Sizce Bu Evlilik Nekadar Sürer ?

BurCuumm

13.o6.2o13 ♥ 23 ∞
Kayıtlı Üye
20 Şubat 2011
984
2
Selam Kizlar , Bu Gibi Pek Cok Konu Aciliyor Ve Bende Bir Cok Derdim Var Bölümündeki Konulara
Yorum Yapiyorum , Yani Kendimce Fikirler Veriyorum Veya Elestiriyorum Diyelim ..
Neyse Mevzuyu Yazayim Size , Kisa Yazmaya Özen Gösterecegim .. Simdiden Okudugunuz Icin Tesekkürler ..

Dün Cocukluk Arkadasima Misafir Gittim , Adini Defne Koyalim Onun ..
Defneyle Konusurken Bana Kankasinin Yarin Nikahini Oldugunu Ancak
Nikah Öncesi Büyük Sorunlar Yasadigini Söyledi .. O Kizinda Adini Sibel Koyalim ..

Sibel Bu Cocukla Henüz Nisanlanmadan Bir Gün Önce Defnelere Gelip Hüngür Hüngür Aglamis
Bu Böyle Nasil Gidecek Daha Henüz 3.Aydir Beraberiz Ben Nisanlanmak Bile Istemiyorum
Ama o Hemen Olup Bitmesi Istiyor Bu Isin Diye.. Ertesi Gün Ise Pasa Pasa Nisan Yüzüklerini Takmis ..

Nisanlandigindan beri solmus sararmis kiz .. Bende Taniyorum Sibeli Ve Gercekten Hayat Dolu Bir Kizdir.. Neyse Dün Defne Isten Dönüste Sibelle Kapida Karsilasmislar Sibel Hüngür Hüngür Agliyormus,
Sebebi Ise Erkek Tarafi Nikahdan Hemen Sonra Hoca Nikahininda Kiyilmasini Istiyormus Ve Baski Yapiyormus, Sibelin Ailesi Ise Hoca Nikahini Dügün Gecesi Kiydirmak Istiyormus Yani Onlarin Adeti Öylemis .. Sibelin Nisanlisi Bunu Dile Getirince Sibelde Hayir Benim Ailem Istemiyor Demis ,
Oglanda Baslarim Senin Ailene Onlar Ne Karisiyor Ki Sonucta Biz Evleniyoruz Demis ..
Sibelde Bu Defa Agzina Geleni Saymis Ve Sen Zaten Ailenin Sözünden Cikmiyorsun
Ayni Evde Yasiyacagiz Zaten Niye Ayri Eve Cikmiyoruz Ki Demis ..
Oglanda Bu Defa .. Ne Gerek Var Masraf Yapmaya Borc Yapmaya Demis ..

Oysaki Ailesinin Evleri Var .. 2.Kattinda Oglanin Abisi Oturuyor .. En Üst Katta Ise Kiraci Var ..
Gelir Gelmicek Diye Kiraciyi Cikarmiyorlar .. Ve Bu Adam 31.Yasinda Ve Calisiyor ..
Ayrica Sibelde Calisiyor .. Kiraya Pek Hala Cikabilcek Gücleri Var ..
Son Zamanlarda Sibel Herseyin Farkina Varmis Ve Aslinda Istemiyormus Onu Artik ..
Ama Nisani Atmaktan Korkuyormus, Rezillik Cikacak .. Beni Herkeze Kötülücekler Diye ..
Cünkü Oglanin Ailesi Gercekten Cok feci Annesi Acaip Dedikoducu .. Olaylari Kendi Taraflarindan Anlatcaklar Ve Sibelin Ailesini Rencide Edecekler Öyle Bisey Olursa ..

Bugün Nikahlari Var Ve Sibel Pasa Pasa Gitti Nikahini Kiydirmaya .. Cünkü Oglan Yine
Bizim Saf Kizi Kandirmayi Basardi .. Kandirmayi Basardi Diyorum Cünkü Sibel Gercekten Cok Temiz Kalbli Iki Güzel Söze Hemen Kaniyor Ve 1.Gün Önce Yasanan Gerginligi Sineye Cekiyor ..

Simdi Size Sorum .. Bu Evlilik Ne Kadar Sürer Sizce .. Oglan Simdiden Kizin Ailesini Saymamaya Basladi .. Kizin Fikirlerine Saygi Zaten Göstermiyor ..
Biz Arkadaslari Olarak Uyardik Ama Cok Bisey Söyleyemedik Cünkü Akil Vercek Olursak
Bisey Olunca Gidip Nisanlisina Defne Ve BurCuuummm Bana Böyle Böyle Dedi Diyor .. Ve Biz
Zor Durumda Kaliyoruz Malesef ..

Umarim Sorunu Ayrintili Ve Düzgün Yazabilmisimdir.. Yazim Hatasi Varsa Affola Özen Göstermeye Calistim Dogru Yazmak Icin :KK42:

Son düzenleme:
İnsan gün gelir yeri gelir kendi evliliğinin bile ne kadar süreceğini bilmiyor bilemiyor!
Şimdi sırf bu anlattıklarınızdan müneccim gibi bu evlilik 3 ila 5 yıl gider demek ne kadar doğru olur?
Bence çok komik olabilir..
Evlilik gidişata bağlıdır.Ya batarsın ya çıkarsın.Yada sessiz sakin bir denizde hiç bir değişiklik olmadan devam edersin..ama bunları görebilmek için kişilerin bizzat kendileri yaşaması gerekir durumu.
Öyle sizin benim dememle evlilikler yürümez.

Selam Kizlar , Bu Gibi Pek Cok Konu Aciliyor Ve Bende Bir Cok Derdim Var Bölümündeki Konulara
Yorum Yapiyorum , Yani Kendimce Fikirler Veriyorum Veya Elestiriyorum Diyelim ..
Neyse Mevzuyu Yazayim Size , Kisa Yazmaya Özen Gösterecegim .. Simdiden Okudugunuz Icin Tesekkürler ..

Dün Cocukluk Arkadasima Misafir Gittim , Adini Defne Koyalim Onun ..
Defneyle Konusurken Bana Kankasinin Yarin Nikahini Oldugunu Ancak
Nikah Öncesi Büyük Sorunlar Yasadigini Söyledi .. O Kizinda Adini Sibel Koyalim ..

Sibel Bu Cocukla Henüz Nisanlanmadan Bir Gün Önce Defnelere Gelip Hüngür Hüngür Aglamis
Bu Böyle Nasil Gidecek Daha Henüz 3.Aydir Beraberiz Ben Nisanlanmak Bile Istemiyorum
Ama o Hemen Olup Bitmesi Istiyor Bu Isin Diye.. Ertesi Gün Ise Pasa Pasa Nisan Yüzüklerini Takmis ..

Nisanlandigindan beri solmus sararmis kiz .. Bende Taniyorum Sibeli Ve Gercekten Hayat Dolu Bir Kizdir.. Neyse Dün Defne Isten Dönüste Sibelle Kapida Karsilasmislar Sibel Hüngür Hüngür Agliyormus,
Sebebi Ise Erkek Tarafi Nikahdan Hemen Sonra Hoca Nikahininda Kiyilmasini Istiyormus Ve Baski Yapiyormus, Sibelin Ailesi Ise Hoca Nikahini Dügün Gecesi Kiydirmak Istiyormus Yani Onlarin Adeti Öylemis .. Sibelin Nisanlisi Bunu Dile Getirince Sibelde Hayir Benim Ailem Istemiyor Demis ,
Oglanda Baslarim Senin Ailene Onlar Ne Karisiyor Ki Sonucta Biz Evleniyoruz Demis ..
Sibelde Bu Defa Agzina Geleni Saymis Ve Sen Zaten Ailenin Sözünden Cikmiyorsun
Ayni Evde Yasiyacagiz Zaten Niye Ayri Eve Cikmiyoruz Ki Demis ..
Oglanda Bu Defa .. Ne Gerek Var Masraf Yapmaya Borc Yapmaya Demis ..

Oysaki Ailesinin Evleri Var .. 2.Kattinda Oglanin Abisi Oturuyor .. En Üst Katta Ise Kiraci Var ..
Gelir Gelmicek Diye Kiraciyi Cikarmiyorlar .. Ve Bu Adam 31.Yasinda Ve Calisiyor ..
Ayrica Sibelde Calisiyor .. Kiraya Pek Hala Cikabilcek Gücleri Var ..
Son Zamanlarda Sibel Herseyin Farkina Varmis Ve Aslinda Istemiyormus Onu Artik ..
Ama Nisani Atmaktan Korkuyormus, Rezillik Cikacak .. Beni Herkeze Kötülücekler Diye ..
Cünkü Oglanin Ailesi Gercekten Cok feci Annesi Acaip Dedikoducu .. Olaylari Kendi Taraflarindan Anlatcaklar Ve Sibelin Ailesini Rencide Edecekler Öyle Bisey Olursa ..

Bugün Nikahlari Var Ve Sibel Pasa Pasa Gitti Nikahini Kiydirmaya .. Cünkü Oglan Yine
Bizim Saf Kizi Kandirmayi Basardi .. Kandirmayi Basardi Diyorum Cünkü Sibel Gercekten Cok Temiz Kalbli Iki Güzel Söze Hemen Kaniyor Ve 1.Gün Önce Yasanan Gerginligi Sineye Cekiyor ..

Simdi Size Sorum .. Bu Evlilik Ne Kadar Sürer Sizce .. Oglan Simdiden Kizin Ailesini Saymamaya Basladi .. Kizin Fikirlerine Saygi Zaten Göstermiyor ..
Biz Arkadaslari Olarak Uyardik Ama Cok Bisey Söyleyemedik Cünkü Akil Vercek Olursak
Bisey Olunca Gidip Nisanlisina Defne Ve BurCuuummm Bana Böyle Böyle Dedi Diyor .. Ve Biz
Zor Durumda Kaliyoruz Malesef ..

Umarim Sorunu Ayrintili Ve Düzgün Yazabilmisimdir.. Yazim Hatasi Varsa Affola Özen Göstermeye Calistim Dogru Yazmak Icin :KK42:

baştan olan kırgınlıklar sürüp gider...cocukluk arkadasın ama sen nie bu kadar merak ettin ki o herşeyi göze almış zaten uyarmıssınzda kendı düşen ağlamaz denir bu durumda evliliğin süresi hakkında hiç kimse bişiy diyemez kimse boşanmak için de evlenmez belkı cok cok ii anlasabılırde belli değil

Son düzenleme:
Burda ne desek boş onlar evleniyorlar.
Gelecek hakkında tahmin yapılamaz ak olan kara.kara olan ak olabiliyor.
Tek diyebileceğimiz inş mutlu olurlar.

bu iş hayır değil gibi görünüyor. zaten çocuğun ne kıza ne de ailesine saygısı varmış. keşke nikah olmadan önce iyice bi ölçüp biçseymiş bu adamla ömür geçer mi diye. benim gözümde bu ilişki sürmemeli ama kız böyle sesini çıkartmayıp oğlanı dinledikçe daha çook ezilir. bir nişanı bile atamamış rezil olcak diye, ki ne rezilliği olcaksa kurtulduğuna şükretmeli, boşanmayı hiiç göze alamaz. çok pişman olcak...

Evliliklerde "fedakarliklarin"yerini "haklar"aldigindan beri evliliklerde, yari yariya bosanmayla sonuclaniyor.Adam citir bi hatuna asik oluyor ama bu benim hakkim asik oldum deyip aldatiyor,kadin:Baskalari bol harciyor bende harcamaliyim diyor hakkimdir deyip kavga cikariyor.Adam evvel benim anneme saygi duyulacak diyor ,kadin hayir benim hakkim banim aileme once gidilecek diyor...Cocuk bakimi ile ilgili ben yorgun eve geldim benim hakkim dinlenmektir diyor; karsidaki benimde hakkim dinlenmek deyip kavga cikariyor.Hic bir kimsede Ya ben fedakarlik yapayim da caba harcayayim demiyor.Evvel karsidaki yapacak adim atacak sonra ben yapacagim deniyor.Kardesim gemi batiyor karsidakinin cabasini bekleme sen sulari disariya bosaltta gemiye kurtarma ekipleri gelsin. Kadin adama hesap kitapla yaklasiyor Adam kadina hesap kitapli tavir takiniyor.Evi, annesinin ustune aliyor bosaninca karim alir diye.Simartirim diye sevgisini icine gomuyor.Tv 'yi aciyorsunuz neden cekiyorsun bosanda git bak evlendiriyoruz reytingleri de kapiyoruz naralari tabi yavrucaklari hesaba kimse katmiyor, kendi mutlulugum muhim ya .Be kardasim Yatak degisir Yazgi degismez demis atalarimiz.Baska adam bundan iyi olmayacakki.Bu sinirli, otekisi cimri,bir baskasi,psikopat vs. Ver elini kavgalar,anlasmazliklar...Fedakarlik artmadikca bencillik almis basini gitmekte buna insanlarin kendi ic dunyalarinda bir dur demeleri gerekmekte.

Soru bu evlilik ne kadar sürer değil bu evlilik mantıklı mı olmalıydı bence. Bu evliliğin sürmeyeceğini söylemek çok basit

Evet Haklisiniz Belkide Bastan Yasanan Bu Gerginlikler Anlasamamazlilar
Sonradan Hic Yasanmamis Gibi Olabilir,Kendileri Yasayip Görecekler Herseyi ..
Nihakta Keramet Vardir Diyorlar Belki Hersey Güzel Ilerler Bugünden Sonra ..

Ben Niye Merak Ediyorum Sorusuna Gelince , Aslinda Sadece Ben
Degil Defne (Kankasi) , Sibelin Kendi Ailesi Bile Bu Evlilik Ne Kadar Sürer Acaba Diye
Merak Etmekteler , Cünkü Onlar Kizlarinin Her Daim Arkasindalar Ve O Istemedikce
Hic Birseye Onu Zorlamiyorlar .. Annesi Dün Kac Kez Defneyi Aramis Noldu Neyi Var Sibelin
Bize Bisey Demiyor Sen Ona Akil Ver Yol Göster Diye .. Kizinda Ailesi Bi Nevi Razi Degil
Evlenmesine .. Eee Razi Degillerde Neden Vermisler Derseniz Orasi Tam Bi Alabora ..

Güzel Yorumlariniz icin Tesekkür Ederim ..

Degil Defne (Kankasi) , Sibelin Kendi Ailesi Bile Bu Evlilik Ne Kadar Sürer Acaba Diye
Merak Etmekteler , Cünkü Onlar Kizlarinin Her Daim Arkasindalar Ve O Istemedikce
Hic Birseye Onu Zorlamiyorlar .. Annesi Dün Kac Kez Defneyi Aramis Noldu Neyi Var Sibelin
Bize Bisey Demiyor Sen Ona Akil Ver Yol Göster Diye .. Kizinda Ailesi Bi Nevi Razi Degil
Evlenmesine .. Eee Razi Degillerde Neden Vermisler Derseniz Orasi Tam Bi Alabora ..

aa canım ailesi madem merak ediyolarda neden önlemediler yada önlemeye calısmadılar ki bile bile lades denir mi hemde bu konuda aile her ne kadar karısmıyo olsada kızlarının mutsuz oldugunu görüyosa bence bi durun bakalım demeleri gerekliydi... neyse bu konusmalar için artık gec inş mutlu olurlar bundan sonra

Merak Etmekteler
, Cünkü Onlar Kizlarinin Her Daim Arkasindalar Ve O Istemedikce

Kendi ailesi kızlarını evlendiriyor bu evlilik ne kadar sürcek diye merakmı ediyor :KK53:

Nasıl olur madem herkez gerçekleri görüyor biri mani olsun bu evliliğe anlamadım ben ya bir aile kızlarının üzerine kumar oynar gibi nasıl evlilikleririn ne kadar süreceğini düşünebilir

Kimse çocuğunun değil kötü bir evlilik yapmasını üzelmisini, gözünde yaşının olmasını istemez. Ailesi de eminim farkındadır. Belki de çocukları bu evliliği istiyor diye ses çıkarmamışlardır. Oturup konuşmalı ve karar vermeliler.
Hem ne demek ayrılınca rezalet çıkmasından çekinmeleri. İnsanlar evlenip boşanıyorlar da rezalet diye bakılmıyor. Evet insanlar konuşuyorlar. Ama sonra susuyorlar. İnsanlara mahcup olmamak için ömür boyu azap içinde yaşanır mı

sibel evlenmeden önceki gibi yine herşeyi sineye çekip aileme laf gelir şu olur bu olur diye idare ederse ömür boyu sürer tabi ona da evlilik denmez bence eziyet denir.keşke baştan hiç olmasaydı nikah.nişanlanıp ayrılmak boşanmakta bin kat iyidir.yazık böyle daha çok yıpranacak hem kendi hem ailesi.

Kiza Zaten Demisler Nisan Olayindan Sonra, Istemiyorsan At Yüzügü Yolluyalim Bogacalari
Bitsin Bu I$ Diye , Sibel Hep Iki Arada Kalmis..
Cocukla Konusup Ayrilmaya Gidiyormus, 2.Saat Konustuktan sonra Devam Karari Alip
Eve Dönüyormus ..
Tamam Bu Kez Bitti Diyormus Ama Bunu Oglanin Yüzüne Karsi Demeye Cesaret Edemiyormus..
Hep Oglan Iliskiyi Bitirsin Diye Beklemis ..

Bizde Ona Dedik Ilk Nisani Atan Sen Olmayacaksin Diye..
Nikah Masasindan Kalkanda Oluyor .. Hatta Nikah Kiyildiktan Sonra Dügüne Gelmeyen Gelinler Bile
Var Dedik .. Ama Iste O öyle Bisey Yapamazmis .. Ailesini Rezil Edemezmis .. Ki Ailesi Böyle Bisey
Söylemiyor .. Aksine Destek Cikiyorlardi At Nisani Olmuyors Diye ..

Bugün Saat 10:30'da Nikahi Vardi , Nikah Oldumu Olmadimi Bilmiyorum
Sibeli Tanidigim Kadariyla Olmustur .. Aksam Artik Defneyle Konusunca Ögrenirim ..

balık baştan kokar..arkadaşın resmen bile bile lades demiş..bu evlilik sürmez en kısa zamanda biter gibi geliyor bana...

yada kız şimdi olduğu gibi rezillik çıkmasın diye susmaya devam ederse evlilikleri sürer...ama sonunda ruh hastası olur çıkar..

Son düzenleme:
Kimse çocuğunun değil kötü bir evlilik yapmasını üzelmisini, gözünde yaşının olmasını istemez. Ailesi de eminim farkındadır. Belki de çocukları bu evliliği istiyor diye ses çıkarmamışlardır. Oturup konuşmalı ve karar vermeliler.
Hem ne demek ayrılınca rezalet çıkmasından çekinmeleri. İnsanlar evlenip boşanıyorlar da rezalet diye bakılmıyor. Evet insanlar konuşuyorlar. Ama sonra susuyorlar. İnsanlara mahcup olmamak için ömür boyu azap içinde yaşanır mı

tabi ki hangi aile isterki evladının kötü bir evlilik yapmasını ama...........

hem bişiyler farkındalar kızları için onay verdiler hemde merak etmeleri bana biraz tuhaf geldi...bence bu durumda rezaletı dusunmemeleri lazım evlenmek ne kadar doğalsa ayrılmakta o kadar doğal olmalı ama haklısın toplum ayrılana ii gözle bakmıyo ama benım mutlulugum daha önemlı ya ne biliyim ben böyle düşünüyorum

benim nişanlım nikaytan 2 hafta sonra ailen ne karışıyor dedi ve o gün içinde bitirdi ailem. tabi ben de bitirdim. bunlarında pek sürmez sanırım ama çocuk boşanmıyorum derse sibel napcak? o zaman dava uzayacak.. vs.. biri gitsin durdursun şu nikahı

tabi ki hangi aile isterki evladının kötü bir evlilik yapmasını ama...........

hem bişiyler farkındalar kızları için onay verdiler hemde merak etmeleri bana biraz tuhaf geldi...bence bu durumda rezaletı dusunmemeleri lazım evlenmek ne kadar doğalsa ayrılmakta o kadar doğal olmalı ama haklısın toplum ayrılana ii gözle bakmıyo ama benım mutlulugum daha önemlı ya ne biliyim ben böyle düşünüyorum

Toplum ayrılana neden iyi gözle bakmasın ki. En fazla boşanmış gelmiş der. Ya da geçinememiş. Her günü acıyla yaşamak, gözyaşıyla geçirmek toplumun dediklerinden daha mı az önemsiz. İnsanlar 24 saat sizi konuşmuyorlar. Ama siz 24 saat sıkıntı yaşıyorsunuz. Toplum benim mutluluğumu isteseydi ne kadar mutlu olduğuma bakardı. Evlenip boşandığıma değil.
Ve ben hep toplumda boşanmışlar hakkında konuşanların aslında kendilerinin de yolunda gitmeyen evliliği olduğunu ve fikri neyse zikri odur misali aynı sebeplerden dolayı boşanmadıklarını düşünürüm. Çünkü sindirmiş insan dedikodu yapmaz. Sindirmiş insan başkalarının kötülüğünü araştırmaz. Kimse hakkında kötü düşünmez

Toplum ayrılana neden iyi gözle bakmasın ki. En fazla boşanmış gelmiş der. Ya da geçinememiş. Her günü acıyla yaşamak, gözyaşıyla geçirmek toplumun dediklerinden daha mı az önemsiz. İnsanlar 24 saat sizi konuşmuyorlar. Ama siz 24 saat sıkıntı yaşıyorsunuz. Toplum benim mutluluğumu isteseydi ne kadar mutlu olduğuma bakardı. Evlenip boşandığıma değil.
Ve ben hep toplumda boşanmışlar hakkında konuşanların aslında kendilerinin de yolunda gitmeyen evliliği olduğunu ve fikri neyse zikri odur misali aynı sebeplerden dolayı boşanmadıklarını düşünürüm. Çünkü sindirmiş insan dedikodu yapmaz. Sindirmiş insan başkalarının kötülüğünü araştırmaz. Kimse hakkında kötü düşünmez

kız bende farklı bişyi dmedım kı dedıklerımın uzun halını yazmıssın sen :KK70: ayyy cok pardon ya 2 farklı yazıyı tek kişi yazmıs gibi anladım yorumum ona göre olmus kusura bakma tekrar okuyunca farkına vardım :KK70:

Son düzenleme:
X