Lekeler, Çiller Sivilce ve akne izleri için kullandığımız ürünler ve tedaviler

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları
bir arkadaşım sivilcelerinden dolayı ria cuten yanlıs hatırlamıosam ılaç kullanmıstı bu ılaç çok zayıflattı onu yağları yakıyormuş yüzüne de iyi gelmişti ama uretımı abd de yasaklanmıs bu ılac bunalıma sokuyormus vede kaç bin kişi intihar etmiş.arkadaslar doal yollar her zmn zararsız ve faydalıdır.ilaç milaç kuullanmayın ne olur..

benzamycin kullandım.gerçekten iyi geliyor biraz kurutuyo cildi ama etkili bir ilaç ..

ne tereyağı arkadaşım...mümkünmü mantığımı kullanıyorumda bana tereyağı arası tereyağı yemek gibi geldi bu olay şımarık şey

tereyağı konusu karışık hangi marka ya da nasıl uygulanacak ya daha beter olursa hımmm

mrb arkadaşlar bende nerdeyse svilce akne yok ama arasıra çıkanlar için BODY SHOPTAN ÇAY AĞACI ÖZÜ YAĞINI aldım (bende olmasada ben fazla meraklıyım bu tür şeyeleri almaya) inanın çoookkk iyi geliyor. arkadaşımın çok sivilce probelemi vardı o kullanırdı lekeleri falan gideriyor. zaten body shop un en çok satılan ürünü. pahalı bişey değil tavsiye ederim.öyle yüzünüzde bişey sürmüş gibide durmuyor:1hug:

bu arada bepanten yüzde bi süre sonra dehşet kıllanma yapıyo benden demesi gördüm ben arkadaşlarda da,diğer sitelerde de okudum:1no2::asigim:

kızlar ben bugün madacassol aldım eczacı bepanthen zeytinyağı ve bu kremi karıştırıp kullan dedi.
Ama contratubex cok daha iyimiş %100 etkiliymiş izleri geçiriyormuş fiyatı 61 YTL ama SSK dan yazdırabiliomuşsunuz

canım bu söylediğin formülün oranlarını ve hangi bepanthene olduğunu yazar mısın teşekkür ederim

evet cnm o..ama benimkinde aseton yoktuu..ama koyarsakta sorun çıkmıyormuş galiba..
madecassol kullanmayı düşünüorm bende çatlaklara kulanıyorum yüzede sürim dedm işe yarıyormu gerçekten??
medecasol mu çatlaklara iyi geliyor hayatım bilgilendirirsen sevinirimyerimseniben
cnm ya acaba tülişin karışımı dediğin şu mu:
resorchine------------8 gr
alkol-------------------125 gr
aseton----------------125 gr
eau de rose--------100 gr

eğer değilse bana da yazarmısın,çünkü ben bu karışımı yaptırdım sivilcelerden eser kalmadı.... tabi başka topik altındaydı bu karışım.izler için başka bir karışım varsa alırım yani, gerçi medecasol kullandım işe çok yarıyor ama yine de bilgilerimizi paylaşmakta yarar var yerimseniben
madecasol sivilce izlerinede iyi geliyor demekCADIARZU

Selam Arkadaşlar Bende Yaklaşik Bir Ay önce Cilt Doktoruna Gittim Ve Tüliş In Karişimindan Verdi.ama Içinde Aseton Yok.ve Inanilmaz Bir şekilde Cildim Düzeldi.hem Sivilcelerim Geçti Hemde Izlerinden Kurtulmaya Başladim.sivilcelerim Geçti Ama Izler Daha Tam Olarak Geçmedi , Kullanmaya Devam Edeceğim.karişim Yavaş Yavaş Cildi Soyuyor.bunun Yaninda Bir Antibiyorik Ve Kremde Kullaniyorum.

ben önlemek amaçlı sürüyorum madecassolu çatlaklarıma..ama bir doktor usanmadan sabah akşam sürün 1-2 sene sürün demişti..bizde deniyoruz işte :)

arkadaşlar,
benm de bir ara yüzümde sivilceler vardı. her marka ürünü denemiştim ama geçmemişti. sonunda doktora gittim bana da differrin ve benzac verdi. bir gece differrin bir gece benzac seklinde kullan dedi. 3 kutu da antibiotik verdi. bu 2 kremde cildi hafifce soyuyor. doktor öncelikle bir süre deneyelim, reaksiyon gösterebilir dedi. benzac benim cildimi tahriş etti. ama herkeste olacak die birşey yok. o yuzden doktor kontrolunde kullanmakta fayda var. 1 hafta sonra doktora kontrole gittiğimde benzac ı bıraktırdı. geceleri sadece differrin sürdüm sabahları da yıkayıp nemlendirici. 3-4 ay fln kullandım iice geçene kdr yaklaşık 1 senedir cildim gayet iyi tekrarlamadı bir daha :))

ben hersey denedım ama sıvılcelerım gecmıyordu
body shop cay agacı ozlu jelde ldım ıse yaramadı
doktorlarada gııtım
enson gıttıgım dr care buldu
sıvılcelerınızle vedalasacagınız urun adlarını verıyorum hazır olun arkadaslar
emınım memnun kalacaksınız
1--moos yosun sabunuyla yıkayın
2- aksamları benzac merhem sureceksınız ama goz cevresıne yaklastırmayın kırıstırabılır
okadar
kullanın artık guzel bır cıldınız olacak ,
hem cok ucuz urunler bunlar hemd ennnn etkılılerı

bu yosun sabunu moosunmu olacak canım illa? başka bir markanın yosun sabunu olmazmı..ben yosun sabunu kullanıyorumda ondan sordum o daha iyise ondan alim..

izler için aynısafa kremi iyi gelir diye duydum.akne izlerine ve vücut çatlaklarına hatta burada da okudum.kremi aldım içindekileri okurken tereyağı olduğunu görünce akneye nasıl iyi gelebilir diye düşünmüştüm bende.yeni kullanmaya başladım kokusu kötü ama çatlaklarıma iyi gelirse yazarım.a.s.

izler için aynısafa kremi iyi gelir diye duydum.akne izlerine ve vücut çatlaklarına hatta burada da okudum.kremi aldım içindekileri okurken tereyağı olduğunu görünce akneye nasıl iyi gelebilir diye düşünmüştüm bende.yeni kullanmaya başladım kokusu kötü ama çatlaklarıma iyi gelirse yazarım.a.s.

bekliyoruz sonuçları :)

bende siyah nokta şeklinde ama içi sert olan akneler vardı yüzümün küçük bir bölümünde tretin vermişti doktor kullandım bir haftada yok etti bide sıkmıştım ben onları kırmızı kırmızı izleri kalmıştı onlarda geçmeye başladı çok yakından bakınca belli oluyo bitene kadar kullancam bakalım

arkadaşlar bende doktora gittim sivilce izlerim için doktor bana ımex ve tretin verdi kullanalı 15 gün oldu ama işe yaradı ımexi sabah akşam sürüyorum eğer güneşe çıkcaksam yasak tabiii... tertini de geceleyin inanılmaz soyuyo cildi

Benim de yüzümde kırmızı lekeler kaldı, hepsi de yanak bölgemde:1no2:. O yüzden allık hiç kullanamıyorum. Yeniden tedaviye birkaç gün önce başladım. Sabah-akşam Contractubex ve akşamları bir de Tretin sürüyorum. Cildim soyulmaya başladı ve gerildi. Yalnız bu aylarda tedavi biraz ızdıraplı olabiliyor güneşin etkisi yüzünden. Ben 50 faktörlü yağsız güneş kremiyle kullanıyorum bunları ama geçenlerde sadece 1 gün kendimi güneşten uzak tutamadım, yüzümden güneş kremi olduğu halde cildimin hassasiyeti hala geçmedi:eek:. O yüzden siz siz olun eğer güneşlenecekseniz, tedaviyi 1-2 gün önceden kesin (ama güneş kremi sürmeye devam edin). Güneşlendikten sonra da hemen başlamayın 1 gün filan ki, cilt kendine gelsina.s.

X