Sizce ben mi abartıyorum?

vumbat

Üye
Kayıtlı Üye
23 Şubat 2020
5
3
32
Merhaba, benimde bir derdim var. Biraz dertleşmek, tavsiye almak istedim. Benim uzun bir ilişkim var başlarda her şey güzelken ikimizinde hatalarıyla ilişki sarpa sardı. Erkek arkadaşım bana karşı umursamaz davranmaya başladı. Gün içinde bana çok az zaman ayırıyor. Bana göre ilgisiz eskisi gibi sevip değer vermediğini düşünüyorum. Oda benim çok ilgi beklediğimi düşünüyor. Bugün konuşurken sence gün içinde yeterince vakit geçiriyor muyuz dedim hayır dedi peki üzülmüyor musun bunun için dedim. Hayır üzülmüyorum çünkü beni sen kaçırıyorsun dedi. Bende çok üzüldüm böyle konuşmasına acaba ben mi çok ilgi gösteriyorum ve ya bekliyorum diye düşünmeye başladım. Eskiden çok ilgili olduğu zamanları özlüyorum. Yine eskisi gibi olalım istiyorum ama bunun için hiç çaba harcamıyor. Sizce nasıl davranmam gerekli? Sabah günaydın akşam iyi geceler mesajı atar gün içinde arada yazışırız 1 kez telefonda konuşuruz ama aynı şehirde olmadığımız için 2 ayda bir görüşüyoruz bu ilgi de bana az geliyor. İşten 6da çıkıyor eve gelip iş yapıyor tek yaşadığı için her şey ona bakıyor. Sonra da biraz kafa dinlemek istiyormuş. Ben tüm boş anını istiyormuşum. Fakat benim istediğim 1 saat bile olsa kaliteli vakit geçirmemiz. Hep kaybetme korkusu hissediyorum. Kendisi çok sosyal bir insan illa birileriyle konuşacak böyle biri olması da beni tedirgin ediyor acaba o yüzden mi üstüne fazla düşüyorum. Ne yapmalıyım sizce? Ben mi abartıyorum bu durumu?

Son düzenleme:
İlişkiler bitebilir bunu kabul etmek lazım. Sizin de yavaş yavaş panik yerine mutlu olmayı hedeflemeniz lazım. Artık sizi sevmiyor olabilir. Sonuçta sizin uzun süreli? ilişkinizde siz farklı davranmıyordunuz değil mi? Siz değişmediğinizi göre? Karşıdaki insanın size hisleri değişmiş olabilir. Kimse vazgeçilmez değildir. Amacım kesinlikle sizi üzmek değil ama biraz üzerinde düşünüp, gözden geçirmeniz lazım. Taktik yapmanın sırası mı bilemedim?

İlişkiler bitebilir bunu kabul etmek lazım. Sizin de yavaş yavaş panik yerine mutlu olmayı hedeflemeniz lazım. Artık sizi sevmiyor olabilir. Sonuçta sizin uzun süreli? ilişkinizde siz farklı davranmıyordunuz değil mi? Siz değişmediğinizi göre? Karşıdaki insanın size hisleri değişmiş olabilir. Kimse vazgeçilmez değildir. Amacım kesinlikle sizi üzmek değil ama biraz üzerinde düşünüp, gözden geçirmeniz lazım. Taktik yapmanın sırası mı bilemedim?
Bu bitme ihtimalini bende düşünüyorum tabii ki :KK43: ama sanırım ilişki bitirme ve kararımın arkasında durma konusunda çok iyi değilim. Bitirmeyi ben yapamam gibime geliyor çünkü bitirsem beni eskisi gibi sevmediğini düşündüğüm için oda umursamayacak ve ben çok üzüleceğim. O bitirirse arayıp sormam ama onu biliyorum. Aklım çok karışık ne yapacağımı bilmiyorum :KK43:

Ya sizi kırmak istemem ama 2 ayda 1 görüsülen telefonla yürüyen ilişki isterse 10 sene olsun uzun süreli ilişki olmuyor. Adamla istersen sabahtan akşama mesajlaş birbirini tanıyamazsın ki. Bi de yani ben de boş vaktimi kanlı canlı insanla geçirmek isterim telefonla mesajlaşarak değil. İnsan isterse ruh eşi olsun bu şekilde ilişki çok zor. Başta beraber olursun sonra ayrı düsersin amenna ama bence kendini bu kadar üzmemelisin. Biteceği varsa biter içinde sürekli kaybetme korkusu olan bi ilişkiyi sürdürmendeki motivasyon ne ki? Zaten ikinizin de ayrı hayatları var, artık bir şeyleri paylaşmak da istemiyor belli ki ona yorucu geliyor. Önceden böyle değildi diyorsun ama o öncedendi işte. İnsan mantıgını dinleyemiyor bazen. bence sen boş vermenin yollarını ara.

Ya sizi kırmak istemem ama 2 ayda 1 görüsülen telefonla yürüyen ilişki isterse 10 sene olsun uzun süreli ilişki olmuyor. Adamla istersen sabahtan akşama mesajlaş birbirini tanıyamazsın ki. Bi de yani ben de boş vaktimi kanlı canlı insanla geçirmek isterim telefonla mesajlaşarak değil. İnsan isterse ruh eşi olsun bu şekilde ilişki çok zor. Başta beraber olursun sonra ayrı düsersin amenna ama bence kendini bu kadar üzmemelisin. Biteceği varsa biter içinde sürekli kaybetme korkusu olan bi ilişkiyi sürdürmendeki motivasyon ne ki? Zaten ikinizin de ayrı hayatları var, artık bir şeyleri paylaşmak da istemiyor belli ki ona yorucu geliyor. Önceden böyle değildi diyorsun ama o öncedendi işte. İnsan mantıgını dinleyemiyor bazen. bence sen boş vermenin yollarını ara.
Önceden aynı şehirdeydik uzun bir süre sonra farklı şehirlere geçmek zorunda kaldık. Bu durum kaç sene daha böyle sürer emin değilim. Bende telefondan yürütmek istemiyorum eskiden sürekli görüşürdük ve sorun yaşamıyorduk. Ne zamanki görüşmelerimiz azaldı böyle olmaya başladık. :KK43:

Önceden aynı şehirdeydik uzun bir süre sonra farklı şehirlere geçmek zorunda kaldık. Bu durum kaç sene daha böyle sürer emin değilim. Bende telefondan yürütmek istemiyorum eskiden sürekli görüşürdük ve sorun yaşamıyorduk. Ne zamanki görüşmelerimiz azaldı böyle olmaya başladık. :KK43:

İki senedir ilişkim olmadı falan yazmıssın geçen konunda da sanırım sen de gözden çıkardın adamı 😏

Eger biri bana tum bos zamanimi istiyorsun veya az görüşüyoruz ama üzülmüyorum deseydi ayrilmak icin baaka hicbir sebebe ihtiyacım olmazdi. Seni sevmiyor sadece tamamen yalniz kalmamak icin hayatinda tutuyor.

Merhaba, benimde bir derdim var. Biraz dertleşmek, tavsiye almak istedim. Benim uzun bir ilişkim var başlarda her şey güzelken ikimizinde hatalarıyla ilişki sarpa sardı. Erkek arkadaşım bana karşı umursamaz davranmaya başladı. Gün içinde bana çok az zaman ayırıyor. Bana göre ilgisiz eskisi gibi sevip değer vermediğini düşünüyorum. Oda benim çok ilgi beklediğimi düşünüyor. Bugün konuşurken sence gün içinde yeterince vakit geçiriyor muyuz dedim hayır dedi peki üzülmüyor musun bunun için dedim. Hayır üzülmüyorum çünkü beni sen kaçırıyorsun dedi. Bende çok üzüldüm böyle konuşmasına acaba ben mi çok ilgi gösteriyorum ve ya bekliyorum diye düşünmeye başladım. Eskiden çok ilgili olduğu zamanları özlüyorum. Yine eskisi gibi olalım istiyorum ama bunun için hiç çaba harcamıyor. Sizce nasıl davranmam gerekli? Sabah günaydın akşam iyi geceler mesajı atar gün içinde arada yazışırız 1 kez telefonda konuşuruz ama aynı şehirde olmadığımız için 2 ayda bir görüşüyoruz bu ilgi de bana az geliyor. İşten 6da çıkıyor eve gelip iş yapıyor tek yaşadığı için her şey ona bakıyor. Sonra da biraz kafa dinlemek istiyormuş. Ben tüm boş anını istiyormuşum. Fakat benim istediğim 1 saat bile olsa kaliteli vakit geçirmemiz. Hep kaybetme korkusu hissediyorum. Kendisi çok sosyal bir insan illa birileriyle konuşacak böyle biri olması da beni tedirgin ediyor acaba o yüzden mi üstüne fazla düşüyorum. Ne yapmalıyım sizce? Ben mi abartıyorum bu durumu?
Selam :KK25: kendi tecrübemi sizinle paylaşayım dedim konunuzu okuduktan sonra. Ben de ilişkinin en başlarında ilgisini her anlamda hissediyordum daha sonra bu sebebini bilmediğim bir şekilde azaldı tabi bende haliyle eski günlerimizle şimdiyi karşılaştırdığım için kendimi çok yıprattım ve sonucunda anlaşılmadım bile. O da işten eve gelir kendi haline takılır sosyal medyalarda aktif olur keyfi isterse yazacak duruma gelince hop orda bir dur bakalım dedim çünkü sinirlerim daha fazla kaldıramadı. Tabi sizindr böyle olacak değil ama bunları şu yüzden söyledim sürekli geçmişle ilgili bir kıyaslama halinde olursanız emin olun sadece kendinizi yıprattığınızla kalırsınız. Ayrıca sizin ilgi beklentinizin arttığını düşünmüyorum karşı tarafta ilgisizlik söz konusu böyle düşünüp ona hak vermeyin :KK20:

İki ayda bir gorusuyormussunuz buna iliski denirmi yakininda oldugun kafana gore her musait aninda gorustugun bir iliskiyle kiyaslanamaz bosversene yeterli ilgiyide vermiyor ve halinden memnun. Kac yasindasin bilmiyorum ama senin yerinde olsam boyle bir iliskiye asla zaman harcamam.

Kadinlar doğası gereği ilgiyi seviyor.ilgi görmeyi de göstermeyi de. Ama erkekler odun olduğu için fazla ilgi gösterince ceptelik olarak görüp uzaklasabiliyorlar. Bu süreçte ilgiyi sadece o gösterince göster. Noldu diye sorunca senin yüzünden böyle oldu deme. Hersey yolunda de kapat. O aramadan açma, yazmadan yazma, biraz böyle yap bakalım. Ortalık sakinleşsin, davranışların altında yatan asıl amaçlar ortaya çıksın.

Benzer durumlari yasadim, yorumlari takipteyim

Sizi umursamiyor.Siz onu fazla önemseyerek totosunu kaldırmışşiniz.Düzelmez

Daha sevgililik döneminden sizle görüşmeyi, sesinizi duymayı angarya olarak gören adamdan bir halt olmaz. Bitmişse bitmiştir. Üç çocukla ortada kalmadınız neticede. Neden bu kadar çaba? Ben bırakamam demişsiniz de iki gün sonra bu adam birde sizi terk ettiğinde ya da bir ihtimal aldattığında birde bunun sendromu eklenecek, iyice kendinizi değersiz hissedeceksiniz. Bazen bırakmayı bilmek gerekir.

Sizi umursamıyor hisssettirmişsiniz ayrılma korkusu olduğunu. Size nasıl davranıyorsa x5 katı ile karşılık verin. Ondan ayrılınca da dünyanın sonu gelmez en fazla 1 ay üzülürsünüz böyle her gün üzülüyorsunuz.

Çok sevdiğim bir cümle var. Gitmek isteyeni kırk düğüm halatla bağlasan tutamazsın kalmak isteyene saç teli yeter. Demem o ki insanlara fazlaca anlam yüklemeyin bırakın biraz da o çabalasın

İlişkinizi karşılıklı olarak yıpratmışsınız. Arada o kadar mesafe varken toparlamak da kolay olmaz. Siz biraz kendinizi geri çekseniz bitecek gibi hissettim ben sanki biraz zoraki yürüyor..

Üzgünüm ama hayatında biri olduğuna eminim diyebilirim.Tek yaşayan insanlar uzakta da olsa sevgilileriyle daha fazla telefonda görüşmek vs ister özlem daha çok olacağı için.Sizinkisi sizi özlemeyi geç,ilgilenmiyorsa oyalanacak başka birşey buldu demek ki

Dun 2 yildir ilişkisi olmadigini ve sevgililik durumlarina soguk baktigini yazmis bugun uzun sureli iliskim var napim yazmis, anlamamak ben😑

X