Sivilceli Ciltler Sivilcelere karşı ROACCUTANE kullananlar

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
yaa kızlarr bişii sormamm gerekiyo bu ilaçla ilgili tecrübeeli olanlara:nazar:
bnm 3. ayım bitti. pazartesi doktora gidicem ama bnm ilaçlarm bu gece bitti yani 1 gün kullanamıcam ara vermiş olucam :26:
sizcee bi problem olur mu yoksa aralıksızmı kullanmam gerekiyo bunu :26:

yaa kızlarr bişii sormamm gerekiyo bu ilaçla ilgili tecrübeeli olanlara:nazar:
bnm 3. ayım bitti. pazartesi doktora gidicem ama bnm ilaçlarm bu gece bitti yani 1 gün kullanamıcam ara vermiş olucam :26:
sizcee bi problem olur mu yoksa aralıksızmı kullanmam gerekiyo bunu :26:

canım ben aralıksız kullanmak gerek diye biliyorum 1günden bişey olmaz inş:nazar: keşke cumadan gitseydin doktora canım...

Son düzenleme:
merhabalar,bir şey sormak istiyordum.5 aydır roaccutane kullanıyorum ilk 3 ay 40 mg 4. ay 50 mg ve şu an 5. ayın içindeyim ve 60 mg kullanıyorum.Şikayetçi oldugum şey ise kapalı komedonlardı sol yanakta ve çene kısmında bir sürü küçük küçük sıkınca içinden beyaz veya sarımsı bir şey çıkan fakat cilt renginde olan sivilce.Roaccutane şu ana kadar hiç bir gelişme yapmadı acaba bundan sonra da yapmaz mı ? Bu sivilceler kesinlikle alevlenmiyor,dışarıya çıkmıyor ben sıkmadıgım sürece.Bi bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi ?

Doktora sordum arkadaşlar. Nadirde olsa oluyor dedi. Bu ilaç sadece yüzünü değil vücudunu da etkiliyor dedi. İlaca bir kaç gün ara verebilirsin dedi. Korkulacak bişey yok dedi ama ben yinede korkuyorum. Acaba benim gibi olan var mı merak ettim..

kızlar bugün doktora gittim sonuçlar şöyle
Kolesterol, total 176 mg/dL
Trigliserit 76 mg/dL

doktor normal dedi ama geçen aya göre yükselmiş tabi bekliyordum bunubu ay pek dikkat etmemiştim.neyseki ilaca devam ediyorum yine de.

bu arada sırada beklerken 4 kişi vardı yine aynı ilacı kullanan kaderdaşlarım dedim içimden :) ŞİMDİ 4.AYIMA GİRMİŞ OLDUM
keşke gecen yıl kullansaydım milletin korkutmasına bakmayın,
bugün doktora lazeri sordum bıyıgıma yaptırabilir miyim diye, hayır dedi tedavi bittikten bir süre sonra ancak yaptırabilirsin deri inceldiği için kılcal damarlara zararı olur dedi bilginiz olsun.

bu arada sırada beklerken 4 kişi vardı yine aynı ilacı kullanan kaderdaşlarım dedim içimden :) ŞİMDİ 4.AYIMA GİRMİŞ OLDUM
keşke gecen yıl kullansaydım milletin korkutmasına bakmayın,
bugün doktora lazeri sordum bıyıgıma yaptırabilir miyim diye, hayır dedi tedavi bittikten bir süre sonra ancak yaptırabilirsin deri inceldiği için kılcal damarlara zararı olur dedi bilginiz olsun.

Geçmiş olsun bende 4 gün önce 4.ayıma girdim ben aknetrent kullanıyorum. Kaç mg alıyorsun?

teşekkür ederim, sivilcesiz temiz bir cilt heerkesin olsun :) günde 40 mg alıyorum.sabah 20mg, akşam 20 mg

sen kaç ay kullanacakmışsın?

bende perşembe günü 4. ayıma girecegim ama moralim sıfır cunku hic bi gelisme yok bunun sebebi de deri altı sivilcelerimin olması ... :KK43:(

Kızlar bende tahili sonuclarımı yarın alıyorum. Doktor bana 43 kilo oldugum için düşük dozdan baslarız dedi ama aklımda bu var suan düşük dozla baslamam hem tedavi süresini çoğaltıp hemde etki suresini azaltırm mı acaba:26: bugun gidip dudak için nemlendirici yüzüm için 50 faktörlük günes kremi aldım. Cok umutluyum bu ilaçtan ve yan etkılerınden korkmuyorum yüzüm düzelsinde hallederiz bi şekilde :KK76:

teşekkür ederim, sivilcesiz temiz bir cilt heerkesin olsun :) günde 40 mg alıyorum.sabah 20mg, akşam 20 mg

sen kaç ay kullanacakmışsın?

doktor bana 6 ay demişti. Ama 3600 mg aldım 3 ayda. Bu ayda 1500 mg daha alacağım. geriye 900 mg kalacak benim hesaplarıma göre bu aydan sonra 1 ayım kalabilir. Doktor ne derse artık...

Benimde deri altı sivilcelerim var. Kaç mg alıyorsun. Birde doktorun ne diyor bu konuda?

40 mg kullanıyorum. Doktorum bana roaccutane verdikten sonra bir hormon testi yaptırmamı söyledi. Daha sonra sivilcelerimin hormonal bozukluklardan kaynaklı olduğunu öğrendim.İlacı verdiğinde 6 ayı uzatma gibi bir ihtimalin olduğunu söyledi. Bilmiyorum yani o benden daha umutlu bunu kullanınca büyük bir ihtimalle geçer, izlerin kalırsa da lazer yaparız falan demişti.Sende durumlar nasıl ?

40 mg kullanıyorum. Doktorum bana roaccutane verdikten sonra bir hormon testi yaptırmamı söyledi. Daha sonra sivilcelerimin hormonal bozukluklardan kaynaklı olduğunu öğrendim.İlacı verdiğinde 6 ayı uzatma gibi bir ihtimalin olduğunu söyledi. Bilmiyorum yani o benden daha umutlu bunu kullanınca büyük bir ihtimalle geçer, izlerin kalırsa da lazer yaparız falan demişti.Sende durumlar nasıl ?

Benimde bu ay daha düzgün yüzüm bayağı sivilce çıkmıştı. Bu ay doktorum düzelme var dedi. 1,5-2 ay daha kullancam galiba. Bakalım 4.ayda nasıl değişiklik olacak yüzümde ben 50 mg kullanıyorum..

arkdşlarr bişii dicem pazartesi gttm doktora 50 mg la devam ediyorum yine 4. aydayım şuan 6 ay kullanacakmışım.
doktor bana dediki senin yüzünde ki sivilce izleri bu ilaçla geçmicek bunu bil, şuan derin inceldği için derin kalınlaştğı zaman yani tedavin bittikten 3 ay sonra sana izlerin için başka bi tedavi uygulcaz...:KK14:

napcak ki kızlarr lazer falanmı diye düşünüyorumm bidee bnm bu ilaç izlere neden etki etmedii :KK50:

Son düzenleme:
Benimde bu ay daha düzgün yüzüm bayağı sivilce çıkmıştı. Bu ay doktorum düzelme var dedi. 1,5-2 ay daha kullancam galiba. Bakalım 4.ayda nasıl değişiklik olacak yüzümde ben 50 mg kullanıyorum..

gül güzeli sanırım seninle aynı gidiyoruz bende 4. aydayım şuan ve 50 mg kullanıyorum yüzün ilk ilaca başladğnda nasıldı şimdi nasıl ?

arkdşlarr bişii dicem pazartesi gttm doktora 50 mg la devam ediyorum yine 4. aydayım şuan 6 ay kullanacakmışım.
doktor bana dediki senin yüzünde ki sivilce izleri bu ilaçla geçmicek bunu bil, şuan derin inceldği için derin kalınlaştğı zaman yani tedavin bittikten 3 ay sonra sana izlerin için başka bi tedavi uygulcaz...:KK14:

napcak ki kızlarr lazer falanmı diye düşünüyorumm bidee bnm bu ilaç izlere neden etki etmedii :KK50:

canım bu ilaç zaten sivilce izlerini yoketmez ki.çukurluklar varsa mecbur lazere gidicez sanırım:26: ama kırmızılıklar ilacı bırakınca gecicekmiş.
bende 4. ayımı bitirmeme son 1 gun kaldı:KK51: 4 aya başlarken benim yüzüm çok kötüydü ben artık ilaç işe yaramıo die düşünmeye başlamıştım; doktora söylediğimde sabretmem gerektiğini tedavin 6 ay dedi. 5. aya giricem hala yüzümde kırmızılıklar ve gecen ay kadar olmasada sivilcelerim var. Umarım uzamaz tedavim:KK25:

gül güzeli sanırım seninle aynı gidiyoruz bende 4. aydayım şuan ve 50 mg kullanıyorum yüzün ilk ilaca başladğnda nasıldı şimdi nasıl ?

İlk ilaca başladığımda çenem felaketti şimdi bişey kalmadı. Kızarık sadece. Geçen ay yüzüm çok sivilcelendi. Şimdi sönük haldeler. Ne çok iyi ne de çok kötü.. Bakalım daha 2 ayımız var sonuçlar nasıl olacak.. Senin nasıl?

aynen bana da öyle söylemişti doktorum ilaçtan sonra izlerin kalacağı için lazer yaparız demişti

X