Sivilceli Ciltler Sivilcelerime yıllar önce bu su ile veda ettim.

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
Bu formülü paylaşan arkadaşa çok teşekkür ediyorum
bugün kullanmaya başlayalı 3 gün oldu ,bazı arkadaşlar sivilceleri patlatıp yaydığını yazmışlar fakat formülün içerisinde alkol var alkol mikrobu sabitler ,gerçekten işe yarıyor,cildimin üzerindeki ölü deriyi peeling yapmadan soymaya yardımcı oluyor içindeki gül suyu da cildimin nemini kaybetmesini engelliyor ,bir kaç gündür daha parlak bir cilde sahibim :) Ve eğer ilgilenen arkadaşlar olursa onbeş günde bir kerede yumurta akı maskesi yapmalarını öneririm protein de cildi yenilemeye yardımcı oluyor ,bir yumurta akını yüze sürdükten sonra üzerini kalın bir peçete ile kapatıp (göz ve ağız çevresi hariç) 20 dk beklemeniz yetiyor sonra yüzünüzden soyun yıkayın ve nemlendirici uygulayın hem maske hem peeling (siyah nokta problemi olanlar için birebir) :) Sadede gelirsek teşekkürler Tuliş :)

merhaba,

benim cildimde fazla sivilce yok sadece çenemde çıkıyor ama siyah noktalar yer yer var, denemek istiyorum bunu. birkaç soru sorucam cevaplarsan çok sevinirimm:KK17:

asetonlu olanı mı aldın yoksa diğer salisilik asitli olanı mı ??:44:

doktora danıştın mı??

maliyet olarak ne kadara geldi aşağı yukarı kafamda bi fiyat olması için soruyorum bunu:KK6:

son olarak günde bir defa akşamları mı kullanıyorsun ??
bu kadar bitti:21:

Son düzenleme:
merhaba,

benim cildimde fazla sivilce yok sadece çenemde çıkıyor ama siyah noktalar yer yer var, denemek istiyorum bunu. birkaç soru sorucam cevaplarsan çok sevinirimm:KK17:

asetonlu olanı mı aldın yoksa diğer salisilik asitli olanı mı ??:44:

doktora danıştın mı??

maliyet olarak ne kadara geldi aşağı yukarı kafamda bi fiyat olması için soruyorum bunu:KK6:

son olarak günde bir defa akşamları mı kullanıyorsun ??
bu kadar bitti:21:

Merhaba :) Ben direk formülde yazanı yaptırdım yani asetonlusunu , zaten paylaşan arkadaş Tuliş de yazmış aseton cilde zarar verseydi parmak uçlarımız delik deşik olurdu :) Salisilik asit dediğimiz şey bugün aspirininde içinde bulunuyo yani solüsyon yaptırmana gerek yok biraz suyla ezip eritip yüzüne uygularsan siyah noktalar için güzel bir maske olur :) Kullanan arkadaşlar da asıl formül kadar verim alamadıklarını yazmışlar zaten ben gayet memnunum dediğim gibi hassas bir cildim olmasına rağmen asla tahriş ya da yanma yapmadı :) Doktora danışmadım çünkü içeriğinde korkutacak birşey olduğunu düşünmüyorum ben kimya bölümü mezunuyum ve laboratuvarda sabundan asetona kadar herşeyi yapmış bulunduk :) Aseton korkulacak birşey değil :) Eskiden sivilcemi patlatınca kolonya basardım üzerine içinde alkol var mikrobu sabitlesin yüzümün diğer bölgelerine yayılmasın diye nitekim formülün içinde alkol de var :) Maliyet olarak bana 18 liraya geldi ama şuan Aydın'da yaşıyorum bulunduğumuz yerde en eski eczane biliyormuş bu formülü bulunduğun yere göre değişir ama asla 20 lirayı geçmez diye düşünüyorum :) Son olarak evet günde bir defa makyajımı temizledikten sonra yüzümü bu solüsyonla tonikleyip nemlendirici uyguluyorum bence gözenekleri de sıkıştırıyo yoksa siyah noktalarda bu kadar etkili olamazdı :) Sende gönül rahatlığıyla kullanabilirsin ve umarım memnun kalırsın,seni rahatsız eden görüntüden de kurtulursun İnşallah :)

asetonun yüze sürülmesi hiç normal gelmiyor bana eczacı veya doktorun ne dedi bunu yazdırmak isteyince? derideki sivilcelerle birlikte derinin kendisini de tahrip edebilir belki ilerde sıkıntı yaşanır. bilemiyorum.. ben bunlardan şüphe duyduğum için kalkışmadım. salisilik asitlisini yazdırdı. ama maalesef etki etmediği doğrudur. sabun kullanmanın da temizlik dışında ne gibi bi zararı olabilir. işte bunları mantığım almadı yani.. mantıklı gelmiyorsa büyü gibi bişey mi bu:)

1 hafta oldu kullanalı ve alnımda isilik tarzı sivilceler vardı onlar görünmicek dereceye gldi..sivilce lekelrmde açılma oldu yeni çıkacak olan sivilceyi tamamen çıkmadan geçiriyo..cildimde de bi tahrib söz konusu değil..bn memnunum şimdilik

Mrb canım kusura bakma birazcık geç oldu,benim cildimde de kuruma ve soyulma yapmadı zaten,cilt rengim açıldı,bende henüz bir haftadır kullanıyorum,cildimiz sürekli kendini yeniliyo ben kullanmaya başladığımdan bu yana siyah noktam kalmadı,cilde zarar vermeden nazikçe kiri yağı temizliyo ve burnumda yanaklarımda hafif pembelik oluyo kuruyan sivilcelerimin üzerindeki sertleşmiş deriyi alıyo yada yeni çıkan bir sivilcemi patlatmak zorunda kalmıyorum iltihabı solüsyonlu pamuk çekiyo,benim cildim çok hassas olmasına rağmen ben bir problem yaşamadım yakmıyo yada acıtmıyo,sen de kullanırken pamuğu yüzüne biraz bastırarak uygula demek istediğim cildinde kuruma ya da soyulma yapmadan temizliyo ve kuruttuğu sivilcelerin üstündeki derileri kendi soyup alıyo (tamamen kuruduktan sonra) birde bu işlemden sonra kesinlikle nemlendirici uygula,cildinde nemini kaybetmez böylece cildine hiç zarar vermeden kurtulursun sende İnşallah :)

Ya bnm lekelerm hala duruyo..sivilcelr de çıkıo biraz iyileşme oldu ama o istedgm sonuca ulaşamadım daha..12. Günümdeyim acaba erken mi daha??senin durumn nasıl??

Normal mi bilmiyorum ama benim yüzmde sivilceler çıkmaya başladı sıkmamaya çalışcam.. İnşllh daha kötü olmAz bırakmayın suyu dio bazı arkadaşlar ama çok kötü olursa sanırım bırakırım..inşllh çıkanların hepsi kısa bi süre içinde terkeder beni..umutla bekliyorum:)

Suyu yaptırdım ama "yayıyor, dökülme yapıyor" gibi yazıları görünce işe yaramayacağından ve beyaz olması gereken karışımı eczanenin sarı yapacağından çok korktum. Allahtan istediğim gibi su renginde ulaştı karışım elime. Arkadaşlarımın "hayatta aseton sürmem yüzüme" demelerine rağmen hiç korkmadım, sürmeye başladım. Çok yağlı bir cildim var bu yüzden önce hafif bir sabunla yıkayıp kurulayıp sonra ilaçla güzelce sildim. Bugün 4. gün 7 aydır uğraştığım ve izini bir türlü geçiremediğim sivilcem küçücük kaldı. Zaten öyle iltihaplı büyük sivilceler yoktu, sadece izler vardı. Hiç dökülme olmadan izleri geçiriyor. Tarifi veren arkadaşa sonsuz teşekkürler...

Mrb canım kusura bakma birazcık geç oldu,benim cildimde de kuruma ve soyulma yapmadı zaten,cilt rengim açıldı,bende henüz bir haftadır kullanıyorum,cildimiz sürekli kendini yeniliyo ben kullanmaya başladığımdan bu yana siyah noktam kalmadı,cilde zarar vermeden nazikçe kiri yağı temizliyo ve burnumda yanaklarımda hafif pembelik oluyo kuruyan sivilcelerimin üzerindeki sertleşmiş deriyi alıyo yada yeni çıkan bir sivilcemi patlatmak zorunda kalmıyorum iltihabı solüsyonlu pamuk çekiyo,benim cildim çok hassas olmasına rağmen ben bir problem yaşamadım yakmıyo yada acıtmıyo,sen de kullanırken pamuğu yüzüne biraz bastırarak uygula demek istediğim cildinde kuruma ya da soyulma yapmadan temizliyo ve kuruttuğu sivilcelerin üstündeki derileri kendi soyup alıyo (tamamen kuruduktan sonra) birde bu işlemden sonra kesinlikle nemlendirici uygula,cildinde nemini kaybetmez böylece cildine hiç zarar vermeden kurtulursun sende İnşallah :)

Hemen yarın yaptırıyorum bunu eczaneye hemen.. zoretanin kullandım ben 2 sene önce ama şimdi siyah noktalarım falan var yüzümde sivilceler olşuyor lekeler var.. bunu görünce çok heveslendim belkide hepsi gider kii :))

gelin olacağım inşallah bana da iyi gelir de çok güzel olurum:KK70:

Yıllar önce,üniversite birde iken,yani ergenlik dönemimde falan da değilken,ağır sivilce sorunu yaşadım..Hayatımı karartmıştı artık..sokağa,okula gitmek istemiyordum.Bir cilt doktoru,(sonra rahmetli oldu,Allah rahmet etsin) gelmişti babamın çalıştığı kurumun polikliniğine..Babam bir de ona götüreyim seni dedi..umutsuzca gittim..Doktor bir tertip yazdı ve bunu eczaneye yaptır,dedi.Yanında da bir antibiyotik verdi..MAKSıPOR 500 TABLET..
Bu suyu pamuğa alıp,sabah ve akşam yüzünü bununla bastıra bastıra temizleyeceksin ve bunun dışında ne sabun,ne su kullanmayacaksın dedi...
Yaptırdım..ama içinde aseton vardı ve kullanmaya korkuyordum..öylece bir ay ellemeden banyo dolabında beklettim..
Ama sonunda pes ettim ve ne olursa olsun artık deyip,kullandım.Antibiyotiği de o gün almaya başladım..cumaydı,hiç unutmuyorum..
Pazartesi okula gittiğimde,yüzümdeki mor lekeler,sivilce kabukları dökülmüştü ve pürüz yoktu.Herkes şaşırdı..
Sonra ben bunu tam iki yıl ,cilt toniği olarak kullandım.Zaten ilk iki haftada tamamen geçtiler ve toplamda iki kutu maksipor bitirdim.Ama ne olur ne olmaz diye bu tonikten vaz geçemedim.Pek çok arkadaşım da sonradan benden formülü alldı...o kadar çok yaptırdım ki artık ezberimde..

Resorchine >>>>>8gr
Alkol/Aseton(aâ) >>>>125gr
Eau de rose >>>>>100 gr (u.s.ext)= (Bu ekstra kalitede gül suyu demektir)

Bunu olduğu gibi kopyalayıp eczacıya verin,o anlar..Ama yine de hatırlatmamı yapayım,alkol ve aseton eşit miktarda ikisi de 125 er gr.olacak..
ınşallah kullanıp faydasını görenler olursa,buraya yazarlar...

Eczacılar,size,şunun yerine şunu koyalım,bunun yerine bunu koyalım derlerse ve siz de kabul ederseniz,farklı bir formül kullanmış olacaksınız ve sonra da bu formülü birebir yaptırmış gibi lütfen bu topiğin altından,kullandım da yaramadı şeklinde yorumlarda bulunmayın.Kullandığınız formül,verdiğim formül değil çünkü.

Asit koyalım,şunu koyalım,bunu koyalım diyen eczacılara itibar etmeyin.Aseton'dan korkmayın,cildi mahvetseydi,parmak uçlarımız şu an vahim durumda olurdu.Sadece asetonu bile bir miktar pamuğa döküp yüzünüzde deneyebilirsiniz.Hiç bir zararı olmayacağını görünce,formülden korkmanıza gerek olmadığını anlayacaksınız.Bunları neden yazıyorum,çünkü eczacıların çoğu,formülden vazgeçirmeye uğraşıyorlar ama korkmayın,Avni Bakkal adını nette araştırın.Doktor reçetesidir bu,uydurma formül değil.

Ayrıca,aile hekiminize reçetelendirebilirseniz,sadece katkı payı ödersiniz.

kesın gecırırmı ya ben cok arastrdm ama ıstedgm gıbı olmdı.

4 gün oldu arkadaşlar yapmaya başlayalı.. Eşim senin cildin ne güzel parladı böyle yaa diyor.. Benim de aşırı aşırı lekelerim var yanağımda, zoretaninle hepsi gitmişti geçen sene ama evlendikten sonra çıkınca dayanamayıp dağıttım tekrar..

birkaç gün önce sağlık ocağındaki dr.a bu karışımı gösterdim nasıl hocam dedim çok iyi dedi ve yazdı. sonucunu bende görmek istiyorum ama dedi :)

hap olarak ta tekrar azitro verdi. her fırsatta o ilacı yazıyor bana nedendir bilmiyorum bu daha iyi dedi.. diyeceğim o ki 4.gün ama cildim pasparlakk.. lekelerim için bişey söylemek için çok erken bence. ama pamuk ben cildimi suyla kompress yaptıktan sonra simsiyah oluyor. felaket bir temizlik çok güzeeeeel tulişe teşekkürler :))

4 gün oldu arkadaşlar yapmaya başlayalı.. Eşim senin cildin ne güzel parladı böyle yaa diyor.. Benim de aşırı aşırı lekelerim var yanağımda, zoretaninle hepsi gitmişti geçen sene ama evlendikten sonra çıkınca dayanamayıp dağıttım tekrar..

birkaç gün önce sağlık ocağındaki dr.a bu karışımı gösterdim nasıl hocam dedim çok iyi dedi ve yazdı. sonucunu bende görmek istiyorum ama dedi :)

hap olarak ta tekrar azitro verdi. her fırsatta o ilacı yazıyor bana nedendir bilmiyorum bu daha iyi dedi.. diyeceğim o ki 4.gün ama cildim pasparlakk.. lekelerim için bişey söylemek için çok erken bence. ama pamuk ben cildimi suyla kompress yaptıktan sonra simsiyah oluyor. felaket bir temizlik çok güzeeeeel tulişe teşekkürler :))

canım geçmiş olsun sivilcelerini azitro da geçiriyor olabilir. o yüzden bi süre sonra gelişmeleri tekrar yazarsan çok seviniriz:) çünkü bana da azitro ve diğer antibiyotiklerden vermişti doktor. cildim hayatımda hiç olmadığı kadar parlak tertemiz olmuştu, çok mutluydum ama kutu bittiğinde ilacı bırakır bırakmaz sivilceler geri dönmüştü:KK43: e hayat boyu da antibiyotik içecek değilim diye bıraktım tabi .. o yüzden diyorum bakalım ne olacak..
bir de ben bu karışımın asetonlu olanını değil salisilik asitli olanını kullandım, asetona güvenemedim. ama o da dediğin gibi cildini bu su karışımla silince simsiyah oluyordu çok iyi temizliyordu, ama sivilceler gitmedi buna rağmen. sivilceler iyice yayıldı yüzüm mahvoldu.

Benim yüz bakımından problemim yok ama sırtım ve üst bacak arası mayın tarlası gibi. kırmızı ve kücük :KK43: yer yer bas toplamıs yer yer patlamıs kimi patlamak üzere kimi iz bırakmıs. bi ara tepe tepe olmuslardı sağlık ocağına gittim doktor bi krem verdil tuylenme yaptığından uzun süre kullanamadım, baska bir doktora gösterdim tahlil yaptı temiz cıktı cildiyeye göstermemi söledi ama gitmeye vaktim olmadı. acaba bu suyu sırtıma ve bacaklarıma sürsem iyi bi sonuc alır mıyım? yüz kadar hassas değil sırt ve bacak, cok sorun olmaz diye düsünüyorum, sizce ne yapmalıyım öneriniz var mı?

canım geçmiş olsun sivilcelerini azitro da geçiriyor olabilir. o yüzden bi süre sonra gelişmeleri tekrar yazarsan çok seviniriz:) çünkü bana da azitro ve diğer antibiyotiklerden vermişti doktor. cildim hayatımda hiç olmadığı kadar parlak tertemiz olmuştu, çok mutluydum ama kutu bittiğinde ilacı bırakır bırakmaz sivilceler geri dönmüştü:KK43: e hayat boyu da antibiyotik içecek değilim diye bıraktım tabi .. o yüzden diyorum bakalım ne olacak..
bir de ben bu karışımın asetonlu olanını değil salisilik asitli olanını kullandım, asetona güvenemedim. ama o da dediğin gibi cildini bu su karışımla silince simsiyah oluyordu çok iyi temizliyordu, ama sivilceler gitmedi buna rağmen. sivilceler iyice yayıldı yüzüm mahvoldu.[

Sivilcem zaten tek tük çıkıyordu belli zamanlarda ama lekeler halaa yerli yerincek duruyor siyah noktalarımda tabi sadece cildim parladı biraz o kadarr. Ezacının bana yaptığı suya baktım da;

%96 alkol koymuş 125 gr. /125 gr aseton anlamadım ben bişiyi değiştrimş bence. bu su'da hafif açık bir sarı, koyu sarı değil moralim bozuldu şimdi. acaba o yüzden mi gitmiyor lekeler, 2 haftayı geçti çünkü her sabah akşam mutlaka kullanıyorum yok geçmiyoo. biraz
yandığını hissediyorum kullandıktan sonra ve pamuk cildimi temizledikten sonra kullanmama rağmen pamuk simsiyah hepsi bu kadar ..

Benim yüz bakımından problemim yok ama sırtım ve üst bacak arası mayın tarlası gibi. kırmızı ve kücük :KK43: yer yer bas toplamıs yer yer patlamıs kimi patlamak üzere kimi iz bırakmıs. bi ara tepe tepe olmuslardı sağlık ocağına gittim doktor bi krem verdil tuylenme yaptığından uzun süre kullanamadım, baska bir doktora gösterdim tahlil yaptı temiz cıktı cildiyeye göstermemi söledi ama gitmeye vaktim olmadı. acaba bu suyu sırtıma ve bacaklarıma sürsem iyi bi sonuc alır mıyım? yüz kadar hassas değil sırt ve bacak, cok sorun olmaz diye düsünüyorum, sizce ne yapmalıyım öneriniz var mı?

bence ihmal etme bir cildiye doktoru bul kendine internetten araştır en iyilerinden ve git.. her doktor güzel tedavi uygulamıyor, belki zoretanin ve türevleri ilaçlar çok faydalı gelebilir sana. sadece yüzdeki değil vucuttaki yağların büyük bir bölümünü yok ediyor çünkü... ihmal etme evlimisin bilmiyorum ama değilsen şimdiden hallet, hepsi geçecek emin ol bak :)

bir de ben bu karışımın asetonlu olanını değil salisilik asitli olanını kullandım, asetona güvenemedim. ama o da dediğin gibi cildini bu su karışımla silince simsiyah oluyordu çok iyi temizliyordu, ama sivilceler gitmedi buna rağmen. sivilceler iyice yayıldı yüzüm mahvoldu.

Sivilcem zaten tek tük çıkıyordu belli zamanlarda ama lekeler halaa yerli yerincek duruyor siyah noktalarımda tabi sadece cildim parladı biraz o kadarr. Ezacının bana yaptığı suya baktım da;

%96 alkol koymuş 125 gr. /125 gr aseton anlamadım ben bişiyi değiştrimş bence. bu su'da hafif açık bir sarı, koyu sarı değil moralim bozuldu şimdi. acaba o yüzden mi gitmiyor lekeler, 2 haftayı geçti çünkü her sabah akşam mutlaka kullanıyorum yok geçmiyoo. biraz
yandığını hissediyorum kullandıktan sonra ve pamuk cildimi temizledikten sonra kullanmama rağmen pamuk simsiyah hepsi bu kadar

X