Üroloji - İdrar Yolları Hastalıkları Sistit .....Paylaşım alanı...

Arkadaşlar merhaba. Bu sistit belası bende de var. Sürekli tekrar ediyor. Yaklaşık iki gün önce yeni bi'şey keşfettim. Eğer alternatif tıpta çare arayanınız olursa "lavanta çayı" iyi geliyor.

bende de kanlı idrar olur yılda bir kez vurur beni.dehşet bişi.doktor bana bir antibiyootik birde suda eriyen bi ilaç veriri.kullanırım 2 günde geçer.

gecen gece 2 sistitten dolayı (umarım) 3 kere kanlı idrar bende yaptım.önce hasta oldugumu düşündüğüm için anlamadım ama sonra farkettim kanlı idrardı bu.korkumdan doktora gidemedim..bi yaz bi kış olmak üzere sende en az 2 kere yakalnırım bu sistite.daha önceden bildiğim için doktorun verdiği ilaçları yazdırıp onu kullanıyorum.ama daha önce hiç kanlı idrar yapmamıştım.suanda allaha sukur iyiyim.o yanma hissi beni öldürecekti deli oluyordum.tuvaletim gelmesin diye yalvarıyordum allaha.su bile içmiyordum ama meret sıksık ve az az gelip her defasında da aynı acıyı cektiriyordu bana.çok kötü bişey allah kimsenin basına vermesin..
bu kanlı idrar dan dolayı doktora gitmedim.internetten baktım olabiliyormus.ama yinede korkuyorum.yani sistitte bazen olması normalmi :uhm:

arkadaşlar bu bela banada bulaştı
her defasında ilaç kullandım ve bittikten 2 ay sonra falan tekrarlıyodu
artık bende ilaç içmekten bıktım
hep aynı ilaçları kullandım
acayip köti bişey hiç tuvaletim gelmesin istiyodum nasıl bir acı ve yanma
allahım neolur artık yeter diyodum ya öldür ya geçer
onun yüzünden hiçbiryere çıkamıyodum.çalışıyorum rahat olamıyorum zorluk çekiyorum
izin alamıyodum.Yani anlycanız çok kötü bir durum
allah gerçekten kimsenin başına vermesin
ama artık bu hastalığa alıştım ve bol su tüketiyorum rahat davranıyorum artık kafama takmıyorum
ama inanı 2 -3 bardak peşpeşe su içtiğim zaman kesiliyodu
en son yine tekrarlamıştı ve hemen gidip su içiyodum
şeytan kulağına kurşun artık eskisi gibi değil
çok şükür

ayni dert bendede var arkadaslar.. 1 sene boyunca denemedigim ilac kalmadi, biktim artik antibiyotiklerden.
kültürde e.coli denilen bi bakteri cikti, 50 antibiyotikli bi tedavi uygulandi.. 3-4 ay idare etti bu beni..sonra tekrar basa döndük,
simdi sadece su iciyorum bol bol.. ama kesin bi cözüm olduguna inanmiyorum dogrusu..
allah yardimcimiz olsun

erkadaşlar benim iki aydan beri idrar yolarım iltahaplı 2 kere doktara gitim vrilen ilaçları kulandım geçmedi çok zahmatm var ne yapabilirim başka

Geçmiş olsun. Çok ağrı yapar o bilirim. Antibiyotik tedavisi verirler, hap veya iğne. Bir an önce tedavi ettirmeye çalışın yoksa böbreklere ilerleyebiliyor hastalık, o zaman da tehlikeli oluyor.

erkadaşlar benim iki aydan beri idrar yolarım iltahaplı 2 kere doktara gitim vrilen ilaçları kulandım geçmedi çok zahmatm var ne yapabilirim başka

sana tavsiyem maydanoz saplarını kaynat sıcak sıcak iç .birde sütü ısıt bir tasa koy wc de o sıcak sütün üstüne otur sütün buharı iltihabı kuvvetlice söküyor aman ha sakın yakma:eek:bunları ben denedim çok faydasını gördüm

Geçmiş olsun. Çok ağrı yapar o bilirim. Antibiyotik tedavisi verirler, hap veya iğne. Bir an önce tedavi ettirmeye çalışın yoksa böbreklere ilerleyebiliyor hastalık, o zaman da tehlikeli oluyor.

canım şimdi beni korkutunuz iki kere doktara gitim antu biyotik kulandım geçmedi doktarada gitmek bana kabus geliyor yine gitmem lazım

slm....kuşburnu.meyvesini.kaynatıp.çayını.iç.çok.iyi.geliyor..................

canim gecmis olsun bol bol isirgan cayi ic iyi geliyo benimde olmustu isirgan cayiyla gecti tavsiye ederim a.s.

sana tavsiyem maydanoz saplarını kaynat sıcak sıcak iç .birde sütü ısıt bir tasa koy wc de o sıcak sütün üstüne otur sütün buharı iltihabı kuvvetlice söküyor aman ha sakın yakma:eek:bunları ben denedim çok faydasını gördüm

Slm canim bak sana sutun soguk alginligina cok guzel etkisi oldugunu ogrenmistim bu hakinda yazmistim.Sasirdim dr soracaktim.Kist falan yoksa cercekten etkisi olur. Bunu bana en az 2 ay once yapmami soylemislerdi.korkmustum. Mutlaka yapacagim ve iceri dogru akitmak iyiymis.zaten iceride kalmayacak en az 3-5 dk disari akacakmis.

bendede var iltahap doktora gidiyom ilaç kullanıyom geçiyo sonra yine takrarlıyo anlamdımki:sm_confused:
ama maydonoz suyunun birebir etkisinide gördüm daha önce kullandım içmek zor ama iltahapı soküp alıyo ....geçmiş olsuna.s.

Pelincan sana tavsiyem maydanoz saplarını kaynat sıcak sıcak iç .birde sütü ısıt bir tasa koy wc de o sıcak sütün üstüne otur sütün buharı iltihabı kuvvetlice söküyor aman ha sakın yakma:eek:bunları ben denedim çok faydasını gördüm

Slm canim bak sana sutun soguk alginligina cok guzel etkisi oldugunu ogrenmistim bu hakinda yazmistim.Sasirdim dr soracaktim.Kist falan yoksa cercekten etkisi olur. Bunu bana en az 2 ay once yapmami soylemislerdi.korkmustum. Mutlaka yapacagim ve iceri dogru akitmak iyiymis.zaten iceride kalmayacak en az 3-5 dk sonra disari akacakmis.

alintiylla gonderemedim kk bir sorun var galiba...............

bu ise bak gecmis olsun diyecektim gitti gitmedi diyerek ugrasirken unutuverdim.Arkadaslar gecmis olsun

canım maalesef 6 ay önce bu illet benimde hayatımda girdi.daha önce nedir bilmezdim.ama bende öyle idrar yaparken yanma ve sık idrar çıkma olmuyor.benimki üst taraflardaymış daha kötü yani.belirtileri şiddetli kasık ağrısı ve ağrılı ilişki.2 kere antibiyotik kullandım önce geçiyo 1-2 ay sonra tekrar başlıyor.şimdi hamileyim ve yine bununla uğraşıyorum.ben çok su içemiyorum.sanırım en iyi çözüm çok su içmek günde belki 2-2,5 litre.kendini sıcak tutmak özellikle ayaklarını.sık sık çamaşır değiştirmek.bi daha doktora git ve kullandığın ilaçları söyle.daha ciddi bi tedavi uygulayacaktır.

canım maalesef 6 ay önce bu illet benimde hayatımda girdi.daha önce nedir bilmezdim.ama bende öyle idrar yaparken yanma ve sık idrar çıkma olmuyor.benimki üst taraflardaymış daha kötü yani.belirtileri şiddetli kasık ağrısı ve ağrılı ilişki.2 kere antibiyotik kullandım önce geçiyo 1-2 ay sonra tekrar başlıyor.şimdi hamileyim ve yine bununla uğraşıyorum.ben çok su içemiyorum.sanırım en iyi çözüm çok su içmek günde belki 2-2,5 litre.kendini sıcak tutmak özellikle ayaklarını.sık sık çamaşır değiştirmek.bi daha doktora git ve kullandığın ilaçları söyle.daha ciddi bi tedavi uygulayacaktır.
tekrar doktara gitim iki tana antibiyotik verdi onlarıda kulanıcam isimleri....inşallah iyi gelir

Son düzenleyen: Moderatör:
canım şimdi beni korkutunuz iki kere doktara gitim antu biyotik kulandım geçmedi doktarada gitmek bana kabus geliyor yine gitmem lazım

Korkmayın, önlemini alırsanız Allah`ın da yardımıyla iyileşirsiniz. Ben küçükken bu derdi çektim. Üst üste iltihap çıkardı, ateşlenirdim. Bütün kış+ilkbahar böyle geçerdi.
Tedavi için: bıkmadan iltihap kuruyana kadar devam etmeniz lazım;
Hijyen çok önemli, bazı hanımlarda anatomik olarak yatkınlık oluyormuş bu hastalığa, yine de çok dikkatli temizlenmek lazım;
Asla ve asla naylon-naylon karışımı iç çamaşırı giymemek lazım, pamuklu en iyisi.

ben çamaşırla ilgisi olduğunu bilmiyordum üşütmeden olur diye biliyordum teşşekkür ederim bilgi verdiğin için

X