Sivilceli Ciltler Sivilcelere karşı ROACCUTANE kullananlar

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
yarını bekle şimdi nöbetçi eczana buul git al dıyoruum:) için rahat etsın cnaım madem kulandıgın urun var ve memnunsun o bıtsın o sırada ızlerınde gecmıs olur tedırgınsın cunku cukurlarının ıcıne gırmesınden kremın bıtınce bı bunu dene derım.aten eczanelerde testırları oluyor bı dene begenmezsen almazsın canım.

Avene zaten tatilimde biter on dakikada bir surerim korkudan :)) normaldede bioderma kullanirim sorun yok donusumlu falan filan giderler :)

$DSC00196-2.jpg

Ne kadar belli oluyor bilmiyorum ama kurtuluyorum sanirim :KK16:

kızlarrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

ilaç bittikten sonra hamile kalan kimse yok mu yaaaa :KK5: ben çocuk istiyorum artık cesaretlndirin beni :44:

bu ilacı kullanmanızı hiçbir şekilde tavsiye etmiyorum. bende kullandım 4 ay boyunca 90 mg kürler halinde evet sivilcelerim geçti ama şu an hiper tiroid hastasıyım ve günde 6 tane ilaç kullanmak zorundayım. bu ilacı kullanmış olanlar da bende t3 ve t4 kan tahlillerine baktırsınlar çünkü bu hastalığın bir belirtisi adam gibi bir belirtisi olmamasıyla birlikte tedavi edilmezse kısırlığa kadar sebep oluyor. hele ki saç dökülmesi, sinir, bir anda aşırı zayıflama gibi belirtileri olanlar hemen baktırsın!

selam kızlar.2. tedavıme gecen hafta baslamıs bulunmaktayım.3 sene once gunde 30 mg ıle basladım 5 ay surdu ama 1 sene sonra sıvılcelerım tekrar cıkmaya basladı bende gecen hafta tekrar basladım ılaca bu sefer 40 mg ıle basladım.havalar ısınıyor aslında korkuyorum ama 50 faktorlu gunes kremı suruyorum yuzume hem nemlendırıyor kurumuyor cıldım hemde gunesten korur dıye dusundum zararlı degıldır umarım.ılkınde kısın kullanmıstım ve bır sorun olmamıstı.şimdilik 5 6 tane sıvılcem cıktı bırazda dudaklarımın kenarları kurudu sureklı nemlendırıyorum.gunes kremı kullanan varmı aranızda

selam kızlar.2. tedavıme gecen hafta baslamıs bulunmaktayım.3 sene once gunde 30 mg ıle basladım 5 ay surdu ama 1 sene sonra sıvılcelerım tekrar cıkmaya basladı bende gecen hafta tekrar basladım ılaca bu sefer 40 mg ıle basladım.havalar ısınıyor aslında korkuyorum ama 50 faktorlu gunes kremı suruyorum yuzume hem nemlendırıyor kurumuyor cıldım hemde gunesten korur dıye dusundum zararlı degıldır umarım.ılkınde kısın kullanmıstım ve bır sorun olmamıstı.şimdilik 5 6 tane sıvılcem cıktı bırazda dudaklarımın kenarları kurudu sureklı nemlendırıyorum.gunes kremı kullanan varmı aranızda
canım güneş kremı mutlaka kullanmalısın.gunes kremı kullanınca gunesten kaçma gıbı bı derdın de olmuyor rahat rahat gunese cıkıyorsun.kullanmadıgın zaman gunesten kaçacak yer arıyorsun acaba leke olur mu dıye.

Ben bi soru sormuştum kimse cevaplamadı :nazar:
Güneş kreminin üzerine fondöten sürsek olur mu? Güneş kremi etkisini kaybetmez dimi? :KK23:

yardım kızlarrrrrr!!!!!!!!!!!!!!!!!

3 ayım bitti ilaçta. herşey çok güzeldi. yan etkilerini çok hafif yaşıyordum. günlük 40 la başladım hep öyle devam etti. dün aylık testi yaptı. bu sabah aradım bana ilacı hemen bırakıyoruz karaciğer enzimleriniz çok yükselmiş, hiç hap yutmuyoruz kesinlikle dedi. 15 gün sonra tekrar gel dedi. bende bel fıtığı için hap kullanmaya başladım dün onudamı yutmıcam dedim. hayır hiç bir hap yutmıcaksın dedi. bol bol bal ve pekmaz ye kendini yorrmaaaa sırt üstü yat yürüme koşma dedi. çok endişelendim. bu 15 günlük süre ilacı yutmazsamm birşey olurmu? başlarda herşey çok normaldi neden böyle oldu ne yapmalıyım.

aslında zortanin kullanıyorum ama belki başına gelenler vardır diye burdada paylaşıyorum. :KK43:

3 ayım bitti ilaçta. herşey çok güzeldi. yan etkilerini çok hafif yaşıyordum. günlük 40 la başladım hep öyle devam etti. dün aylık testi yaptı. bu sabah aradım bana ilacı hemen bırakıyoruz karaciğer enzimleriniz çok yükselmiş, hiç hap yutmuyoruz kesinlikle dedi. 15 gün sonra tekrar gel dedi. bende bel fıtığı için hap kullanmaya başladım dün onudamı yutmıcam dedim. hayır hiç bir hap yutmıcaksın dedi. bol bol bal ve pekmaz ye kendini yorrmaaaa sırt üstü yat yürüme koşma dedi. çok endişelendim. bu 15 günlük süre ilacı yutmazsamm birşey olurmu? başlarda herşey çok normaldi neden böyle oldu ne yapmalıyım.

aslında zortanin kullanıyorum ama belki başına gelenler vardır diye burdada paylaşıyorum. :KK43:

canım çok geçmiş olsun. öncelikle doktorunun dediklerini yap, kendine dikkat et, bu konuda bi bilgim yok ama, tedavinin gidişatı konusunda doktorun bilgi vercektir. endişelenmişsindir anlayabiliyorum, ama üzme kendini. dediğim gibi bi bilgim yok malesef, yardım etmeyi çok isterdim. ama böyle bi ilaç işte, herkeste türlü türlü problem yapıyo, benimde kolesterol fırlamış vaziyette, babaneminkinden çok :KK43: ama dayanmaya çalışıyoruz işte, her şey düzelir, merak etme...

canım yaa çok üzüldüm. doktorun dediklerine harfien uy. ara ver ilaca. daha sonra değerlerine bakıp devam ettirebilir.

Ben bi soru sormuştum kimse cevaplamadı :nazar:
Güneş kreminin üzerine fondöten sürsek olur mu? Güneş kremi etkisini kaybetmez dimi? :KK23:

güneş kreminin üzerinden fondoten sürebilirsin. eczacım bana güneş kremini sür 10-15 dk bekle emsin, sonra makyajını yap demişti. bende öyle yapıyorum.

Alanin Aminotransferaz (ALT)* 424
Aspartat Aminotransferaz (AST)'' 205

diyor kızlar sizin hiç bukadar yükseldimi?

kızlar bende 2.aya gırdım zoretanın kullanıyorum gunde 40 mg.ama suan yuzum acayıp yanıyo dısarı cıkmadım hıc ama yanaklarım kıpkırmızı anlamadım artı 1 haftadır adetım gelmedı sızce normal mı ılac yaparmı kullananlardan yardım beklıyorum..

Alanin Aminotransferaz (ALT)* 424
Aspartat Aminotransferaz (AST)'' 205

diyor kızlar sizin hiç bukadar yükseldimi?

evet benım 2.ayım olmasına ragmen 2 katı yukseldı degerlerım daha yenı tahlıl oldum doktorum kontrollu oluruz bıse olmaz dedı bırakmadık tedavıyı

hıc kormam canım ıan 6 ay gecıyo enınde sonunda kullanıcaksan keske daha önce baslasaydım demek yerıne ya da baslayıp yarıda bırakmak yerıne doktor verırse hıc korkma basla.ve ınan meslegım ıcabı cok da yoruluyorum hastande cocuk gelısımı uzmanıyım ve engellı cocuklara da terapılerım oluyor.sureklı kocusturmaca ıcındeyım.ben bu ılac benım hayatımı etkılemıcek dedım hep.ayaklarım tutmaz oldu agrılarım oldu ona ragmen agrıyolar dıye oturmadım kocusturmacaya devam ettım sporumu yaptım plates yapıorum arada sırt agrımı hafıfletıyor yuruyus yapıyorum iş çıkışı ayaklarım agrısa da hayatımı olumsuz etkılemesıne fırsat vermemeye calıstım.
ben de öğrencılıkten iş hayatına gecınce hayatım duzene gırer dıye bekledım beslenme konusunda:) ama olmuyor canım.ben de kahvaltı yapamıyorum.sabah iş yerınde mutlaka bı kahve ıcıp kendıme gelmem gerek öğle yemegını yıyorum iş yerınde akşama gecıstırmeler abur cubur bu yuzden de nerde turp sogan suyu lavanta varsa bari ordan besleme bozuklugumu duzelteyım dıyorum:) iş hayatına gecınce beslenmende duzelmıyor yanı benım sadece iş yerınde öğle yemegı cıktıgı ıcın onu yemek oldu .kımısı iş yerınde getırıyor evınden sabah kahvatısını yapıyor falan ama 8 aydır calısıyorum henuz kahvaltı alıskanlıgını elde edemedım:) hafta sonları saat 11 gıbı yanımda bırılerı varsa tek basıma yıne kahve cıkolata :)

ay cnm ya ısın zormus ama azımlısın ne guzel bırakma sporunu bence de bende gunluk en azından yarım saat spor yapıyırum yenı basldım sayılır bır ay falan olmustur burdakı bılgıler sayesınde basladım bende yokse amaaaannnnn zayıfım nasılsa ne sporu dıyodum yok ole degılmıs tembellıkten kurluyosun bıkere
bu arada cnm kahve ıcmemeyey dıkatta et derım o sa sıvılce yaıyomus bende solemesı
ben bıraktım ayda yılda bı kere ıcıyorum kolayı da bıraktım meyve suyu ıcıyorum kahve yerıne bazen canım cok ısterse kokusu falan aklıma gelıyo bazen :KK52: sıcak cıkolata ıcıyorum
sımdılık gıtmeyı dusunmuyorum hastaneye tamemen kurum bıtsın haftaya belkı gıderım cnm
gıdersem ve bu ılacı verırıse mecbur dedıgın gıbı kullnırım ne yapıyım yasım ılerlemeden kurtuluyum bende
bu arada benımnormalde de sırt agrım bel agrım olur hele bılgısayar basında arkama yastık koyar da otururum kas gevsetıcı vermıstı doktor bana ıse yarıyodu da bıraktım bı ara kullndım faydasını gordum ıstersen sende kulln bı sorun olmazsa

bu ilacı kullanmanızı hiçbir şekilde tavsiye etmiyorum. bende kullandım 4 ay boyunca 90 mg kürler halinde evet sivilcelerim geçti ama şu an hiper tiroid hastasıyım ve günde 6 tane ilaç kullanmak zorundayım. bu ilacı kullanmış olanlar da bende t3 ve t4 kan tahlillerine baktırsınlar çünkü bu hastalığın bir belirtisi adam gibi bir belirtisi olmamasıyla birlikte tedavi edilmezse kısırlığa kadar sebep oluyor. hele ki saç dökülmesi, sinir, bir anda aşırı zayıflama gibi belirtileri olanlar hemen baktırsın!
bence 4 ay 90 mg alıp vucuda yuklenmek yerıne 7 ay 40 mg kullanmıs olsaydın belkı bu kadar agır seyler
yasamazdın.

ve suanda da bence vucuduna 6 ılac alarak cok fazla yuklenıyorsun dr.verdı dıceksın ama bı vucuda 6 ılac fazla.sonra baska rahatsızlıkların cıkar bunuda roaccutane kullandıgım ıcın dıye düşünürsün.ılac vucttan 1-2 ay sonra atılıyor.dıkkatlı ve duzrnlı kullanıldıgı surece bı sakıncasını görmuyorum.4 ay 90 mg sızce ne kadar mantıklı?lütfen önce kuralına uygun kullanalım ve her hastalıgımızı bu ılaca baglamayalım

X