Sivilceli Ciltler Siyah noktalara en iyi gelen Mısır unlu maskenin tarifi burda

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
ve bugün yapmış bulunuyorum tarifi ve iyikide yapmışım fazla iyi ovamasamda siyah noktaların azaldığını ve cildimi canlandırdığını farkettim çok teşekkür ederim tarifi paylaşan arkadaşa :):)

siyah noktalarımdan şikayetçi biri olarak dün bu maskeyi yaptım denildiği şekilde.
20 dk beklettim. yüzümden ovalayarak çıkarırken biraz zorlandım tahriş etti galiba.
siyah noktaların derinde olanlarını hiç bi maske çıkaramadığı gibi bu da çıkaramadı malesef :KK14:
ölü deriyi atmış olabilir ama bu maskeden sonra normalde sivilce çok nadir çıkan yüzümde bir-iki yerde sivilce çıktı pütürler oluştu!
sadece burnuma sürseydim daha iyi sonuç alıcaktım galiba.. :44:

Konuyu okuyunca kendi bildiğim tarif sandım ama benim bildiğim mısır unlu tarif başka. Beyaz kil, mısır unu, çok az nemlendirici krem (çay kaşığının ucuyla) ve su ile arkadaşın dediği gibi kek kıvamına getirip sürüyorum. Kuruyunca ovalayarak yıkıyorum yüzümü. Lekelere de iyi geliyor. Sanırım Suna Dumankaya'nın tarifiydi. Ama bu tarifi de deneyeceğim :) Merak ettim.

merhaba bayanlar,
benim yıllardır cilt temizliğim için kullandığım ve adeta peeling etkisi yapan bir maske tarifi vereceğim..o kadar güzel ve zahmetsiz bir maske ki yapan memnun kalıyor,ayrıca ten rengini de açıyor..özellikle burun ve çenedeki siyah noktaları söküp atıyor..VE TARİF:
1 yumurta akı
2 tatlı kaşığı süt
4 tatlı kaşığı mısır unu

bu karışım katı bir kek kıvamında olacak ve yüzde 20 dk. beklettikten sonra ovalanarak temizlenecek,daha sonra ılık su ile durulayabilirsiniz...ve cildinizdeki duruluğu farkedince inanın şaşıracaksınız..:teytey:

burdaki tarif çok fazla çıkıyor ölçülerin yarısını yapın diğer yarı yumurta akınıda başka bir tarifde kullanın yüze azcık lazım bende denedim o kadar çok kaldıki bekletemeyeceğimiz içinde çöpe gitti yazık oldu

hımm merak ettim bende deneyim en iyisi ama inşallah sivilce oluşturmaz. ama ilk defa bi konuda bu kadar olumlu yorum gördüm. denedikten sonra sonucu yazarım bende.

şimdi sürdüm, yarım saat sonra yazarım sonucu.. ama çok zor sürdüm yaa :KK43::21:

biraz geç oldu kusura bakmayın kızlar buluşmama geç kalıyordum :) şimdi yazayım gerçekten işe yaıyor yüzüm bebek cildi gibi oldu, kesinlikle bu yönteme devam edicem :) tarifi veren arkadaşa teşekkürü borç bilirim..

yüzümü parlattı diyebilirimmm ama öyle hemen etki vermez yani düzenli kullanmak lazm ben kil maskesi yapyrm her hafta o yzden bunu deneyemcm :KK43:

başlığı okuyunca pazara gelmiş gibi hissettim.
bu yöntemin içeriği farklı bir karışımı denemiştim faydası var ama her hafta banyo'dan önce yaparsanız tabii ki..
Yalnız tek başına maskeyle olacak işte değil bu malum doktora gitmek gerekiyor.Sonuçta siz bu karışımı bir haftada bir yapacğınız için cildi temizlemek için başka ürünlerde kullanmak gerekiyor.

bende az once uyguladim kizlaaar denemenizi tavsiye ederim harika oldu:KK28: yazilan tarifin yarisini hazirlayin cunku o bile yetip artiyor

bu maskeyi haftada bir mi uygulamamız gerekiyor ben her gün yapmıyrm o yüzden mi bir değişiklik yok :KK50:

arkadaşlar dün gördüm bu konuyu baştan sona okudum bugüne kadar o kadar çok maske denedim ki hiç birisi hoşuma gitmedi. bu da olmayacak ama genede deneyim dedim. dün akşam denedim annem güldü yüzüne her şeyi sürüyosun diye gene bişey olmaz didi 20 dakika bekletip yıkadım inanılmaz ya muhteşem gerçekten yüzüm bebek gibi ışıl ışıl pürüzsüz oldu ki annem hayran kaldı sen de yap demiştim yapmamıştı yüzümdeki değişimi görünce hemen kalktı yaptı inanın çok güzel oluyo siyah noktalarda gidiyo ama zaten benim yüzümde fazla siyah nokta sivilce filan yok ama genede çok güzel rengi de açıyo bu arada arkadaşlar sizinle paylaşmak istedim kararsız olanlar varsa diye:nazar::KK52::21:

X