Üroloji - İdrar Yolları Hastalıkları Sistit .....Paylaşım alanı...

Midende sorun yoksa birşey olmuyor.ELma sirkesinin çok faydası var hem sek içmiyorumki sulandırıyorum ve aç karnına içilmiycek.Elma sirkesinin faydaları saymakla bitmiyor üzüm sirkesinin çoğu zararlıdır.Ben üroloğa sordum elma sirkesini içerek sistit sorununu çok hafiflettim dedim iyi geliyorsa iç zararı yok dedi.Gönül rahatlığına içebilirsiniz arkadaşlaryerimseniben

Midende sorun yoksa birşey olmuyor.ELma sirkesinin çok faydası var hem sek içmiyorumki sulandırıyorum ve aç karnına içilmiycek.Elma sirkesinin faydaları saymakla bitmiyor üzüm sirkesinin çoğu zararlıdır.Ben üroloğa sordum elma sirkesini içerek sistit sorununu çok hafiflettim dedim iyi geliyorsa iç zararı yok dedi.Gönül rahatlığına içebilirsiniz arkadaşlaryerimseniben

canimm bende anlamiorum her doktor farkli konusuyo iste tatlim
bazisi faydali diyo bazisi surekli kullanimda mide rahatsizliklarina yol acio diyo

Ben bal da katıp arada bir içiyorum bir süredir öyle arada. ıçim yıkanmış gibi oluyor. Sirkeyi temizlikte de çok kullanırım evde ondan herhalde kaydirigubbakcemile3

Limon da sıkınca biraz, tam meşrubat gibi oluyor.

Bu başlıkta veya sistit ile ilgili başka bir başlıkta elma sirkesini suda inceltip pamukla idrar yolu girişine uygulayan ve sonuç alan biri de vardı. Ama ben bolca maydonoz kaynatıp içine bal limon sirke ekleyip içmeyi tercih ettim. Çok şükür çabucak atlattım.

Ben bal da katıp arada bir içiyorum bir süredir öyle arada. İçim yıkanmış gibi oluyor. Sirkeyi temizlikte de çok kullanırım evde ondan herhalde kaydirigubbakcemile3

Limon da sıkınca biraz, tam meşrubat gibi oluyor.

Bu başlıkta veya sistit ile ilgili başka bir başlıkta elma sirkesini suda inceltip pamukla idrar yolu girişine uygulayan ve sonuç alan biri de vardı. Ama ben bolca maydonoz kaynatıp içine bal limon sirke ekleyip içmeyi tercih ettim. Çok şükür çabucak atlattım.

sifa olur insalla

ben en çok hamile kalmaktan korkuyorum çünkü hamilelikte oluyormuş zaten olmaya meğilliyim çok hassas ne olcak bilmiyorumeyvahedigeldismile

Gebelerde sistit sık olarak mı görülür?
Evet. Gebelerde tüm idrar yolu enfeksyonları gibi sistit de sık olarak görülmektedir.

Hamilelerde idrar yolu enfeksiyonlarının sık olarak görülmesinin önemli nedenleri arasında büyüyen rahmin mesane ve idrar kanallarına bası yapması, vajinal bölgede bakteri kolonizasyonun artması ve vucud direncinin (immünitenin) azalması sayılmaktadır. :çok üzgünüm:​

Gebelerde sistit sık olarak mı görülür?
Evet. Gebelerde tüm idrar yolu enfeksyonları gibi sistit de sık olarak görülmektedir.

Hamilelerde idrar yolu enfeksiyonlarının sık olarak görülmesinin önemli nedenleri arasında büyüyen rahmin mesane ve idrar kanallarına bası yapması, vajinal bölgede bakteri kolonizasyonun artması ve vucud direncinin (immünitenin) azalması sayılmaktadır. :çok üzgünüm:​

E doğru aslında. Ama yanmamın tuttuğu gece bütün sistit başlıklarını okumuştum sanırım, hamilelerin de kullanabildiği bir ilacı var bunun. Sen hiç korkma. Biraz da dikkati abartırsan Allah'ın izniyle bir şeycik olmaz.

bendede sıstıt var artık kronıklestı .hamıle kalmaya calısıyorum ınsallah hamıle kalmama engel degıldır. Bu ıkıncı ay gecen ay olmadı. 3 ay beklıcem olmassa doktora gıdıcem.

Tek kullanımlık manorol var toz halinde onu veriyolar hamilelikte çok araşırdım ben ama o bana iyi gelmiyo malesef işlemiyo o ilaç bana ağrım olduğunda o yüzden ya korkumeyvahedigeldismile​

bendede sıstıt var artık kronıklestı .hamıle kalmaya calısıyorum ınsallah hamıle kalmama engel degıldır. Bu ıkıncı ay gecen ay olmadı. 3 ay beklıcem olmassa doktora gıdıcem.

Karamsar olma bol bol dua et allah verir inşallah ama sistit hamile kalmaya engel olabilceğini bilmiyorum sadece hamileyken sorun yarattığını biliyorum erken doğum düşük gibi bu ayda deneyin sonra bi gidin bakalım doktara[/CENTER]​

Çok korkuyorum o yüzden inşallah olmaz diye dua ediyorum çünkü zeminde var zaten bu hastalık bide hamilelik sebebse bu rahatsızlığa kötü olabilir off:çok üzgünüm:​

Aa, ama öyle dua etme. Dua edeceksen "Allahım hayırlısıyla sağlıklı bir gebelik nâsip et" diye dua et.

Belki bir gün anne olma isteğin baskın çıkacaktır, ne bileyim. Başka çaresi falan yok mudur ki?

Şimdi sen hamile kalsan sistit olman ve bunu hamilelik süresince yaşaman kaçınılmaz mı olacak? Doktorun ne diyor?

İdrar kesesi iltihabına sistit adı verilir. Bu orta yaşlı kadınlarda daha sık görülen bir "sistit" şeklidir. Hastalarda genellikle uzun zaman içerisinde yavaş yavaş artarak ilerleyen sık idrara gitme, gece sık idrara kalkma, idrarını hissettiğinde göbek altında ağrı yakınmaları olur. Ağrı idrar yapınca hafifler. İdrarın uzun süre tutulması halinde idrarla birlikte gözle görülür kanamalar olabilir.

Hastaların çoğunun psikolojisi bozulmuştur ve hep endişeli halleri vardır ve birçoğunda allerjik bir yapısı vardır.

İdrar kesesini döşeyen ve idrarın daha içerideki tabakalara geçmesini engelleyen örtünün çeşitli nedenlerle hasar görmesi ve idrarın iç tabakalara nüfus ederek kimyasal iltihaba sebep olması olarak açıklanabilir.
İdrar tahlili ve kültür testlerinde genellikle anormallik saptanmaz. Antibiyotiklerden hastalar fayda görmez.

Hastaların mesane kapasitesi oldukça küçülmüştür. Kesin tanı Potasyum testi ve Sistoskopi adı verilen idrar kesesinin içerisine bir alet ile bakılması ile konur.

ıDRAR YOLLARINDA YANMA

ıdrar yollarında veya idrar yaparken yanma çeşitli nedenlerden kaynaklanır. Belsoğukluğu, ülser, mesane iltihabı, prostat iltihabı, mesane uru, yumurtalık iltihabı, apandisit düşünülebilir. Bu nedenle tedaviye geçmeden önce, hastalığı doğuran nedeni tespit etmek gerekir. Tedavi, hastalığı doğuran nedene göre yapılır. Ayrıca aşağıdaki reçetelerden de faydalanılır.Tedavi için gerekli malzeme : Nane, su.Hazırlanışı : 1 bardak sıcak suya 1 tutam nane konur. 10 dakika bekletildikten sonra süzülür. Tamamı bir kerede içilir.

Aa, ama öyle dua etme. Dua edeceksen "Allahım hayırlısıyla sağlıklı bir gebelik nâsip et" diye dua et.

Belki bir gün anne olma isteğin baskın çıkacaktır, ne bileyim. Başka çaresi falan yok mudur ki?

Şimdi sen hamile kalsan sistit olman ve bunu hamilelik süresince yaşaman kaçınılmaz mı olacak? Doktorun ne diyor?

Şimdi gördüm canım yazdıklarını inşallah olmaz derken inşallah hamile kalırsam sistit olmam diyeydi:) yoksa tabiki öyle düşünmem. ama inan çok korkuyorum doktor kesinlikle bu sorunu yaşamassın diyemem zaten bu rahatsızlığın var senin için zorlu bi dönem olur bazende sistitte erken doğum ve düşük riskini biliyoruz dedi .offfffffffffffffffffffffffff mafoldumben

SıSTıK ATAKLARI KADINLARDA BÜYÜK SORUN"

Doç. Dr. Erim Erdem, tekrarlayan sistit ataklarının pek çok kadın için önemli bir sorun olduğuna dikkat çekti.

Yetersiz ya da uygun olmayan tedavinin, bakterinin zaman içerisinde tekrar güçlenerek enfeksiyon tablosunu oluşturabileceğini anlatan Doç. Dr. Erdem, enfeksiyonun, uygun ilaçla tedavisinin çok önemli olduğunu belirtti.

Hastada var olan ve enfeksiyon oluşmasına neden olan doğumsal bozukluklar, idrar yollarındaki taş hastalığı ya da kötü temizlik ve yanlış işeme alışkanlığı gibi faktörlerin de enfeksiyonun tekrarlamasına yol açtığını vurgulayan Doç. Dr. Erdem, tedavinin başarısı için tekrarlayan enfeksiyonlarda zemin hazırlayan faktörlerin araştırılarak tedavi edilmesi zorunlu olduğunu ve gerekli olduğunda ise düşük dozda koruyucu antibiyotik önleminin de kullanılan yöntemleri oluşturduğunun altını çizdi.

Doğru işeme alışkanlığının özellikle çocuklarda olmak üzere her yaşta, sistitten korunmada birincil koşul olduğunu ifade eden Doç. Dr. Erim Erdem, idrarın çok uzun süre tutulmaması, idrar yapma süresinin yeterli tutulmaması, tüm idrar yollarının çalışmasını kolaylaştırmak amacıyla özellikle sıcak havalarda bol sıvı alınması gerektiğini ve kadınların tuvalet sonrası temizliğe çok dikkat etmesi gerektiğini vurguladı.

mrh.ben intertisyel sistit ve ağrı sentromu hastalığım var.şu anda mesanemi yıkatıyorum.benim gibi olan hasta varmı aranızda haberdar olmak isterim.h

lütfen sık sık idrar yolu enf. olanlar benim gibi dr dr dolaşmasınlar kadın ürolojisinden ihtisasını bitirmiş üroloğlara gitsinler ben çok çektim bilgilendirmek istedim.

X