Sivilceli Ciltler Sivilcelerime yıllar önce bu su ile veda ettim.

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
kızlar merhaba ben bebek emziriyorum acaba antibiyotiğin yan etkisi olur mu? bir de yorumlar genelde karışım üzerine olmuş antibiyotiği kullanan olmadı mı acaba?

Arkadaşlar kullananlara bazı sorularım olacak yardımcı olursanız sevinirim..
bu suyu cilde tonik gibi uyguluyoruz anladığım kadarıyla peki öncesinde temizleyici kullanıyor musunuz yoksa aynı zamanda temizleyici görevi mi görüyor?
ne kadar zamanda etkisini göstermeye başlıyor?
son olarakta karma ama hassas bir cildim var hemen kızaran cinsten yani:)bu suyu kullanmamda bir sakınca olur mu acaba?

Arkadaşlar kullananlara bazı sorularım olacak yardımcı olursanız sevinirim..
bu suyu cilde tonik gibi uyguluyoruz anladığım kadarıyla peki öncesinde temizleyici kullanıyor musunuz yoksa aynı zamanda temizleyici görevi mi görüyor?
ne kadar zamanda etkisini göstermeye başlıyor?
son olarakta karma ama hassas bir cildim var hemen kızaran cinsten yani:)bu suyu kullanmamda bir sakınca olur mu acaba?

Tonik gibi uygulanıyor,sabun,jel vs.. kullanılmıyor. Kullandığınızda cildinizden simsiyah bir kir çıkıyor zaten temizlemeye gerek kalmıyor :) benim çok çabuk etkisini gösterdi ki çok derin ve büyük sivilcelerim vardı. Cilt tipim benim de karma ve hassas ona rağmen hiç bir sorun yaşamadım,tek problem cildim çok kurumaya başladı arada nemlendirici kullanarak o sorunu da çözdüm. Bence kesinlikle deneyin.

Arkadaşlar bu karışımda bulunan asetona cesaret edemediğim için eczacım bana şu karışımı yaptı.Benim çok fazla sivilce problemim yok. fakat sadece alnımda regli dönemimde 2-3 tane mutlaka çıkar ve diğer regl dönemine kadar yeni geçmişolr derken tekrar çıkar.Ama bu konudan ilham alarak eczacıma gidip aşağıdaki karışımı yaptırdım.2 ay önce başladım ve şimdi cildim çok daha parlak ve güzel.Sivilce problemlemim ortadan kalktı.regl döneminde çıkarsa 1 tane çıkıyo ama belli bile olmuyor. 3 güne geçiyor.Ama sabır gerektiren bi olay onu belirteyim.Ben 2 hafta kullanıp bi işe yaramıyor bu diye bırakmıştım.Sonra tekrar başladım.Sabah ve akşam düzenli olarak yaptım.Neredeyse 3 ay oluyor ama şükür çok memnunum şimdiki cildimden.

Dediğim gibi sabır gösterin ve bırakmayın!!!

Salisilik Asid 3 gr
Alcol 100 gr
Resorcine 3 gr
Eau de rose 150 gr

Ayrıca fazla sivilce problemi olanlar resorcin oranını 8 gr geçmemek kaydıyla artırabilirmiş.Genede uzmana danışmanızıda öneririm.

Salisilik Asid ; bazı sivilce kremlerinde kurutucu oarak kullanılan olan bir maddedir.

Resorcine maddesi ; Beyaz billuri bir maddedir.Yakıcı lezzeti vardır.1 kg su ve 1 kg alkolde ayrıca ether, gliserin ve benzende çözünür....Kloroformda çözünmez....haricen psoriasis, akne, sebore, egzema ve diğer deri hastalıklarında kullanılır. ancak geniş satıhlara tatbik edilmemelidir.

Alkol; ise eritici olarak kullanılan maddedir.

Eau de Rose; maddesi ise , bildiğimiz gül suyudur.. akneler üzerinde şifalı etkisi bulunmaktadır. Lekelere faydalıdır.1000 kg. Rosa damascena taze çiçekleri, kafi miktar su ile hareket edilen çiçek miktarına eşit distila alınına kadar distillenir. Terkibinde % 0.4 esans ihtiva eder.

Umarım herkese faydalı olabilmişimdir

Tonik gibi uygulanıyor,sabun,jel vs.. kullanılmıyor. Kullandığınızda cildinizden simsiyah bir kir çıkıyor zaten temizlemeye gerek kalmıyor :) benim çok çabuk etkisini gösterdi ki çok derin ve büyük sivilcelerim vardı. Cilt tipim benim de karma ve hassas ona rağmen hiç bir sorun yaşamadım,tek problem cildim çok kurumaya başladı arada nemlendirici kullanarak o sorunu da çözdüm. Bence kesinlikle deneyin.

arkadaşım bilgilendirme için çooookkk teşekkür ederim:)

biz bu karışımı eczaneye yaptırdık ama netice alamadım.sonra kızım için ozonlu zeytinyağı ile menekşe sabunu kullandık..kesin çözüme ulaştık sonra bu ürünü üreten drmuş.arkadaşım bu işi yapıyor ve hamile bayanlara bu yağı hem karınları bacakları çatlamasın diye hemde selülit giderici olarakda veriyormuş forumda bir arkadaş sormuştu oradan biliyorum..kızkardeşimde kullanıyor zaten.yalnız%100 olanından almalısınız..belki faydam olur diye yazdım çakmaları çokmuş..

Benim yüzümde o kadar sivilce yok ama lekeler var onlara umarım etki eder t bölgem yağlı onun dışında yanaklarımda çok şükür bir şey yok birde burnumda kocaman gözenekli siyah noktalar var onlara iyi gelir mi ?

:95: burnumun ustu soyuluyor sanırım bıraksam mı kı ya . napacağımı bılemedım . yardım edın lutfen .:KK43::KK43:

EndoplazmikRetikulum ben de bu karışımı uyguluyorum benim de sivilcem yoktu sadece çok önceden sıktığım sivilcelerin geçmek bilmeyen yaraları ve kızarıklıkları vardı ve çok derin gözenekli olmasa da siyah noktalarım var burnumda. suyu kullandığım ilk hafta yüzüm epey kendine geldi, temizlendi. şuan alnımda 3 tane sivilce çıktı. ee haliyle cilt önce içindeki mikrobu dışarıya kusma yapıyor öyle temizleyecek herhalde diye düşünüyorum. siyah noktalarım tam anlamıyla gitmedi ama yüzüm gayet temiz görünüyor.

tustuy bu karışım cildi kurutuyormuş bunu ben de yaşadım, konuyu açan kişi de söylemiş zaten. yüzüne nemlendirsin diye krem kullan istiyorsan. ama kremi abartma derim. cildine yarayan bir krem kullanırsan sorun olmaz diye düşünüyorum. :KK71:

Son düzenleme:
tustuy bu karışım cildi kurutuyormuş bunu ben de yaşadım, konuyu açan kişi de söylemiş zaten. yüzüne nemlendirsin diye krem kullan istiyorsan. ama kremi abartma derim. cildine yarayan bir krem kullanırsan sorun olmaz diye düşünüyorum. :KK71:[/QUOTE]

bende öyle düşündüm nemlendırıcı kullanıcam fazla abartmadan ayyy ıyı olucaak evet evet :92::92: ıçımı raHatlattığın ıçın teşekkur ederımmm :93::93:

Solüsyonu 2 haftadan fazla bir süredir kullanıyorum. Önce yüzümdeki sivilceler arttı, cilt kendini temizliyor die dert etmedim ve kullanmaya devam ettim. Tam düzelmeye başladı derken yüzümde 2 sivilce birden çıktı ama bunu bir önceki gün fondoten sürmeme bağlıyorum. Size tavsiyem makyaj yapmayın ben sadece göz makyajı yapıyordum ama önemli bi görüşmem olduğu için makyaj yapmak zorunda kaldım.
Bu arada bu solüsyon sivilce izlerine iyi geliyor mu??? Alnımdaki sivilceler iyileşiyor ama izleri çok belirgin şuan. Sivilce izleri için önerebileceğiniz bişeyler var mı?????

kızlar bende bunu denicem ağrılı sivilceler çıkıyo yüzümde ve doktorlarını çoğunu verdiği ilaç işe yaramadı mesela aknilox jel ve istoreksin jel kullanan varsa bıraksın kesinlikle işe yaramıyo ben denedim ve hüsraannnn

Bece de aynı şekilde. Hangi doktora gittiysem yüzümün soyulması için jer verdiler. Ne yüzüm soyuldu, nede sivilcelerden kurtuldum:KK43:

Resorchine >>>>>8gr
Alkol/Aseton(aâ) >>>>125gr
Eau de rose >>>>>100 gr (u.s.ext)= (Bu ekstra kalitede gül suyu demektir)

Bunu olduğu gibi kopyalayıp eczacıya verin,o anlar..Ama yine de hatırlatmamı yapayım,alkol ve aseton eşit miktarda ikisi de 125 er gr.olacak..
ınşallah kullanıp faydasını görenler olursa,buraya yazarlar...

Merhaba Tatlım;
Şu asetan ve alkol eşit miktarlarda toplamda mı 125 gr olacak yoksa ikisinden de 125 er gr mı olacak.?

Solüsyonu 2 haftadan fazla bir süredir kullanıyorum. Önce yüzümdeki sivilceler arttı, cilt kendini temizliyor die dert etmedim ve kullanmaya devam ettim. Tam düzelmeye başladı derken yüzümde 2 sivilce birden çıktı ama bunu bir önceki gün fondoten sürmeme bağlıyorum. Size tavsiyem makyaj yapmayın ben sadece göz makyajı yapıyordum ama önemli bi görüşmem olduğu için makyaj yapmak zorunda kaldım.
Bu arada bu solüsyon sivilce izlerine iyi geliyor mu??? Alnımdaki sivilceler iyileşiyor ama izleri çok belirgin şuan. Sivilce izleri için önerebileceğiniz bişeyler var mı?????

sivilce izlerinin rengini yavaş yavaş açarak yok etmeye çalışıyor. aynen dediğiniz gibi makyaj yapmayın. Tuliş de bunu belirtmiş zaten ilk sayfalarda. karışımı kullandığınız süre içerisinde sabun kullanımını bırakın makyaj yapmayın gibi uyarılarda bulunmuş. mümkünse kurcalamayın sivilce yaralarını ve makyajdan da uzak durun bence. umarım en kısa zamanda cildiniz düzelir. :KK71:

Resorchine >>>>>8gr
Alkol/Aseton(aâ) >>>>125gr
Eau de rose >>>>>100 gr (u.s.ext)= (Bu ekstra kalitede gül suyu demektir)

Bunu olduğu gibi kopyalayıp eczacıya verin,o anlar..Ama yine de hatırlatmamı yapayım,alkol ve aseton eşit miktarda ikisi de 125 er gr.olacak..
ınşallah kullanıp faydasını görenler olursa,buraya yazarlar...

Merhaba Tatlım;
Şu asetan ve alkol eşit miktarlarda toplamda mı 125 gr olacak yoksa ikisinden de 125 er gr mı olacak.?

ilk sayfalara dikkatlice göz gezdirmediniz sanıyorum. ikisinden de 125'er gram diye belirtmiş. ben de o şekilde yaptırdım. ilk sayfalara dikkatlice göz gezdirip emin olun öyle yaptırın. :KK71:

X