Sizce Bu Evlilik Nekadar Sürer ?

kız bende farklı bişyi dmedım kı dedıklerımın uzun halını yazmıssın sen :KK70:

Ayrı fikirlerdeyiz demedim ki ben zaten size. Sizin için mutluluğunuzun önemli olduğunu da okudum. Sadece sizin söylediklerinizle ilgili çok genel bir kanı var. Toplum ne der diye evliliği devam ettirmek gerek. Bununla ilgili düşüncelerimi söylemek için alıntı yaptım. Karşı çıkmak için değil

Ayrı fikirlerdeyiz demedim ki ben zaten size. Sizin için mutluluğunuzun önemli olduğunu da okudum. Sadece sizin söylediklerinizle ilgili çok genel bir kanı var. Toplum ne der diye evliliği devam ettirmek gerek. Bununla ilgili düşüncelerimi söylemek için alıntı yaptım. Karşı çıkmak için değil

yok yok haklısın bende hata 2 farklı yazıyı tek kişi söylemıs gibi yaptım nasıl yaptım sa artık kusura bakma :KK70: senın toplum baskısını vurguladıgını anladım bian ondan öyle bi yorum yazdım

Son düzenleme:
Sırf bir anlık rezillik çıkmasın diye bütün hayatını mahveder mi insan? Saçmalık bu...

Kizlar Yazdiklariniza Ve Sorulariniza Cevap Veremessem Kusura Bakmayin ,
Ilgisizlikle Alakali Degil , Suan Is Yerindeyim Ve Vaktim Oldukca Okuyup
Sorulariniz Olunca Cevaplamaya Caba Gösteriyorum ..

nikahta keramet var derler..
sibel yakınınız mı değil mi bilmiyorum..
ama böyle negatif düşünceyle "bu evlilik ne kadar sürer" denmesi doğru olmamış..
belliki siz onların ayrılcak olmalarına kesin gözüyle bakıyorsunuz.
ayrıca ne malum evlendikten sonra belki çocuk kızın her istediğini yapan bi insan olacak..
anlamadığım bişe var,kız çocuktan hem şikayetçi hemde tatlı diline kanıyor diyosunuz.
ortada aşk olmasa kimse kimseyi çekmez,ve isteklerini yapmaz..
belliki bir birlerini seviyolar..bence arkadaşınıza mutluluk dileyin ve dualarınız bu yönde olsun..

nişanı ve nikahı nasıl paşa paşa kabul ettiyse evliliğide kabullenecek. erkek tarafına değil sibel'e kızdım açıkçası. rezalet çıkmasın diye insan hayatını mahveder mi. bu kadar güçsüz bir insansa evlilikte de hiç bişey diyemez zaten. evin içine gidiyormuş. işin içinden biraz zor çıkar. çocuğun evi olduğu halde annesiyle oturacak. sibel'in daha çekeceği var. sibel safmış gerçekten de. zaten saf olmasaydı hayatını bu şekilde mahvetmezdi.

nikahta keramet var derler..
sibel yakınınız mı değil mi bilmiyorum..
ama böyle negatif düşünceyle "bu evlilik ne kadar sürer" denmesi doğru olmamış..
belliki siz onların ayrılcak olmalarına kesin gözüyle bakıyorsunuz.
ayrıca ne malum evlendikten sonra belki çocuk kızın her istediğini yapan bi insan olacak..
anlamadığım bişe var,kız çocuktan hem şikayetçi hemde tatlı diline kanıyor diyosunuz.
ortada aşk olmasa kimse kimseyi çekmez,ve isteklerini yapmaz..
belliki bir birlerini seviyolar..bence arkadaşınıza mutluluk dileyin ve dualarınız bu yönde olsun..

Canim Ben Simdiye Kadariyla Kendi Fikrimi Bu Konuda Pek Yansitmadim ,
Ama Sunuda Demek Istiyorum Ki ; Görünen Köy Klavuz Istemez !
Bir Insan Daha Evlenmeden Önce Karsi Tarafin Ailesini Saymiyorsa Ve Kararlarina Saygi Göstermiyorsa Benim Gözümde O i$ Uzun Sürmez ..
Belki Evlendikten Sonra Her Istegini Yapar Diyorsun Ya , Insan Kendini Evlendikten Sonra Degil Evlenmedikten Önce Göstermeli .. Cok Masraf Cok Borc Olcak Deniliyorsa Ondan Daha Ne Bekleye Bilirsin Ki .. Tamam Hersey Maddiyat Degil Ama Iki Bireyde Calisiyorsa Neden Ayri Bi Yuva Kurmuyorlarda Kayinvalideye Mahum Kaliyor Kiz ..

Neyse Herkezin Fikrine Ve Kararina Saygi Duyuyorum ..

bencede zor olacak...rabbim inşallah mesut eder....belkide gerçekten evlendikten sonra ilişkileri farklı ve güzel olacak...ama bunun için sibel'inde çok sabıra ihtiyacı olacak bence...rabbim mutlu yuva kurmasını nasip eyler inşallah..
kızdığım yada üzüldüğüm başka bir konu var...neden erkek tarafı bu imam nikahının hemen olmasını istiyor....madem dini umursuyolar saygı gösteriyorlar doğru yapsalardı keşke bu tartışma çıkmazdı belki....
imam nikahından sonra allah katında evlisiniz demek...yani kocan senden herşeyi istiyebilir...cinsel ilişkiye girmenide...bunu düğünden önce nasıl olsa imam nikahımız var deyipye yapan vardır elbet...peki sonra ya düğün olmazsa ne olacak?
bu yüzden imam nikahı düğünden en fazla bir iki gün önce yapılır erkeğin kadının üzerinde böyle bir hakkı olmasın diye...

Almak istediğiniz cevap nedir bilmiyorum ama

Konuyu bu şekilde açıp yorum beklemenizde ilginç...

Kesin uzun sürmez,

Aaa nasıl yaptı,

çok mutlu olacaklar,

asla boşanmazlar vs...

Bunları söylesek elinize ne geçecek?

Bizim fikrimiz neyi değiştirecek?

merak ettim,siz iyi niyetli bir dost olduğunuza emin misiniz?

Son düzenleme:

Canim Ben Simdiye Kadariyla Kendi Fikrimi Bu Konuda Pek Yansitmadim ,
Ama Sunuda Demek Istiyorum Ki ; Görünen Köy Klavuz Istemez !
Bir Insan Daha Evlenmeden Önce Karsi Tarafin Ailesini Saymiyorsa Ve Kararlarina Saygi Göstermiyorsa Benim Gözümde O i$ Uzun Sürmez ..
Belki Evlendikten Sonra Her Istegini Yapar Diyorsun Ya , Insan Kendini Evlendikten Sonra Degil Evlenmedikten Önce Göstermeli .. Cok Masraf Cok Borc Olcak Deniliyorsa Ondan Daha Ne Bekleye Bilirsin Ki .. Tamam Hersey Maddiyat Degil Ama Iki Bireyde Calisiyorsa Neden Ayri Bi Yuva Kurmuyorlarda Kayinvalideye Mahum Kaliyor Kiz ..

Neyse Herkezin Fikrine Ve Kararina Saygi Duyuyorum ..

herşey maddiyat değil..
hem evlenen kişi kaç yaşında bilmiyorum ama evlenme kararı aldığına göre kendi aklı kendine yeten birisi,bu da demektirki eşinin ailesiyle oturmanın zor yada kolay olacağını bilen biri.
her kayınvalidesiyle oturanda evlendikten sonra boşanmıyor.
belkide sizin bilmediğiniz maddi sorunları olduğu için oturmayı kabul etti ve zaman sonra kendi evine çıkıcak.bence yapıcı olmanızda fayda var,anladığım kadarıyla sibel sizden değilde defneden akıl alan birisi,bırakında defne açtığınız bu başlığı açsın ve yardım istesin.
)

Son düzenleme:
Nişanlısı kızın ailesine "Başlarım senin ailene..." diye cümle sarfetttiği halde sineye çekebildiğine göre bence dayanıklılık seviyesi epey yukarda.. 5 kere hastanelik olana kadar gider bu iş..

Selam Kizlar , Bu Gibi Pek Cok Konu Aciliyor Ve Bende Bir Cok Derdim Var Bölümündeki Konulara
Yorum Yapiyorum , Yani Kendimce Fikirler Veriyorum Veya Elestiriyorum Diyelim ..
Neyse Mevzuyu Yazayim Size , Kisa Yazmaya Özen Gösterecegim .. Simdiden Okudugunuz Icin Tesekkürler ..

Dün Cocukluk Arkadasima Misafir Gittim , Adini Defne Koyalim Onun ..
Defneyle Konusurken Bana Kankasinin Yarin Nikahini Oldugunu Ancak
Nikah Öncesi Büyük Sorunlar Yasadigini Söyledi .. O Kizinda Adini Sibel Koyalim ..

Sibel Bu Cocukla Henüz Nisanlanmadan Bir Gün Önce Defnelere Gelip Hüngür Hüngür Aglamis
Bu Böyle Nasil Gidecek Daha Henüz 3.Aydir Beraberiz Ben Nisanlanmak Bile Istemiyorum
Ama o Hemen Olup Bitmesi Istiyor Bu Isin Diye.. Ertesi Gün Ise Pasa Pasa Nisan Yüzüklerini Takmis ..

Nisanlandigindan beri solmus sararmis kiz .. Bende Taniyorum Sibeli Ve Gercekten Hayat Dolu Bir Kizdir.. Neyse Dün Defne Isten Dönüste Sibelle Kapida Karsilasmislar Sibel Hüngür Hüngür Agliyormus,
Sebebi Ise Erkek Tarafi Nikahdan Hemen Sonra Hoca Nikahininda Kiyilmasini Istiyormus Ve Baski Yapiyormus, Sibelin Ailesi Ise Hoca Nikahini Dügün Gecesi Kiydirmak Istiyormus Yani Onlarin Adeti Öylemis .. Sibelin Nisanlisi Bunu Dile Getirince Sibelde Hayir Benim Ailem Istemiyor Demis ,
Oglanda Baslarim Senin Ailene Onlar Ne Karisiyor Ki Sonucta Biz Evleniyoruz Demis ..
Sibelde Bu Defa Agzina Geleni Saymis Ve Sen Zaten Ailenin Sözünden Cikmiyorsun
Ayni Evde Yasiyacagiz Zaten Niye Ayri Eve Cikmiyoruz Ki Demis ..
Oglanda Bu Defa .. Ne Gerek Var Masraf Yapmaya Borc Yapmaya Demis ..

Oysaki Ailesinin Evleri Var .. 2.Kattinda Oglanin Abisi Oturuyor .. En Üst Katta Ise Kiraci Var ..
Gelir Gelmicek Diye Kiraciyi Cikarmiyorlar .. Ve Bu Adam 31.Yasinda Ve Calisiyor ..
Ayrica Sibelde Calisiyor .. Kiraya Pek Hala Cikabilcek Gücleri Var ..
Son Zamanlarda Sibel Herseyin Farkina Varmis Ve Aslinda Istemiyormus Onu Artik ..
Ama Nisani Atmaktan Korkuyormus, Rezillik Cikacak .. Beni Herkeze Kötülücekler Diye ..
Cünkü Oglanin Ailesi Gercekten Cok feci Annesi Acaip Dedikoducu .. Olaylari Kendi Taraflarindan Anlatcaklar Ve Sibelin Ailesini Rencide Edecekler Öyle Bisey Olursa ..

Bugün Nikahlari Var Ve Sibel Pasa Pasa Gitti Nikahini Kiydirmaya .. Cünkü Oglan Yine
Bizim Saf Kizi Kandirmayi Basardi .. Kandirmayi Basardi Diyorum Cünkü Sibel Gercekten Cok Temiz Kalbli Iki Güzel Söze Hemen Kaniyor Ve 1.Gün Önce Yasanan Gerginligi Sineye Cekiyor ..

Simdi Size Sorum .. Bu Evlilik Ne Kadar Sürer Sizce .. Oglan Simdiden Kizin Ailesini Saymamaya Basladi .. Kizin Fikirlerine Saygi Zaten Göstermiyor ..
Biz Arkadaslari Olarak Uyardik Ama Cok Bisey Söyleyemedik Cünkü Akil Vercek Olursak
Bisey Olunca Gidip Nisanlisina Defne Ve BurCuuummm Bana Böyle Böyle Dedi Diyor .. Ve Biz
Zor Durumda Kaliyoruz Malesef ..

Umarim Sorunu Ayrintili Ve Düzgün Yazabilmisimdir.. Yazim Hatasi Varsa Affola Özen Göstermeye Calistim Dogru Yazmak Icin :KK42:

hayatım sormana gerek yok başlamadan biiti zaten o adam kızla yattıktan sonra almaz ben sana diyim zaten şimdi resmi nikah olmadan imam nikahı kesinlikle yasak onlar hocayı ayarlamışlardır yazık kıza ama aptal olmasın çocuuk kendisine gelince aile kıza gelince başlarım öylemi çok güzelya hangi devirde yaşıyoruz ve geldiğimiz noktaya bak gerçekten yazık bizim kızlarımız daha çoook ezilir:26::26:

Kizlar Yaklasik 1.Saat Önce Defneyle Konustum Ve Durumlarin Degistini
Nikahi Erteleme Karari Aldiklarini Söyledi .. Dünkü Olaydan Sonra Sibelin
Ailesi Erkek Tarafinin Ailesini Aramis Ve ; Ben Kizimi Gözü Yasli Ve Morali Bozuk Kurbanlik Koyun Gibi
Yarin Nikah Masasina Oturtamam Sorunlari Imza Atildiktan Sonra Degil Önce Cözmeleri Lazim
Böyle Mantikli Düsünemiyorlar En Iyisi Bir Kac Ay Ertelemek, Hem Biz Dünürlerde Yüz Yüze Bakacagiz
Sorunlar Halolmadan Bisey Yokmus Gibi Kendimizi Kandiramayiz Demisler ..

Ailesi Erkek Tarafinin Ailesini Aramis Ve ; Ben Kizimi Gözü Yasli Ve Morali Bozuk Kurbanlik Koyun Gibi
Yarin Nikah Masasina Oturtamam Sorunlari Imza Atildiktan Sonra Degil Önce Cözmeleri Lazim
Böyle Mantikli Düsünemiyorlar En Iyisi Bir Kac Ay Ertelemek, Hem Biz Dünürlerde Yüz Yüze Bakacagiz

yanlış hesap bağdatdan döner derler ....cok sevindim gercekten allahtan hayırlısı

ben de çok sevndim, inş evlenmezler bu haldeyken, sorunları halletmeden evlenmek intihar gibi bişey olur o kız için.

İsabet olmuş... Alınacak en doğru karar alınmış.. Helal olsun o anneye...

Son düzenleme:

en doğru kararı vermişler bravo ailesine:KK31:
karamsar olmak istemem ama şimdiden başlarım senin ailene diyecek kadar saygısız bir erkekle evliliği ne kadar sürer bilemem ama mutlu olma ihtimali çok düşük bunu söyleyebilirim:KK50:
artı kayınvalide ile aynı evde yaşaması bile birçok soruna davetiye çıkarmaya yeter
bütün bunları düşününce ben pek iç açıcı bir tablo göremedim bu evlilikte :KK6:

X