Sinüzit (Doğal yolla)

canan sen karabaş otuı ile kafa süpürgesi ayrı demiştin ama birkaç yerde aynı olduğu yazılıyor beni msn de kabul eder misin bu konu hakkında detaylı bilgi almak istiyorum senden şimdiden teşekkürler

KAFA, BÖBREK, DELİLİK, DAMAR SERTLİĞİ
Karabaş otu, bilhassa çiçeği kaynatılırak içilirse kafayı temizler. Buna (kafa süpürgesi) denir. Çiçeği buruna çekilirse, burun ve kafadaki pis ve tuzlu balgamları akıtarak, ferahlandırır. Karabaş otu Mayıs ve Haziranda çıkar, üçüncü derecede sıcaktır. balgamı çıkarır, kalbe ferah verir. Arpa ile kaynatılır içilirse böbreği, dalağı temizler. Üçte biri kadar günlük ilave edilerek içilirse, karında ne kadar pislik varsa temizler. Baş ağrısından, titremekten, cinnetten, damar hastalığından kurtarır, göz ağrısını ve zafiyetini de alır.

:çiçek: :çiçek: ceo cuğum , ve zeynepciğim ben araştırdım bu bitki heryerde bilinen bir bitki değilmiş, onun için eğer sinüzitinizden bitkisel yolla kurtulmaya kararlı iseniz sizlere yardımcı olacağım.

şöyle ki: msn adresime posta adresinizi bildirin, ben de size bir hesap no su vereceğim bitkiyi size ve sizin gibi sinüzitinden kurtulmak isteyen K K üyelerine gönderebilirim.

herkese geçmiş olsun

merhaba canan benim oğlumdada 3 yıldır sinüzit var her kış çok problem yaşıyoruz
msn adresini eklesem banada yardımcı olabilirmisin şimdiden sağol:çiçek:

tabi, bu sözü verdim isteyene yardımcı olmaya çalışıyorum, devam da edeceğim.İmkanım olduğu kadar.

geçmiş olsun. beni ekleyebilirsin.

Arkadaslar forumlarda msn e-mail paylasimi yasaktir, bu tip özel bilgilerinizi Özel mesajlarla birbirinize ulastirin yerimseniben

Sevgilerimle...

canan hanım ankarada nerde buluruz bu güzide bitkiyi
nolur yardım edin kurtulalım şu hastalıktan inannın yıldım artık sinüzitten antibiyotıklerde fayda etmiyo artık :KK43:

canancım kafasüpürgesi ile karabaş otu aynı şey değil demişsin ama bir yerde de şöyle yazmışsın "Kafa Süpürgesi (Karabaş) Otu Nasıl Kullanılır? Nelere İyi Gelir? " beni çelişkiye düşürdün ayrıca bitkinin fiziki görünüşü ile ilgili daha fazla detay verebilirmisin ilgine şimdiden teşekkür ederim.

benim bahsettiğim (kafa süpürgesi)
karabaş otu ile aynı diye yazmış olamam. bir yanlışlık var sanırım.
karabaş otuda isnüzüte belki iyi geliyordur ama bana ve bir çok yakınıma iyi gelen kafa süpürgesi
bu bitkiyi aktarların büyük bir kısmı tanımadığı için karabaş otu ile aynı adla adlandırılmış. ve kafa süpürgesi isteyene onu veriyorlar.
çelişkiye düşecek bir şey yok.
sadece bilgilendirmek maksadımız...

sisley canım Ankara'da Etlik semtinde bir aktardan alınıyormuş. bana ordan geliyor.

çok teşekkür ederim etlik bana yakın hemen bakıcam inşallah bulucam ve iyleşicemm çok merciii:))

acı kavun die bişi var duyduymu hiç bilmiyorum genellikle baharda yol kenarlarında felan olur
onun suyundan 1-2 damla damlat burun deliklerine bulabilirsen tabi iyi geliyomuş ben öyle duydum ama yapmadım
burnun nezle gibi sürekli akıyomuş ve rahatlatıyomuş ama fazla değil fazlası zararlıymış sadece 1-2 damla

BU BİTKİYİ DAMLATMAK GEÇİRİYOR FAKAT DİKKATLİ DAMLATMAK GEREKİR ÇÜNKÜ ZARAR VEREBİLİRMİŞ İÇİNDE ZAHİRİ VARMIŞ.ANANEM YAPMIŞ ONDAN DUYMUŞTUM.

aman be güselim niye uğraşıyosun aferin sinüs diye bi ilaç var yut gitsin...

Bende aferis sinüs kullanmıştım en son iyi geld banada.Yalnız doktorla görüşmeden alma yinede.
Ne zamandır çekmiyorum şükür sinüzit ağrısı.benim son zamanlarda bide boyunda düzleşme çıktı onu da sinüzitle karıştırdım ama filmde ortaya çıktı.Kas gevşetici ağrı kesici kullandım işe yaradı.
Biraz da stres tetikliyor sanki arkadaşlar bu sinüzit olsun diğer baş ağrılarını.ayrıca toz duman felaket yapıyor.

xgıfyyııoğğğğğğğğğğğğğğğğ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,ğğğğğğğğğğğğğğğğüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüü

kızlar bir süredir ben buraya bakmamıştım mesajlarınızı görmedim kusura bakmayın geç kalmadıysam diye yazıyorum ,ben bu kafa süpürgesi bitkisini bir süre eskişehirde bir aktardan alıyordum, şimdi ankarada ağbeyim var ona getirtiyorum bitki yi aktarların hepsi tanımıyor onun yerine KARABAŞ OTUveriyorlarben size bitkiyi tarif edeyim de ona göre arayın
küçük küçük açık yeşil yaprakları var çiçeği tohum gibi görünüyor çayını yaptığınızda da mentollü bir kokusu oluyor bitkiyi hep kuru halde aldığım için ancak bu kadar tarif edebildim inşallah bulabilirsiniz ,

geç kaldığım için kusuruma bakmayın malum üç çocuk bide koca:bbo: :bbo: :sm_confused:

canancım sanırım artık benim böyle bir derdim kalmadı ama kuzenim için hala bu kafasüpürgesini araştırıyorum verdiğin bilgilerden yola çıkarak filiskin (diğer adı yarpuz dur bu bitkinin) olduğunu düşünüyorum sana zahmet olmazsa kafasüpürgesi ile filiskini bir karşılaştırsan lütfen artık sinüzit belasından insanlar kurtulsa benim kurtuluş yöntemim oldukça masraflı ve herkesin yapabileceği bir yöntem değil ben sorunumu tüple denize dalarak hallettim artık canıma tak etmişti ama 3 ay düşünüp taşındıktan sonra bu kararı aldım kuzenim korktuğu için hala ilaçlarla bitkilerle kurtulmaya çalışıyor. şimdiden ilgin için teşekkürler

arkadaşlar kuzenim son bir ay dır aralıksız sinüzit ağrıları çekiyor ve fakülteye bile gidemiyor. iki gündür ardıç yağını deniyoruz ve durumu şu anda çok iyi ardıç yağından 5 damla kadar pamuğa damlatıp burnuna koyduk ve 15 dk sonra müthiş bir hapşurma oldu gözleri ve burnu bir anda akmaya başladı bir ara biz grip oldu sandık bu şekilde 10 -15 dk geçti ve 2 yıldır dr ların dahi açamadığı burnu açıldı şu anda mükemmel şekilde nefes alıyor kızcağız burnundan nefes almayı bile unutmuştu ne antibiyotik ne otrivine hiçbiri fayda etmiyordu umarım oda benim gibi sinüzitten kurtulur gelişmeleri ilerleyen günlerde yazmaya devam edeceğim inşallah denildiği gibi mucizevi bir yağdır da sinüzitlilerin ilacı olur.

bugün tam bir hafta oldu kuzenimin ardıç yağına başlaması kullandığı ilk günden beri hiç durmadan gözleri ve burnu akıyor tam bir haftadır kendimi kuş gibi hissediyorum diyor uykusu düzene girdi ilk 2 gün bütün gün uyudu ama daha sonra düzeldi ilk bir kaç gün korkmuştuk sürekli grip gibi burnu akıyor sarhoş gibi dolaşıyor bütün gün uyuyordu fakat kendimi çok inanılmaz hissediyorum müthiş zindeyim sadece fazla rahatlamış olmanın vermiş olduğu bir uyku ve rehavet hali var diyordu sonunda dayanamadım iki günde ben kullandım tabi benim sinüslerim daha önceden boşalmış olduğu için (benim sinüzitlerimden kurtulma hikayem de ilginçtir)fazla burnum akmadı çok az bir akıntı oldu ama feci rahatlatıp uyutuyor.3 haftadan fazla kullanmayı düşünmüyor böbreklerde tahrişe sebep olabilirmiş herneyse ben herşeye rağmen bu durumdan endişelendim ve kuzenimle bugün dr gittik ve film çektirdik benim sinüslerim tamamen temiz çıktı kuzenimin ise bir haftada 6 tane sinüsten 4 ünün açılmış olduğunu öğrendik bu harikaaaa...

X