Sivilceli Ciltler Sivilcelerime yıllar önce bu su ile veda ettim.

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
bu karışımı 1 yıl önce kullandığımda çok işe yaradı cidden
ama yazın tekrar kullandığımda suratımı kırmızı hale gtirdi
1 yıl önceki etkisini göremedim galiba sivilce nedeni ergenlik-stres vb şeylerse ya da çok derin değilse işe yarıyor

öncelikle cilt tipi söyliyim size. buluttan nem kapan, çikolatayı düşünsem sivilce çıkaran bir yüzüm var. üstelik öyle her kozmetiği kullanamam her nemlendiriciyi süremem çünkü sivilce yapar. yüzümü kurularken havluyu sürterek kurularsam sivilce yapar. yapar oğlu yapar. böyle TİP bir cilt tipim var işte.

ben önceleri ergenlikten sivilce çıkardığımı düşünüyordum ama yaş 24e gelip hala bunlar çıkmaya devam edince anladım bir yamuk olduğunu. kullanmadığım sivilce kremi sanmıyorum ki kalsın. sivilcelerim daha çok büyük ve iltihaplı değil kırmızı ve içten çıkan cinslerdendi. yani patlatmaya pek müsait olmayan sivilcelerden. öyle beyaz beyaz olmadı pek. öncelikle ben artık bu durumdan çok sıkıldığımı söyleyerek cildiyecime gittim yine. acnegene başlamayı tavsiye etti. ama höh o kadar da değildi sivilcelerim. neticede makyaj yapınca kapatabilir düzeydeydi. acnegeni bir kaç gün kullanıp yan etkileri yavaştan başlayınca hiç giremedim o topun altına bıraktım. daha sonra cildiyecinin verdiği kremler bitince (aknilox, clindoxil, maddecassol) ben sağlık ocağına gidip yazdırıyordum.

bu sağlık ocağındaki aile hekimimiz bu sudan yazdı. çok etkilidir dedi. ben daha önce forumdan bu suyu biliyordum. aldım suyumu kullanmaya başladım. çok yakıyordu. ve birden sivilcelenme yaptı hemen bıraktım. en büyük yanlış burda arkadaşlar. daha sonra aylar geçti yine kremlerim bitince sağlık ocağına gittim. yine bu sudan bahsetti ben de daha çok sivilce çıkardığını söyledim. o muhtemelen başka bir şeydendir bu sivilcelenme yapmaz dedi. benim tabi cilt tipimin tipliğini bilemediği için. peki madem dedim bir daha yazın. aslında evde de yarım şişe vardı. ama çok yakıyordu işte. neyse gittim eczaneye daha önce kullandığımı ama çok yaktığını söyledim. alkol oranını düşürürüz dediler ve karışımı verdiler.

şimdi nasıl kullandığımı da yazayım.
bu suyla beraber garnierin expo fırçalı bir ürünü var. leke ve sivilce karşıtı. 15 tl mi ne fiyatı. o kadar pahalı ürün kullandım bu kadar ucuz bir üründen bu kadar memnun kalacağım aklıma gelmezdi. içinde salisilik asit olduğu için lekelerle kahramanca savaşıyor. sabahları onun fırçasıyla masaj yaparak bir güzel yıkıyorum yüzümü. havluya silerken kesinlikle kompres yaparak kuruluyorum cildimi çünkü diğer türlü gerçekten sivilceleniyorum. hemen arkasına mucize suyumuzu bir parça pamuğa dökerek ve yine kompres yaparak uyguluyorum. sürtmüyorum. daha sonra bir yarım saat 1saat sonra işte aklıma ne zaman gelirse sadece yıkayıp nemlendirici sürüyorum. aynı işlemi akşam 10'dan sonra yine yapıyorum. cünkü cilt o saatlerde daha düzelmeye müsait oluyor.yaklaşık 3 haftadır düzenli bir şekilde uyguluyorum. ilk başta sivilcelenme yaptı yine. ama çok güzel geçirdi sonra. bırakmadım bu sefer. üstelik lekelerime etkisi sivilcelerime etkisinden daha büyük. çünkü benim her çıkan sivilcem iz bırakmadan gitmez. yani ben pudrasız dışarı çıkamam diyordum. şu an çok rahat bir şekilde çıkabilirim öyle söyleyeyim size. üstelik cildi yıpratmak yerine ışıl ışıl pembe pembe çok sağlıklı bir görünüm elde ettiriyor. denemediği hiç bir yol kalmayan ben yolumun bu suyla kesişmesinden dolayı çok mutluyum. umuyorum siz de istediğiniz cilde kavuşursunuz bir an önce. sorusu olan varsa seve seve cevaplarım. :21:

Z.hande sana bi kaç soru sormak istiyorum cevaplarsan gerçekten çok mutlu olcam.ben paylaşılan formülü denemek istiyorum yüzümde çok fazla sivilce yok(ama sinirlerimi bozmaya yetiyo ) alnımda da ufak ufak isilik gibi sivilceler var sıkamıyorum ve geçmiyorlar da..cildim pürüzsüz olsun istiyorum..ve sivilce lekelerim var..eczaneye bu karışımı hazırlatmaya gittim eczacı yanında bi de sivilce kremi hazırlayayım mı dedi..bu suyla kremi beraber kullanmamın bi sakıncası var mı acaba??çünkü hiçbirşey kullanmayın demişti paylaşan kişi..buarada birinden de bu suyun derinden temizlediğini ve derinin altındakileri sivilce olarak çıkarıp kökten temizlediğini duydum..gerçekten de önce sivilceler çoğalıp daha sonra mı geçecek??sende olduğu gibi bende de mi olur??.veee nekadar süre kullandın bu suyu..bilgilendirirsen çok sevincem çok uzun yazdım umarım sıkılmazsın okurken::):)şimdiden teşekkür edrm

öncelikle cilt tipi söyliyim size. buluttan nem kapan, çikolatayı düşünsem sivilce çıkaran bir yüzüm var. üstelik öyle her kozmetiği kullanamam her nemlendiriciyi süremem çünkü sivilce yapar. yüzümü kurularken havluyu sürterek kurularsam sivilce yapar. yapar oğlu yapar. böyle TİP bir cilt tipim var işte.

ben önceleri ergenlikten sivilce çıkardığımı düşünüyordum ama yaş 24e gelip hala bunlar çıkmaya devam edince anladım bir yamuk olduğunu. kullanmadığım sivilce kremi sanmıyorum ki kalsın. sivilcelerim daha çok büyük ve iltihaplı değil kırmızı ve içten çıkan cinslerdendi. yani patlatmaya pek müsait olmayan sivilcelerden. öyle beyaz beyaz olmadı pek. öncelikle ben artık bu durumdan çok sıkıldığımı söyleyerek cildiyecime gittim yine. acnegene başlamayı tavsiye etti. ama höh o kadar da değildi sivilcelerim. neticede makyaj yapınca kapatabilir düzeydeydi. acnegeni bir kaç gün kullanıp yan etkileri yavaştan başlayınca hiç giremedim o topun altına bıraktım. daha sonra cildiyecinin verdiği kremler bitince (aknilox, clindoxil, maddecassol) ben sağlık ocağına gidip yazdırıyordum.

bu sağlık ocağındaki aile hekimimiz bu sudan yazdı. çok etkilidir dedi. ben daha önce forumdan bu suyu biliyordum. aldım suyumu kullanmaya başladım. çok yakıyordu. ve birden sivilcelenme yaptı hemen bıraktım. en büyük yanlış burda arkadaşlar. daha sonra aylar geçti yine kremlerim bitince sağlık ocağına gittim. yine bu sudan bahsetti ben de daha çok sivilce çıkardığını söyledim. o muhtemelen başka bir şeydendir bu sivilcelenme yapmaz dedi. benim tabi cilt tipimin tipliğini bilemediği için. peki madem dedim bir daha yazın. aslında evde de yarım şişe vardı. ama çok yakıyordu işte. neyse gittim eczaneye daha önce kullandığımı ama çok yaktığını söyledim. alkol oranını düşürürüz dediler ve karışımı verdiler.

şimdi nasıl kullandığımı da yazayım.
bu suyla beraber garnierin expo fırçalı bir ürünü var. leke ve sivilce karşıtı. 15 tl mi ne fiyatı. o kadar pahalı ürün kullandım bu kadar ucuz bir üründen bu kadar memnun kalacağım aklıma gelmezdi. içinde salisilik asit olduğu için lekelerle kahramanca savaşıyor. sabahları onun fırçasıyla masaj yaparak bir güzel yıkıyorum yüzümü. havluya silerken kesinlikle kompres yaparak kuruluyorum cildimi çünkü diğer türlü gerçekten sivilceleniyorum. hemen arkasına mucize suyumuzu bir parça pamuğa dökerek ve yine kompres yaparak uyguluyorum. sürtmüyorum. daha sonra bir yarım saat 1saat sonra işte aklıma ne zaman gelirse sadece yıkayıp nemlendirici sürüyorum. aynı işlemi akşam 10'dan sonra yine yapıyorum. cünkü cilt o saatlerde daha düzelmeye müsait oluyor.yaklaşık 3 haftadır düzenli bir şekilde uyguluyorum. ilk başta sivilcelenme yaptı yine. ama çok güzel geçirdi sonra. bırakmadım bu sefer. üstelik lekelerime etkisi sivilcelerime etkisinden daha büyük. çünkü benim her çıkan sivilcem iz bırakmadan gitmez. yani ben pudrasız dışarı çıkamam diyordum. şu an çok rahat bir şekilde çıkabilirim öyle söyleyeyim size. üstelik cildi yıpratmak yerine ışıl ışıl pembe pembe çok sağlıklı bir görünüm elde ettiriyor. denemediği hiç bir yol kalmayan ben yolumun bu suyla kesişmesinden dolayı çok mutluyum. umuyorum siz de istediğiniz cilde kavuşursunuz bir an önce. sorusu olan varsa seve seve cevaplarım. :21:

merhaba hande,
ben de burda okuduklarıma dayanarak aile hekimine gittim(hiç bi işe yaramaz dedi kendisi ama güvenmedim:) yazdırdım yine de) neyse sonra eczacıya verdim reçeteyi, o da bu formülü hiç duymamış. yine de satın aldım. bi haftadır kullanıyorum. yüzümde bir değişme yok sivilceler hala duruyo. ama ilerde azalacağını umuyorum çünkü yüzümü sabunla yıkadıktan sonra silmeme rağmen,pamuk ile sildiğimde pamukta kahverengi kir çıkıyor. iyi temizliyor gibi görünüyor. ama yine de emin değilim geçirir mi tamamen. benim sorum şu; sivilcelerim seninki gibi değil sanırım. genelde sıkılabilir cinsten yani kırmızı irinli ve siyah nokta da çok var yüzümde. sence yine de işe yarar mı? eczanenin ve doktorumun bi fikri olmadığı için bilmiyorum; belki senin doktorun benimki gibi sivilce tiplerinde de işe yarar falan diye bahsetmiştir..

merhaba, bu karışımı eczane doktor recetesi olmadan da yazıyor mu? bir de alkol/aseton 125 gr derken alkol veya aseton mu yoksa ikisinden birden mi 125er gram? paylaşım için de çok teşekkürler :KK16:

merhaba, bu karışımı eczane doktor recetesi olmadan da yazıyor mu? bir de alkol/aseton 125 gr derken alkol veya aseton mu yoksa ikisinden birden mi 125er gram? paylaşım için de çok teşekkürler :KK16:

evet ikisinden de 125er gram. evet reçetesiz olarak da yapıyor eczacı ama pahalıya geliyor. (ben bu arada asetonlu olanı değil salisilik asitliyi yaptırdım)

Lisede de yani 6-7 yıl önce de bu karışımı kullanmıştım şimdi yine doktorun ısrarıyla kullandım ve sonuç yine olumsuz. bana bir faydası olmadı yine ama olanlara ne güzel geçmiş olsun. bizde bir kurtulsak

merhabalar dün eşim yaptırdı 3 kere kullandım benim yüzümü parlattı normalmi acaba antibiyotiği kaç saatte bir kullandınız acaba

Kızlar bende 3 4 tane sivilce var arada çıkıyor ama lekesi kalıyor sizce bu formülü uygulanmsında bi sorun olur mu bende?

yaklaşık 3 haftadır kullanıyorum, sivilcelerim daha da yayıldı bu karışımla silince. acaba silmek yerine hafifçe mi sürmek gerekiyo nasıl uyguluyorsunuz? ben hiç bi faydasını göremedim:KK43:

yaklaşık 3 haftadır kullanıyorum, sivilcelerim daha da yayıldı bu karışımla silince. acaba silmek yerine hafifçe mi sürmek gerekiyo nasıl uyguluyorsunuz? ben hiç bi faydasını göremedim:KK43:
ilk basda bendede aynı tepkiyi verdi once hepsi cıkdıı sonra teker teker yok olmaya basladılar demekki once bı ıcerde gızlı olanlarıda fortlatıyoo sımdı eşim bile yuzun duzeldı ıyıce dıyoo oda kullanamya basladı hıc bısey yok yuzunde ama en azından tertemız yapyo tonik niyetine kullanıyo :21:

ilk basda bendede aynı tepkiyi verdi once hepsi cıkdıı sonra teker teker yok olmaya basladılar demekki once bı ıcerde gızlı olanlarıda fortlatıyoo sımdı eşim bile yuzun duzeldı ıyıce dıyoo oda kullanamya basladı hıc bısey yok yuzunde ama en azından tertemız yapyo tonik niyetine kullanıyo :21:

sizin adınıza çok sevindim:) deneyimlerinize göre ne kadar süre sonra tamamen geçer tahminen? çünkü tüm yüzüme yayılacak diye korkuyorum. diğer sivilce ilaçlarının falan deri altındaki potansiyel sivilceleri deri üstüne çıkarıp sonra kurutup yok ettiğini duymuştum:) ama bu karıışımın acaba bu şekilde mi yoksa yüzümde sivilceleri pamukla silerken yayarak daha da mahvolup olmayacağından emin değilim

sizin adınıza çok sevindim:) deneyimlerinize göre ne kadar süre sonra tamamen geçer tahminen? çünkü tüm yüzüme yayılacak diye korkuyorum. diğer sivilce ilaçlarının falan deri altındaki potansiyel sivilceleri deri üstüne çıkarıp sonra kurutup yok ettiğini duymuştum:) ama bu karıışımın acaba bu şekilde mi yoksa yüzümde sivilceleri pamukla silerken yayarak daha da mahvolup olmayacağından emin değilim
içerisindeki alkolden dolayı daha fazla cogaltıcagını sanmam ama benımkıler daha tamamen yok olmadı ben 1 aydır kullanıyorum sadece dag gıbı olanlar sondu :KK1: yuzume dokundugumda hıc bı sıvılce yokmus gıbı ama sadece kızarıklıkların ıcı kaldıı onlarda zamnla gecer dıye dusunuyorum ... yuzumu goren benden formulu ıstıyo umarım sendede işe yarar 1 ay daha kullansam gecıcegını dusunuyorum... ama kullanmayı bırakmıcam gecse bıle tonik niyetine devam edicem:KK12:

arkadaşlar bende neredeyse 1 aydır kullanıyorum sivilcelerim biraz soldu ama minik minik sivilceler çıktı
cildim çok kurudu bu arada
bende boynum dahil tüm cildimi her gece silip durulamadan yatıyorum
bimde satılan salyangoz kreminden kullanmaya başladım bir haftadır
şişe bitmek üzere bitince bir şişe daha yaptırayımmı bilemedim
dünde lavanta suyu aldım gül suyu maden suyu ve lavanta suyunu karıştırıp kendi toniğimi kendim üretmeyi düşünüyorum bakalım artık

hiç sanmıyorum ki benim cildimde işe yarasın:KK43: hem svilcem var yavaştan yanaklarımda çizgiler olmaya başladı :/ ufff

bilmiyorum başta ii gidiydi ama benim yüzüde çok kaşıntı yaptı yüzümün sağ tarafı olduğu gibi kabardı kızardı iğne batar gibi yarın doktora gidicem o yüzden dikkatli kullanın belki bir çok kişiye ii gelmiştir ama bana ne yazıkki gelmedi sizin yüzünüzde kaşıntı kabarma vs yapmadımı

Son düzenleme:
bir süredir kullanıyorum, temizlediğini hissediyorum o ayrı konu.. ama dediğim gibi sivilceleri yaymaktan korkuyorum. yanağımda daha önce hiç çıkmamış bölgesinde bile büyük iltihaplı sivilce çıktı. inşallah dediğiniz gibi bir süre sonra tamamen yok olurlar. şişe bitene kadar kullanmayı düşünüyorum. son durumu yazarım eğer sivilceler geçerse

kızlar yaptırdım bugün.. sistemden hesapladı 23 lira dedi aseton yoğun kokuyo. alırken sordum içine koyduklarınız saf mı diye bizde başka olmaz dedi. bu suyu bi arkadaşıma yaptım işe yaramadı dedi boşuna yaparım dedi olsun en azından deneyim dedim. sürdüm bugün sadece sivilcelerin üzerine gelişmeleri yazarım...

Son düzenleme:
X