Sizce Bunu Atlatabilir miyiz? Ya da Nasıl Atlatırız Çok Utanıyorum

Annemi babamı asla affetmem.2 gündür aramadılar nerdesin diye
@ALEY91 😔 ruhunuza bu kötülüğü yapmayınız lütfen. İç dünyanızda Affedin, affetmek size iyi gelecek, hemde çok iyi gelecek.affetmek demek herşey eskisi gibi olacak demek değildir çoğu zaman. Mesafenin başlangıcı ve ya bitişlerin başlangıcı.Fark ettiniz mi peki,bu olanların en başında siz onay verdiniz. Siz üzüldünüz, hırpalanıp acı çektiniz. Bu hayat sizin,onay vermeden önce, empati ile süzgecimizden geçirip, paylaşmak sağlıklı olacaktır. Yaşadıklarımız bizim izin verdiğimiz için gerçekleşir. ( sadece fikir , kardesinize 50bin vermişsiniz unutun affedin. Görümcenizin ihtiyacı sadece 10bindi bir ihtiyacı olan eşyayı alıp hediye edin, alın verin unutun. Burada para mevzusundan çıktığı içindir yazım. ) Bakın o paralar bir gün ödenir, böylece siz parlamış olursunuz ruhunuz,vijdanınız huzur bulur ve yeni bir beni tanıştırırsınız kendiniz, çevrenizle. Sevgiler 💚

Daha evli bile degilsiniz. Niye boyle karisiyorsunuz. Iyi olmus anneni tanimis oldun bu sayede. Artik annen bisey dediginde iki kere dusunursun.

Su an tek korkunuz nisanlinizi kaybetmek bu yuzden boyle pismanlik duyuyorsunuz. Ozunuzde yine ayni insansiniz. Iyi bir insan olsaydiniz o cirkin cumleleri kullanmazdiniz. Hele hele yetim bir kiza. Bu cumlelerin doldurusla alakasi yok tamamen sizin seviyenizle alakali birsey bu. Anasina bak kizini al diye bosuna dememisler gercekten.

Çok üzüldüm bu konuya gerçekten. Kızın babası vefat etmis ve yeni atanmış abisi yardım etmiyor…

Ben görümce olsam sizi barıştırmaya çalışmazdım. Ama hatanızın farkında olmanıza sevindim diyeceğim de hiçbir dolduruş böyle bir şey yapmanıza sebep olmamalıydı…

Van'a gittiler kardeşinin yanına.Eski nişanlım baya özür dilemiş kötü duruma düşmüş kardeşinin yanında.Abi kardeş vakit geçirdiler.Kızın onu affettiğini kendi gördü ama kendini affetmesi vakit alıcaktır.Kardeşiyle arası zamanla düzelir abi kardeş sonuçta onlar.
Döndüklerinde konuştuk yapamayacağımızı ikimizinde hatalı olduğunu birbirimizi çok kırdığımızı affedemeyeceğimizi söyledi ne kadar özür dilesemde olmadı bitirdi.Konuşurken çok sakindi kararlıydı
Annemlerle ipleri tamamen kopardım ananemde kalıcam artık.İzne ayrılıcam pazartesi günü bir süre yalnız kalıp kafamı toparlayacağım.Bende daha iyi anlıyorum artık araya giren bu kadar şey evlensek bile hep aklımızda olucak bir duvar olucak.Becerebilirsem kafamdan atmaya çalışacağım.Ama nasıl atıcam kalbimden nasıl sökücem bilmiyorum.Eski görümcemi ve kayınvalidemi arayıp helallik istedim.Sorun olmadığını helal ettiklerini söylediler.Zamanla alışırım herhalde bu duruma.Bu olanlardan ders almaktan başka yapabileceğim bir şey yok artık.

Van'a gittiler kardeşinin yanına.Eski nişanlım baya özür dilemiş kötü duruma düşmüş kardeşinin yanında.Abi kardeş vakit geçirdiler.Kızın onu affettiğini kendi gördü ama kendini affetmesi vakit alıcaktır.Kardeşiyle arası zamanla düzelir abi kardeş sonuçta onlar.
Döndüklerinde konuştuk yapamayacağımızı ikimizinde hatalı olduğunu birbirimizi çok kırdığımızı affedemeyeceğimizi söyledi ne kadar özür dilesemde olmadı bitirdi.Konuşurken çok sakindi kararlıydı
Annemlerle ipleri tamamen kopardım ananemde kalıcam artık.İzne ayrılıcam pazartesi günü bir süre yalnız kalıp kafamı toparlayacağım.Bende daha iyi anlıyorum artık araya giren bu kadar şey evlensek bile hep aklımızda olucak bir duvar olucak.Becerebilirsem kafamdan atmaya çalışacağım.Ama nasıl atıcam kalbimden nasıl sökücem bilmiyorum.Eski görümcemi ve kayınvalidemi arayıp helallik istedim.Sorun olmadığını helal ettiklerini söylediler.Zamanla alışırım herhalde bu duruma.Bu olanlardan ders almaktan başka yapabileceğim bir şey yok artık.
Son durum bu arkadaşlar.Burada söylenenlerin hepsini hakettim biliyorum.Keşke hiç yaşanmasaydı ama oldu.Artık bu olanlardan ders çıkarmaktan başka yapıcağım bir şey yok.Sevdiğim adamı unutabilir miyim nasıl yaparım bilmiyorum.Kendi hatalarından kaybedince dayanması çok zor oluyormuş onu öğrendim.

Babası vefat etmiş, yeni atanmış bir kıza 10 bin lira -o da borç- verdirmemek mi...
Asıl bunun gazına gelip vermeyen abinin kalıbına tükürmek lazım
Ama akıllanacak gibi 50 bini duymuş
Hala anne ve kızkardeş zavallı ne kadar ezik bir de bununla barışsın diye uğraşıyor
Çocuğun hayatını kaydıracaklar haberleri yok
Ama çocukta da iş yok zaten belli yani

Kızlar merhaba.27 yaşındayım Haziran ayında düğünüm var.Şimdiye kadar ne nişanlımla ne kaynanamla ne de görümcemle hiç sorun yaşamamıştık. Ama annemin gazına geldim nişanlımla çok fena tartıştık barışır mıyız bilmiyorum .
Nişanlım ve ben ikimizde memuruz.Nişanlımın babası vefat etmiş annesinin sadece babadan kalan maaşı ve evi var .Şimdiye kadar hiç destek istememişlerdi.Kız kardeşi mayıs öğretmen atamalarında atandı.Eylül ayında göreve başlayacaklardı.Temmuz gibi atandığı ile ev kiralamaya gitti.Geçen sene ücretli öğretmenlik yapmıştı birikimi vardı biraz.Fakat birikimi emlakçı depozito eşya falan derken yetmemiş.Nişanlımdan 10 bin tl kadar borç istedi göreve başlayınca ödeyeceğini söyledi.Annemin gazına geldim kabul etmedim nişanlıma çok sert çıktım.Ailenin kıçında dolanmaktan vazgeç dedim göndertmedim.Annesi akrabalarından borç bulmuş bunu duyunca çok pişman oldum.Bizimkilerlede biraz atıştık.Hata yaptığımı anladım ama baya geç anladım.Geçen hafta annem para istedi. Erkek kardeşim lise son sınıf dershaneneye kaydoldu.Desteğe ihtiyaçları olmuş hayır diyemedim.50 bin kadar verdim.Nişanlım bunu öğrenmis çok büyük tartıştık.İşte kardeşime 2 aylık borca hayır diyon ama senin kardeşin olunca direk geri gelmeyeceğini bile bile yardım ediyosun, sen öğrenememişsin ailenin kıçında gezmemeyi falan dedi.Benim o zaman dediğim şeyleri teker teker yüzüme vurdu hiçbir şey diyemedim.En son giderken kendi ailene ağam paşam benim aileme hadi ordan diyorsun seni nasıl sevmişim dedi yıkıldım.
1 haftadır konuşmuyor.Kaynanam araya girdi barıştırmak için çırpınıyor.Görümcem başka şehirden telefonla abisini ikna etmeye uğraşıyor.Ya onların bu çabasını görünce yerin dibine giriyorum.Bana moral vermeye çalışıyorlar nişanlımı ikna etmeye uğraşıyorlar. Bizimkilere bakıyorum parayı aldılarya hicbir şey umurlarında değil.En son 2 gün önce patladım aileme bağırıp çağırdım 2 gündür ananemde kalıyorum.Ne annem ne babam arayıp sordukları yok.Nişanlımın ailesine bakıyorum o dediğim laflara rağmen hep yanımda olmaya çalışıyorlar çok utanıyorum.

Güncelleme
Kaynanam ve görümcen nişanlımla konuşmuş.Haftaya cuma Van'a gidecekler.Nişamlım kardeşinin onu affettiğini görmeli.Görümcem telde ne kadar derse desin kendini suçlamaktan vazgeçmiyor.Çökmüş durumda.Önce kendini affetmeli.Sonra beni affeder mi bilmiyorum.Umarım affeder.Bunun için ugraşıcam nasıl yapıcam bilmiyorum.Yaptığım şeyin onu seçim yapmak zorunda bırakmamın ne kadar kötü olduğunu zaman geçtikçe daha çok anlıyorum.Elimden keşke demekten başka bir şey gelmiyor.
Nişanlın harıka bırıymıs. 10 bın tl ıcın ettıgın laflar hıc hoş deıl. Kalfıkı evlı bıle deılsın. Sizin gıbı kızların kıymetı bılınıyor. Kaynanan ve görümcen melek bence bıraz kendını gelıstır.

Son durum bu arkadaşlar.Burada söylenenlerin hepsini hakettim biliyorum.Keşke hiç yaşanmasaydı ama oldu.Artık bu olanlardan ders çıkarmaktan başka yapıcağım bir şey yok.Sevdiğim adamı unutabilir miyim nasıl yaparım bilmiyorum.Kendi hatalarından kaybedince dayanması çok zor oluyormuş onu öğrendim.

Gerçekten gururlu biriymis sizin adınıza çok üzüldüm. Anneniz size ne yaptığının farkında mı? Hayatınızı nasıl pic ettiginin. Yakın arkadaşımın annesi de böyle biri maalesef yediği boklar yüzünden bir de aileyi hep kıza karşı kiskirtir. Öyle bir şey yapacaksa insanlara ailenize durumun gerçek yüzünü anlatin, anlatın ki bir daha anneni, böyle şeyler yapmaya da yüzü olmasin

Nişanlın harıka bırıymıs. 10 bın tl ıcın ettıgın laflar hıc hoş deıl. Kalfıkı evlı bıle deılsın. Sizin gıbı kızların kıymetı bılınıyor. Kaynanan ve görümcen melek bence bıraz kendını gelıstır.
Bu devirde deveye diken hesabı
Yazık o görümce ile kv ye valla acıdım
Zaten biri yetim biri dul zavallılar

Hayırlısı olsun. Tecrübeni heybene koy. Ailenle bağlarını tam olarak koparmanı önermem aile sonuçta. İyi günde kötü günde yine de yanınızdalar. İlerde onları daha fazla karıştırmazsın ilişkilerine.

Ayrılmışlar zaten. Hepımız hata yapıoruz. Belkı bızımde senın yanında olnamız gerekırdı. Kusura bakma sınırlemdık bı anda. Senın acın sana yeter. Parayı verdırmedın o zaman devam ettı sen 50 bın verıncemı ayrıldı senden? Madem ayrılacaktı neden en başta ayrılmadı

Ayrıldık olanlar üstte yazıyor.

Ayrılmışlar zaten. Hepımız hata yapıoruz. Belkı bızımde senın yanında olnamız gerekırdı. Kusura bakma sınırlemdık bı anda. Senın acın sana yeter. Parayı verdırmedın o zaman devam ettı sen 50 bın verıncemı ayrıldı senden? Madem ayrılacaktı neden en başta ayrılmadı
Ama orda hem manipülasyon hem iki yüzlülük var
Kız başta kendide vermeyecek gibi davranıp sağ gösterip sol vuruyor
Adam iki yüzlülüğe kızmış yani
İkisi de vermese sorun etmezdi bence devam ederdi
Şartlar tek taraflı konup uygulanmasına kızmış

Çok pişman kardeşi psikolojik destek almaya ikna etmişYarıyıl tatilini iple çekiyor sanırım kardeşi gelsin diye.Baya kardeşinin karşısında kötü olmuş.O da affedemiyor kendini.
Burda denilenleri hakettim.İyiki söylendi.Kendime getirdi.Yeniden okudum.Bu olanlardan daha iyi dersler çıkarmamı sağlıyor.Bazen sert sözler iyi oluyormuş

X