Siz olsanız nasıl tepki verirdiniz ?

salihae

Üye
Kayıtlı Üye
1 Aralık 2023
338
193
30
Selam kızlar,

eşim iş için aslında iş için dediysem yıl sonu eğlencesi gibi bişey. Şehir dışına çıktı gitmesini hiç problem etmedim tabii ki ama gitmeden önce bir konudan dolayı da tartıştık zaten huzursuz olarak ayrıldık. Cuma akşam oteldeydi. Gece 1'de napıyorsun diye mesaj attığımda arkadaşım ile yürüyorum dedi bir fotoğraf attı whatsapp üzerinden konuşuyorduk. Aradan 1 saat geçti merak ettiğim için uyudun mu dedim ve cevap yok odasında gelmiş uyumuş ama bana haber bile vermedi. Biz yeni evli bir çiftiz ve ben rahat bir insan değilimdir. En azından odama geldim yatıyorum demesini bekledim.

Sabah uyandığında özür diledi yatağa yattığım gibi uyumuşum kusura bakma haber veremedim vs klasik şeyler. Ama ben bunu içimde aşamıyorum sanki yani ondan beni sürekli aramasını ilgilenmesini tabii ki beklemedim ama en azından ayrı kalacağımız ilk gece insan bir haber verir diye düşündüm. Beklentilerim elimde kaldı.

Ben mi abartıyorum bu konuyu siz olsanız nasıl davranırdınız?

Sen yazdıklarımdan her dk rapor vermesini beklediğimi nerden çıkardın ?? Tüm gün konuşamadık bile bende yatağıma yattığımda anca napıyorsun diye mesaj attım zaten. Bir zahmet karısına odama geldim yatıyorum demesini bekleyeyim çünkü bu bizim rutinimizdir. Ayrıca ben akşam arkadaşıma gittiğimde naptın geldin mi evde misin diye arayıp kendisi soruyorsa bende ondan odasına geldiğinde haber vermesini bekleyeyimmmm
tribini kocana at ben senın stres topun değilim öyleymiş gibi anlatıyorsun ben ne yapabilirim sana ayrdımcı olmaya çalışıyoruz şurda

Evet yani alışık olmadığım şeyler bunlar ilk kez böyle bişey yaşıyorum sevgiliyken de her zaman uzakta olduğumuzda da dışardayken de haberdar ederi yatıyorum iyi geceler derdik yani ilk defa böyle bişeyle karşılaşınca insan garip karşılıyor
İlk defa böyle bir şey yapmışsa uyarın geçin. Bu kadar büyütülecek bir şey değil çünkü. İçimde bunu aşamıyorum, beklentilerim elimde kaldı falan fazla dramatik tepkiler bunlar. Hayatı hep böyle yaşamıyorsunuz umarım, zor olmalı. 😐

İlk defa böyle bir şey yapmışsa uyarın geçin. Bu kadar büyütülecek bir şey değil çünkü. İçimde bunu aşamıyorum, beklentilerim elimde kaldı falan fazla dramatik tepkiler bunlar. Hayatı hep böyle yaşamıyorsunuz umarım, zor olmalı. 😐
hayır tabii ki ama ne biliyim işte her zaman böyle beklentilerim olmuyor ilk defa da şehir dışına çıkınca ki bunların devamı gelecek böyle bişey beklemiyordum işte. Zaten kendimden çok emin olsam buraya yazma gereği duymazdım. Teşekkür ederim yorumlarına

Gerçekten kocamın ben odama geldim yatıyorum iyi geceler demesini beklemek sık boğaz etmek midir ?

Eşinizin bu tavrınızdan rahatsız olmadığına eminseniz, yani normaliniz buysa ve haber vermeyişinin altinda ona karşı güven probleminiz yatmıyorsa beklentiniz normal.

Normal olmayan sabah özür dileyip açıklama yaptığı halde içinizin içinizi yemeye devam etmesi. Siz birazda rutininiz bozulduğu için huzursuzsunuz anladığım kadarıyla.

Birçok kadın bariz bir ilgisizliğin devamı olarak gelmedikçe bunu problem olarak görmez. Biraz hassas ve duygusal olduğunuzu anlayabiliyorum ancak tek başina bir ilişki sorunu olarak ele almak için yeterli değil.

Son düzenleme:
Eşinizin bu tavrınızdan rahatsız olmadığınıza eminseniz, yani normaliniz buysa ve haber vermeyişinin altinda ona karşı güven probleminiz yatmıyorsa beklentiniz normal.
Normal olmayan sabah özür dileyip açıklama yaptığı halde içinizin içinizi yemeye devam etmesi. Siz birazda rutininiz bozulduğu için huzursuzsunuz anladığım kadarıyla.
Birçok kadın bariz bir ilgisizliğin devamı olarak gelmedikçe bunu problem olarak görmez. Biraz hassas ve duygusal olduğunuzu anlayabiliyorum ancak tek başina bir ilişki sorunu olarak ele almak için yeterli değil.
Yani belki de çalıştığı şirkette ki insanları az çok bildiğim içindir. Eşimde anlatır zaten sohbet esnasında çok fazla rahat insanlar öyle olgun insanlar değil yaş olarak da çok gençler. Birazda eğlencenin dozunu kaçırıp daha önce ki etkinliklerde de alkolü kaçırıp sarhoş olan kendine sahip çıkamayan insanlarda var içlerinde. Bu kadar detay vermek istememiştim ama bunu da anlatayım. Ben eşime saygı gösteriyorum ona gitme diyemem bu işi ve gitmek isterse gider okeyim. Ama kaygılarımı bildiği halde en azından bu konulara dikkat etmesini bekledim işte. Bu uyuyakalma olayı da bana beni önemsemediğini hissettirdi. Bu nedenle de özür dilemesinin bir karşılığı olmadı galiba :KK43:

Sabah uyandığında özür diledi yatağa yattığım gibi uyumuşum kusura bakma haber veremedim vs klasik şeyler. Ama ben bunu içimde aşamıyorum sanki yani ondan beni sürekli aramasını ilgilenmesini tabii ki beklemedim ama en azından ayrı kalacağımız ilk gece insan bir haber verir diye düşündüm. Beklentilerim elimde kaldı.
Bu durumdan aşamıyorum şeklinde bahsediyorsanız, evet kesinlikle abartıyorsunuz.

Yaşananların iki boyutu var. Birincisi yalın, yaşanmış hali. İkincisi bize hissettirdikleri.
İşin içine duyguları kattığımızda mantık ve sağduyu ortamı terkeder genellikle.

Beklentiniz ilişki dinamiğiniz açısından gayet makul iken bu raddeye gelmeniz meseleyi duygusal ve kişisel okumanızdan kaynaklanıyor. Dediğim gibi kimse ilk seferde bunu kendine bu kadar problem etmez.

Huzursuz hissetmeye devam etmeniz için; kasıt olması, ilgisiz olması, bir haltlar karıştırmış olması, özür dilemiş olmaması, kibarca rahatsızlığınızı dile getirmiş olmanıza rağmen en azından iki üç kere tekrar edilmiş olması gibi maddelerin en azindan yarısının bir arada bulunması lazım.

Kaygılarınizı önemsemeyen insan özür de açıklama da yapmaz. Hassas ve beklentili tavırlar karşı tarafı ilişkiden soğutur.

yahu zaten bende ben abartıyor muyum diye açtım konuyu herkese farklı gelebilir tabii ki anlattım ki belki ben yanlış düşünüyorumdur en azından bunu göreyim diye. Ayrıca gün içinde zaten konuşmadık ki öyle bir beklenti de olduğum yok sadece odasına geçtiğinde böyle bir ilişkimiz olduğu için yıllardır bende bekledim işte
tamam işte abarttığınızı söyledim bende

Yani belki de çalıştığı şirkette ki insanları az çok bildiğim içindir. Eşimde anlatır zaten sohbet esnasında çok fazla rahat insanlar öyle olgun insanlar değil yaş olarak da çok gençler. Birazda eğlencenin dozunu kaçırıp daha önce ki etkinliklerde de alkolü kaçırıp sarhoş olan kendine sahip çıkamayan insanlarda var içlerinde. Bu kadar detay vermek istememiştim ama bunu da anlatayım. Ben eşime saygı gösteriyorum ona gitme diyemem bu işi ve gitmek isterse gider okeyim. Ama kaygılarımı bildiği halde en azından bu konulara dikkat etmesini bekledim işte. Bu uyuyakalma olayı da bana beni önemsemediğini hissettirdi. Bu nedenle de özür dilemesinin bir karşılığı olmadı galiba :KK43:
İlişki dinamikleri farklıdır sizinki de böyle. Gece odasına gidip uyuyorum iyi geceler demek tabi ki zor değil anlıyorum sizi. Ama diğer kendine sahip çıkamayan insanlar var diyorsunuz acaba içten içe güven sorunu mu yaşıyorsunuz? Önceden güveninizi kıracak bir şey mi yaptı huzursuz hissediyorsunuz?

X