Sivilceli Ciltler Sivilcelere karşı ROACCUTANE kullananlar

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
krem sür sabah öğle akşam bişey kalmaz evet normal bende de oldu ama geçti =)
teşk ederım aynen oyle yaptım gectı hafif bir pütürlükkaldı okadarcık.
Ama başımda suan cok enterasan bı dert var mantaroldum vajına mantarı roac. yapıyormu bunu doktra gıttım flucaan dıe bı ılac verdı ama dıkkat et cunku dıger aldıgın ılacta karacıgere yuklenıyor buda dedı ama cok kotuyum ıkı gecedır uyuyamıyorum kasıntıdan boyle bırsey yasamıs olanınız varmı?

ay pazartesı senın durumundaydım cenem kabarık kabarık ve kırmızydı bugune gectıı merak etme ıyı nemlendır ama

Bende biraz deri kalktı korkum iz kalıcak diye zaten elimde bepantenle geziyorum nerdeyse her saat sürüyorum :))

Çok geçmiş olsun. İyi nemlendirdikten sonra bir hafta içinde iyileşecektir merak etme canım.

teşekkür ediyorum canım sürekli bepenten sürüyorum ama kremini sürüyorum sizece merhem mi daha iyi kremi mi

Merhabalar.
Bende akne ve sivilce problemiyle yaşamaktayım.Bir süredir bu ilacın adını duyuyorum çevremden.Bu sabah eczacı bayanın da önermesiyle araştırmaya koyuldum.Bu ilacın ağır olup olmadığı, her insanda yarattığı etkiler tartışılıyor.Ben bu durumları göze alıyorum.Fakat önümde hazırlandığım bir üniversite sınavı var.Yaklaşık 2 ay sonra ve aynı zamanlarda mezuniyet gecem var.Benim düşündüğüm şey acaba bu sınav sürecimi etkiler mi?Bana en fazla ne kadar zorluk yaratabilir?Mezuniyet gecemde yüzümün şu ankinden daha kötü bir halde olmasını istemiyorum.Bana yardımcı olabilecek bir arkadaş arıyorum.

Merhabalar.
Bende akne ve sivilce problemiyle yaşamaktayım.Bir süredir bu ilacın adını duyuyorum çevremden.Bu sabah eczacı bayanın da önermesiyle araştırmaya koyuldum.Bu ilacın ağır olup olmadığı, her insanda yarattığı etkiler tartışılıyor.Ben bu durumları göze alıyorum.Fakat önümde hazırlandığım bir üniversite sınavı var.Yaklaşık 2 ay sonra ve aynı zamanlarda mezuniyet gecem var.Benim düşündüğüm şey acaba bu sınav sürecimi etkiler mi?Bana en fazla ne kadar zorluk yaratabilir?Mezuniyet gecemde yüzümün şu ankinden daha kötü bir halde olmasını istemiyorum.Bana yardımcı olabilecek bir arkadaş arıyorum.

ben yeni başladım kullanmaya, aslında diğer arkadaşlar daha net cevap verirler sana ama bildiğim kadarıyla ilk zamanlar sivilceleri kusturduğu için artıyormuş.. herkeste olmuyor ama psikolojik anlamda kötü etkileride var sınav dönemindeysen sınavdan ve mezuniyetten sonra başlayabilirsin bence.. tabi eczacının önermesiyle alamıyosun ilacı biliyosundur heralde doktora gitmen gerek bi kağıt oluyor imzalıyorsun onu eczane alıyor başka türü alamazsın sanırım bu ilacı..

Merhabalar.

yüzün çok kötüyse şimdiden başla derim. ama izler ve hafif sivilceler varsa şimdi başlama çünkü tam 2 ay kusma dönemi oluyo genelde. daha çok çıkabilir. riske atma bence.

benim de demir değerlerim ilk aydan itibaren düşmeye başladı. ilacın yan etkilerinden biriymiş, doktor sınıra düşmediğ için ilaç vermek istemiyorum demişti. sakıncası olmaz kullanabilirsin.

teşekkür ederim benim ilacı kullanmadan kan eksikliğim çıktı demek bu ilaçda yapıyorsa iyice artabilir aksatmayım o zaman..

arkadaşlar merhaba aslında ben 7 ay öncesinde yazmıştım roaccuttune kullanmaya başlıyorum diye.. cildimde sivilce yok diyebilirim ama gözeneklerim ve siyah noktalarım çok fazlaydı o zaman kullanmaya başladım 3 aya yakın bir süre kullandım pek yan etkisi olmadı ama daha sonra kıbrısa geçtiğim için tahlillleri yaptıramadım bırakmak zorunda kalmıştım. ben roaccutene kullanmaya başlamadan önce lazer tedavim vardı çenemden dolayı bu sürede lazeride yaptırmadım... şubat tatiline gitiiiğimde tekarar başladım ben (çünkü o gözenekler beni çok rahatsız ediyordu ne yaptığsam bir türlü cildim düzelmemişti) şuan 2. ayımdayım ama çenemdeki tüy probleminden dolayı ağda kullanılmayacağını bildiğim halde :KK43: çeneme ağda yaptırdıttım ve çok az dersi kalktı ve ağda değen yerler de kabarık ve kızarık iz kalırmı çok korkuyorummm :KK43:( düzelsin asla bir daha dokunmayacağım

Hametan sür hiçbir şeyin kalmaz merak etme :) Doktor bana geçen ay bıyık bölgem yüzünden vermişti de :)

Merhabalar.

kendi tecrübelerime bakarak nacizane fikrimi söyemek isterim. bence ertele ilaç işini. ilk 2 ay en zor geçen dönem oluyor çünkü. 1. ayın sonundan itibaren kusmalar başlıyor ki bu senin mezuniyet geceni rezil edebilir. sonra eklem ağrıları, yorgunluk, odaklanamama vs bunlar da sınav sürecini etkiler. hem bir de yaz başlıyor.

İlk ay 20 mg zoratenin ile başladım. 2. ay 40 mg aknetrent ile devam ediyorum. 3 ve 4. aylarda 60 mg alırsam tedavim bitecek.
5400 e tamamlamam lazım :) eğer 3 ve 4. ay 60dan az alırsam tedavi uzayacak:KK50:

arkadaşlar merhaba aslında ben 7 ay öncesinde yazmıştım roaccuttune kullanmaya başlıyorum diye.. cildimde sivilce yok diyebilirim ama gözeneklerim ve siyah noktalarım çok fazlaydı o zaman kullanmaya başladım 3 aya yakın bir süre kullandım pek yan etkisi olmadı ama daha sonra kıbrısa geçtiğim için tahlillleri yaptıramadım bırakmak zorunda kalmıştım. ben roaccutene kullanmaya başlamadan önce lazer tedavim vardı çenemden dolayı bu sürede lazeride yaptırmadım... şubat tatiline gitiiiğimde tekarar başladım ben (çünkü o gözenekler beni çok rahatsız ediyordu ne yaptığsam bir türlü cildim düzelmemişti) şuan 2. ayımdayım ama çenemdeki tüy probleminden dolayı ağda kullanılmayacağını bildiğim halde :KK43: çeneme ağda yaptırdıttım ve çok az dersi kalktı ve ağda değen yerler de kabarık ve kızarık iz kalırmı çok korkuyorummm :KK43:( düzelsin asla bir daha dokunmayacağım

Ben ilaçtan önce denemiştim. 4 ay boyunca izler hiç gitmedi. ilaç kullanmaya baslayınca sivilce gibi bşiler cıkmaya başladı. Ne olur bilmiyorum ama iyileşme var gibi

lise mezuniyetimde yüzümü tonla fondotenlerle kapattıran biri olarak söylüyorum ki sorunun her neyse onu erteleme. ilacı kullanıyoken de 1seferlik makyaj yapabilirsin o da o geceye özel. sınavını etkileyeceğini düşünmüyorum sen sadece sabah akşam hap içiyosun fiziksel ve psikolojik etkileri bünyene bağlı.

psikolojik açıdan bana zarar vermedi bu ilaç o denli etkisinin olduğunu düşünmüyorum açıkcası. insanlar regl öncesi dönemdeki gerginliği yada mevsimsel şeyleri bile bu ilaca bağlıyor -ki bende bunlardan biriydim- çok düşünürsen başına gelir zaten rahat ol kendini kasma. 5.ayım bitti ve hala yaşıyorum yüzümü takmak dışında fazla da zorlanmadım açıkcası.

tek bi tavsiyem olacak hangi ilaca başlarsan başla pozitif ve umutlu ol bizim gibi her engelde isyan etme ahah biz bazen sinirli ve ergen bazen çok erdemli oluyoruz:)

Son düzenleme:
evet ikinci kutuya geçtim artık,kan değerlerim ilk tahlile göre daha iyi çıktı:KK16:Ama doktor yine de 20 mg verdi.Aslında doktorum baya bi sessiz bi adam benim de ona sorasım gelmiyor:) Yalnız şöyle bir sorunum var saçlarım kepeklendi,böyle bir sorunla kjarşılaşıp çözen arkadaşların fikrini bekliyorum.Bu arada yüzümde gözle görülür düzelme,belli yerleri mesken tutmuş sivilcelerim oraları terk ettiler.Çekirdek falan yediğimde de çıkmıyor.Bir de doktorum ilacı değiştirdi.Devlet roaccutane'nin % 50 sini karşılıyordu,Şimdi acne... bilmem ne verdi,aynıymış bununla devam edelim dedi.Bakalım inşallah her şey güzel gider.

merhaba ilacimin 4. Gunu cildim haff haff soyulmaya basladi..zaten birsuru komedon vardi..hala var hepsini sktim ve suan yuzm cok feci oldu...ne yapabilirim acil yardim :/:/:KK43:

merhaba ilacimin 4. Gunu cildim haff haff soyulmaya basladi..zaten birsuru komedon vardi..hala var hepsini sktim ve suan yuzm cok feci oldu...ne yapabilirim acil yardim :/:/:KK43:

bu ilacı kullanıyorsan faydası olması ıcın ız kalmaması ıcın hıc oynamaman gerek

bu ilacı kullanıyorsan faydası olması ıcın ız kalmaması ıcın hıc oynamaman gerek
biliyorm ama tutamyrm kendmi :/ yuzmdekilerden kurtulmk istyrm o da sonc felaket :KK70: neml. Surdm nasil yandi...siyah noktalar icin cilt temizlgi icin kullanabilecegm bir sey var mi..gunlk peelng jel gbi syleri kullnmak istemyrm..sabun nasl olr bilemedem

• [*]ilk ay hergun 30mg (etkileri = dudaklarım kurudu, burunda kılcal damarlarda kuruluktan kaynaklı sızıntı şeklinde kanama, ciltte kusma, saçlarımdaki yağlanmanın gitmesi )
    [*]
    [*]2. ay haftanın 3günü 40mg, 4günü 20mg
    3.ay haftanın 3günü 40mg, 4günü 20mg
    4.ay sabah 20mg, akşam 10mg

4. ayımdayım. sivilce çıkmıyor fakat deri altında 2 3 tane hissediyorum. kendi kendine öyle gider belkide.
siyah nokta vs ilk 1. ayda bitti.
kusmadan kalan izlerim duruyor. merak edilen meşhur konu.
nasıl geçer bilmiyorum artık :KK1: güneşlenince geçer dedi doktor.

yan etkilerin devamı;
anal fissür. bu konuda napacağımı bilmiyorum. doktora söylesem ilacı bıraktırır. gelmişim 4. aya. şurda 2 ay sabretmem lazım :KK14:
2 ayda bir kan testlerimi yaptırdığımdan kolestrolde yükselme olduğunu gördük ve diyete başladım. sıkı bi diyet olmasada yağlı yemıyorum, haftada bi kaç kez öğlen salata yiyorum sadece.

burun kanaması geçti.
dudaklarımın kuruluğuna devam, iyi kremlersem rahatsız etmiyor. bioderma yı kesinlikle öneriyorum :KK31:
su içemiyorum iş yoğunluğundan unutuyorum. kesinlikle içilmeli.

ve vee benimde sorum olacak. 1 ay sonra evleniyorum kısmetse ve jinekologum doğum kontrol hapı yazdı. yasmin.
roaccutane ile aynı anda kullanma karaciğeri çok yormasın dedi. ama ilacı kullanırkende hamile kalmamam gerek.
doğum kontrol hapı kullanırken veya bırakınca (yumurtalıklarda kist vs sorunları olmasa da) sivilceyi artırır mı ?
ne yapmam lazım ?
Cilt doktoruma sorduğumda kullan dedi. Jinekolog kullanma dedi. napcağımı bilemedim.

• [*]ilk ay hergun 30mg (etkileri = dudaklarım kurudu, burunda kılcal damarlarda kuruluktan kaynaklı sızıntı şeklinde kanama, ciltte kusma, saçlarımdaki yağlanmanın gitmesi )
    [*]

4. ayımdayım. sivilce çıkmıyor fakat deri altında 2 3 tane hissediyorum. kendi kendine öyle gider belkide.

yan etkilerin devamı;
anal fissür. bu konuda napacağımı bilmiyorum. doktora söylesem ilacı bıraktırır. gelmişim 4. aya. şurda 2 ay sabretmem lazım :KK14:
2 ayda bir kan testlerimi yaptırdığımdan kolestrolde yükselme olduğunu gördük ve diyete başladım. sıkı bi diyet olmasada yağlı yemıyorum, haftada bi kaç kez öğlen salata yiyorum sadece.

burun kanaması geçti.
dudaklarımın kuruluğuna devam, iyi kremlersem rahatsız etmiyor. bioderma yı kesinlikle öneriyorum :KK31:

ve vee benimde sorum olacak. 1 ay sonra evleniyorum kısmetse ve jinekologum doğum kontrol hapı yazdı. yasmin.
roaccutane ile aynı anda kullanma karaciğeri çok yormasın dedi. ama ilacı kullanırkende hamile kalmamam gerek.
doğum kontrol hapı kullanırken veya bırakınca (yumurtalıklarda kist vs sorunları olmasa da) sivilceyi artırır mı ?
ne yapmam lazım ?
Cilt doktoruma sorduğumda kullan dedi. Jinekolog kullanma dedi. napcağımı bilemedim.
merhaba ben de 5. ayımdayım ve polikistik overim olduğu için 3 aydır yasmin kullanıyorum birkaç doktora sordum bir sorun olmayacağını söylediler hala kullanmaya devam ediyorum birlikte

evet ikinci kutuya geçtim artık,kan değerlerim ilk tahlile göre daha iyi çıktı:KK16:Ama doktor yine de 20 mg verdi.Aslında doktorum baya bi sessiz bi adam benim de ona sorasım gelmiyor:) Yalnız şöyle bir sorunum var saçlarım kepeklendi,böyle bir sorunla kjarşılaşıp çözen arkadaşların fikrini bekliyorum.Bu arada yüzümde gözle görülür düzelme,belli yerleri mesken tutmuş sivilcelerim oraları terk ettiler.Çekirdek falan yediğimde de çıkmıyor.Bir de doktorum ilacı değiştirdi.Devlet roaccutane'nin % 50 sini karşılıyordu,Şimdi acne... bilmem ne verdi,aynıymış bununla devam edelim dedi.Bakalım inşallah her şey güzel gider.

bende 9. gündeyim kepeklenme bendede başladı çok cansıkıcı daha az mı yıkamak gerek bilmiyorum ki naapsak ??

[*]

yan etkilerin devamı;

burun kanaması geçti.

ne yapmam lazım ?

birlikte kullanmak istemiyorsan başka korunma yolları deneyebilirsiniz diye düşünüyorum ben 8 yıllık evliyim korunmak için hiç doğumkontrol hapı kullanmadım neticede hormon gerek yok diye düşünüyorum ben tabi bu eşimle ortak kararımız.. yasmini arkadaşım sivilce tedavisi olarak artı korunma yöntemi olarak kullanıyor.. yani bu ilaç sivilcelenme yapmaz sanırım..

kızlar selam. tekrar bu illetle uğraşmak aklıma gelmezdi ya. önceden bebek gibi cildim vardı herkes söylerdi..ne olduysa sivilce çıkmaya başladı çok değildi ama iz bırakıyordu.roac. kullandım 5 ay kadar . bi kaç ay sonra tekrarladı arada maske yapıyorum yüzüme ama az çıksa da çıkan iz bırakıyor .. eski cildimi çok özledim ya. tekrar ilaç kullanmalı mıyım sizce ?:44::44:

5 ay kısa bir süre değil mi? en az 6 ay sürüyo. kilona göre hesap yapılıyo. dozajı tamamlamamış olabilirsin.

X