı nasıl birşey yardım eder misiniz..? ilk bebeğim çok stres yaptım :KK43:

Gec dogum ya da iri dogum sezeryan sebebi degil. Insanlar normal yolla ikiz dunyaya getiriyorlar. Dogum icin normal dogum destekleyen bir doktorla gorus. Facebookta ssvd sayfasi var. Orada il il normal dogum destekleyen doktor listeleri var. Sezeryan bir dogum sekli degil bir acil durum ameliyatidir. Ve bebek ile anne icin ciddi sakincalari vardir. Nedense doktorlar bundan bahsetmiyorlar.

bende istemiyorum sezeryan . bugün kontrole gittim bebeğimin kafası yerleşmiş bugün doğar mı ki ?

Ben de 36 haftalik hamileyim bebegim donmemis, doktorum 38 de sezeryan olacagiki soyledi, sizce ne zamana kadar beklemeliyim doner mi bebis,donmesi icin benim yapabilecegim bisey var mi

problemi yok hareketleri suyu sağlığı çok iyi ama neden doğmuyo hala ilk bebeğim olunca tedirginim :KK43:

Eger problem yoksa bekle derim. Doktorun seni zorlayamaz hic bir seye.Bebeklerin yuzde doksani beklenen tarihinde dogmuyor zaten.

Ben de 36 haftalik hamileyim bebegim donmemis, doktorum 38 de sezeryan olacagiki soyledi, sizce ne zamana kadar beklemeliyim doner mi bebis,donmesi icin benim yapabilecegim bisey var mi

42. Haftaya kadar problem yok ise beklenmeli. Hanimlar mumkun mertebe dogal dogumu destekleyen doktorlar tercih edin. Turkiye sezeryan dogumda avrupa birincisi oldu.

Eger problem yoksa bekle derim. Doktorun seni zorlayamaz hic bir seye.Bebeklerin yuzde doksani beklenen tarihinde dogmuyor zaten
pazartesi gününe kadar bekleyebiliriz günü bitti artık . lekem geldi ağrılarda var adet ağrısı gibi ama suyum gelmedi ne zman gelir ki.

X