SİZ OLSANIZ NE YAPARDINIZ

Maya hanımcım, gelmesinler, tamam korona var. Ama insan uzaktan da destek olabilirdi. Arar sorar, destek olurdu. Oğullarına hiç sordular mı mesela, oğlum orada cenaze kaldırdınız, bir şeye ihtiyacınız var mı diye? Sanmıyorum.
Adam üstünden kaç gün geçtikten sonra bir kere arama lütfunu göstermişler. Yapmayın ama kızlar, ölüm bu yani. Eşimin ailesinden bunu da mı bekleyemeyeceğim? Tamam bunu da yapmayacaklarsa, ben de onları sayıp da evimde ağırlamam. Onalr da benden bunu beklemesinler madem.

aynen
bir şey beklememenin b*kunu çıkarmanın da manası yok
tabi ki de ölümde aranır, sorulur artık yani, bir telefon açmak bu kadar mı zor
sormuyorlarsa da 2 saat de olsa 5 dk da olsa geleyim mi demesinler zaten.
Hiç gelmesinler ortada sorun morun kalmaz

Nişanliyken evinize gelmediler diye şeref ve söz duymak ne alaka? Dugun tarihiyle seref, ar ne alaka? Garip garip durumlarda bir seref söz konusu olmuş onu hiç anlamadim.

Onun disinda evlilik sizin, siz istediginiz tarihte yapsaymissiniz kendinize gore. Bir seyleri yapip edip sonra zorladilar, israr ettiler diyince ben baskasini suçlu goremiyorum bu durumda. İnsan net olursa, kendi plani olursa baskasinin agziyla iş yapmaz, yapan da kendi suçludur.

Onun disinda herşeye cok takmişsiniz. Elalemden anne babalik beklemek gereksiz geliyor bana. Bunlari dert edecek biri varsa o da eşiniz olabilir sizde çok.
Şahsen ben de eşimin ailesini devamli aramam, sormam, evlerine gitmem. Hersey de yanimda olmalarini da beklemem. Bu sekilde gayet mutluyum ama aileni istemiyorum eve gelmesinler triplerine de girmem eşime karşi, eşinizin de evi orasi ileride siz huzursuzluk yaşarsiniz. Ayda 1 en fazla ziyaret ederiz biz biter.
Tabi bu koronada misafir kabul etmemekte gayet isabet olmuş.
Her kelimenize katılıyorum.

Işsizken evliliği siz secmissiniz öncelikle. Sizin aileniz yok muydu ya da sizin söz hakkiniz yok muydu neden kabul ettiniz.

aynen
bir şey beklememenin b*kunu çıkarmanın da manası yok
tabi ki de ölümde aranır, sorulur artık yani, bir telefon açmak bu kadar mı zor
sormuyorlarsa da 2 saat de olsa 5 dk da olsa geleyim mi demesinler zaten.
Hiç gelmesinler ortada sorun morun kalmaz
Valla ben bile kaç kere yedi kat el olmama rağmen çok da yakınım olmayan kişileri dinledim, destek oldum.
İnsan gelininin babası öldüğünde de bir zahmet ilgilenir yani.
Bizde bir laf vardır, ölüye ödünç olmaz, sana gelmese bile gitmelisin manasına gelir. Gelinini çok sevmesen bile ilgilenmen gerekir. Ama ilgilenmezsen de ipleri kopardın manasına gelir. Öyle kahve içmeye iki saat uğrayacak yüzün kalmaz işte.
Ben olsam utanırdım yani, adamın ölüsünü umursamamışsın, gidip evinde baş köşeye mi oturacaksın?

SEHER YILDIZI SEHER YILDIZI ,
Öncelikle Allah sabır versin başınız sağ olsun😞

Düğün vb ilk evlenirken verdikleri sözlere inanmış olabilirsiniz, toyluk zamanı bu tip vaadlere inanılabilir, rahmetli babacığınızda iyi niyetli bir adammış ki ses etmemiş söz verildiği halde her şeyi kendi üstlenmiş, buna tamam ama borcunuz harcınız varken kayınpederin araba için para vereceği lafına inanmanız ve kayınpeder sözüyle kredi çekip borç üstüne borç eklemeniz hata, adamın huyunu biliyor ya da öğrenmiş olmanız lazımdı.

Siz gidince yakınlık gösteren, gitmeyince gözden ırak gönülden de ırak deyip öyle davranan insanlarla içli dışlı olmak için neden bu kadar çaba sarf ettiniz, neden mesafeli olmadınız, sınır çizmediniz?

İnsan çevresinde mutluluğunu paylaşandan ziyade acısını paylaşan kişiler arıyor, yıllarca üzüntülerinizde yanınızda olmayan kişilere bunca kırgınlık biriktirmişseniz vaktiyle tepkinizi ortaya koyacaktınız, kırgınsınız haklısınız ama yanlış zamanda tepki göstererek hatalısınız.

Vicdan kısmı, ben aileye karşı vicdan yapmazdım ama duygularımı eşime açıp ondan içten bir özür dilerdim şahsen.

Valla ben bile kaç kere yedi kat el olmama rağmen çok da yakınım olmayan kişileri dinledim, destek oldum.
İnsan gelininin babası öldüğünde de bir zahmet ilgilenir yani.
Bizde bir laf vardır, ölüye ödünç olmaz, sana gelmese bile gitmelisin manasına gelir. Gelinini çok sevmesen bile ilgilenmen gerekir. Ama ilgilenmezsen de ipleri kopardın manasına gelir. Öyle kahve içmeye iki saat uğrayacak yüzün kalmaz işte.
Ben olsam utanırdım yani, adamın ölüsünü umursamamışsın, gidip evinde baş köşeye mi oturacaksın?
bence bir insanın en önemli günü cenazesidir. düğününe gitmezsin telafisi vardır doğum gününe gitmezsin telafisi vardır hastaneye gitmezsin telafisi vardır ama cenazenin yok arkadaş. sonuçta evlenince sizde onların bir evladı olmuş olursunuz onlar sizi evlat yerine koyup böyle bir günde yalnız bırakmışlar, sizde onları evinize almak zorunda değilsiniz. gerçekten takmayın

Esimin aileside boyle umursamaz ölsek bile arayip sormazlar.hic kavga yada tartismamiz yok ama huylari boyle.o yuzden hic umursamiyorum aramiyorum da.ben sizi yerinizde olsam onlari kabul eder agzima gelenide sayardim.ne bicim ailesiniz insan bi aramaz mi derdim.ben sizide suclu buluyorum neden ailenizin yardim etmesine izin verdiniz ki

Biz de babamla birlikte korona olduk cok zor atlattik cok kotu bir donemden gectik geciyoruz. Hala eskiye donemedim cok buyuk bi yikim oldu babam bize. Karantinamiz bittigi halde gelen 3 5 kisiyi bile yanimiza yaklastirmadik cenazede risk almadik. Ama o gunden bu gune 4 5 ay gecmis. Tamam kimseden birsey beklemeyelim e o zaman dost olmak akraba olmak onu gectim aile olmak yok demek ki.
Ben babamdan onceki olaylari sadece onlari anlamaniz icin soyledim. Kayinvalide bugune kadar hicbirsey istemedin bizden hic talebin olmaz der. Gorumcem sen ailen o kadar fazla uyumluydunuz ki babam firsat bildi hicbir yapmasi gerekeni yapmadi demisti. Haaq burda anlattiklarimi dq onlarla konusmadim kusmedim tepki vermedim
Icimde birikeni size soyledim sadece. Evet biz yetiskiniz ve evliligimiz baskasinin parasina kalmamaliydi kabul ediyorum haksizim orda tamam ama hic beklemedigimiz bir anda iyi olan babam yok oldu gitti. Tarifi olmayan asla anlatamayacagim bir aci yasamisken aile dedigimiz kisiden 1 telefon 1 destek beklemek cok mu. Eger evet diyorsaniz o zaman onlati ben hangi sifatla evime kabul edecegim. Ayrica esimin de evi asla karismam gelenine gidenine ama bassagligi adi altinda gelmesinler babam gideli 4 5 ay oldu dedim. Yoksa ev orda yalvarsam da gelmiyorlar zaten

15 senedir iyi gunlerinde kotu gunlerinde olmamiz gereken her zamanda evlat olarak hep yanlarinda olduk. Ama biz hep yetim gibi herseyimizi yanliz yaptik hep yok sayildik. Oglum ameliyat oldu yoklardi gorumcemin kizi ayni ameliyatdan olacakti kv bana gidilmez mi hic gidip kizima destek olmam lazim dedi. Herseyi gectim hepsini yok saydim ama yasanabilecek en buyuk acilardan birini yasadim. Ilk defa analik babalik ya da buyukluk yapacaklardi 2 kere arayarak. Cok sey istedigimi dusunmuyorum. Evet vicdanim rahat degil ama kendime daha fazla saygisizlik edip yok saydirmak istemedim
Basınız saolsun,
Ama sunu anlamıyorm babam vefat etmis kvde arasa neee aramasa ne?
Nolur yani aramasa zaten görüsmüyormussunuz.
Misafire gelme demek olmaz der gelsinler madem derdim ben olsam.
Hepimiz es ailesiyle iiyi kötü biseyler yasıyoruz.
Cok cok ar namus durumu yoksa hakaret vs yoksa,aramıs aramamıs konusuna girmeyin bosa üzülürsünüz.
Aramazsa aramasın.
Esinizin hatrına kabul etseydiniz keske.

bence bir insanın en önemli günü cenazesidir. düğününe gitmezsin telafisi vardır doğum gününe gitmezsin telafisi vardır hastaneye gitmezsin telafisi vardır ama cenazenin yok arkadaş. sonuçta evlenince sizde onların bir evladı olmuş olursunuz onlar sizi evlat yerine koyup böyle bir günde yalnız bırakmışlar, sizde onları evinize almak zorunda değilsiniz. gerçekten takmayın
Benim için de kırmızı çizgi yani cenaze. Bir de oğlunun ameliyatına da gelmemişler. Gelini geç, torununu umursamıyor adamlar.

Babanızı kaybetmişsiniz ve yanınızda olmamışlar. Eşiniz ailesine kızın yanında olmadınız aramadınız destek olmadınız kırıldı diyip, sizi koruyabilir.Eşinize de ayıp etmemişsiniz, baba kaybını yaşarsa bir gün anlar acısını. Sallamayın. Babanız vefat etmiş 2 saatliğine gelmese de olur. Maddi olarak eş ailesinden bir şey beklemek bana hep saçma geliyor ama manevi olarak destek olmaları gerekirdi. Çocuklarla biz ilgilenelim gelelim acın var yardımcı olalım denmesi gerekirdi. Başınız sağolsun.

Biz de babamla birlikte korona olduk cok zor atlattik cok kotu bir donemden gectik geciyoruz. Hala eskiye donemedim cok buyuk bi yikim oldu babam bize. Karantinamiz bittigi halde gelen 3 5 kisiyi bile yanimiza yaklastirmadik cenazede risk almadik. Ama o gunden bu gune 4 5 ay gecmis. Tamam kimseden birsey beklemeyelim e o zaman dost olmak akraba olmak onu gectim aile olmak yok demek ki.
Ben babamdan onceki olaylari sadece onlari anlamaniz icin soyledim. Kayinvalide bugune kadar hicbirsey istemedin bizden hic talebin olmaz der. Gorumcem sen ailen o kadar fazla uyumluydunuz ki babam firsat bildi hicbir yapmasi gerekeni yapmadi demisti. Haaq burda anlattiklarimi dq onlarla konusmadim kusmedim tepki vermedim
Icimde birikeni size soyledim sadece. Evet biz yetiskiniz ve evliligimiz baskasinin parasina kalmamaliydi kabul ediyorum haksizim orda tamam ama hic beklemedigimiz bir anda iyi olan babam yok oldu gitti. Tarifi olmayan asla anlatamayacagim bir aci yasamisken aile dedigimiz kisiden 1 telefon 1 destek beklemek cok mu. Eger evet diyorsaniz o zaman onlati ben hangi sifatla evime kabul edecegim. Ayrica esimin de evi asla karismam gelenine gidenine ama bassagligi adi altinda gelmesinler babam gideli 4 5 ay oldu dedim. Yoksa ev orda yalvarsam da gelmiyorlar zaten

değil gereksiz vicdan yapıyorsunuz zaten
şimdi hepsinin bir bahanesi var
düğünde yardım edecez dediniz etmediniz desen
"bize mi güvendiniz koskoca insanlarsınız" buna ok
arabada alın diye gaz verdiniz yardım etmediniz desen
"biz sizin iyiliğiniz için dedik, durumumuz çıkışmadı napalım" buna da ok
oğlum ameliyat oldu gelmediniz
"aman canım basit bir operasyondu bak iyileşti bile" hadi buna da ok, ok değil ama buna da tamam
babam öldü 7-8 gün sonra sadece bir kere aradınız derseniz ne diyecekler
gerçekten bunun bahanesi nedir mesela?
kontörün mü yoktu? mesaj çekmeyi mi bilmiyorsun nedir bahanesi yani
var mı? hayır sen de çok şey bekliyorsun falan mı diyecekler
ölümde aramadınız?
"ay sen de çok şey bekliyorsun, beklentini az tut" mu diyecekler?
yoksa "biz zaten çok araşmıyoruz ondan aramadık" mı diyecekler?
bu bence o kadar büyük o kadar büyük bir hata ki 8 yıl sonra şu tepkiyi verseniz bile yine haklısınız
bazı şeylere darılmanın ve tepki vermenin zaman aşımı olmaz bana göre

Ben olsam evladımın ameliyatında gelmediklerinde silerdim. Ama bu demek değil ki şimdiki tepkisi haksız. Geç de olsa hala haklı bence. Sen tut cenazeden 8 gün sonra dalga geçer gibi yarım ağız ara, daha da arama. 4 ay sonra evime buyurup hoş sohbet bekle. Oldu başka? Valla tokat yiyince diğer yanağını çevirenlerden değilim. Bir tane de ben patlatırım. :KK14:

Merhabalar arkadaslar konu uzun olursa affola.
Mesele esimin ailesi

genel olarak iliskimizden bahsedip soruma gececegim.
2005 senesinden beri gelinleriyim. Hicbir zaman aile olmayi beceremedik. 3 sene nisanli kaldim esim askerdi 1 kere kapimizi calmadilar ,bu kiz bizim serefimiz laf soz duymasin bizim yuzumuzden demediler. Genel hatlariyla daha isimizi gucumuzu bulamamisken arimiz serefimiz var deyip dugun tarihi alip biz isten sonra dediginiz halde dugun isteyip hicbir sey yapmadilar. Soz verdikleri takilar olsun esya olsun ev kiralamak olsun hepsini gectim allahin bi nisam elbisesi kina elbisesi bile almadan dugun yaptilar herseyimizi babam yapti sayilir.

Yapmak zorundalar mi hayir ama okuldan sonra isimizi bulamadan dugun isteyip herseyi biz yapacagiz deyip o kadar israr kiyamete karsi dugun isterlere elini tasin altina koyacaklardi. Isin ozu 15 senedir bana hicbir analiklari babaliklari olmadi. Her sene ben gidersem akraba oluruz ben ararsam gorusuruz. Bunun yaninda asla kavga dovusumuz de hic ama hic olmadi. Yanyanayken kuzu sarmasi evlerinden cikinca el olduk. Evime kp bilmez kaynana 5 6 kere anca gelmistir. Ne dogumlarimda ne cocugumun ameliyatinda ne sunnetimizde ne kizimin kolu kirildiginda yani kisacasi olmalari gereken hicbir yerde olmadilar. Mutlulugumuzu sevincimizi hic paylasmadilar yetmedi 4 sens once kp zorla israr kiyamet yeminler ederek gununu dahi soyleyerek para verecegini, esimin araba bulmasini bize araba alacagini soyleyip ki cook cook israr etti bize kredi cektirip evimizin kredi borcu varken ben tam da issiz kalmisken hamileyken sanki bize zorla kredi cektiren o degilmis gibi cizdim oynamiyorum deyip bize birakti borcu. Dugunde oldugu gibi onlarin yukunu yine babam cekti o destek oldu bize.Cocuklarla rahat gelin gidin yollarda perisan oluyorsunuz dedi
her neyse iste. Birde bunlarin tarafindan bize es kaza kim gelse hep anam babam agirladi ben calistigim icin esim mahcup olmasin diye..
Bunlarin baslarina iyi kotu hayirli ne gelse hep aradim defalarca.
gelelim asil meseleye

4 ay once babami canimi kaybettim koronadan. Gorumcelerim kaynanam 7 8 gun sonra arayip bassagligi diledier 1 kere ve baska hic ama hic aramadilar. Koronodan dolayi gelmediler de ki zaten gelmezlerdi de. Gorumcemin kayinpederinin cenazesine kadar ailem katildi farkli sehirlerdeyiz bu arada.
ben de esim aileme cok cok iyi oldugu icin hic sikinti cikarmadim yapmam gerekeni hep yaptim.
bugun esimi arayip yarin 2 saatligine geleceklerini soylemisler

bir yerden gelirken mi ugrayacaklar yoksa eniste gelirken kaynana da hazir araba var bariii bi gidelim mi dediler bilmiyorum. Allah sahit ki ilk defa boyle birsey yaptim ve esime kesinlikle istemedigimi soyledim. Babami yok sayan herkesi cikardim hayatimdan
Arayip musait olmadigimizi soyle dedim cok ustine gittim cok zor durumda biraktim onu ama aramis seher yildizi istemiyor demis yalan olmazsa. Hayatimda asla yapmadigim bisey oldugu icin vicdanen cok rahatsizim ama elimde degil cok ofkeliyim. Misafir hep kiymetlidir hele esim bunu hic haketmedi.
Esimle ailem cok fazla iyiler 15 senedir anali babali yetim gibi oldugu icin benim babam babalik yapti ona . Onu uzdugum icin de vicdanim rahat degil ama yok sayilmaktan yoruldum. Cok detay var ama konu cok uzuyor. Yanlis mi yapmisim.
Siz eltim olabilir misiniz? O kadar benzer ki kayın ailelerimiz.. Sadece bizim arasıra kavga gürültümüz oluyor (eşim ve anne babası arasında) ama aynı umursamazlık aynı aymazlık aynı resmiyet. Ne düğün ne ölüm ne mutlu gün,ne kötü gün, ne doğum ne sünnet... Sıfır.. Vay be benzerleri de var demekki.
Aynı şekilde eltimin babası rahmetli oldu ve gelmediler falan.
O da sizin gibi tepkili.
Ben olsam hani her şeyi sineye çektim desem, babamın ölümüne 1 hafta beni aramayan, bana gelmeyen insanlara anne baba demem, saymam silerim. Net silerim.
Çok lazımlardı sanki.
Aynı şekilde dünya iyisi eşim var, ailem ve eşimin ilişkisi de çok iyi, yetim öksüzmüş gibi bizimkiler ayrı bir titrer üstüne çünkü varken yoklar kendi ailesi. Neyse.. Sırf onun hatrı için minimum seviyede sürdürdüğüm bir ilişkim var benim de, hani yine de anasıdır babasıdır, kendisi de Allah rızası için görüşmekte zaten.

Şu olaydan sonra da görüşmeyi istememekte çok haklısınız. Vicdan falan yapmayın boşverin.
Kimsenin tavrını çekemiyorum artık ben o seviyedeyim.

Benim için de kırmızı çizgi yani cenaze. Bir de oğlunun ameliyatına da gelmemişler. Gelini geç, torununu umursamıyor adamlar.
Acılar bence herkesin kırmızı çizgisidir, evlilik, doğum gibi özel günlerimde kim aradı kim yanımızdaydı pek hatırlamıyorum ama babam vefat ettiğinde gelenler, gelemese bile telefonla arayanlar benim için çok özel insanlar.

Bence SEHER YILDIZI daha evladı ameliyat olduğunda, kızının kolu kırıldığında gelmedikleri, hadi gelmediler bir arayıp sormadıklarında tavrını ortaya koymalıydı, hiçbir şey olmamış gibi gidip gelmek hata bana göre, hiçbir kırgınlığınızı dile getirmez, tavır yapmasanız karşı tarafta ne yaparsak eyvallah diyor nasılsa rahatlığı oluyor, biz ne yaparsak sesi çıkmıyor, kırılmıyor, bir şey istemiyor diye düşünüyorlar, böyle düşündükleri o kadar belli ki görümcesi bile zamanında siz ailenizle uyumluydunuz, babam üstüne düşeni yapmadı diyor ama iş yengesinin acılı gününde aramaya gelince 1 hafta sonra lütfen arıyor, ki ben baştan itibaren iyi de olsalar ailelere karşı mesafeli olmaktan yanayım zira bir an geliyor kırıyorlar, öyle bir yerden kırıyorlar ki geçmişteki tüm iyi niyetinizi sorgular hale geliyorsunuz, aynı şu an SEHER YILDIZI'nın yaptığı gibi.

Acılar bence herkesin kırmızı çizgisidir, evlilik, doğum gibi özel günlerimde kim aradı kim yanımızdaydı pek hatırlamıyorum ama babam vefat ettiğinde gelenler, gelemese bile telefonla arayanlar benim için çok özel insanlar.

Bence SEHER YILDIZI daha evladı ameliyat olduğunda, kızının kolu kırıldığında gelmedikleri, hadi gelmediler bir arayıp sormadıklarında tavrını ortaya koymalıydı, hiçbir şey olmamış gibi gidip gelmek hata bana göre, hiçbir kırgınlığınızı dile getirmez, tavır yapmasanız karşı tarafta ne yaparsak eyvallah diyor nasılsa rahatlığı oluyor, biz ne yaparsak sesi çıkmıyor, kırılmıyor, bir şey istemiyor diye düşünüyorlar, böyle düşündükleri o kadar belli ki görümcesi bile zamanında siz ailenizle uyumluydunuz, babam üstüne düşeni yapmadı diyor ama iş yengesinin acılı gününde aramaya gelince 1 hafta sonra lütfen arıyor, ki ben baştan itibaren iyi de olsalar ailelere karşı mesafeli olmaktan yanayım zira bir an geliyor kırıyorlar, öyle bir yerden kırıyorlar ki geçmişteki tüm iyi niyetinizi sorgular hale geliyorsunuz, aynı şu an SEHER YILDIZI'nın yaptığı gibi.
Ben olsam ben de daha o ameliyata gelmediklerinde silerdim. Ama Mune hanımcığım, ölüm yani bu da. Bunun da rahatlığı olmaz ki. Torunun ameliyatına gitmedik, e dünür ölmüş ona de gitmeyelim madem de denmez ki. Nasıl bir fikir yürütmedir bu böyle?

Konu sahibi hanım tepkiyi geç vermiş ve de şu an şiddetli vermiş oldu. Ama her halükarda haklı yine de. Kabul etmemesini ben ayıplamadım, aksine çok yerinde buldum. E biraz ben de fevri, kinci biriyim, çok aklıselim değilim. Ama yine de cenazeye gelmeyip, gündüz oturmasına gelmeye kalkmak da abes yani. :KK64:

Basiniz sagolsun öncelikle. Maddi konulari geciyorum, cünkü sahsen maddi konularda kimseye güvenmem. Sizde güvenmeyin bu saatdan sonra. Babaniza ve esinizin ailesinin tavrina gelince: Insan babayi kaybettikten sonra kimin yaninda olup olmadigini asla unutmaz. O günde uzak kalan ömür boyu uzak kalsin. Corona isin bahanesi. Isteyen arar yine destek moral verir. Ben sizi anliyorum. Görmek istemiyorsaniz görmeyin. Onlar da insan gibi davranmasini ögrensin ilk. Esinize üzüldüm, ama babasini kaybeden o degil. Ates düstügü yeri yakiyor.

Ben olsam ben de daha o ameliyata gelmediklerinde silerdim. Ama Mune hanımcığım, ölüm yani bu da. Bunun da rahatlığı olmaz ki. Torunun ameliyatına gitmedik, e dünür ölmüş ona de gitmeyelim madem de denmez ki. Nasıl bir fikir yürütmedir bu böyle?

Konu sahibi hanım tepkiyi geç vermiş ve de şu an şiddetli vermiş oldu. Ama her halükarda haklı yine de. Kabul etmemesini ben ayıplamadım, aksine çok yerinde buldum. E biraz ben de fevri, kinci biriyim, çok aklıselim değilim. Ama yine de cenazeye gelmeyip, gündüz oturmasına gelmeye kalkmak da abes yani. :KK64:
Bazı eş ailelerinin kafası değişik işliyor, SEHER YILDIZI'nın affına sığınıyorum, kadın zaten acılı yazdıklarımız daha da incitecek diye üzülüyorum da ama bir insan evladına, torununa acımıyorsa kendine el gördüğü kişiye ve onun ailesine hiç acımaz, bilmem anlatabildim mi?
Çoğu insandan duyarım evlat tatlı ama torun daha tatlı derler, torunun ameliyat olmuş canın kanın o değil mi?
E umursamamışsın, şimdi bu rahatlıkta biri gelinin babası vefat etmiş umursar mı ?
Herkes kendi canını daha kıymetli bilmiş, yine konudan örnek kayınvalide kızıyla alakalı bir şey olduğunda en önde, kızının kayınpederi vefat etse koşa koşa giderler ama SEHER YILDIZI'nın ağzına hep bir parmak bal çalmışlar, ah kızım siz çok uyumlusunuz, bizden bir şey istemediniz hiç vs vs, bunlar hep nağme.

Sen iyiysen iyi gibi görünen ama duygusal olarak en ihtiyacın olduğu anda yanında olmayan insanlara kolunu bile kıpırdatmayacaksın, aslında baştan koyacaksın mesafeyi.

O zaman üzülmüyorsun, ben mesafeyi koymuşum arasalar ne aramasalar ne, gelseler de umurumda değil gelmeseler de diyorsun, bir de şunu bilir şunu söylerim kırgınlıkları içinde biriktirmeyeceksin, aranız iyiymiş gibi yapmayacaksın, olay yaşandığı anda çat çat diyeceksin söyleyeceklerini, buzdolabı gibi kadın derler, el kızı işte bize uzak davranıyor derler ama sınırlarını da bilirler, kimse kimseye rol yapmaz, nağme yapmaz.

X