sınıf annesi nereye şikayet edilir

Öğretmenle konuşun. Ya sınıf annesi olayını kaldırın ya da çocuklara müdahale etmesin diyin. Öyle bi hakkı yok daha neler. Bizim sınıf annesinden ben çok memnunum 4 senedir çok emeği var ama bizimki çocuklara müdahale etmiyor egolu falan da değil bütün veliler seviyor.

öğretmenin angarya işlerini yapmak , mesela kostümleri ayarlamak , kitapçı ile konuşmak , piknik için insanları organize etmek vs gibi , aslında gerekli bir kişi
ama sistem buna göre işlemiyo , bu işleri yapmakla kalmayıp veliler ve öğrenciler üzerinde baskı kuruluyor , gereksiz yorumlar ve eleştiriler sanki bir uzman edası ile yapılabiliyor , kendine hak görebiliyor bunu . her laftan alınan bir tip mesela bizimki ama kendi pat pat herkese ben dobrayım ve objektifim yakıştırması ile söyleyebilir istediklerini
şikayet edin gitsin ya
ben çocukkende vardı böyle tipler hakimiyet kurmaya çalışırdı
beni 5 sene aynı öğretmen okuttu 1 kere sınıf annesi oldu diye hatırlıyorum oda 1 sene falandı
oda kendini bi halt sanan bi tipti
bi daha da görmedik sınıf annesi adı altında kimseyi

kendi gönüllü olarak yapmak istedigi işi sürekli atar gider yaparak yapıyor, aferin delisi gibi geliyor bana,.
organizasyon yetenegi güzel ve çalışkan bir kadın ama insanların kibarca sordugu bir soruya verdigi kaba tavırlar, sürekli ben çok uğraşıyorum ben herşeyin en iyisini yapıyorum diyip söylenmesi ve insanların sürekli onu taktir etmelerini beklemesi bana abartı geliyor. normalde çok severdim ve desteklerdim ancak son günlerde yaptıkları canımı iyice sıktı. insanlarda otoriteye karsı bir korku ve çogunluktan dışlanma tedirginligi her zaman vardır bilirsiniz ancak bu kadın bence bunun çok farkında oldugu için yaptıgı her şeye kimse bişey diyemez ve bana katlanmak zorundalar gözü ile bakıyor heralde.

en önemli sebebi çocuk ayrımcılıgı , dışlama ve çocugun yalan söyledigi konsunda ısrarcılıgı
Sinir bozucu. Ezik insan. Bizim sınıf annesi bugün doğum günü düzenledi. Bizim öğretmen hiçbir sene kabul etmedi bu sene son diye habersiz doğum günü Organizasyonu yaptı. Ben grupta toplanacak parayı hayır işlerinde veya Afrika için bir öğün yemek olarak bağışlayalım, hocanında ismini verelim video ile hocaya gösterelim dedim. Daha mutlu olur dedim. Önde gelen iki üç veli desteklemeyince kimseden ses çıkmadı. Sonuç olarak basitçe bir kahvaltı takımı alındı ve pastayla kutlayacaklar bugün. Ben katılmayacağım. Ne kadar güzel oldu böyle ne kadar değişik ve ne kadar değer verildiğini göstermiş oldu 😏🥴

sınıf annesi tanımınız çok yerinde olmuş.Benim anlamadığım velilerin gördüğü bu tipi öğretmen görmüyor mu?

Sinir bozucu. Ezik insan. Bizim sınıf annesi bugün doğum günü düzenledi. Bizim öğretmen hiçbir sene kabul etmedi bu sene son diye habersiz doğum günü Organizasyonu yaptı. Ben grupta toplanacak parayı hayır işlerinde veya Afrika için bir öğün yemek olarak bağışlayalım, hocanında ismini verelim video ile hocaya gösterelim dedim. Daha mutlu olur dedim. Önde gelen iki üç veli desteklemeyince kimseden ses çıkmadı. Sonuç olarak basitçe bir kahvaltı takımı alındı ve pastayla kutlayacaklar bugün. Ben katılmayacağım. Ne kadar güzel oldu böyle ne kadar değişik ve ne kadar değer verildiğini göstermiş oldu 😏🥴
bizimki de illa saat alalım diye tutturdu, pahallı bir saat alınacak. :KK70: sınıf annelerinin böyle şeylerini duymuştum ama kendi deneyimleyince görüyor insan

bizimki de illa saat alalım diye tutturdu, pahallı bir saat alınacak. :KK70: sınıf annelerinin böyle şeylerini duymuştum ama kendi deneyimleyince görüyor insan
Piknik vs organizasyonunda evet iyi bir aracı oluyorlar ve gerekliler ama açıkçası bu tarz "gereksiz gösteriş" için yaptıkları organizasyonlara ve toplanan meblağlara ben katılmıyorum. Bu da benim prensibim.

merhaba hanımlar, gruba girmeyeli uzun zaman olmuş :)
benim kızım 1. sınıfa gidiyor ve sınıf annesinin ile son zamanlarda sorunlar yaşıyorum.
çocuğum yokken bile bu sınıf annesi olayı bana hep saçma geldi
pedagojik hiçbir eğitimi olmayan, gözlemlediğim kadarı ile genelde egolu , çok konuşan gergin tipler hep sınıf annesi
sınıf anneliği yasal değil diye biliyorum , okul yönetmeliklerinde yer almıyor , bununla ilgili şikayetlerimizi hangi merciye yapmamız gerekir acaba ?

Gözünüz aydın:KK70:

10 senedir veliyim ve sınıf annesi hiç olmadı bizde ve olan sınıflarda hem çocuklar arası hem veliler arası hep bir soruna yol açtı evlerde kafelerde buluşmalar giden gitmeyen ayrımı gibi şeyler gruplaşma sebebi oldu aileler işin içine girince çocuklar da da gruplaşıp akran zorbalığına zemin hazırladığını söyleyen eğitimci sayısı çok yüksek

10 senedir veliyim ve sınıf annesi hiç olmadı bizde ve olan sınıflarda hem çocuklar arası hem veliler arası hep bir soruna yol açtı evlerde kafelerde buluşmalar giden gitmeyen ayrımı gibi şeyler gruplaşma sebebi oldu aileler işin içine girince çocuklar da da gruplaşıp akran zorbalığına zemin hazırladığını söyleyen eğitimci sayısı çok yüksek
ayy sormayın o kadar kafamdakileri ve kalbimdekileri dile getirdiniz ki anlatamam, bide herşey normalmiş gibi buna itiraz eden , kendilerinden uzak duranları sorunlu ilan ediyorlar aralarında , boş beleş bir sürü tip

X