Sivilceli Ciltler Sivilcelere karşı ROACCUTANE kullananlar

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
meraba...benim de size bi sorum olcak.benim dudaklarım çok kötü şekilde şişti ve kıpkırmızı,alev alev de yanıyo.arkadaşların hepsi dudaklarının kuruduğunu söylemiş,benim dudaklarım gergin ve sanki inceldi.krem sürmezsem alt dudağımla üst dudağım birbirine yapışıyo.ben günde 40 mg alıyorum,acaba benim vücudum bu dozu kaldıramadığı için mi dudaklarım böyle oldu????????sabahları uyanmak bana çok acı veriyo,dudaklarım daha çok şişiyo çünkü.

Arkadaşlar Ne Kadar Abartiliyor Bu Forumda Yazilanlar.ben 6 Ay Kullandim Bu Ilaci Sbaha Ve Akşam 20 şer Mg Aldim.toplam Gunde 40 Mg. Yanimda Bepanten Eksik Olmuyordu.sürekli Sürüyodum.o Yuzden Hiç Dudak Problemi Yasamadim.arada Buruna Darbe Gelince Kanamaya Başliyordu Peçete Yardimiyla Durduruyordum.saçlar Zayiflamişti Tuttuğumda Elimde Kaliyorlardi. Bir Ay Yikamasam Yağlanmayacak Gibi Kurumuşlardi.yüz çok Kuruyordu Ve Gazete Kagidi Gibi Incelmişti.tirnagim Yüzüme Degse Deri Kalkiyordu.ama Burnumdaki Siyah Noktalar Kendiliğinden Dişari Fişkirmişlardi Burnum Soyulmuştu Fişkiran Siyah Noktalari Temizlerken.bir Iki Hafta Pembe Burunla Gezdim Ama Tertemiz Bir Burnum Olmuştu. Ne Stres Ne De Asabilik Hiçbirşey Yasamadim.gayet Normaldi Herşey.sadece Yukarida Yazdiklarimi Hatirliyorum. Sadece Tedavi Sirasinda Ve Tedaviden Bir Ay Sonraya Kadar Kan Vermeyeceksiniz.kan 1 Ay Sonra Bu Ilaçtan Temizlenmiş Oluyor.doktorum Beni Bilinçlendirmişti.ayrica Prospektüste Bunlar Aynen Anlatiliyor.gerçek Olmayan Abartilara Gerek Yok.düzenli Yaptiracağiniz Kan Tahlillerinde Anormallik Olmadiği Sürece Problem Olmaz.ben 2003 De Tedavi Oldum.tedaviden Sonra Az Miktarda Saç Ve Deri Yağlanmasi Tekrar Olacaktir.hele De Yazin Nemli Havalarinda.ama Yüzünüz Eski Haline Dönmeyecektir.siradan Ufak Tefek Sivilceler Haricinde.

demet abla ben 20mg alıyorum.günde bir tane.tamam kafaya takmayalım da.insanın bazen çok sinirine gidiyo.yinede allaha şükretmek lazım.dudak içinde doktor bana pantenol verdi sizce nasıl bi krem.ilgilendiğiniz için ve moral verdiğiniz için çok teşekkür ederim ablam

bugün doktora gittim 40 mı vücudun kaldırmaya bilir 30 la devam dedi ilk başta 6 ay demişti şimdi 7 ay sürecek dedi vede bu kızarıklıklar izler tedavin bittikten sonra geçer dedi.kullanan arakadaşlar sizdede çıkan sivilceler kuruduktan sonra kırmızı kırmızı yerleri kaldı mı

bende 1.5ay oldu kullanalı vee büyük cogunlıkla o iltihaplı halleri gecti sivilcelerim ama dediğin gibi böle yara olmuş gibi kızarıklar var bendede iz kalır diye korkuyorum ama bende gececegine inanmaktan başka çarem yokkk
:1no2::1no2:

canım, ben günde 40 mg kullanıyorum,daha 3 hafta yeni bitti ama, sanırım 40 mg bana ağır geldi.çünkü bu 3 haftada çok ağır yan etkileri oldu.yani dudaklarım perişan bi hale geldi,affedersin ama burnumun içi kurudu ve yara oldu çok acıyo.1 hafta sonra kontrol ve tahlil için doktora gdicem,belki dozu düşürür.zaten şu an çenemdeki yara haricinde kötü görünen bişi yok,yani sivilce çok çıkmıyo artık.hepimize acil şifalar,geçmiş olsun.a.s.(ayrıca burnunun içi kuruyup yara olan var mı,varsa nasıl bi çözüm önerir.bazen nefes almakta bile zorlanıyorum çünkü):çok üzgünüm:

a.s. canım bende 2,5 aydır kullanıyorum roaccutane dr. bana eğer burnumda kuruluk yaşarsam almam için Tonimer burun jeli kullanabileceğimi söylemişti.

florwers burun jeli kullanabilirsin kan tahlilini düzenli yaptırıyor dimi doktorunuz sivilcelerde artış olursa kafanıza takmayın ama ilerki aylarda yavaş yavaş sönecektir ve allahın izniyle mutlu bi yaşam sürmenizi sağlayacaktır umarım sorunuz olursa burdayım cevaplayım

Merhaba Demet Hnm. öncelikle bize aktarmış olduğunuz bilgiler için çOOOk teşekkür ederim a.s. Ben 2,5aydır roaccutane kullanıyorum dr. tedavi 6 ay sürecek dedi ve günde 40 mg alıyorum şuanda yüzünde 2 tane küçük sivilce var yaklaşık 3 haftadır tek tük çıkmaya başladı onlarda çabuk sönüyo yüzümdede çok fazla kırmızılıkta bende dudak kuruluu oluyo onun içinde sürekli bepanthol sürüyorum. :Burun jelini ben kullanmadım şimdilik ihtiyacım olmadı :dance: Ay ten'in sanırım burnunda kuruluk olmuş onun için kullanabileceğini yazdım şimdilik herşey çok güzel gidiyo:nazar:

merhaba arkadaşlar bundan 4 yıl önce bende roaccutane kullandım şu anda cildim ii durumda sayılır sivilcelerim tekrar etmedi.ben 9 ay kullandım bu ilacı daha sonrasında da 2 yıl süresince peeling tedavisi yaptı doktorum. roaccutane kullanırken yanında imex ve bepantenol kullandım tedavivimin 2 ayında hormonlarımda sorun oldu ve diana35 adlı ilacı kullandım 1 yıl süresince.İlacın yan etkilerini bende çok hissettim dudaklarım ve burnum hep kururdu ve kanardı sürekli sinirliydim bunun için anti deprasan ilaçlar verdi dr.güneşe çıkmamı yasaklamıştı saclarım döküldü ve halada bu dökülme kesilmedi.Kolestrolüm yükseldi şu anda bi kolestrol hastasıyım her ay tahlilerim yapıldı tedavim süresince ama bu yan etkilerden kurtulamadım.bu tedaviyi yaptırmam gerektiği için oldum son careydi cünkü güzellik için değildi benimki çok canım yanıyordu sivilceler yüzünden 4 beşi bi arada çıkıyordu yara oluyorlardı yüzüm iyleşti iyleşmesine ama hala o günden kalma bi kaşıntı var suratımda sinirlenince daha bir artıyor.
hepinize geçmişolsun eğer gercekten gerekliyse bu tedaviyi olun derim

eğer cildinde ciddi bi çukur yoksa kızarıklarında ilaç kullanımından 2 3 ay sonra geçer güneşle fazla temas kurma hatta hiç kurma yüzünü yıkayıp sil yani sulu kalmasın çünkü zaten ilaç kullanıyosun ordan bi yandan kuruyor bide yüzünü yıkayıp kurulamıyon oda öyle kuruluk yapıyor rahat rahat oynatamıyosun cildini o yüzden dediğim nemlendiriciyi doktoruna yazdır ve stres yapma kendine

TEŞEKKÜRLER DEMET HANIM
cildim henüz kurumadı pek benim zaten önceden çok yağlıydı şimdi biraz azaldı yağlanma.birçok arkadaşın cildi pul pul olup dökülüyormuş benim henüz öyle bi durumum olmadı biraz daha ilerde olacak sanırım sizcede öylemi.

yok demet abla sadece günde 1 tane 20mg olarak alıyorum.yüzümde iz var.ama allaha şükür çukurluklar yok.izlerde çok aşırı değil.sadece belirli bir bölgede var.öncedende sıktığım izler.ama yavaş yavaç eski izlerimin gittiğini hissediyorum.hapın etkisiyle kalan izler çoğunlukta.onlarda en kısa zamanda geçer umarım.doktor tedavimin nekadar süreceğini söylemedi.ama yalnız bidahaki gelişinde tahlil istemicem dedi.bu nedemek sizce?acaba biterecek mi ki kullanı mı?kendinize iiiii bakın.

TEBRİK ETMEK İSTEDİM SİZİ NE KADAR GÜZEL YAZMIŞSINIZ.AMA İNSAN İSTER İSTEMEZ STRES EDİYOR ZATEN BENİM SİVİLCE PROBLEMİMDE STRESTEN KAYNAKLANDI BAZI ŞEYLERİ KAFAMA FAZLACA TAKTIĞIM İÇİN BİR İKİ DERKEN ÇOĞALDI GİTTİ.AMA ANLADIM Kİ TAKILMAYACAKMIŞ.ESKİSİ KADAR TAKMIYORUM ŞU SİVİLCELERİ ARKADAŞLARIMLADA GÖRÜŞÜYORUM DÜĞÜNLEREDE GİDİYORUM.GÜZELLİĞİ VERENDE ALLAH ALANDA ALLAH.İLAÇLARIMI KULLANIYORUM AYRICA DUADA EDİYORUM HER ZAMAN İNANÇ ÇOK ÖNEMLİ.BU SİVİLCELER ÇİLEMSE ÇEKİCEM KADERİMSE GÜLÜCEM.:teytey:

ya arkadaşlar benim bugün onuncu günüm ve sivilceler çıkmaya başladı.ne zaman düzelmeye başlayacak bilmiyorum bi de sonuçta her kişiye göre değişiyor ya bu durum..inşallah çabuk geçer

teşekkür ederim sevgili demet ben de sabır diyorum bakalım sonuçları mutlaka yazarım zaten

geçen sene kullandım 6 ay boyunca çok siwilcem wardı şimdi sıcaklardan minik minik çıkıyo ama hemen geçiyo onun dısında çok memnun kaldım walla

ARKADAŞLAR BİR ARA BANA DA BU İLACI KULLANMAMI TAVSİYE ETMİŞTİ DOKTORUM VE REDETTİM BAŞKA DOKTORA GİTTİM.DUYDUĞUMA GÖRE BU İLAÇIN ÇOK YAN ETKİLERİ VARMIŞ .GÖZ KURULUĞU VE 5 YILDAN ÖNCE ÇOCUK YAPMAMAK GEREKİYORMUŞ.SAKATLIK OLABILIYORMUŞ ÇÜNKÜ NE DERECE DOĞRU BİLMİYORUM AMA DİKKATLİ OLUN BU İLAÇ KONUSUNDA DERİM. :1no2:

mrb arkadaşlar dün doktorum banada bu ilacı verdi nerdeyse kullanmadığım ilaç kalmadığını görünce.aslında benim sadece yüzümün bi bölümünde sivilce var çokta yoğun deil aslında ama yıllardır ne kullanıysam kesin çözüm olmadı.bu ilacın yan etkilerinin fazla olduğunun biliyodum ama burayı okuyunca gözüm korktu açıkçası.kulllanırken olan yan etkiler(kuruluk,psikolojik etkileri vb.)bunları göze alıyorum sonuçta bi süre olucak ama ilerleyen yıllarda başka problemler çıkmasından korkuyorum.mesela ilacı alırken eczacı "kullanman şartmı?benim kullanan arkadaşlarımın üreme sisteminde problemler oldu" dedi.yani ilerde kısırlık gibi bi etkiside olabilirmi acaba yada karaciğerlerde falan problemler.korkudan hala başlayamadım.değermi acaba diye düşünmeden edemiyorum.

teşekkür ederim demet hanım.benim endişem ilacı kullanırken yada ondan bi süre sonra göreceğim yan etkilreden çok ileriye dönük olanlar aslında.birisi 5 yıl falan hamile kalmamlısınız yazmıştı mesela.gerçi roaccutane çokta sakıncalı bi ialçsa hiç bi doktorun kolay kolay verebileceğinide pek sanmıyorum.ama eczacının ilacı vermek istememsi ve üreme sorunları yaptığını sölemeside aklımı karıştırdı.halbuki kullanmayı çok istiyorum.bıraktıktan bi süre sonra hiç bi yan etkisinin kalmayacağını bilsem gönül rahatlığıyla başlıycam :KK43:

valla ben pek sanmıyorum o kadar uzun süreli yan etkileri olacağını.bugün benim 11,günüm ve öyle aman aman bi değişiklik olmadı henüz zaten mucize de beklemiyorum sabır önemli bence.çok kararlıyım allahın izniyle

X