Sivilceli Ciltler Sivilcelere karşı ROACCUTANE kullananlar

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
benimde haftaya 5.ayım bitiyor bu ay grip oldum inşAllah değerlerim yüksek çıkmazda doz düşmez yoksa ilaç sürem uzayacak zaten çabucak bitmesini ve iz tedavisine geçilmesini istiyorum artık yanaklarımda izlerim var /:

benimde haftaya 5.ayım bitiyor bu ay grip oldum inşAllah değerlerim yüksek çıkmazda doz düşmez yoksa ilaç sürem uzayacak zaten çabucak bitmesini ve iz tedavisine geçilmesini istiyorum artık yanaklarımda izlerim var /:

Yanaklarinizda iz mi kizariklik mi var?

sonunda hormon testini yaptırdım :)
netten sonuçlara baktım sadece fsh düzeyi ölçülmüş. hormon testi dedikleri bu mu oluyo. başka bişey ölçülmesi gerekiyomuydu tekrar kan vermek istemiyorum :KK43:
salı günü doktora gitcem göstermek için

arkadaşlar ben de roaccutane kullanıyorum.1 buçuk ay oldu söylendiği gibi deprosyana falan girmedim.:KK33: çok arkadaşım kullandı zaten ve şuan porselen gibiler. ben de şimdiden faydasını gördüm burnumun üstünde yerleşmiş olan ve yıllarca yok edemediğim ve sıkamadığım siyah noktalarım gitti.:KK9: evet tedavi aşamasında sivilce çıkıyor baya,çıkıcak ki biticek zaten ama sivilcesiz kısımları da yumuşacık ve dümdüz.inşallah tedavi sonunda her yer öyle olcak. :KK62:
-ellerimde egzama tarzı yan etkisi oldu ve çok kötü görünüyo ama doktor geçer dedi ki geçmeye başlıyor. :KK3:
-belimi ağrıtıyor arada.:KK8:
-göz kuruluğu var suni göz yaşı kullanıyorum.:KK34:
-dudaklarımdaki acayip kuruluk için de bepanten kullanıyorum çok iyi geliyo. ama keşke stik tarzı bişeyi olsa,toplum içinde tüpten sıkıp sıkıp dudağınıza sıvamak hoş görünmüyor :KK52:
evet yan etkileri çok ve hissedilir derecede ama ben hacettepe de tıp fakültesinde okuyorum ve hocam yazdı o ilacı bana. kontrollerin iyi yapıldığı sürece kullanılmasında bi sakınca yok bence. tek derdiniz hamile kalmamanız gerekiyor bebeğe çok zararı var. :KK20: onun da zaten hiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiç yeri ve zamanı değil benim için. :KK60::KK9:

Merhaba,
cok neseli yazmissin icim acildi okuyunca :) hemen hemen ayniyiz ben de 1 ayi bitirdim, 2.aydayim.. umarim bir an once butun dertlerimiz biter, dudaklar icin keske stick seklinde olsa demissin burt's bees bulursan kacirma derim gercekten cok iyi nemlendiriyor, bazi eczanelerde varmis sanirim..
bende ara ara depresyon yapiyor ilac, sende olmamasi ne guzel..
herkese gecmis olsun, konuyu surekli takip ediyor okuyorum, iyi olucak kizlar, arada sirada umutsuzluga dusuyoruz ama zamanla hepsi gececek, inaniyorum.
gorusmek uzere, sevgiler,
Duygu.

bu arada unutmdan soliim zoretanin cilt gunlugum her gun blogumda --> zoretanin tedavi surecim

Son düzenleme:
Yanaklarinizda iz mi kizariklik mi var?

kızarık değil izler küçük küçük. yüzümün bazı yerleri çok güzel lekesiz dümdüz yani ama bazı yerlerinde özellikle yanaklarımda ufak ufak sivilce izleri var küçük ama etkililer yanii

merhaba kızlar bende aranıza yenı katıldım roaccutanı kullanmaya yenı başladım bır hafta odu günde 20mgla başladım eczaneye gıtım ılacı alamak ıcın ama ıkı kutu karşılanmadığı ıcın tek kutu verdıler 27tl odedım bu bıraz ıcımı açıtı doğrusu her neyse bır hafta oldu ve suan yuzum soyulmaya başladı sıvılcelerın olduğu bölgeler sankı halka halka kabardı eczaneye gıdıp bepanten krem aldım dudak kuruluğum var dudaklarım yapış yapış ıkı gundur neutrogena spf20 aldım bakalım ıyı gelıcekmı umarım sonuç güzel olur.::KK17:

Canım senın kızarıklıkların ne durumda ya da sıvılcenın cıkmadıgı yerlerde cukur veya leke mı var? Bende tamı tamına 5.ayımdayım :)

Şuan yüzüme noldu bilmiyorum ama heryer kıpkırmızı ve sürekli sivilce çıkıyor birden bünyem değişti sanki ne güzel yoktu, berbat durumdayım, çukur yok.

kızlar ılk basta mutlaka sıvılce kusması oluyor mu?kullananalar cevap verebilirse sevınırm.benım su an cok yok sıvılcem ama uzun suredır kurtulamadıgım ıcın bu ılacı kullanmaya karar verdım.doktorum onerdı zaten.ama yan etkısı ve yaz mevsımıne denk gelecek olması ız bırakır mı dıye endıselendıyır benı ve ılk basta sıvılcede artıs olması benı dusunduryor.cunku calşıyorum ve yuzumde cok sıvılce olursa :KK43: bi taraftan da kurtulmak ıstıyorum.yardım edın kızlar bana:KK43:((

kızlar ılk basta mutlaka sıvılce kusması oluyor mu?kullananalar cevap verebilirse sevınırm.benım su an cok yok sıvılcem ama uzun suredır kurtulamadıgım ıcın bu ılacı kullanmaya karar verdım.doktorum onerdı zaten.ama yan etkısı ve yaz mevsımıne denk gelecek olması ız bırakır mı dıye endıselendıyır benı ve ılk basta sıvılcede artıs olması benı dusunduryor.cunku calşıyorum ve yuzumde cok sıvılce olursa :KK43: bi taraftan da kurtulmak ıstıyorum.yardım edın kızlar bana:KK43:((

İilk başta cevap verip moralini bozmak istemedim ama 2 kere mesaj yazmışsın cevap veriyim, ben haftaya 6.ayıma giriyorum ve yüzümde hala çıkıyor moralim de çok bozuk, iz de bırakıyorlar kırmızı kırmızı, durumum bu yani:KK43: Ama 3.aydan sonra hiç sivilcesi çıkmayanlar da var tabii ben sadece kendi durumumu söylüyorum

bende 2.ay dozum düştüğü için sivilce çıkmıştı ve cildim acayip hassaslaşmıştı. 3.aydan sonra hiç çıkmamaya başladı(bilmiyorum cıkması daha mı iyi )şuan yüzüm yer yer beyaz ama özellikle yanaklarımda kırmızı sivilce izleri var bide bazı yerlerimde çukurlar. haftaya 6.ayıma giriyorum ben de. Açıkcası iz tedavisi vs hiç duymamıştım sorduklarım hep mükemmel bir cilt olacak 6ayda diyolardı ama :/

ha bide yüzde sivilce yoksa mükemmel kapanıyor bu izler. Mineral fondoten daha iyi fakat ben flormarın var diye dışarı çıktığımda sürüyorum o bile yetiyor bana. 2ayda bir sınava giderken vs. sürüyorum tabi hergün değil sonra eve gelincede hemen çıkarıyorum böyle idare ediyorum inşAllah hatırlayıp dalga geçicem bu günlerimle :/

Benim yüzümde kırmızı kırmızı garip kabarıklıklar oluştu haftaya sorucam doktora da acayip sinirim bozuldu, sivilceleri söylemiyorum bile tam vize haftası, güya 6.aya giricem anlamadım ben bu işten bi şey!!!

Benim yüzümde kırmızı kırmızı garip kabarıklıklar oluştu haftaya sorucam doktora da acayip sinirim bozuldu, sivilceleri söylemiyorum bile tam vize haftası, güya 6.aya giricem anlamadım ben bu işten bi şey!!!

doktorun izleri takma onlar geçecek diyeceğini bildiğim halde bende sorucam cuma günü. Ne kadar basit yaaa madem doktor olmuşlar insanların psikolojisini de düşünsünler !!!!

herkes güneşin tadını çıkarıyoken ben evde yine mahsurum yine yüzüm kızarıcak yine soyulucak ve ben yine umutla iyileşmesini beklicem. Adım yine ev kuşuna çıkacak her yıl olduğu gibi. komşular ayrı bi mal zaten kimse gelip ne yaşadığını sormaz dışarı çıksan aaaa noldu yüzüne ayyy ne hale gelmişsin eve kapansan ev kuşu. sanki keyfiyen ev kuşuyum ben!!! isyan etmek istemiyorum ama ettiriyolar yeter beeee

doktorun izleri takma onlar geçecek diyeceğini bildiğim halde bende sorucam cuma günü. Ne kadar basit yaaa madem doktor olmuşlar insanların psikolojisini de düşünsünler !!!!

herkes güneşin tadını çıkarıyoken ben evde yine mahsurum yine yüzüm kızarıcak yine soyulucak ve ben yine umutla iyileşmesini beklicem. Adım yine ev kuşuna çıkacak her yıl olduğu gibi. komşular ayrı bi mal zaten kimse gelip ne yaşadığını sormaz dışarı çıksan aaaa noldu yüzüne ayyy ne hale gelmişsin eve kapansan ev kuşu. sanki keyfiyen ev kuşuyum ben!!! isyan etmek istemiyorum ama ettiriyolar yeter beeee

Benim bu hafta isyan ettiğim kadar kimse etmemiştir zaten, sabrım tükendi resmen hani başka açıklaması yok, inatla ve umutla kullanıyorum ama sonuç?
Millet yüzüne gram bakmaz, temizlemez etmez ama pırıl pırıl bir tane sivilce yok, bizim günahımız ne anlamadım ki ben!

X