Sinüzit (Doğal yolla)

acaba bunu 8 yaşındaki kızımda deneyebilirmiyim sizce ne dersiniz.

çok fazla olmamak kaydıyle olabilir çünkü aşırı kullanım böbreklerde tahrişe neden olabilirmiş ayrıca önce alerjisi olup olmadığını kontrol et önce bir kesme şekere 3 damla kadar ardıç yağını damlatıp şekeri emdirin daha sonra ertesi gün 2 damla kadar pamuğa damlatıp burnuna koyun ayrıca yanından ayrılmayın kullandığı süre içinde çünkü hemen arka arkaya hapşurmalar başlıyor ve hapşururken pamukları burnundan çekerseniz daha iyi olur bu şekilde alıştıra alıştıra kullandırın ayrıca bir gün içinde 2 defa dan fazla kullandırmayın bunun dışında 4- 6 hafta kullanın diyorlar ama kuzenimin 3 hafta kullanmasının yeterli olduğunu düşünüyoruz bunun dışında sürekli grip gibi olduğu için kuzenimin burnu silmekten tahriş oldu buna dikkat ederseniz iyi olur.

Arkadaşlar hepinizinde eline ve emeğine sağlık
Şimdiye kadar niye K K ya girmemişim diye üzülüyorum :)
Okuduklarımından anladıklarımı özetlersek;
İsveç Şurubu (iksiri)
Ardıç Yağı
Bunlar kullanımı pratik ve çok çabuk etki gösteriyor
Kafa süpürgesi veya Karabaş bu ve benzerleride faydalı ama zaman ve sabır istiyor
Acı kavun (halk tabiri ile cırtatan) faydalı ama riskli..

Bunlara ilaveten almanyadan ithal olarak gelen china oel var ki buhur yolu ile tedavide ve dıştan sürülerek ağrılarda çok faydalı bunuda not edebilirsiniz :KK66:

Hepinize geçmiş olsun

Canım bende de sinüzüt var hele kışın azıyor
1 hafta baş ağrısı çektiğimi hatırlarım
ama sakın ıslak kafayla durma banyodan
çıkar çıkmaz saçlarını kurut ve başını
soğuktan koru. Ben bunlara dikkat ettiğimden beri
çok şükür ağrılarım da geçti

BAYANALAR SİNÜZİT İÇİN BİR TAVSİYEM VAR.
1) SAÇLARINIZI YIKADIĞINIZ ZAMAN HEMEN MAKİNAYLA KURUTMAYIN ÖNCE İYİCE SUYUNU ALIP BEKLEYİN NEMLİ İKEN KURUTUN.
2) BİRAZ KURUMUŞ PAPATYAYI KAYNATIN VE BUHARINA DURUN BELLİBİR ZAMAN DEVAM EDİN BU KÜRE ÇOK FAYDASINI GÖRÜRSÜNÜZ SİNÜSLERİNİZİN BOŞALDIĞINI GÖRECEKSİNİZ..şutarafagitti

BAYANALAR SİNÜZİT İÇİN BİR TAVSİYEM VAR.
1) SAÇLARINIZI YIKADIĞINIZ ZAMAN HEMEN MAKİNAYLA KURUTMAYIN ÖNCE İYİCE SUYUNU ALIP BEKLEYİN NEMLİ İKEN KURUTUN.
2) BİRAZ KURUMUŞ PAPATYAYI KAYNATIN VE BUHARINA DURUN BELLİBİR ZAMAN DEVAM EDİN BU KÜRE ÇOK FAYDASINI GÖRÜRSÜNÜZ SİNÜSLERİNİZİN BOŞALDIĞINI GÖRECEKSİNİZ..şutarafagitti

sunacım ben papatya buğusunu 4 defa yapmıştım ama herhangi bir boşalma olmamıştı. kaç defa yapılmalı ki boşalma olsun? ilk şık doğrudur Ayrıca tecrübe ile sabittir. verdiğin bilgiler için tşk.

benimki problem yaratmıyo ama eşiminki çok fena günde 2 kez çekiyoruz malesef ve öyle böyle değil kilitlenip kalıyo resmen bi 10-20 dk :1no2:

dün akşam ardıç yağı aldım aktardan bugün eve gidince yapıcam ona inşallah işe yarar :çok üzgünüm:

kuzenim ardıç yağına hala devam ediyor. kullanmaya başladığı günden beri hiç aksatmadan düzenli olarak kullandı bir iki gün daha kullandıktan sonra sanırım bırakacak hala kelebek gibi dolaşıyor. çok da mutlu. bu arada bi tedbirsizlik yapıp gribe yakalandı grip ağır olduğu için mecburen dr gittik antibiyotik vs gribal ilaçlar verdi antibiyotiğide alınca sinüzitleri nerdeyse tamamen temizlendi en ufak esintide başı ağrırdı ağır gripte bile en ufak ağrısı olmadı yüzündeki dolgunluk hissi tamamen yok oldu.onu en çok da bu his rahatsız ediyordu. sadece göz altlarındaki şişlikler kaldı o da eskiye nazaranla bayağı azaldı ama tamamen yok olurmu bilemiyoruz.şimdilik bu kadar birgünde benim sinüzitten kurtuluş öykümü anlatırım sağlıcakla kalın

ardıç yağını bende deneyecem eşimde çok kötü şekilde var. birde sinüsler azdığı zaman çok sinirli oluyor. bu normalmi sizde mi böyle oluyorsunuz...

kuzenim ardıç yağına hala devam ediyor. kullanmaya başladığı günden beri hiç aksatmadan düzenli olarak kullandı bir iki gün daha kullandıktan sonra sanırım bırakacak hala kelebek gibi dolaşıyor. çok da mutlu. bu arada bi tedbirsizlik yapıp gribe yakalandı grip ağır olduğu için mecburen dr gittik antibiyotik vs gribal ilaçlar verdi antibiyotiğide alınca sinüzitleri nerdeyse tamamen temizlendi en ufak esintide başı ağrırdı ağır gripte bile en ufak ağrısı olmadı yüzündeki dolgunluk hissi tamamen yok oldu.onu en çok da bu his rahatsız ediyordu. sadece göz altlarındaki şişlikler kaldı o da eskiye nazaranla bayağı azaldı ama tamamen yok olurmu bilemiyoruz.şimdilik bu kadar birgünde benim sinüzitten kurtuluş öykümü anlatırım sağlıcakla kalın

bu ardıç yağı işe yaramadı yaa:1no2:
dün akşam hem anneme hemde eşime yaptım
aynen tarif ettiğiniz gibi pamuğa damlatıp burun deliklerine koyudum pamuğu bi 15-20 dk ikisindede durd pamuklar ama hiç bişey olmadı pamuklar kurudu yağ uçtu onlarda tık yok
hemen akabindede eşimin yine çok kötü bişekilde başı ağrıyama başladı =(
geçen günde kokladığında aynı şey olmuştu
bunun bi tekniği felan varmı ya nasıl yapıcazsenağlama

bu ardıç yağı işe yaramadı yaa:1no2:
dün akşam hem anneme hemde eşime yaptım
aynen tarif ettiğiniz gibi pamuğa damlatıp burun deliklerine koyudum pamuğu bi 15-20 dk ikisindede durd pamuklar ama hiç bişey olmadı pamuklar kurudu yağ uçtu onlarda tık yok
hemen akabindede eşimin yine çok kötü bişekilde başı ağrıyama başladı =(
geçen günde kokladığında aynı şey olmuştu
bunun bi tekniği felan varmı ya nasıl yapıcazsenağlama

çok az koydu ise, burnuna koyana kodar uçmuş olabilir biraz daha fazla damlatarak deneyin örneğin pamuğun yarısından fazlasını ardıç yağına batırarak deneyin bu arada ağız kapanacak kısa bir süre dışarıdan hava solunmayacak. kuzenim şuanda çok iyi durumda bir süre daha bekleyip tekrar film çektireceğiz.

arkadaşlar bende uzun yıllar sinizüt ağrısı çektim. 3-4 yıl öncesi acı bostanı bir miktar suyun içine damlatıp burnuma çektim. Allaha şükür baş ağrım kalmadı. Ama ilk yaptığım birkaç gün çok fazla burun akıntısı olmuştu. Hatta yatarken yastığın üzerine havlu koyuyordum.

arkadaşlar her fikriniz ve tavsiyeleriniz için teşekkürler ben çok birçoğundan yararlandım

arkadaşlar lütfen acı kavunu denemeyin yaaa o çok tehlikeli bişey ALLAH korusun bir çok kişi bu nedenle hayatını kaybetti şimdi yapanlar bana bişey olmadı diyecek ama siz genelde suya karıştırmışsınız bide düşünün zararlarını bir damla dahi fazla gitse ölümle sonuçlanabilir yada burunda kemik yada et nedeni ile tıkanıklık varsa ve siz bunu damlattınızda sinüsleriniz boşalmaya çalışırken engele takılı verirde yayılırsa beyine :1shok: felaket tellalcısı gibi oldum ama arkadaşlarıma bişey olsun istemem doğrusu bende de sinüzit vardı hemde ileri boyutta sağ taraf komple tıkalıydı solada yayılıyordu annemler kesinlikle damlattırmadı bildikleri için iyi kide olmamış çünkü burnumda kemil ve et varmış ameliyat oldum MAAŞALLAH iyiyim şimdik :nazar: lütfen denemeyin bunları yaaw

arkadaşlar, benim de sinüzit nedeniyle ağrılarım tavan yaptığında-ilk ağrılardan 2-3 sene sonra- dr.a gitmiştim ve çekilen röntgen filmindn ürkmüştüm açıkçası. Geniş bir bölge dolmuştu. Antibiyotik ve sprey de vermişti sanırım dr. Sonrasında görünüşü, saçımın bozulmasını göze alarak rüzgarlı havalarda başımı korumaya ve asla nemli saçlarla sokağa çıkmamaya dikkat ederek bu sorundan kurtuldum. Gece geç saatlerde olsa da duş alıyorum, sabaha bırakmıyorum.

benim annem yıllardır bu sinüzüt illtinden çekmediği kalmadı ..genetik olsa gerek bu yıl bana da musallat oldu .daha önceden başlamış ama ben grip deyip geçtim anlamadım . ama şimdi şikayetlerim çok artınca dr 'a gittim .röntgen çekildi .bütün sinüsler doluymuş ve boğazıma akıyomuş ..dr Agumentin bid 1 gr (antibiyotik ) ile disophrol tablet verdi kullanıyorum inşallah iyi gelir .

Sinüzit için dogal tedavi yöntemi sülük tedavisi canım biraz korkunç veya igrenç gelebilir ama gerçekten işe yarıyor kuzenim kullandı 6 seans ve şükür hiç birşey kalmadı şu ana kadar ispatlanmış bir yan etkiside yok

off sinüzit benim de başımda çocukluğumdan berii...
ve hep hissettiriyor kendini.
en basiti kafamı eğdiğimde akıyor.
ama yıllardır bunun için doktora gitmedim.
çin yağı kullandım ama anlık etkiliyor.. kalıcı çözüm değil.

arkadaşlar kuzenim son bir ay dır aralıksız sinüzit ağrıları çekiyor ve fakülteye bile gidemiyor. iki gündür ardıç yağını deniyoruz ve durumu şu anda çok iyi ardıç yağından 5 damla kadar pamuğa damlatıp burnuna koyduk ve 15 dk sonra müthiş bir hapşurma oldu gözleri ve burnu bir anda akmaya başladı bir ara biz grip oldu sandık bu şekilde 10 -15 dk geçti ve 2 yıldır dr ların dahi açamadığı burnu açıldı şu anda mükemmel şekilde nefes alıyor kızcağız burnundan nefes almayı bile unutmuştu ne antibiyotik ne otrivine hiçbiri fayda etmiyordu umarım oda benim gibi sinüzitten kurtulur gelişmeleri ilerleyen günlerde yazmaya devam edeceğim inşallah denildiği gibi mucizevi bir yağdır da sinüzitlilerin ilacı olur.

denemek lazım ben de alayım ardıç yağını..teşekkürler

bugün tam bir hafta oldu kuzenimin ardıç yağına başlaması kullandığı ilk günden beri hiç durmadan gözleri ve burnu akıyor tam bir haftadır kendimi kuş gibi hissediyorum diyor uykusu düzene girdi ilk 2 gün bütün gün uyudu ama daha sonra düzeldi ilk bir kaç gün korkmuştuk sürekli grip gibi burnu akıyor sarhoş gibi dolaşıyor bütün gün uyuyordu fakat kendimi çok inanılmaz hissediyorum müthiş zindeyim sadece fazla rahatlamış olmanın vermiş olduğu bir uyku ve rehavet hali var diyordu sonunda dayanamadım iki günde ben kullandım tabi benim sinüslerim daha önceden boşalmış olduğu için (benim sinüzitlerimden kurtulma hikayem de ilginçtir)fazla burnum akmadı çok az bir akıntı oldu ama feci rahatlatıp uyutuyor.3 haftadan fazla kullanmayı düşünmüyor böbreklerde tahrişe sebep olabilirmiş herneyse ben herşeye rağmen bu durumdan endişelendim ve kuzenimle bugün dr gittik ve film çektirdik benim sinüslerim tamamen temiz çıktı kuzenimin ise bir haftada 6 tane sinüsten 4 ünün açılmış olduğunu öğrendik bu harikaaaa...

off yarın ilk fırsatta alıyorum bu yağı...
ciddi manada gözlerimde şişlik var, baş ağrısı. yani sinüzütün her türlü belirtisi bende var..
umarım işe yarar çok teşekkürler.

X