Sizce Bunu Atlatabilir miyiz? Ya da Nasıl Atlatırız Çok Utanıyorum

Van'a gittiler kardeşinin yanına.Eski nişanlım baya özür dilemiş kötü duruma düşmüş kardeşinin yanında.Abi kardeş vakit geçirdiler.Kızın onu affettiğini kendi gördü ama kendini affetmesi vakit alıcaktır.Kardeşiyle arası zamanla düzelir abi kardeş sonuçta onlar.
Döndüklerinde konuştuk yapamayacağımızı ikimizinde hatalı olduğunu birbirimizi çok kırdığımızı affedemeyeceğimizi söyledi ne kadar özür dilesemde olmadı bitirdi.Konuşurken çok sakindi kararlıydı
Annemlerle ipleri tamamen kopardım ananemde kalıcam artık.İzne ayrılıcam pazartesi günü bir süre yalnız kalıp kafamı toparlayacağım.Bende daha iyi anlıyorum artık araya giren bu kadar şey evlensek bile hep aklımızda olucak bir duvar olucak.Becerebilirsem kafamdan atmaya çalışacağım.Ama nasıl atıcam kalbimden nasıl sökücem bilmiyorum.Eski görümcemi ve kayınvalidemi arayıp helallik istedim.Sorun olmadığını helal ettiklerini söylediler.Zamanla alışırım herhalde bu duruma.Bu olanlardan ders almaktan başka yapabileceğim bir şey yok artık.
Kendini aklamak için sizi satıyor. Kardeşinin onu affetmesi için şansı istiyor ama size o şansı tanımıyor. Evet hatalisin ama onun affedilme şansı varken sizin niye olmuyor? Belki de iyi olmuştur bu adamdan ayrılmak. Sizin sözünüzle karar verdiği birseyden sonra pişman olup tüm faturayı size yıkmak saçma. Şimdi bu dediğimi anlamayabilirsiniz, ama 1-2 yıl sonra anlayacaksınız.

Son düzenleme:
Kendini aklamak için sizi satıyor. Kardeşinin onu affetmesi için şansı istiyor ama size o şansı tanımıyor. Evet hatalisin ama onun affedilme şansı varken sizin niye olmuyor? Belki de iyi olmuştur bu adamdan ayrılmak. Sizin sözünüzle karar verdiği birseyden sonra pişman olup tüm faturayı size yıkmak saçma. Şimdi bu dediğimi anlamayabilirsiniz, ama 1-2 yıl sonra anlayacaksınız.
Abla suçu ikimizede kesiyor.Tek bana değil.Ama bunca olandan sonra biraraya gelsekte bunlar aramızda aklımızda olurdu.Ailesine karşı hem o hem ben hep mahcup kalırdık.Aslında en doğru kararı verdi.Sağlıksız bir birliktelik olurdu düşününce hak veriyorum ona.

Abla suçu ikimizede kesiyor.Tek bana değil.Ama bunca olandan sonra biraraya gelsekte bunlar aramızda aklımızda olurdu.Ailesine karşı hem o hem ben hep mahcup kalırdık.Aslında en doğru kararı verdi.Sağlıksız bir birliktelik olurdu düşününce hak veriyorum ona.
Bu karşısındakine mükemmellik atfetmek. Tersini düşünün kız kardeşi ailenin size para vermesini engelleseydi, ama kendi nişanlısına para verditseydi. Size karşı bu kadar mahcup olacak miydi? Kizkardesini affetmeyecek miydi?
Bu ömür boyu mahcup olunacak bir durum da değil. Ayrilmaniz değil konu sürekli özür dinlemeniz. Bu kadar sucluluk duymaniz. Tamam dünyada herkes tonlarca hata yapıyor. Ki ne hatalar oluyor ilişki içerisinde.

Ben tam aksine şuçu nişanlınızda buldum.
Yani 10bini size duyurması bile bana yanlış geldi.
Küçük bi rakam sonuçta.
Hertürlü ayarlanabilirdi.
bilemedim yanlışta düşünüo olabilirim ama tutar yüksek olsa kavgaya değermiş.
10bin nedir yani...

Ben tam aksine şuçu nişanlınızda buldum.
Yani 10bini size duyurması bile bana yanlış geldi.
Küçük bi rakam sonuçta.
Hertürlü ayarlanabilirdi.
bilemedim yanlışta düşünüo olabilirim ama tutar yüksek olsa kavgaya değermiş.
10bin nedir yani...
mesele kızın erkeğin kardeşine geri gelecek borç 10 bini red edip kendi kardeşine 50 bin hibe etmesi. bence ayrılmaları doğru olmuş. ömür boyu bunun altında ezilecek söz hakkı olmayacaktı para konularında

mesele kızın erkeğin kardeşine geri gelecek borç 10 bini red edip kendi kardeşine 50 bin hibe etmesi. bence ayrılmaları doğru olmuş. ömür boyu bunun altında ezilecek söz hakkı olmayacaktı para konularında
Yok yani karşılıklı duyurmaya gerek yoktu bence bu işleri.sonuçta evli değiller herkes kendi ailesini düşünmek zorunda.

Bu şekilde düşünüyorum.
Konu sahibinin hatası hafif değil gözümde ama adam da sorumluluğu atmış üstüne oh.
Aklı neredeydi, dinlemeseydi.
Bir de fazla dramatik adam.

Hatalıyım aptallık yaptım.Ama geri dönüşü olmalı
Ben nişanlınızın yerinde olsam 10 bini gönderir öyle ayrılırdım sizden. Ayıp yahu kız kardeşi borç olarak 10 bin lira istemiş,geri ödeyeceğim demiş üstelik daha evvel ne annesi ne kendisi abisinden birşey istememişken,abisi vermiyor nişanlının aklına uyup.
Kimden istesin yazık günah.
Hadi ailenizin aklına uydunuz(onlara niye duyuruluyor,ne ilgilendiriyor sizin ailenizi bu durum onu da anlamadım)onlar sizden 50 bin lira istediğinde,"sizinde söylediğiniz gibi biz evleniyoruz nişanlım kardeşine 10 bin lirayı vermedi,bende size veremem"diyemediniz mi? Geri ne zaman ödeyecekler hibe etmediniz inşallah.
Çok sinir bozucu bir konu bu.
Nişanlınız haklı ama keşke size uymasaydı bence.
Kayınvalideniz,görümceniz de hala sizi barıştırmaya çabalıyor. Gercekten 10 bin lira için değer miydi?

Van'a gittiler kardeşinin yanına.Eski nişanlım baya özür dilemiş kötü duruma düşmüş kardeşinin yanında.Abi kardeş vakit geçirdiler.Kızın onu affettiğini kendi gördü ama kendini affetmesi vakit alıcaktır.Kardeşiyle arası zamanla düzelir abi kardeş sonuçta onlar.
Döndüklerinde konuştuk yapamayacağımızı ikimizinde hatalı olduğunu birbirimizi çok kırdığımızı affedemeyeceğimizi söyledi ne kadar özür dilesemde olmadı bitirdi.Konuşurken çok sakindi kararlıydı
Annemlerle ipleri tamamen kopardım ananemde kalıcam artık.İzne ayrılıcam pazartesi günü bir süre yalnız kalıp kafamı toparlayacağım.Bende daha iyi anlıyorum artık araya giren bu kadar şey evlensek bile hep aklımızda olucak bir duvar olucak.Becerebilirsem kafamdan atmaya çalışacağım.Ama nasıl atıcam kalbimden nasıl sökücem bilmiyorum.Eski görümcemi ve kayınvalidemi arayıp helallik istedim.Sorun olmadığını helal ettiklerini söylediler.Zamanla alışırım herhalde bu duruma.Bu olanlardan ders almaktan başka yapabileceğim bir şey yok artık.
Hakkınızda hayırlısı emin olun buymuş. Başta şer gibi görünen hayır olabilir. İnşallah çok mutlu olursunuz. 🌼🌼

X